ارزدیجیتال تتر

هرآنچه که باید درباره تتربدانید!

دنیای ارزهای دیجیتال دنیای رمزورازهاست پس اگر شما هم جزافراد علاقه مندبه سرمایه گذاری درارزدیجیتال هستید.بهتراست قبل ازهرکاری درباره آن اطلاعات کافی کسب کنید.

برای کسب اطلاعات درباره ارزهای دیجیتال مارادرسایت علمی وسرگرمی چرخک دنبال کنید.

دراین مقاله قصد داریم به معرفی یکی دیگراز ارزهای دیجیتال به نام تتر(Tether)بپردازیم.

تتر(Tether)

ارز دیجیتال تتر

تتر یک ارزدیجیتال که با واحداختصاری USDT شناخته میشود.این ارزدیجیتال که دارای قیمت ثابت است دربازار بورس وسرمایه توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده وسرمایه گذاران خودرا درمقابل نوسانات شدیددرامان نگه داشته است.

دربازارارزهای دیجیتال، ارزهای باثبات زیادی وجود دارد. اما تتر  درحال حاضریکی ازقدرتمند ترین ارزدیجیتال باثبات (استیبل کوین-Stable Coin) شناخته میشود.

بااین ارز دیجیتال میتوان به صورت دیجیتالی دلار را درسراسر دنیا جابه جا کرد این یک قابلیت فوق العاده برای تتر محسوب میشود.

ارزش پولی این ارز برابر با ۱ دلار ایالات متحده آمریکااست. به عبارتی هریک تتربا یک دلار ایالات متحده آمریکا برابری میکند.

دوکاربرد اصلی تتر برای سرمایه گذاران

۱-ایمن ماندن از نوسانات شدید بازار ارز های دیجیتال که امروزه بسیار درنوسان می باشد.

۲-دارای قابلیت انتقال آسان به صرافی ها وکیف های پول دیگر که این انتقال به صورت دلار است.به دلیل اینکه پشتوانه آن دلار می باشد یک ارزدیجیتال پرکاربرد وسود آور است.

تاریخچه تتر

مالک تشکیلات تتر شرکت آیفینکس (iFinex) است. این شرکت گرداننده صرافی ارزدیجیتال بیتفینکس(Bitfinex) نیز میباشد.

تتر در سال ۲۰۱۴ توسط این شرکت پابه عرصه بازار بورس وسرمایه دیجیتال گذاشت.درابتدا این ارز دیجیتال به نام Realcoin شناخته میشد.اما پس ازمدت کوتاهی تغییر نام داد.

این شرکت همچنین یک ارز دیجیتال باثبات دیگر به نام تترگلد (Tether Gold) درسال ۲۰۱۹ عرضه کرد.پشتوانه این ارز با ثبات طلا بود.

دلیل ثبات قیمت تتر

تتر یک ارز باثبات

چیزی که باعث شده تتر یک ارز دیجیتال باثبات شناخته شود پشتوانه آن است.همانطورکه گفته شد پشتوانه آن دلارمیباشد.به این معنا که هرواحد تتر که توسط شرکت سازنده آن ساخته شده ووارد بازار میگرددباید یک دلارآمریکا نیزدرذخایربانکی نگهداری شود.مثلا اگر ۵۰۰۰۰۰۰ واحد تتر ساخته شده ووارد بازارشود باید ۵۰۰۰۰۰۰ دلار در خزانه بانک ذخیره شده باشد.

بااینکه دربازار ارز دیجیتال این ارز را به دلیل نداشتن پشتوانه کافی متهم میکنند.ولی این ارز عرضه محدودی ندارد ونسبت به تقاضای بازار تولید میشود.

ارز دیجیتال تتر چگونه کار میکند؟

درابتدا این ارز دیجیتال روی لایه بلاک چین بیت کوین عرضه گردید.ولی امروز روی بلاک چین های جدیدی مثل اتریوم، بیت کوین کش والگورند نیز عرضه میگردد.بنابراین دسترسی به تتر بسیار آسان است ومیتوان آن را بروی یکی ازکیف های پول رسمی اتریوم، بیت کوین کش ویا الگورند ذخیره کنیم.

واحدهای تتر که مورد نیاز بازار باشد  توسط شرکت آینفینکس تولید میشود. این واحدها پس ازتولید به صرافی بیتفینکس ارسال میشود واز آنجا به صرافی های دیگر انتقال پیدا میکند.

ناگفته نماند اگرچه تراکنش های تتر غیرمتمرکز واجراشده برروی بلاک چین های بزرگی است اما توزیع واحد های آن کاملا متمرکز است پس نمیتوان گفت که ارزدیجیتال تتر یک ارز غیرمتمرکز است.

 

 

۸۰%
عالی
  • به این مقاله رای دهید
منبع ارز دیجیتال
پیام بگذارید