بیل گیتس چگونه پولدار شد: ۱۳ حقیقت جالب درباره زندگی بیل گیتس

دانستنی‌هایی درباره زندگی بیل گیتس، از ثروتمندترین انسان‌های زمین

دانستنی‌هایی درباره زندگی بیل گیتس

بیل گیتس چگونه پولدار شد: ۱۳ حقیقت جالب درباره زندگی بیل گیتس

بیل گیتس چگونه پولدار شد؟ او یکی از موفق ترین نابغه های کامپیوتری جهان است که به خاطر تاسیس کمپانی مایکروسافت شناخته شده است. اما همه چیز برای این فرد که ترک تحصیل کرده است از کجا شروع شد؟ چگونه او به یکی از ثروتمندترین مردان جهان تبدیل شد؟

چرخک ۱۳ حقیقت جالب در مورد زندگی بیل گیتس گردآوری کرده است که مسیر ثروتمند شدن او را نشان می دهد.

بیل گیتس اولین برنامه خود را در دوران نوجوانی کدنویسی کرد

13 حقیقت جالب درباره زندگی بیل گیتس
بیل گیتس چگونه پولدار شد: ۱۳ حقیقت جالب درباره زندگی بیل گیتس

 

گیتس در ۱۳ سالگی به مدرسه Lakeside در سیاتل پیوست و اولین برنامه نرم افزاری خود را در آنجا بود که ایجاد کرد. هنگامی که او در کلاس هشتم بود، یک نسخه کامپیوتری از ایکس او را کدگذاری کرد.

پس از اینکه گیتس به برنامه نویسی علاقه مند شد، از کلاس های ریاضی معاف شد تا مهارت های برنامه نویسی خود را توسعه دهد. حتی یکی از معلمان Lakeside از او خواست تا در ازای زمان بیشتر استفاده ازکامپیوتر، سیستم برنامه ریزی کلاس های مدرسه را دوباره برنامه ریزی کند.

بیل گیتس ترک تحصیل کرده بود

برای چنین فرد موفقی، شاید تعجب آور باشد که گیتس ترک تحصیل کرده است. اگرچه این یک روند در میان کارآفرینان موفق فناوری است.

گیتس در سال ۱۹۷۵ پس از دو سال تحصیل، هاروارد را ترک کرد تا خود را وقف توسعه مایکروسافت کند. با وجود این، چندین دکترا از دانشگاه های سراسر جهان، حتی هاروارد به او اعطا شده است.

او دکترای افتخاری را از دانشگاه استکهلم در سال ۲۰۰۲ و مدرسه بازرگانی هلند، دانشگاه بازرگانی Nyenrode در سال ۲۰۰۳ دریافت کرد. سایر دانشگاه ها عبارتند از دانشگاه شینجوکو در سال ۲۰۰۵، دانشگاه پکن در سال ۲۰۰۷ و هاروارد در سال ۲۰۰۷.

بیل گیتس چگونه پولدار شد: بیل گیتس یکی از بنیانگذاران مایکروسافت است

13 حقیقت جالب درباره زندگی بیل گیتس
بیل گیتس چگونه پولدار شد: ۱۳ حقیقت جالب درباره زندگی بیل گیتس

 

در سال ۱۹۷۵ زمانی که گیتس از هاروارد مرخصی گرفت تا مایکروسافت را با شریک تجاری، پل آلن بسازد آغاز شد.

آلن نام Micro-soft را به عنوان ترکیبی از میکرو کامپیوتر و نرم افزار ابداع کرد. آن دو روی توسعه مایکروسافت به شکل امروزی کار کردند. پس از ۴۰ سال کار بر روی مایکروسافت، در مارس ۲۰۲۰، گیتس به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره مایکروسافت کنار رفت.

او بیشتر سهام خود را در مایکروسافت بخشیده یا فروخته و دوباره آن را در بنیاد خیریه و کسب و کارهای نوپا سرمایه گذاری کرده است. گیتس حدود ۳۵.۸ میلیارد دلار از سرمایه گذاری های شخصی مایکروسافت خود را به بنیاد گیتس اهدا کرده است.

او اکنون مالک کمی بیش از ۱٪ از مایکروسافت تا سال ۲۰۲۱ است.

او صاحب مجموعه ای از نوشته های داوینچی است

در ۱۱ نوامبر ۱۹۹۴، گیتس «Codex Leicester» را به قیمت ۳۰.۸ میلیون دلار خرید.

Codex Leicester مجموعه ای از نوشته های علمی است که گیتس در خانه حراج کریستی در نیویورک به دست آورده است. گیتس گفت که این دومین کالای گران قیمتی است که او پس از هواپیمای شخصی خود خریداری کرده است.

در سال ۲۰۰۵ از سوی ملکه الیزابت دوم لقب شوالیه دریافت کرد

در سال ۲۰۰۵، گیتس به عنوان «شوالیهٔ فرمانده امپراتوری بریتانیا»، همچنین به عنوان KBE شناخته شد. KBE به کسانی داده می شود که از طریق هنر و علم کمک های بزرگی به جامعه نشان داده اند.

