خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل

بررسی سنگ خون و خواص آن

سنگ خون

خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل

خواص سنگ خون چیست | سنگ خون، از دسته گروه سنگ یمانی (Chalcedony) است. این سنگ، همچنین با نام «یشم ختایی» نیز نامیده و شناخته می شود و دارای سیستم کریستالی شش ضلعی (Hexagonal) می باشد.

به طور معمول این سنگ نسبتا کمیاب به رنگ سبز تیره با نقش و نگارهای قرمز روشن در سطح خود می باشد. سنگ خون از لحاظ شفاف بودن، مات است و حاوی مقادیر زیادی آهن در خود می باشد. این سنگ، سنگی است که با عملکردهایی چون «نیروی حیات» و «پاک کننده انرژی های منفی» شناخته می شود. اگر قصد آشنایی با سنگ خون را دارید و این سوال در ذهن شماست که خواص سنگ خون چیست، با چرخک همراه باشید.

 

خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل
خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل

 

خواص سنگ خون در ارتباط با چاکرای اول

خواص سنگ خون چیست | سنگ خون، سرشار از اکسید آهن است و در زمینه محافظت کنندگی خواصی قوی دارد. سنگ خون پیوسته آماده است تا شادابی و نشاط را در شما بوجود بیاورد و موجب تقویت چاکرای اول شما است. این سنگ زیبا، از ترکیب کلسدونی سبز تیره و دانه های جاسپر قرمز به وجود آمده است.

تنها با نگاهی مختصر به ظاهر سبز و قرمز این سنگ بسیار چشم نواز، سریعا احساس احیا شدن خواهید کرد، و گویا احساس می کنید قلب تان فورا شروع به پمپاژ کردن خون می کند؛ گویی که شما از نو متولد شده اید و قدرت شگفت انگیزی به دست آورده اید.

سنگ خون و فرهنگ اساطیری

خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل
خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل

 

سنگ خون، که گاهی در فرهنگ اساطیری تحت عنوان «سنگ خورشید» نیز، از آن یاد شده است، تاریخچه ای دور و دراز دارد. یونانیان باستان، در آن عصر سنگ خون را به عنوان جواهر با قدرتمندی که قدرت شکوهمندانه ای دارد می شناختند. آن ها این سنگ را با نام «Heliotrope» خطاب می کردند که ترجمه تحت اللفظی آن، «سنگ خورشید» است. این سنگ، سنگی آسمانی است که همیشه آماده کمک با نیروی شفابخش خود، به همه افرادی است که در حال سپری کردن تیره و تارترین روزهای زندگی خود هستند.

از لحاظ جسمی و متافیزیکی، این سنگ خون یکی از بی نظیرترین کریستال های شفابخش محسوب می شود. سنگ خون قادر است پس از یک نبرد سخت، زخم های شما را التیام ببخشد، و همچنین گردش خون و قلب را بهبود ببخشد.

معادن سنگ خون

سنگ خون را می توان در برخی از نقاط جهان پیدا کرد؛ نقاطی همچون هند، چین، ماداگاسکار، استرالیا، برزیل، چین، و بخش هایی از ایالات متحده.

سنگ خون و خصوصیات درمانی آن

خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل
خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل

 

انکار قدرت و خواص سنگ خون آن هم به عنوان سنگی که محافظت و درمان به همراه دارد انکارپذیر نمی باشد؛ طبق آنچه گفته شده خرد و شجاعت افزایش پیدا می کنند و در رفع انسدادهای چاکراها نیز خواصی منحصر به فرد دارد سنگ خون.

خواص سنگ خون در درمان های جسمی

هنگامی که بحث در مورد خواص سنگ خون در رابطه با سلامتی جسمانی انسان است، این واقعیت چیز عجیبی نیست که اشاراتی همواره از این سنگ می شود چرا که طبیعتا این سنگ با خون و گردش خون سالم در ارتباط است. تنها با نگاهی ساده به ظاهر سبز رنگ این سنگ همراه با آن دانه های قرمز خونین رنگش، قدرت را در رگ هایتان می توانید به راحتی احساس کنید.

