تصحیح خودکار چیست؟

بررسی خاستگاه و تاریخچه اتوکارکت (تصحیح خودکار)

اتوکارکت چیست؟

تصحیح خودکار چیست؟

تصحیح خودکار چیست | تصحیح خودکار (اتوکارکت) واقعاً یک پیشرفت عظیم در فن‌آوری است که تقریباً هر فردی روزانه و گاهی حتی بدون اینکه متوجه شود از آن استفاده می کند.

به طور میانگین برای من نویسنده مقاله تخمین می‌زنم که در طول یک روز کاری به طور متوسط باید نزدیک به ۵۰ اصلاح در ایمیل ها و اسناد داشته باشم، مانند چک کردن املا، تصحیح خودکار یا دستکاری دستور زبان.

هر چقدر هم که گاهی از این فرآیند آزاردهنده باشد و تنفر در افراد بوجود بیاورد، واقعاً برای همه ما بسیار مفید است، اما از کجا آمده است؟ خاستگاه و تاریخچه اتوکارکت چیست؟ و به طول کلی تصحیح خودکار چیست؟

این یک مفهوم چشمگیر است، چه کسی این فناوری را توسعه داده است؟ تصحیح خودکار چیست؟ خوب این چیزی است که در این مقاله از مجموعه چرخک قصد داریم به آن بپردازیم.

بنیانگذار اتوکارکت (تصحیح خودکار)

دین هاچاموویچ؛ بنیانگذار اتوکارکت (تصحیح خودکار)
تصحیح خودکار چیست | دین هاچاموویچ؛ بنیانگذار اتوکارکت (تصحیح خودکار)

 

بنیانگذار اتوکارکت در واقع یک مردی محترم بود که وقتی شروع به کار برای مایکروسافت کرد، به بخش Word اختصاص داده شد، نام او دین هاچاموویچ است.

هاچاموویچ مفهوم خود را بر اساس مفهومی که قبلاً در ورد وجود داشت، یعنی واژه نامه، قرار داد.

هاچاموویچ متوجه شد که واژه نامه می تواند برای تصحیح اشتباهات تایپی دستکاری شود. او کمی کدنویسی انجام داد که با فشردن فلش سمت چپ و F3، «teh» را به «the» تصحیح کند.

او بعداً بعد از اینکه متوجه شد که نوار فاصله کلیدی است که برای جدا کردن کلمات استفاده می‌شود و می‌توان از آن برای اجبار تصحیح استفاده کرد، از فاصله استفاده کرد.

پیدایش و تولد تصحیح خودکار

قطعا برای شما هم پیش آمده که از خود بپرسید تصحیح خودکار چیست. آقای هاچاموویچ چند خطای رایج از در املای کلمات یافت، همچون کلمات seperate و separate. این لحظه ای بود که تصحیح خودکار متولد شد و با تسلط محض مایکروسافت (MS) به عنوان یک شرکت، چندان تعجب آور نیست که چنین موفقیتی را به دست آورد.

او حتی به دنبال حل کردن وضعیت اسفناک روشن شدن تصادفی “Caps lock” بود تا مطمئن شود که بلافاصله پس از فشار دادن کلید فاصله، خود آن را تنظیم می کند، بنابراین DAn LEwis که ممکن است به علت تصادفی روشن شدن Caps Lock به این شکل نوشته شده باشد، در فرآیند تصحیح خودکار تبدیل به Dan Lewis شد.

یک روز هاچاموویچ وارد فرهنگ لغت تصحیح خودکار مدیرش شد و تغییراتی ایجاد کرد به طوری که وقتی “Dean” وارد شد به “Mike” یکی از همکاران او تغییر کرد و بالعکس. این شوخی نشان دهنده شروع جنبه خنده دار تصحیح خودکار بود. شاید اگر این اتفاقات رخ نمی داد امروزه این فن‌آوری به شکلی که در حال حاضر وجود دارد نمی بود و این سوال که تصحیح خودکار چیست نیز پرسیده نمی شد.

مراحل اولیه تصحیح خودکار

مراحل اولیه اتوکارکت
تصحیح خودکار چیست | مراحل اولیه اتوکارکت (تصحیح خودکار)

 

ویژگی تصحیح caps lock یک مشکل بزرگ داشت، چگونه استثناهایی مانند سی دی و سایر کلمات با حروف بزرگ ضروری را مدیریت می کند؟

کریستوفر تورپ، یک کارآموز، مسئول ایجاد یک لیست اصلی از این کلمات خاص بود.

