بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی

چگونه در بازی سنگ کاغذ قیچی برنده شویم؟

بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی

بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی

در حالی که معمولا تصور می‌شود سنگ، کاغذ، قیچی یک بازی شانسی است، در واقع اینطور نیست! بسته به اینکه در حال بازی با یک بازیکن بی‌تجربه یا با تجربه هستید، می‌توانید الگوهای حریف خود را مشاهده کنید، از تمایلات آماری استفاده کنید یا حریف خود را گمراه کنید تا با موفقیت شانس بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی را به‌دست آورید.

در این مقاله از وب‌سایت چرخک، قصد داریم به دو روش برای بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی اشاره کنیم.

دو روش برای بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی

بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی
بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی

 

روش اول، مختص بازی با افراد بی‌تجربه

بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی
بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی

 

اگر حریف شما در بازی مرد است کاغذ بیاورید. مردان بی‌تجربه از نظر آماری اغلب برای اولین حرکت خود در بازی با سنگ پیشروی می‌کنند. با حرکت کاغذ در اولین حرکت خود در برابر آن‌ها، شانس خود برای بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی را افزایش می‌دهید.
سنگ از نظر آماری بیشترین حرکت انجام شده با ۳۵.۴٪ است.

اگر حریف شما در بازی زن است سنگ بیاورید. اکثر زنان تمایل دارند با قیچی پیشروی کنند، بنابراین اگر در اولین بازی سنگ بیاورید، می‌توانید حریف خود را شکست دهید.
قیچی حرکتی است که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و تنها با احتمال ۲۹.۶% در بازی سنگ کاغذ قیچی استفاده می‌شود.

به دنبال حریف خود در هنگام استفاده از یک حرکت، آن هم دو بار متوالی باشید و به او چشم بدوزید. اگر حریف شما یک حرکت را دو بار پشت سر هم انجام دهد، احتمالاً برای بار سوم از آن استفاده نخواهد کرد. بنابراین، می‌توانید فرض کنید که آن‌ها این حرکت را انجام نمی‌دهند. حرکتی را انجام دهید که به شما پیروزی یا بن بست می‌دهد و تضمین می‌کند که شکست نخواهید خورد.

به عنوان مثال، اگر حریف شما دو بار پشت سر هم قیچی را بیرون بیاورد، می‌توانید فرض کنید که برای بار سوم آن را استفاده نمی‌کند. آن‌ها یا سنگ می‌آورند یا کاغذ. سپس باید کاغذ بیاورید زیرا یا سنگ حریف شما را شکست می‌دهد یا به بن‌بست در برابر کاغذ آن‌ها تبدیل می‌شود.

به‌هنگام توضیح بازی برای حریف تازه‌کار و بی‌تجربه خود، از او بخواهید برای نمونه و مثال یکی از سه سنگ، کاغذ یا قیچی را بیاورد. اگر حریف تازه‌کار شما نیاز به بررسی سریع قوانین دارد و وقتی برای تامل و تمرکز ندارد، از حرکات دست استفاده کنید تا ناخودآگاه اولین حرکت خود را به آن‌ها پیشنهاد دهید.

به عنوان مثال، وقتی توضیح می‌دهید که سنگ، قیچی را می‌زند، از ژست قیچی برای نشان دادن این (به جای سنگ) استفاده کنید و سپس هنگام توضیح اینکه قیچی بر کاغذ ضربه می‌زند، دوباره از ژست قیچی استفاده کنید. این ژست قیچی در ذهن حریف شما ثبت خواهد داشت و احتمالاً ابتدا ناخودآگاه آن را بازی خواهند کرد. برای شکست دادن آن‌ها با یک حرکت سنگ آماده باشید.

روش دوم، مختص بازی با افراد باتجربه

بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی
بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی

 

در دور اول از قیچی یا سنگ استفاده کنید. بازیکنان باتجربه برای اولین حرکت خود سنگ نمی‌آورند، بنابراین باید با قیچی پیشروی کنید. به این ترتیب می‌توانید کاغذ آن‌ها را بزنید و یا هم هردو قیچی بیاورید. بازیکنان باتجربه همچنین فکر می‌کنند که مبتدیان به احتمال زیاد سنگ نشان می‌دهند و بدیهی است که در این صورت با خود فکر می‌کنند کاغذ کارساز است در مواجهه با آن‌ها. در نتیجه قیچی کاغذ را شکست می‌دهد تا حرکت خوبی باشد و شانس بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی را مال خود کنید.