از آنجا که این سنگ سرشار از آهن و نیروی حیات است، به جریان خون، سلامت مغز استخوان و تصفیه خون شما کمک می کند. سنگ خون می تواند برای همه کسانی که مشکلات خونی دارند، مناسب واقع شود و سیستم ایمنی بدن شما را نیز، تقویت نماید.

خواص سنگ خون در درمان های روحی

خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل
خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل

 

باید این حقیقت را ذکر کرد که سنگ خون از زمان های گذشته، به جنگجویان و قهرمانان میدان جنگ، هدیه داده می شده؛ چرا که این سنگ، باعث افزایش قدرت، شجاعت و تاب آوری در فرد می شود. سنگ خون کاری می کند تا احساس امنیت کامل داشته باشید. آنگاه که قدرتمند باشیم و به قدرت درونی خود دست پیدا کنیم، ناگهان در امر تصمیم گیری نیز فوق العاده عمل می کنیم و ویژگی هایی ارزشمندی همچون خود ارزشی و عزت نفس هم درون مان رشد و تقویت خواهند شد.

سنگ خون، سنگ سرشار از آهن، در بحث انعطاف پذیری احساسی نیز، حرف های زیادی برای گفتن دارد. این سنگ کاری می کند تا ارتباط خود را با دنیای بیرون، مجددا بوجود بیاورید و در عین حال، به منظور دستیابی به هدفی والاتر، بار دیگر صبر و اعتماد خود را هم به دست آورید.

تشخیص سنگ خون اصل از تقلبی

اگر مقاله را تا اینجا مطالعه کرده اید، متوجه شده اید که خواص سنگ خون چیست و اکنون در این زمینه آگاهی پیدا کرده اید، اما اکنون ممکن است با این سوال مواجه شوید که سنگ خون اصل را چگونه از تقلبی تشخیص دهیم؟ این سنگ نایاب درجه سختی نسبتاً بالایی دارد؛ بنابراین مواد بسیار کمی قابلیت خراش دادن سنگ خون را دارند. در نتیجه با تست خراش دادن قادر هستید اصل بودن آن را تشخیص دهید.

برای مثال اگرسنگ خون را روی ظرف چینی بکشید و رگه‌ هایی قرمز رنگ بر روی‌ آن ظرف بماند، به این معنی است که این سنگ خون اصل است و در غیر این صورت سنگ تقلبی است.

توجه داشته باشید که این سنگ برخی مواقع با کانی یشم اشتباه گرفته می‌ شود؛ اما جای نگرانی نیست. چرا که به علت ترکیب دانه‌ دار یشم، این دو را می‌ توان به‌ راحتی از یکدیگر تشخیص داد.

انواع سنگ خون

خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل
خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل

 

انواع سنگ خون به دو شکل پلاسما و هلیوتروپ در طبیعت پیدا می‌ شود. هلیوتروپ، شفاف رنگ است و رنگ قرمز را در داخل سنگ نشان می دهد. اما نوع پلاسما سبز عمیق و مات همراه با لکه‌ های زرد پررنگ است و مقدار کمی نقطه‌ ی قرمز نیز در آن وجود دارد.

گاهی نیز ممکن است رگه‌ های آن به جای قرمز و زرد به رنگ‌ های سفید، نارنجی و قهوه‌ ای در سنگ یمانی سبز باشد. در چنین حالتی، یعنی هنگامی که رنگ‌ هایی به غیر از قرمز در کلسدونی غالب باشد به آن جاسپر فانتزی (Fancy Jasper) می‌ گویند. دلیل اینکه به آن جاسپر می‌ گویند هم این است که به طور کلی به کالسدونی مات جاسپر می‌ گویند.

 

خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل
خواص سنگ خون چیست؟ + تشخیص سنگ خون اصل

 

امیدواریم به سوال شما که خواص سنگ خون چیست توانسته باشیم پاسخی مطلوب و خلاصه داده باشیم. اگر به این دسته از مقالات علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم مقاله خواص سنگ فیروزه را از دست ندهید.

 

۸۰%
عالی بود

لطفا به این مقاله رای دهید

اگر این مقاله را دوست دارید به آن رای دهید

لینک کوتاه این مقاله
با لینک کوتاه این مقاله را به اشتراک بگذارید
  • لطفا به این مقاله رای دهید

با رای دادن به این مقاله در نمایش آن به دیگر کاربران سهیم باشید

پیام بگذارید