خواص چای لیمو | چای لیمو میل کنید

چای لیمو خواص درمانی-زیبایی فراوانی دارد .

خواص چای لیمو

آیا می دانید کسانی که بطور مرتب و منظم و در حدمتعادل ، چای لبمو مصرف می کنند از خیلی از بیماری ها و عوارض در امان اند؟

پس از این پست سعی کنید که به جای نوشیدنی های گازدار و غیر طبیعی ، چای لیمو میل کنید .

خواص درمانی چای لیمو

 چای لیمو | تسکین دهنده ی درد های معمولی و سر درد های میگرنی 

می توانید از لیمو به تنهایی برای درد های معمولی و سردردهای میگرنی استفاده کنید . برای ایانکه خواص درمانی لیمو را بطور واضح ببینید ، خوب است که آزمایشی انجام بدهید . آبلیمو ی تازه و طبیعی را در یک روغن مثل روغن بادام طبیعی ترکیب بکنید . سپس آن را با یک دستمال کتانی بر روی موضع بپوشانید . پس از حداکثر دو روز خواهید دید که دیگر اثری از درد شما در بدن تان نیست .

یکی از خواص چای لیمو ، کم کردن سردردهای معمولی می باشد .
یکی از خواص چای لیمو ، کم کردن سردردهای معمولی می باشد .

در ادامه باید بگوییم که چای لیموی تازه و طبیعی که خودتان دم می کنید ، همین خواتص را به همراه دارد . سر درد های میگرنی کمتر به سراغ شما خواهند آمد . اگر تا به حال از این خواص درمانی چای لیمو مطلع نبوده اید ، این پست را با دوستانتان به اشتراک بگذارید .

خاصیت چای لیمو | برطرف کردن خارش پوست سر

بجای اینکه به شامپوهای گران قیمت پول بدهید ، چای لیمو بخورید . یکی از خواص چای لیمو ، برطرف کزدن خارش سر و شوره می باشد . برای اینکه یه این خاصیت از چای لیمو پی ببرید ، می توانید آزمایشی انجام بدهید . آزمایشی که آکنده از مواد شیمیایی می باشد . شما می توانید عصاره ی تازه از لیمو را به مدت یک هفته و هر شب ۱۰ دقیقه روی بر روی پوست سرتان مالش بدهید . سپس پوست سر را بطور کامل بهمراه آب بشوئید . همچنین شما می توانید برای تقویت ریشه مو و یا به اصطلاح پیاز مو ، از عصاره ی لیمو استفاده بکنید . بدین ترتیب خواص فوق العاده خوب و درمانی چای لیمو برای شما روشن گردید .

برای زیبا کردن و خوش فرم کردن موهایتان نیز می توانید از چای لیمو استفاده کنید . لیموی تازه چربی موهای شما را کنترل می کند . اگر لیموی تازه ای را که از بازار تهیه کردید ، عصاره اش را به موهای سرتان بمالید . خواهید دید که موهایتان بدون استفاده از مواد شیمیایی جانبی ، خوش رنگ و زیبا شده است . همچنین شما خواهید دید که موهای روشن تان به رنگ طلایی در آمده است . این هم از خواص زیبایی که با مصرف متداوم چای لیمو می توانید به آن برسید !

فایده ی مصرف چای لیمو | با چای لیمو روح تان را آرام کنید .

جالب است بدانید که استشمام و بوییدن لیموی تازه می تواند روح شما را آرام کند . در برخی از مدیتیشن ها از رایحه ی لیموی تازه برای داشتن روند بهتر استفاده می کنند . حتما لازم نیست که عصاره ی زیادی از لیموهای تازه بگیرید ! شما می توانید سه قطره ای عصاره ی لیمو را با قطره چکان به کاسه ی آب گرم اضافه کنید . و سپس کاسه را در میانه ی خانه یا محل کارتان قرار بدهید . مطمئن باشید که آن روز شما بهترین حس و حال را نسبت به خانه تان یا محل کارتان خواهید داشت .

حال اگر چای لیمویی که دم می کنید ، لیموهایش تازه باشد ، می توانید این چنین روز خوبی را شروع بکنید . و ادامه ی روز هم برای شما سرشار از حس های خوب و آرام بخش خواهد بود .