او به دلیل کمک هایش به علم، فناوری و دنیای تجارت با KBE مفتخر شد. ملکه الیزابت دوم همچنین به گیتس به دلیل تلاش او در کاهش فقر جهانی، KBE را اعطا کرد.

گیتس در کنار همسرش، بنیاد بیل و ملیندا گیتس را راه‌اندازی کرد که کمک‌های مالی در سراسر جهان برای تحقیق و کمک به افراد نیازمند انجام داده است.

گیتس سه فرزند دارد

زندگی بیل گیتس و همسرش بدین شکل بود که بیل و ملیندا در سال ۱۹۹۴ در جزیره لانای هاوایی ازدواج کردند و مدت کوتاهی بعد صاحب فرزند اول خوپ شدند. آنها با هم دو دختر و یک پسر دارند.

اولین دختر گیتس، جنیفر کاترین گیتس، در ۲۶ آوریل ۱۹۹۶ به دنیا آمد. پسرش روری جان گیتس در ۲۳ می ۱۹۹۹ به دنیا آمد. سومین فرزند گیتس، فیبی آدل گیتس، در ۱۴ سپتامبر ۲۰۰۲ به دنیا آمد.

خانه او Xanadu 2.0 نام دارد

13 حقیقت جالب درباره زندگی بیل گیتس
بیل گیتس چگونه پولدار شد: ۱۳ حقیقت جالب درباره زندگی بیل گیتس

 

عمارت گیتس در شهر مدینا، واشنگتن و مشرف به دریاچه واشنگتن واقع شده است.

نوشته‌های مرتبط

تاریخچه بورس

TCP/IP

این خانه به سبک لژ اقیانوس آرام ساخته شده است و ۶۶۰۰۰ فوت مربع (۶۱۰۰ متر مربع) مساحت دارد. این خانه به دلیل طراحی و ادغام فناوری شناخته شده است. دارای یک استخر شنا با سیستم صوتی داخلی، یک سالن بدنسازی در محل و یک کتابخانه خصوصی است.

در سال ۲۰۰۹ ارزش ملک ۱۴۷.۵ میلیون دلار بود.

او در سال ۲۰۱۷ در اولین تورنمنت خیریه خود شرکت کرد

13 حقیقت جالب درباره زندگی بیل گیتس
بیل گیتس چگونه پولدار شد: ۱۳ حقیقت جالب درباره زندگی بیل گیتس

 

در ۲۹ آوریل ۲۰۱۷، گیتس در اولین تورنمنت خیریه خود شرکت کرد. او با قهرمان تنیس راجر فدرر برای بازی در رویداد خیریه “Match for Africa 4” همکاری کرد.

مسابقه غیر رقابتی تنیس برای جمع آوری پول برای بنیاد فدرر بود. این رویداد تمام شد و ۲ میلیون دلار برای کودکان در آفریقا جمع آوری شد. در ۵ مارس ۲۰۱۸، فدرر و گیتس بار دیگر با یکدیگر متحد شدند تا تیمی را برای “Match for Africa 5” تشکیل دهند.

آنها دومین پیروزی خود را در مسابقه کسب کردند و این بار بیش از ۲.۵ میلیون دلار برای بنیاد فدرر جمع آوری کردند.

گیتس تا کنون سه کتاب نوشته است

نخستین کتاب او، “راه پیش رو”، که در نوامبر ۱۹۹۵ منتشر شد، با همکاری گیتس، روزنامه نگار پیتر راینارسون و ناتان میهروولد، مدیر اجرایی مایکروسافت بود. این کتاب توسعه محاسبات شخصی و چگونگی تغییر محاسبات را مورد بحث قرار داد.

دومین کتاب گیتس با عنوان «کسب و کار @ سرعت فکر» در سال ۱۹۹۹ منتشر شد. در کتاب گیتس در مورد پیوندهای بین تجارت و فناوری و چگونگی بهبود کار خود با ترکیب این دو بحث می کند.

سومین کتاب گیتس در ۱۶ فوریه ۲۰۲۱ با عنوان “چگونه از یک فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیم” منتشر شد. این کتاب آنچه را که گیتس در دهه گذشته در مورد تغییرات آب و هوا آموخته است را نشان می دهد و به روش هایی می پردازد که می توانیم به مسائل آب و هوایی رسیدگی کنیم.

گیتس تک زبانه است

گیتس در مصاحبه ای توضیح داد که یکی از بزرگترین پشیمانی های او در زندگی این بود که زبان دیگری را یاد نگرفته بود. اگرچه او استاد بسیاری از زبان های دیجیتال و برنامه نویسی است، اما هرگز زبان انسانی دیگری را یاد نگرفت.

