۲۵ جمله تاثیرگذار مدیران موفق

۲۵ جمله از مدیران موفقی که شنیدن آن‌ها خالی از لطف نیست و تاثیرگذار هستند.

۲۵ جمله تاثیرگذار مدیران موفق

۲۵ جمله تاثیرگذار مدیران موفق

 

همواره در سرتاسر جهان، انسان‌هایی هستند که مدیریت آن‌ها مورد توجه دیگران است و توانسته‌اند به الگویی برای افرادی تبدیل شوند که قصد دارند مدیر بهتری باشند و به کسب و کار خود رونق ببخشند. در این مقاله سایت چرخک، ۲۵ جمله تاثیر گذار از مدیران موفق سرتاسر جهان ذکر شده‌اند که خواندن آن‌ها خالی از لطف نیست.

جملات تاثیرگذار مدیران موفق

۲۵ جمله تاثیرگذار مدیران موفق
۲۵ جمله تاثیرگذار مدیران موفق

به‌نقل از سایت TinyPulse، «یک مدیر خوب از این که به دیگران کمک کند مفید واقع شوند، رضایت می‌یابد، نه از اینکه خود مفیدترین فرد در اتاق باشد.»

در ادامه جملات زیبایی در این زمینه و موضوع را خواهید خواند.

اولین بخش جملات تاثیرگذار مدیران موفق

۱. یک مشتری خشنود رضایتش را به سه نفر می‌گوید، اما یک مشتری ناخشنود ۲۰ نفر را باخبر می‌کند.

۲. هرگاه در بازی شطرنج در حال باختن هستم، به طور پیوسته از جای خود بلند شده و سعی می‌کنم صفحه را از پشت سر رقیبم نگاه کنم، آن‌گاه به حرکت‌های احمقانه‌ای که انجام داده‌ام پی می‌برم.

۳. به کارکنان‌تان بگویید هیچ‌گاه اجازه ندهند قربانی واقع شوند؛ اما اگر چنین احساسی دارند بهتر است بروند جای دیگری کار کنند.

۴. مدیران برجسته نه تنها تفاوت کارکنان را می‌پذیرند، بلکه بر این تفاوت‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. شاگرد تنبل، احمق یا ضعیف وجود ندارد، تنها چیزی که وجود دارد معلم خوب یا ضعیف است.

۵. مدیریت خوب، شامل نشان دادن شکل انجام کار حرفه‌ای به افرادی است که آن را در سطح متوسطی پیش می‌برند.

دومین بخش جملات تاثیرگذار مدیران موفق

۶. در دنیای مدیریت به دنبال کلیشه‌ها نباشید و آخرین الگوهای مدیریتی را دنبال نکنید. این شرایط است که تعیین می‌کند باید چه سبکی از مدیریت را برای رهبری تیم خود، اتخاذ نمایید.

۷. هنر گوش دادن موثر، برای شفاف‌سازی ارتباطات ضروری است و ارتباطات شفاف، برای داشتن موفقیت در مدیریت، لازم خواهد بود.

۸. بهترین مدیر یا مقام اجرایی، کسی است که به اندازه کافی حس خوب برای انتخاب افرادی مناسب برای انجام کارهایی که می‌خواهد انجام دهد، داشته باشد. چنین شخصی از مداخله در انجام کارها توسط افرادی که خود با شایستگی انتخاب کرده است، پرهیز می‌نماید.

۹. این به پول مربوط نمی‌شود، بلکه مربوط به افرادی است که به کار می‌گیرید و این که چطور آن‌ها را مدیریت و هدایت می‌کنید.

۱۰. من باید روی چند هدف کلیدی متمرکز شوم… فقط باید سه کار را به انجام برسانم. من باید افراد مناسبی را انتخاب کنم، سرمایه‌گذاری درستی انجام دهم و با سرعت نور، ایده‌ها را از بخشی به بخش دیگر، منتقل سازم. به واقع مدیریت من، انتقال ایده‌ها و دروازه‌بانی است.

