خواص شگفت انگیز سرکه سیب که نمی دانید

خواص معجزه آسای سرکه سیب در سلامتی بدن

آنچه در مورد خواص سرکه سیب که نمی دانید

سرکه سیب و خواص آن

مدت های طولانی است که افراد از سرکه سیب بطور گسترده ای در زندگی هایشان استفاده میکنند. سرکه سیب همانند یک داروی خانگی عمل کرده و در میان مردم محبوبیت خاصی دارد زیرا از آن در مصارف خانگی غذایی دارویی و … استفاده میکنند.

 

فواید سرکه سیب
فواید سرکه سیب

خواص سرکه سیب برای رسیدن به سلامتی

 • دردهای عضلانی: ورزشکارانی که ورزش و تمرین های سنگینی انجام میدهند برای درمان خستگی و گرفتگی عضلات و ماهیچه هایشان نیازمند یک مسکن خوب و بدون ضرر هستند. سرکه سیب به دلیل دارا بودن استیک اسید بسیار مقوی بوده و ورزشکاران میتوانند برای رفع درد های عضلانی از آن استفاده کنند.
 • خارش پوست: خارش پوست نتیجه بسیاری از علت ها همانند حساسیت به برگ گیاهان ،نیش حشرات و گل یا گیاهان سمی باشد. این نوع سرکه با دارا بودن خواص طبیعی و بسیار خارق العاده اش میتواند این درد و ناراحتی را از بین ببرد و تسکین دهنده درد باشد تا رفع مشکل شود.با ریختن غیر مستقیم یا مستقیم سرکه روی محل عارضه اجازه بدهید سرکه سیب کارش را انجام دهد.
 • دل درد: انسان ها زمانی که دچار دلدرد  میشوند به علت های گوناگون مثل: نفخ ،خوردن غذاهای سنگین و چرب، غذاهای مسموم و یا یبوست فواید سرکه سیب باعث میشود سلامتی شخص به دست آمده. دلدردش کاهش یابد چرا که خاصیت ضد ویروسی و ضد باکتری سرکه سیب وارد عمل میشود.
 • سم زدایی: برای بالا رفتن ایمنی بدن در برابر رژیم های گرفته شده خوردن سرکه سیب و قراردادن آن در وعده های غذایی خود میتواند بسیار عالی باشد.
 • رفع سکسکه: سرکه سیب عصب های گلو را به میزان زیادی تحریک میکند زیرا عامل اسپاسم هستند. پس با میل کردن  تنها یک قاشق کوچک از سرکه سیب مانع از انتقال پیام سکسکه شوید تا مانع از ادامه ی سکسکه شوید.
 • کاهش وزن: سرکه سیب برای رسیدن به کاهش وزن ایده آل تان کمک میکند. در سرکه سیب استیک اسید وجوددارد که جلوگیری  میکند از بالا رفتن اشتهاو در واقع اشتهای شما را به مقدار خوبی پایین می آورد. علاوه برآن متابولیسم بدن را افزایش میدهد. همچنین برای اینکه کالری با حجم کمی وارد جریان خون شود دانسمندان توصیه میکنند از سرکه سیب استفاده شود.
 • رگ های واریسی : سرکه سیب با خاصیت ضد التهابی که دارد باعث کاهش تورم رگ ها میشود و همچنین میزان گردش خون را بالا میبرد بنابراین برای رفع رگ های واریسی بشدت سودمند است. سرکه سیب را بهتر است با گیاه کوهی مثل نارون کوهی ترکیب کنید و روی رگ هایتان ماساژدهید و بعد از دو هفته استفاده نتایج رضایت بخشی را شاهد هستید.
 • تنظیم PH بدن:  یکی از فواید اینکه مقدار PH بطور نرمال و متعادل در بدن وجودداشته باشد کاهش مبتلا به سرطان است که سرکه سیب باتوجه به اینکه سرشار از استیک اسید است باعث میشود خاصیت قلیایی بروز دهد و بطور شگفت انگیزی میزان و حجم انرژی را بالا میبرد.
 • رفع قارچ های پوستی: سرکه سیب با ترکیب ضدباکتریایی که دارد تبدیل به یک ماده طبیعی حیرت آور برای رفع و درمان قارچ پوستی و پا مبدل شده است. روزی دوبار سرکه سیب را روی محلهای قارچی بمالید.
پست های مرتبط