او علیرغم اینکه از بسیاری جهات دنیا را تحت تأثیر قرار داده است، هرگز نتوانسته با کسی که انگلیسی بلد نیست ارتباط برقرار کند.

بیل گیتس چگونه پولدار شد: او در چندین شرکت کارآفرین سرمایه گذاری کرده است

13 حقیقت جالب درباره زندگی بیل گیتس
بیل گیتس چگونه پولدار شد: ۱۳ حقیقت جالب درباره زندگی بیل گیتس

 

گیتس به عنوان یکی از ثروتمندترین مردان جهان، قدرت زیادی در زمینه سرمایه گذاری دارد. او در بسیاری از بخش‌ها در شرکت‌های کارآفرینی نوپا سرمایه‌گذاری کرده است.

او علاوه بر حمایت مالی از استارت‌آپ‌ها، در بسیاری از شرکت‌ها در سراسر جهان سهام دارد. از سال ۲۰۱۹، گیتس بزرگترین سهامدار شبکه راه آهن کانادا بود.

گیتس تا سال ۲۰۱۲، ۲۵ درصد در Ecolab و ۱۶ درصد در AutoNation سهام داشت.

تا سال ۲۰۱۹، شش فیلم مستند درباره دستاوردها و زندگی بیل گیتس ساخته شده است

از سال ۱۹۹۰، از گیتس در مجموع شش مستند درباره او، دستاوردهای کاری و زندگی او ساخته است.

اولین «ماشینی که جهان را تغییر داد» که در سال ۱۹۹۰ تولید شد، یک مجموعه تلویزیونی پنج قسمتی بود که بر تاریخ کامپیوترها تمرکز داشت. دومین “Triumph of the Nerds” در ۱۴ آوریل ۱۹۹۶ توسط PBS در ایالات متحده و Channel 4 در بریتانیا منتشر شد. این مستند به توسعه رایانه های شخصی از جنگ جهانی دوم تا اواسط دهه ۱۹۹۰ می پردازد.

«Nerds 2.0.1» یک سری بعدی بود که دوباره گیتس را به نمایش گذاشت و این بار به توسعه اینترنت و شبکه جهانی وب نگاه کرد. در سال ۲۰۱۰ دو فیلم مستند برای گیتس منتشر شد. اینها «در انتظار سوپرمن» و «انقلاب مجازی» بودند.

در سال ۲۰۱۹ مجموعه مستند سه قسمتی «درون مغز بیل: رمزگشایی بیل گیتس» زندگی گیتس از ساخت مایکروسافت تا توسعه بنیاد بیل و ملیندا را بررسی کرد.

بیل گیتس چگونه پولدار شد: گیتس در سال ۲۰۲۰ دارایی خالص ۱۱۶ میلیارد دلاری داشت

همه چیز از سال ۱۹۸۷ شروع شد، زمانی که مجله فوربس گیتس را به عنوان جوان ترین میلیاردر خودساخته جهان معرفی کرد. در سال ۲۰۱۵ او ثروتمندترین مرد آمریکا بود. او در سال ۲۰۱۶ به عنوان ثروتمندترین فرد در ۵۰ شهر بزرگ آمریکا انتخاب شد.

گیتس در سال ۲۰۱۷ به عنوان ثروتمندترین فرد در بین ایالت های آمریکا انتخاب شد. او در فهرست میلیاردرهای فوربس در سال ۲۰۲۰ نفر دوم بود. به گفته ویکی‌پدیای فارسی، مجله فوربز، در ارزیابی سالانه خود، اموال و دارایی‌های ثروتمندان جهان را تحت عنوان میلیاردرهای جهان (به انگلیسی: The World’s Billionaires) منتشر می‌نماید. این فهرست از سال ۱۹۸۷ تاکنون، هر ساله در ماه مارس منتشر می‌شود.

در طول ۲۰ سال گذشته، میلیاردر آمریکایی بیل گیتس ۱۵ بار در صدر این لیست قرار گرفته‌است. وی از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۹ به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان، شناخته می‌شد.

 

بیل گیتس چگونه پولدار شد؟ بیل گیتس یکی از مهم ترین توسعه دهندگان جهان در زمینه فناوری کامپیوتر است. او به عنوان یکی از مخترعان برتر قرن بیستم ثبت شده است و میراث مایکروسافت او همچنان در حال توسعه است.

اگرچه او از مایکروسافت کنار رفته است، اما با سرمایه گذاری در استارتاپ ها و تمرکز بر بنیاد خیریه خود، به کار خود از راه های دیگری ادامه می دهد. بنابراین این سوال که بیل گیتس چگونه پولدار شد پاسخی طولانی و سخت را دارد، چرا که مسیری که آقای گیتس در زندگی طی کرده بسیار مملو از تلاش و سختی فراوانی بوده که امروزه او را به این‌جا رسانده و سوالاتی از قبیل بیل گیتس چگونه پولدار شد و چرا تا این اندازه ثروتمند است را برای مردم همراه دارد.

پیام بگذارید