نوشته‌های مرتبط

ثورپ یک اسکریپت متشکل از تمام مدخل های کتابچه راهنمای سفارشی کارمندان MS نوشت و سپس همه اینها را پس از کمی ویرایش در مجموعه ای وارد کرد، این لیست با کلماتی مانند “abuzz” و “acidhead” شروع شد.

نسخه‌های بعدی ورد در تغییر عبارات هم‌آوای مشکل‌ساز مانند «their was» به «there was» کارآمدتر شدند.

چگونه تصحیح خودکار با بدزبانی مقابله کرد

وقتی نوبت به فحاشی‌ها می‌رسد، Word می‌خواست آن‌ها را در ویژگی ساختارشکنانه خود بدون ارائه اصلاحیه برای آن دسته از کلمات، به دلایل واضح، بگنجاند.

راه‌حل این بود که فهرست «کلماتی که نه باید پرچم‌گذاری شوند و نه پیشنهاد شوند» بیشتر شود.

به این ترتیب، اگر یک کلمه به اصطلاح بی‌ادبانه را اشتباه تایپ کنید، کلمه به عنوان نادرست ظاهر می شود، زیر آن با رنگ قرمز خط کشیده می شود، اما هیچ جایگزینی داده نمی شود.

اثر کوپرتینویی

در Word 97 بسیاری – به ویژه سیاستمداران – متوجه اثر کوپرتینویی شدند.

در آن‌جا و آن زمان بود که “cooperation” به عنوان نادرست علامت گذاری شد و “Cupertino” به عنوان یک تصحیح داده شد.

اصطلاح اثر کوپرتینویی که اکنون یک مسئله واقعی و مهم است، به معنای پیشنهاد یا جایگزینی نادرست با یک املا، تصحیح خودکار یا ویژگی متن پیش‌بینی‌کننده است.

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یک کلمه می تواند به عنوان جایگزین یا تصحیح خودکار ارائه شود، موارد زیادی در نظر گرفته می شود، از جمله: مکان صفحه کلید، شباهت آوایی و محبوبیت ساده یک کلمه.

در نهایت برخی از گزینه ها حتی ممکن است به نفع دیگران کنار گذاشته شوند.

تصحیح خودکار متنی

اپل اکنون از یک تصحیح خودکار متناسب با متن استفاده می‌کند که زبانی را که شما با برخی افراد استفاده می‌کنید و نه دیگران، به عنوان مثال با دوستان و نه همکاران کار می‌شناسد.

امروزه اهمیت تصحیح خودکار در همه جا وجود دارد.

تصحیح خودکار (اتوکارکت) حتی عده ای را تحت تأثیر قرار داده است تا زبان خود را ایجاد کنند، برای مثال، یک نظر دهنده وبلاگ زبان Log درباره شنیدن یک گویش کامل آسیایی گفت که در آن جوانان محلی از اولین پیشنهاد تکمیل خودکار برای ایجاد نوعی زبان عامیانه مخفی استفاده کردند.

Word تنها شروع ماجرا بود

به دنبال دنیای تصحیح خودکار و غلط‌گیر املای Word، بسیاری از شرکت‌ها و مفاهیم دیگر از موفقیت یا کار کلی آن برای استفاده شخصی خود استفاده کرده‌اند.

به عنوان مثال، Google Docs قابلیتی را گنجانده است که به کاربران امکان می دهد اختصارات را برنامه ریزی کنند و زمانی که از آنها استفاده می شود به طور خودکار به طور کامل نوشته می شوند، بنابراین WLAC تبدیل به “we love autocorrect” می شود.

تلفن‌های همراه، به‌ویژه از آغاز دهه ۲۰۱۰، این فناوری را در کنار متن پیش‌بینی‌کننده با اپل تطبیق داده‌اند که حتی حق ثبت اختراعاتی برای نحوه پردازش ورود متن توسط دستگاه‌هایشان دارد.

قطعا تا الآن متوجه شده اید که تصحیح خودکار چیست و چه کاربردهایی، آن هم به شکل های مستقیم و غیرمستقیم بر روی زندگی ما، آن هم به خصوص دنیای مجازی داشته است. همگی ما تجارب مختلفی از آن داریم و به اشکال گوناگون روزانه از تصحیح خودکار یا همان اتوکارکت استفاده می کنیم.

پیام بگذارید