خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن

خواص سنگ فیروزه چیست؟

خواص و فواید سنگ فیروزه اصل نیشابور

خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن

سنگ فیروزه چیست؟

خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن
خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن

 

خواص سنگ فیروزه اصل | فیروزه، یا آنطور که ممکن است آن را بشناسید، سنگی به رنگ آبی آسمانی ملایم و آرام بخش است.

سنگ فیروزه و چاکرای گلو (پنجم)

خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن
خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن

 

این سنگ آبی بسیار زیبا یا همان فیروزه، با هاله های اقیانوسی رنگ خود، درواقع با چاکرای گلو در ارتباط است. اگر با چاکراها آشنا باشید بنابراین با داشتن این سنگ، می توان همیشه حقیقت را گفت و نگران انتقادهای درونی نبود؛ اگر هم با چاکراها و به خصوص چاکرای پنجم آشنا نیستید:

به‌نقل از ویکی‌پدیای فارسی چاکرای گلو یا حلق که روی حلق قرار گرفته‌است. طیف رنگی مربوط به این چاکرا آبی است که علامت جاودانگی، اخلاص و الهام است. این رنگ روی بیماری‌های گرفتگی گلو و ناراحتی‌های عصبی تأثیرگذار است.
منطقه: پایین و پشت مهره گردن، بین گودی گلو و حنجره
غدد اصلی: تیروئید
رنگ: آبی کمرنگ
عطر: گل سرخ
عضو وابسته: حلق، تارهای صوتی، دهان، فک، پاراتیرویید، زبان، گردن، لنف‌ها، غدد عروقی، چرخهٔ قاعدگی، مثانه
شکل: نیلوفر شانزده پر

زمان خواب: ۴–۵ ساعت به‌صورت راست و چپ متناوب

حالت طبیعت: نور شفاف آبی آسمان کمک می‌کند.

عنصر: اثیر

جنس کالبد: کالبد کلیشه ای

عملکرد: خرد، ارتباط، اعتماد، سخنور، بیان، خلاق، محتاط، طراح و برنامه‌ریز، نظم، سازماندهی صداقت

احساسات این مرکز: توسعه و شفا

پرکاری باعث: پرحرفی، خوب گوش نمی‌دهد، جدلی و استدلالی بودن، عملش مثل کسی است که همه چیز را می‌داند، منتقد، زخم گلو و نای، بیش فعالی تیرویید

کم‌کاری باعث: مشکل در بیان خود، ناتوانی در سخنرانی، عدم اطمینان در بیان عقیده، خجالتی، کم‌کاری تیرویید، کر شدن، ناتوانی در برقراری ارتباط کلامی

نحوهٔ فعال کردن:تصور کنید انرژی آبی رنگ وارد چاکرا می‌شود، می‌چرخد و انرژی‌های منفی را بیرون می‌ریزد.

این سنگ همراه با رگه های طبیعی شفاف و کم رنگی که در سایه های سبز و آبی رنگ این سنگ وجود دارند، موجب نوعی پاکسازی می شود.

آبی رنگ آرامش بخشی برای روح است که یادآور جریان آب، انرژی پاکسازی کننده زمین و موج انرژی ای است که از عمق درون در حال جوشیدن است.

ریشه نام سنگ فیروزه

خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن
خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن

 

نام فیروزه احتمال دارد از کلمه فرانسوی Turquie که همان ترکیه است مشتق شده باشد. آنچه گمان می رود این است که دلیل این نام گذاری این باشد که در ابتدا تصور عموم بر آن بوده است که منبع اصلی فیروزه در ترکیه واقع شده است.

احتمال دیگر این است که نام فیروزه سنگ آبی تیره به معنای PIERRE TURQUIN از کلمه فرانسوی (TURQUOISE) مشتق شده باشد. اما به نظر می رسد که فیروزه در زبان فارسی از کلمه پیروزی ریشه گرفته شده باشد.

فیروزه و نیشابور

طبق ویکی‌پدیای فارسی، فیروزهٔ نیشابور به فیروزه‌ای که از معدن‌های نیشابور درمی‌آید گفته می‌شود. معدن اصلی آن در روستای معدن علیا، بخش مرکزی شهرستان فیروزه قرار دارد؛ با ذخیره ۹ هزار تن و ظرفیت تولید سالانه ۱۹ تن. معدن فیروزه نیشابور از کهن‌ترین معادن فیروزه جهان است که از ۲۰۰۰ سال پیش از آن سنگ فیروزه استخراج می‌شود. نمونه‌های طبیعی-تاریخی فیروزهٔ نیشابور در موزه‌های لندن، زمین‌شناسی تهران نگهداری می‌شود.

خواص سنگ فیروزه در درمان

خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن
خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن

 

سنگ فیروزه برای افرادی که علاقه به آویختن این سنگ به دست یا گردن خود دارند، فواید زیادی به ارمغان می آورد.

این سنگ بسیار خاص، قادر است به شما احساس راحتی و جرات گفتن حقیقت و به طور خودمانی، حرف دل را بدهد. آنچنان که از قدیم گفته شده است، این سنگ، با خود شانس خوب به ارمغان می آورد، التیام دهنده زخم های گذشته است وبه طور کلی، شانس و اقبال خوش را به زندگی شما وارد می کند؛ پس در آشنایی با خواص سنگ فیروزه اصل همراه باشید.

در ادامه این مقاله از چرخک، به خواص سنگ فیروزه اصل خواهیم پرداخت.

