معرفی برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی

برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی که برای هر زبان‌آموزی مفید است.

معرفی برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی

معرفی برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی

زبان انگلیسی را می‌توان محبوب‌ترین و متداول‌ترین زبان درحال‌حاضر دانست که هر انسانی خواسنه و یا ناخواسته با آن در زندگی خود سر و کار داشته است. سالانه میلیون‌ها نفر تصمیم به یادگیری این زبان در سراسر دنیا می‌گیرند که همواره در این مسیر به مشکلاتی زیاد بر خواهند خورد، مشکلاتی همچون دشواری واژه‌ها، گرامر و مکالمه. در این مقاله از چرخک قصد داریم برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی را که می‌توانند کمک‌ساز باشند به شما معرفی کنیم.

توجه داشته باشید که کتاب‌های ذکر شده برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی هستند که همگی را می‌توانید به شکلی خودآموز استفاده کنید.

 

برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی

 

کتاب ۵۰۴

برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی، کتاب ۵۰۴
برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی، کتاب ۵۰۴

 

کتاب ۵۰۴ واژه کاملا ضروری  اثر جمعی از نویسندگان، کتابی بسیار پرفروش و مشهور و جزو برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی می‌باشد که شامل ۴۲ درس است که به صورت مصور و چاپ و منتشر شده است. پایان هر درس دارای کوییزی است که لغات جدید هر درس و کاربرد آن در متن در آن گنجانده شده است. کتاب ۵۰۴ لغت ضروری زبان انگلیسی (Absolutely Essential Words 504) پرتکرارترین و پرکاربردترین لغات زبان انگلیسی را از کتاب‌ها، مجلات، مطبوعات، فیلم‌ها و مکالمات روزمره انگلیسی زبانان گردآوری کرده است.

این کتاب شامل ۴۲ درس و هر درس شامل ۱۲ لغت است. اگر شما نیز قصد دارید زبان جدیدی یاد بگیرید باید بدانید که یادگیری لغات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. لغات و واژگان پایه و اساس یک زبان را تشکیل می‌دهند. با در کنارهم قرار گرفتن این لغات، اصطلاحات پیچیده‌تر و حتی ساخت‌های گرامری تشکیل می‌شوند. کتاب ۵۰۴ واژه ضروری متن‌های کوتاهی دارد که به شما کمک می‌کند کلماتی را که یاد گرفته‌اید در متن ببینید و از این طریق باعث تقویت درک مطلب شما می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های این کتاب که سبب تمایز آن با سایر کتاب‌های آموزش لغت شده، وجود تمرینات به صورت جای خالی (fill-in-the-blanks exercises) است. انجام این تمرینات باعث تثبیت کلمات در ذهن زبان‌آموز می‌شود و همچنین از این طریق فرد زبان‌آموز قادر است میزان پیشرفت خود در یادگیری کلمات را بسنجد.

کتاب ۱۱۰۰ Words You Need To Know

برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی، کتاب 1100
برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی، کتاب ۱۱۰۰

 

این کتاب بی‌نظیر با بیش از چهار دهه سابقه حضور در لیست پرفروش‌ترین آثار انتشارات Barron’s، کتابی خارق‌العاده در زمینه کتابهای آموزش لغات انگلیسی محسوب می‌شود. در حال حاضر این کتاب شش مرتبه ویرایش شده‌است که آن را تبدیل به اثری کامل و جامع برای زبان‌آموزان کرده است. این کتاب شامل:

  • فهرست و تعاریف کلمات
  • تمرینات قیاس
  • تمرین کلمات در متن

است.

همه کلمات جدید برای یادگیری زبان‌آموزان در متن جملاتی قرار می‌گیرند که از رمان‌ها، نمایشنامه‌ها، شعرها، سرمقاله‌های روزنامه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی شناخته‌شده انتخاب شده‌اند. برای سهولت و لذت بهینه در یادگیری، نویسندگان جلسات ۱۵ دقیقه‌ای را با این کتاب توصیه می‌کنند. در طول سال‌ها، هزاران زبان‌آموزی که برای آزمون‌های بین‌المللی و معتبر زبان انگلیسی آماده می‌شوند، به نسخه‌های قبلی ۱۱۰۰ Words You Need to Know به عنوان راهی ایده‌آل برای تقویت قدرت کلمات خود تکیه کرده‌اند. یک ویژگی جدید در ویرایش ششم The Lighter Touch 100 است، مجموعه ای از ۱۰۰ تک‌خطی خنده‌دار و طنز که از کلماتی از کتاب استفاده می‌کند که باید بدانید.