بازارمالی

فواید سرکه سیب برای زیبایی

فواید سرکه سیب در زیبایی

 • شادابی پوست: یکی از مسائلی که دغدغه بزرگی برای افراد جامعه مخصوصا قشر جوان ایجاد کرده است جوش زدن صورت میباشد. راههای جلوگیری برای جوش نزدن و از بین بردن جوش متعدد است. سرکه سیب یک مبارز خوب برای از بین بردن جوش های صورت است. با استفاده از آن باکتری هایی که در سطح پوست وجوددارد از بین میرود. کارشناسان و متخصصان پوست توصیه میکنند علاوه بر زدن موضعی به پوست صورت از سرکه سیب بصورت خوراکی هم استفاده کنید تا سم زدایی در شما  ایجاد شود.
 • سفید شدن دندان: درست است که استفاده از خمیر دندان در سفیدی دندان تاثیر بسیار زیادی دارد اما جالب است بدانید که یکی از صدها کاربرد سرکه سیب استفاده ازآن برای سفیدی دندان هاست سرکه سیب را روی دندان های خود و بغد از دقایقی کاملا آن را بشویید تا دمدان های شما درخشان و تابان شوند. البته باید دقت کنید پس از مصرف از سرکه سیب دهان و صورت خود را بطور کامل و خوب بشویید.
 • بوی دهان: مشکلات بهداشتی متعددی دامن گیر افراد جامعه است یکی از این مشکلات بوی بد دهان میباشد که برای رسیدن به بوی مطلوبی از دهانتان از سرکه سیب استفاده کنید تا باکتری هایی که باعث بروز این بوی ناگوار شده اند ازبین رفته و از شر این بوی راحت شوید روش استفاده از سرکه سیب برای رفع این موضوع ناگوار این است که مقداری از سرکه سیب را در دهانتان بصورت دهان شویه قرقره کرده یا بهتر است یک قاضق چای خوری آنرا یکباره سر بکشید.
 • رفع آثار سوختگی : در تابیتان یا زمانی که در معرض شدید نور آفتاب قرار میگیرید ناخواسته دچار آفتاب سوختگی میشوید برای رفع این اتفاق سهمگین بهتر است یک فنجان  نسبتا متوسط را در نظر بگیریدو با آبی که استحمام میکنید آنرا مخلوط کنید و برای مدتی داخل این محلول بمانید برای تسکین سوختگی بسیار مفید است.
 • رفع فر خوردگی مو: سرکه سیب با خصیت متعددی که دارد میتواند سطح مو را صاف کند و باعث میشود شانه به آسانی در سطج مو حرکت کند و کارش را انجام دهد.
 • ریزش مو: امروزه یکی از عوارضی که بعد از مبتلا شدن به  کرونا دامن گیر همه افراد جامعه شده است، بحث ریزش مو شدید است. سرکه سیب را میتوان گزینه خوبی برای رفع ریزش مو، تحریک برای رشد مو و رشد مجدد مو به شمار آورد.
 • خشکی و خارش پوست سر: همانطور که گفته شده است سرکه ی سیب خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی دارد که باعث درمان و رفع خارش و خشکی پوست سر میشود.

خواص شگفت انگیز سرکه سیب

فواید عمومی

 • رفع بوی بد اتاق: اتاق هایی که بوی نامطبوع و بدی را دارند در برابر این نوع سرکه شکست میخورند. برای این کار کافیست مقداری از آن را در ظرفی ریخته و در محل اصلی انتشار بو قراردهید تا بوی نامطبوع از بین برود.
 • شست شوی میوه و سبزیجات: در سبزیجات تازه باکتری هایی وجوددارد که نتایج تحقیق های محققان نشان داده است که سرکه ی سیب مبارز خوبی برای از بین رفتن این باکتری است پس با استفاده از آن سم های ضد آفت در سبزیجات و میوه ها پاک کنید.
 • ماشین لباسشویی: سرکه سیب روشی است که برای تمیز کردن و روشن کردن لباس ها میشود استفاده کرد برای این  کار ۲ فنجان از آن را در مخزنی که برای پودر است بریزید تا لباس هایتان تمیز تر شوند.
 • جلا دادن نقره: برای اینکه ظروف نقره تان تمیز براق شوند از مخلوط سرکه سیب و جوش شیرین استفاده کنید.
 • کندن برچسب ها: برچسب هایی که کنده نمیشوند یا به سختی از سطح جدا میشوند روی آنها به مدت ۲۰ دقیقه سرکه سیب بریزید و سپس با کارد به راحتی جدا کنید.
پیام بگذارید