جای مناسب گیاهان و گلدان های آپارتمانی کجاست؟

بهترین مکان برای گلدان ها و گیاهان آپارتمانی کجاست ؟

اگر به گل و گیاه علاقه‌ مندید، با کنار هم قرار دادن آنها در محیطی مناسب جایی برای آرامش و رفع استرس ایجاد کنید.

در صورتی که امکان داشتن باغچه در بیرون خانه برای تان وجود ندارد، می‌ توانید در محیط داخل، گیاهان و سبزیجات مصرفی خود را پرورش دهید.

جای مناسب گیاهان آپارتمانی کجاست؟

وسایل مورد نیاز:

گل و گیاه میز و قفسه سینی و زیرگلدانی

۱- اتاقی را انتخاب کنید که دارای نور مناسب و چند پنجره باشد. پرنورترین قسمت را برای قرار دادن گلدان‌ ها انتخاب کنید مگر در مناطق گرم و خشک که نور مستقیم گیاه را خواهد سوزاند.

۲- از سطوح مختلف برای قرار دادن گلدان‌ ها استفاده کنید. میز و قفسه برای گلدان‌ های کوچک مناسبند. گلدان‌ های بزرگ را روی زمین بگذارید. پایه‌ های تزئینی هم در زیبایی این قسمت مؤثرند.

۳- طرح کلی اتاق را مجسم کنید. طراحی فضای سبز داخلی فرق زیادی با طراحی یک باغ ندارد. باید بین گلدان‌ ها فضای کافی برای رفت‌ و آمد باقی بگذارید. می‌ توانید کنار این جنگل خانگی، مبلی برای استراحت و لذت بردن از فضای سبز در نظر بگیرید.

۴- با ریختن سنگریزه کف سینی‌ ها و زیرگلدانی‌ ها، رطوبت لازم برای گیاه را فراهم کنید. لایه نازکی از آب با خروج از گلدان در کف ظرف روی سنگ‌ ها را خواهد پوشاند. این آب با بخار شدن، رطوبت لازم را فراهم آورده به پرپشت شدن گیاه کمک می‌ کند. فقط مطمئن شوید آب روی سنگ‌ آنقدر نباشد که مانع ورود و خروج هوا از سوراخ‌ های زیر گلدان و در نتیجه پوسیدگی ریشه شود.

۵- از گلدان‌ های رنگی و کاورهای گلدان برای رنگ و آب دادن به اتاق استفاده کنید. سبد های چوبی، حصیری و بامبو حس مناطق استوایی را ایجاد می‌ کنند. همچنین می‌ توان از تندیس‌ های رمی و یونانی و گلدان‌ های برجسته به عنوان ایده‌ هایی جالب و طرح رسمی و کلاسیک دادن به این فضا استفاده کرد.

۶- گلدان‌ های بزرگ‌ تر را با توجه به رنگ و شکل شاخ و برگ گروه‌ بندی کنید. از گیاهان کوچک‌ تر نیز می‌ توانید به عنوان پوشش زمین استفاده کنید.

۷- با یک فن، هوا را از راکد بودن درآورید. با یک فن کوچک، جریان هوای ملایم ایجاد کنید.

۸- در گوشه‌ ها، چراغ‌ های قابل تنظیم تعبیه کنید تا بتوانید نور لازم را در هوای ابری و نیز برای گلدان‌ هایی که با شیشه و پنجره فاصله دارند، فراهم کنید. با خاموش کردن آنها شب هنگام به گل‌ ها استراحت دهید.

۹- از وسایل تزئینی استفاده کنید. از آنجا که پرده و دیوارهای تیره مانع رسیدن نور کافی به گل‌ ها می شود، رنگ دیوار را روشن انتخاب و پرده را حذف کنید. در عوض برای تزئین از اشیای شیشه‌ای رنگی، آبنما و آویزهای تزئینی استفاده کنید.

۱۰- این اتاق را طوری چیدمان کنید که هم برای شما و هم برای گلدان‌ ها، فضای مناسبی باشد. با پیاده کردن ایده‌
های خود از این باغ خانگی به عنوان محلی برای استراحت استفاده کنید.

پیام بگذارید