 

کتاب Essential Words For the GRE

برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی، Essential Words For GRE
برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی، Essential Words For GRE

 

کتاب Essential Words for the GRE همانطور که از نامش پیدا است، به منظور تقویت دایره واژگان داوطلبان آزمون GRE (جی آر ای) نگارش شده است. این کتاب که توسط انتشارات Barron’s به چاپ رسیده است سعی می‌کند پرتکرار‌ترین واژگانی که در آزمون‌های قبلی GRE استفاده شده‌اند را به همراه تعداد قابل توجهی از واژگان کاربردی به مخاطبان خود آموزش دهد. شیوه آموزش واژگان در این کتاب به این صورت می‌باشد که در هر درس معنی لغات جدید نوشته می‌شود و سپس یک یا دو مثال برای آن‌ها ارائه می‌شود. برای افزایش تسلط زبان‌آموزان بر واژگان آموزش داده شده در انتهای هر درس، تمریناتی برای آن‌ها آماده شده است که پاسخ آن‌ها در انتهای کتاب موجود می باشد.

همچنین در این کتاب قبل از اینکه زبان‌آموزان شروع به استفاده از آموزش‌ها کنند، یک پیش آزمون (pre-test) آماده شده در خود دارد تا زبان‌آموزان پیش از یادگیری واژگان جدید سطح فعلی دایره لغات خود را بسنجند. پس از تکمیل آموزش‌های کتاب حاضر یک پس آزمون (post-test) نیز موجود می‌باشد تا زبان‌آموزان پس از یادگیری واژگان جدید، میزان پیشرفت خود را بسنجند. این کتاب در کنار کتاب ۱۱۰۰، جزو برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی انتشارات Barron’s است.

 

کتاب Essential Words For the IELTS

برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی، Essential Words For IELTS
برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی، Essential Words For IELTS

 

کتاب  Essential Words For The IELTS اثر «Lin Lougheed» است. این کتاب یکی از منابع مهم برای فراگیری انگلیسی به منظور شرکت در آزمون آیلتس است. در واقع این کتاب ییشتر لغات مهم و نکات اساسی را پوشش داده و هر آنچه که برای تقویت دایره‌ی لغات خود به آن نیاز دارید را به شما ارائه می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های این کتاب این است که مناسب برای یادگیری خودآموز و دارای پاسخ‌نامه کامل است و جزو محبوب‌ترین و برترین کتابهای آموزش لغات انگلیسی محسوب می‌گردد.

در مورد آزمون آیلتس می‌توان گفت: «آیلتس یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی است که تمامی افرادی که با این زبان سروکار دارند، کم‌وبیش با آن آشنا هستند. این آزمون در دو نوع مختلف برگزار می‌شود: آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training). افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان را دارند، باید نوع آکادمیک این آزمون، و افرادی که به منظور گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای، کار و یا اقامت قصد سفر به کشورهای انگلیسی‌زبان را دارند، باید در نوع عمومی این آزمون شرکت کنند.»

 

کتاب‌های ذکر شده را می‌توانید از فروشگاه‌های کتاب تهیه کنید. همچنین اکثر این کتاب‌ها با چاپ‌ها و انتشارات گوناگونی در سایت دیجی‌کالا در دسترس هستند که می‌توانید از طریق آن نیز کتاب‌ها را تهیه کنید و شروع به یادگیری کنید.

 

اگر علاقه به کتاب و کتاب خوانی دارید ما در بخش کتاب و کتابخوانی مجله اینترنتی چرخک کتاب های زیادی را با موضوعات محتلف معرفی کردیم که می توانید با آنها آشنا شوید

بخش کتاب و کتابخوانی مجله اینترنتی چرخک

 

 

۸۰%
عالی بود
لینک کوتاه
با اشتراک این مقاله از طریق لینک کوتاه به دیده شدن مقالات مفید کمک کنید
  • اگر این مقاله مفیده بوده به آن رای دهید
پیام بگذارید