خواص ضد سرطانی چای لیمو | پیشگیری از سرطان با چای لیمو

شاید بدانید که چای دارای اکسیدان هایی می باشد . این آنتی اکسیدان ها کمک می کند تا بدن شما به دور از سرطان باشد . لیمو هم دارای چنین آنتی اکسیدان هایی است . که به پیشگیری از ابتلا به سرطان کمک شایانی می کند . حال فکر کنید ، ترکیب چای و لیمو ، پیشگیری تقریبا زیادی را نسبت به غول سرطان می دهد . در ترکیب این دو می توان پلی فنول ها و ویتامین C  را دید . ویتامین C  از خواص موجود در لیمو ی تازه می باشد . و پلی فنول هم جزو آنتی اکسیدان های موجود در چای می باشد .

یکی از خواص درمانی لیمو ، ضدسرطانی بودن آن می باشد .
لیمو خواص ضد سرطانی دارد .

یکی از خواص وجود آنتی اکسیدان ها جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد به بدن انسان می باشد . همچنین حضور رادیکال های آزاد در بدن شما را کم می کنند . در ادامه باید گفت که آنتی اکسیدان هاباعث مرگ سلول های آسیب دیده و ناسالم می شوند . درصورتی که سلول های آسیب دیده از بین بروند ، پیشگیری از سرطان صورت گرفته است . برخی از منابع اینترنتی نوشته اند که لیمونویید به تنهایی می تواند به مبارزه با سرطان دهان ، ریه ، سینه و سرطان های اعضای سیستم گوارشی بدن مثل معده و روده بپردازد .

خواص درمانی و روانشناختی چای لیمو |کلیه ها و مثانه را با چای لیمو شست و شو بدهید .

آب لیمو خود به تنهایی همانند یک آنتی دیورتیک عمل می کنند . یعنی باعث می شود که بیشتر به دستشویی بروید . وقتی تعداد دفعات مراجعه به دستشویی بالا می رود ، کلیه ها و مثانه ها بیشتر فعالیت دارند . وقتی فعالیت کلیه ها و مثانه ها بیشتر می شود ، مواد دفعی که به دیواره ی کلیه ها چسبیده اند ، به همراه سایر مواد دفعی از بدن خارج می شوند . با مصرف چای لیمو ، احتمال بوجود آمدن عوارض جانبی مثل سنگ کلیه هم برطرف خواهد شد . و بعد از دفع ادرار ، خون شما از آلودگی های مواد دفعی ، پاک خواهد شد .

وقتی مواد دفعی از بدن شما خارج شدند ، عملکرد خیلی از اعضا تفاوت خواهند داشت . یعنی شما پر انرژی تر از قبل ، به کارهایتان می رسید . وضوح ذهنی و کارایی ذهن شما روند رو به رشد خواهد داشت . در کل نبود سموم در خون ، سلامتی روان شما را تضمین خواهد کرد . پس با میل کردن چای لیمو در میان وعده های تان رخوت ، خستگی ، سردرد ، ضعف و کسلی را با درمان های طبیعی از بین ببرید .

خواص درمانی چای لیمو | درمان سرماخوردگی و آنفولانزا با چای لیمو 

با رسیدن فصل پاییز ، علائم سرماخوردگی و آنفولانزا کم کم ظاهر می شوند . برای بهتر کردن روند درمان سرماخوردگی و آنفولانزا به روش خانگی ، می توانید مقداری زنجبیل هم به چای اضافه کنید . و با تکرار مداوم چای لیمو در میان وعده های تان ، علائم سرماخوردگی و آنفولانزا را کم رنگ کنید .

شما می توانید از دمنوش چای لیمو به همراه زنجبیل ، هم در جهت تسکین درد گلو و هم در جهت افزایش سیستم ایمنی بدن کمک بگیرید . همچنین می توانید برای گرم کردن خود از این دمنوش استفاده کنید . در حقیقت بعد از نوچسیدن دمنوش فوق العادی چای لیمو و زنجبیل ، مخاط گلوی شما شل می شود . و دیگر حالت سخت خود را نخواهد داشت . به این ترتیب گلودرد شما تسکین خواهد یافت .

پیام بگذارید