در صورت باخت حرکات را تغییر دهید. اگر حریف شما یک راند را برد، باید پیش‌بینی کنید که آیا آن‌ها دوباره از آن حرکت استفاده خواهند کرد یا بسته به سطح مهارت خود، حرکت دیگری را انجام خواهند داد. مبتدی- احتمالاً همین حرکت است. متوسط- به احتمال زیاد سنگی را می‌آورد. حرفه‌ای و باتجربه- به احتمال زیاد قیچی، یا هر حرکتی که دفعه قبل استفاده کردید.

آن‌ها می‌خواهند شما را غافلگیر کنند، به عنوان مثال، اگر شما قیچی آورده باشید و آن‌ها شما را با سنگ می‌زنند، به احتمال زیاد آن‌ها در حال فکر کردن به آوردن قیچی هستند، بنابراین برای آوردن سنگ آماده شوید. برای مثال، اگر حریف شما فقط با یک سنگ شما را شکست داد، باید حرکت بعدی خود را به کاغذ تبدیل کنید تا سنگی را که احتمالاً حریف شما دوباره از آن استفاده خواهد کرد، شکست دهید.

به دنبال بروز دادن‌ها باشید. حریفان معمولاً در نحوه قرار دادن دستان خود چیزهایی را بروز می‌دهند که به شما امکان می‌دهد بدانید به چه حرکتی فکر می‌کنند. برای مثال، یک انگشت شست در گودی انگشت اشاره نشان می‌دهد که حریف شما سنگ پرتاب خواهد کرد.
یک دست شل معمولاً منجر به آوردن کاغذ می‌شود. دستی که دو انگشت اولش شل باشد احتمالاً قیچی خواهد بود.

حرکت خود را آشکارانه اعلام کنید و به حریف خود بگویید که می‌خواهید از حرکت سنگ استفاده کنید. گفتن حرکت بعدی خود به حریف باعث می‌شود آن‌ها فکر کنند که شما واقعاً آن حرکت را انجام نمی‌دهید. سپس وقتی واقعاً آن حرکت را انجام دهید، شانس بیشتری برای شکست‌دادن آن‌ها خواهید داشت زیرا آنها انتظار آن را نداشتند. اما، اگر به این کار ادامه دهید، آن‌ها آن را کشف خواهند کرد. شاید یک یا دو بار، اما نه بیشتر. اگر با یک بازیکن باتجربه بازی نمی‌کنید، احتمالاً فکر می‌کنند که شما واقعاً چیزی را که اعلام کرده‌اید انجام می‌دهید.

به عنوان مثال، به حریف خود بگویید که می‌خواهید یک سنگ بیاورید. از آنجایی که حریف شما فکر می‌کند که شما واقعاً با یک سنگ با آن‌ها رودررو نمی‌شوید، آنها فرض می‌کنند که قرار است کاغذ یا قیچی بازی کنید. حریف شما احتمالاً قیچی یا سنگ بازی می‌کند تا کاغذ یا قیچی شما را شکست دهد. سپس وقتی سنگی می‌آورید، یا قیچی آن‌ها را می‌زنید یا هردو سنگی می‌آورید. در هر صورت، شما ضرر نمی‌کنید.

 

 

فراموش نکنید که این بازی همواره پر از شگفتی است و نمی‌توان به‌طور صد درصد از ورش‌های گفته شده اطمینان حاصل‌کرد چرا که انسان موجودی پیش‌بینی‌ناپذیر است و بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی صرفا می‌تواند با این نکات برای شما آسان‌تر شود. نکات ذکر شده برای بردن در بازی سنگ کاغذ قیچی همگی از نظر علمی پژوهش‌ها و تحقیقاتی‌ انجام‌شده دارند که لینک چکیده آن‌ها در زیر ذکر می‌شود:

 

منبع The Surprising Psychology of Rock-Paper-Scissors How to always win at rock, paper, scissors Scientists find a winning strategy for rock-paper-scissors
پیام بگذارید