سومین بخش جملات تاثیرگذار مدیران موفق

۱۱. افرادی را که بهتر از خودتان هستند، استخدام کنید. سپس آن‌ها را رها نمایید تا به کار خود مسلط شوند. به دنبال افرادی باشید که در پی اهداف بزرگ باشند و به فرآیندهای معمولی و روال عادی، قانع نباشند.

۱۲. اگر افراد مناسبی را انتخاب کرده و به آن‌ها فرصت دهید تا بال‌های استعداد خود را گسترده نمایند و در زمان لازم از ایشان حمایت نمایید، تقریبا لازم نخواهد بود که آن‌ها را مدیریت کنید و همه چیز خود به خود در مسیر موفقیت پیش می‌رود.

۱۳.  عظمت مدیران بزرگ، از رفتار و برخورد آن‌ها با کارکنان رده‌های پایین‌تر، آشکار خواهد شد.

۱۴.  اولین چیزی که قبل از وارد شدن به هر مذاکره‌ای باید در مورد آن تصمیم بگیرید این است که اگر طرف مقابل به شما نه گفت چه کار باید بکنید.

۱۵. یک مدیر واقعی هرگز بر این باور نیست که با برآورده شدن یک هدف، سایر کارها روبراه شده و دیگر کاری برای انجام دادن باقی نمانده است.

۲۵ جمله تاثیرگذار مدیران موفق
۲۵ جمله تاثیرگذار مدیران موفق

 

چهارمین بخش جملات تاثیرگذار مدیران موفق

۱۶. فرهنگ داخلی یک سازمان، مانند فرهنگ یک کشور است. مدیریت نباید این فرهنگ را تغییر دهد، بلکه باید بر اساس آن، تطابق یابد.

۱۷.  بیسوادان قرن ۲۱ کسانی نیستند که نمی‌توانند بخوانند و بنویسند، بلکه کسانی‌اند که نمی‌توانند بیاموزند، آموخته‌های کهنه را دور بریزند، و دوباره بیاموزند.

۱۸. کسی را سرزنش نکنید، به جای بحث درباره این‌که چه کسی باعث وقفه در پیشرفت است، در مورد این‌که چه چیز مانع پیشرفت است بحث کنید.

۱۹. زمانی دست از کار بکشید که کار شما انجام شده باشد، نه آنگاه که خسته شده‌اید.

۲۰. مدیران بی‌کفایت، در بیشتر مواقع به توصیه مشاوره آخرین شخصی که با وی مشورت می‌نمایند، عمل خواهند کرد.

پنجمین بخش جملات تاثیرگذار مدیران موفق

۲۱. به یاد داشته باشید که هیچ چیز برای کارمندان یک شرکت، به آن اندازه مهم و ارزشمند نیست که آن‌ها را در فرآیند تصمیم‌گیری وارد نمایید.

۲۲. به دست آوردن اطلاعات کافی و بنیادی، اساس و پایه مدیریت موفق است. از این روی بیشتر زمان خود را صرف به دست آوردن اطلاعات می‌کنم.

۲۳. شخصی مدیریت قدرتمند را این طور توصیف کرده است: «مدیر کسی است که با ارباب رجوع رو در رو شده و با آن‌ها ملاقات می‌کند تا سایر کارمندان در آرامش، به وظایف و مسئولیت‌های خود بپردازند.»

۲۴. یک مدیر موفق و بزرگ شخصی است که از درختی بلند بالا رفته و تمام موقعیت و جوانب را می‌سنجد و سپس با صدای بلند و شجاعت کامل، فریاد می‌زند: «جنگل را اشتباه آمده‌ایم!»

۲۵.  کسی که در انتظار زمان نشسته است، آن را از دست خواهد داد.

 

اگر علاقه‌مند به خواندن و مطالعه جملات قصار و موثر در زندگی خود هستید می‌توانید مقالات زیر که در سایت چرخک منتشر شده‌اند را مطالعه بفرمایید:

پیام بگذارید