خواص سنگ فیروزه اصل در درمان های جسمی

خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن
خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن

 

فیروزه که سنگ مربوط به چاکرای گلو یا همان چاکرای پنجم می باشد که بالاتر توضیح دادیم، در درمان و شفای مشکلات و بیماری های مربوط به این ناحیه، می تواند کمک کننده باشد. گفته شده است که آلرژی، میگرن و دیگر بیماری های جسمی که مرتبط با گوش، حلق، بینی و ریه ها هستند، توسط سنگ فیروزه درمان می شوند.

این سنگ، ارتباطی عمیق با تنفس دارد و کمک می کند تا فردی که از آن استفاده می کند تنفس عمیق تری داشته باشد و هوا در ریه های آن شخص به خوبی جریان پیدا کند. در نتیجه، مشکلات تنگی نفس و اضطراب و ترس ناگهانی از آن شخص دور خواهد شد.

به شکل کلی، سنگ فیروزه تحت عنوان یک سنگ تقویت کننده به شمار می آید و مملو از خواصی ضد التهابی است که می تواند به روماتیسم و سایر بیماری ها کمک نماید.

سنگ فیروزه اصل، سیستم ایمنی بدن انسان را بالا می برد، به جذب مواد مغذی او کمک می کند، از بین برنده اضطراب اسیدی را که موجب نوسانات خلقی می شود است و به طور کلی، جسم و روح را متعادل می سازد تا در این دنیای پر از تنش ها، احساس سرزندگی، پاکی و آرامش ذهنی داشته باشید.

خواص سنگ فیروزه اصل در درمان های روحی و ذهنی

خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن
خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن

 

همانطور که بالا اشاره شد خواص سنگ فیروزه اصل به شکلی خارق‌العاده برای سلامت جسمی زیاد هستند، اما بخش عهده فواید آن، در زمینه سلامت عاطفی، روحی و ذهنی است.

انرژی شفابخش سنگ فیروزه، انرژیای از جنس صلح و آرامش است؛ درست همچون حس قدم زدن در بین آب های آرام و خنک در یک روز گرم تابستانی، زیبا نیست؟

برای آن دسته از افرادی که احساس خستگی می کنند و یا علاقه دارند که روح خود را سبک کنند، این سنگ به خوبی از پس حل آن مشکلات بر می آید و می توان بر روی آن حسابی ویژه باز کرد. بنا بر همین اصل، شما می توانید به جای تلاش برای سرکوب احساسات خود، با استفاده از سنگ فیروزه خود را رها کنید و وارد فضای شخصی آرام خودتان بشوید.

سنگ فیروزه را می توان حقیقت جویی نرم و ملایم دانست. او شما را دعوت می کند تا در درون خود به جستجو و کاوش بپردازید و در نتیجه متوجه شوید که چه چیزی برای شما خوب، و چه چیزی هم بد است. از آنجا که فیروزه این کارها را به نرمی و ملایمت انجام می دهد، هیچ گونه فشاری به شما نمی آورد و نیازی نیست که در اندیشه های خود غرق شوید یا بیش از حد فردی متفکر باشید؛ بلکه با شجاعت، قدرت و آرامش ذهنی شما را درمان می کند.

در کل شاید بتوان فیروزه را سنگی مناسب دانست برای ارتباط با دیگران، و همینطور ارتباط با خودمان. هنگامی که با ابزارهای ارتباطی حیاتی مان در هماهنگی باشیم و احساس کنیم که صدایمان بالآخره شنیده می شود، این امر فضا را برای رشد مهربانی و شفقت درون ما ایجاد می کند.

سنگ فیروزه اصل، دارای ماهیتی ملایم و متشعشع است که باعث می شود شفقت و مهربانی را هم نسبت به خود و هم نسبت به دیگران بروز دهید.

گاهی اوقات ما انسان ها به انتقادهای درونی مان بیش از حد نیاز فضا می دهیم، اما سنگ فیروزه کمک می کند تا خودگویی های درونی مان مثبت تر و به مراتب خردمندانه تر شود و بدون آنکه از قضاوت های درونی خود بترسیم، ایده پردازی کنیم.

نحوه استفاده از سنگ فیروزه

خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن
خواص سنگ فیروزه اصل و نحوه استفاده از آن

 

سنگ فیروزه، چه در قالب جواهر زینتی همراه یک فرد باشد و چه به عنوان سنگ زینتی در خانه نگهداری شود، فواید خاص و منحصر به فرد خودش را به همراه دارد؛‌ پس جای نگرانی وجود ندارد؛ خواص سنگ فیروزه اصل همواره همراه شما خواهند بود.

البته این را هم باید درنظر گرفت که خوشبختانه این سنگ به قدری زیبا و چشمگیر است که هم می توان آن را به خود آویخت و هم در روش های مختلف فنگ شویی از آن استفاده کرد و از خواصش بهره برد.

نکته ای که ممکن است ندانید این است که هر سنگ فیروزه، زیبایی منحصر به فرد خود را داشته، و دارای رنگ های متنوع مخصوص به خود است.

برخی از سنگ های قیمتی فیروزه، دارای رگه های قهوه ای تیره یا بعضا مشکی هستند که نقشی شبیه تار عنکبوت در سنگ ایجاد کرده اند. این سنگ، با طیف رنگ های متنوع خود از سبز تا آبی، به خوبی می داند که به چه شکل و چگونه آرامش بخش و تشویق کننده شما برای داشتن تفکری والاتر و ارتباطاتی بهتر باشد.

۸۰%
عالی بود

لطفا به این مقاله رای دهید

اگر به این مقاله علاقه داشتید به این مقاله رای دهید

لینک کوتاه این مقاله
با لینک کوتاه این مقاله را به اشتراک بگذارید
  • اگر این مقاله را دوست داشتید به آن رای دهید

با رای دادن به این مقاله در نمایش آن به دیگر کاربران سهیم باشید

منبع TinyRit COCA
پیام بگذارید