۱۰ داروی خانگی برای درمان گلودرد با تاثیر فوق العاده

گلو درد چیست?

در اثر سرماخوردگی و لوزه درد های ارثی فرد دارای‌ گلو درد خواهد‌شد. گلو درد یکی از معضلات بسیار آزار دهنده‌ است که دارای نشانه های درد در ناحیه زیر گردن، سوزش گلو و سست شدن و قابل تحریک شدن گلو و لوزه در هنگام آشامیدن و غذا خوردن می‌باشد.

زمانی که بدن ما انسان ها در معرض بیماری ها، ویروس ها و عفونت ها قرار می‌گیرد. سیستم ایمنی بدن نقش دفاع را برعهده می‌گیرد. در اثر این دفاع عوارضی در بدن ظاهر می شود یکی از این عوارض درد، تورم شدن غشای مخاطی گلو و سوزش در ناحیه گلو است.

برای درمان گلو درد گلو درد روش های زیادی وجود‌‌دارد در اینجا ۱۰ درمان گلو درد خانگی برای درمان گلو درد گلو درد را خواهیم شناخت:

سرکه سیب در درمان گلودرد

داروهای خانگی گلو درد

۱- سرکه سیب: از گذشته تا امروز سرکه سیب، افراد به سرکه سیب نقش غدایی در زندگی هایشان داده اند. سرکه سیب یک داروی طبیعی است که جز بهترین روش برای درمان گلو درد گلو درد می‌باشد زیرا استیک اسید موجود در آن باعث مقابله با ویروس و باکتری ها می‌شود.

جالب است بدانید پدر پزشکی (پزشک باستانی یونان) ترکیب سرکه سیب با عسل را برای رفع بیماری آنفولانزا پیشنهاد و توصیه کرده‌است. بهتر است یک فنجان آب جوش را با یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری سرکه سیب تر کیب کرده و هنگامی که به دمای متعادل رو به گرم رسید آن را میل کنید.

گل ختمی در درمان گلودرد

۲- گل ختمی: گل ختمی از قرون وسطی برای رفع گلو درد و … مورد توجه قرار می‌گرفته‌است. ریشه گل ختمی دارای ماده ای بنام لعاب ( ژلاتین مانند) و زمانی که این ماده به گلو می‌رسد باعث روان شدن و صاف شدن سطح گلو و همچنین درمان گلو درد می‌شود.

طرز تهیه شگفت انگیز گل ختمی برای تسکین درمان گلو درد :

ریشه گل ختمی را با توجه به دستور زیر دم کنید

  • ۱-یک لیتر آب سرد را درون شیشه ای بریزید
  • ۲- ریشه گل را از گل ختمی جدا کرده و داخل یک پارچه بگذارید و ان را گره بزنید.
  • ۳- این پارچه را  آرام آرام داخل اب سرد قرار دهید تا زمانی که کاملا داخل اب غوطه ور شود
  • ۴- قسمت گره زده پارچه را از لبه شیشه خارج کرده و درب شیشه را محکم ببندید
  • ۵- این شیشه باید از صبح تا شب بماند
  • ۶- پارچه را از شیشه خارج کنید و محلول خارق العاده بدست آمده را به همراه یک شیرین کننده میل کنید.

نکته قابل اهمیت این است که ریشه خشک گل ختمی را از منابع مورد اعتماد که دارای کیفیت بالایی هستند تهیه و مصرف کنید.

مریم گلی در درمان گلودرد

۳- مریم گلی + سرخارگل گلو: بطور معمول مریم گلی به عنوان گیاهی که در اشپزی بکار گرفته می‌شود شناخته شده‌است اما در کنار مصارف خوراکی کاربرد های پزشکی باورنکردنی هم دارا است. مریم گلی  از قسمت های مدیترانه  منشا می‌گیرد که امروزه در سراسر جهان کشت و برداشت می‌شود. این گیاه با خاصیت ضد التهابی که دارد به درمان گلو درد بشدت کمک می‌کند و عارضه های التهابی را رفع می‌کند.

سرخارگل یگ گیاهی است که در طب سنتی بطور گسترده ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای کاهش التهاب و مبارزه با باکتری ها مفید واقع می‌شوند . از ترکیب مریم گلی و سرخارگل یک اسپری تهیه می‌شود که  نسبت به اسپری هایی که برای رفع گلو درد در بازار است همانند کلرهگزیدین موثر تر بوده‌است و اثرات منفی از خود به جای نمی‌گذارد.

پست های مرتبط

آپور و کاکتوس

آبوتیلون

مراحل تهیه اسپری مریم گلی و سرخارگل برای درمان گلو درد:

  • ۱- نصف یک لیوان آب را بجوشانید
  • ۲- ۱ قاشق چای خوری مریم گلی و ۱ قاشق چای خوری سرخارگل آسیاب شده را در یک شیشه کوچک گذاشته و با آب جوش آن را پر کنید. و اجازه دهید حدود نیم ساعت در آب جوش بمانند
  • ۳- مخلوط بدست‌آمده را از صافی عبور دهید و درون یک بطری بریزید و هر دو ساعت یکبار آن رابه داخل گلو و بر روی لوزه ها اسپری کنید.

عسل در درمان گلودرد

۴- عسل: عسل بعنوان یک شیرین کننده بدون ضرر و عالی شناخته می‌شود و مصارف گوناگونی در همه حوزه ها دارد. عسل طبیعی هم طعم دارو های تلخ را بهتر می کند هم برای مبارزه با عفونت و تسکین درد گلو و درمان گلو درد بسیار مفید است . بهتر است این شیرین کننده استثنایی با آب گرم و سرکه سیب و آبلیمو  ترکیب شود  تا تاثیر خودش را در مدت زمان کم بگذارد.

شیرین بیان در درمان گلودرد

۵- شیرین بیان: شیرین بیان یگ گیاه بومی کشور های اروپا و آسیای جنوبی است شیرین بیان به دلیل خاصیت های خارق العاده ای که دارد به درمان گلو درد بسیاری از اختلالات کمک می‌کند و بویژه برای کاهش درد گلو موثر است.

طی مطالاعات انجام شده غرغره کردن آب شیرین بیان پیش از جراحی نسبت به غرغره کردن آب و شکر خطر ابتلا به درد گلو را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد. ریشه شیرین بیان دارای خواص مشابه آسپرین دارد که زمانی غرغره شود یا بصورت چای مصرف شود به تسکین و درمان گلو درد کمک می‌کند.

بابونه در درمان گلودرد

۶-  بابونه: بابونه یک گیاه  شبیه افتابگردان است و مورد توجه امور پزشکی قرار گرفته‌است . طی تحقیقات انجام شده بابونه با عفونت ها مبارزع می‌کندو به کاهش درد کمک می‌کند . چای بابونه تاثیر مستقیمی بر روی راحتی در خواب می‌گذارد.

نارگیل در درمان گلودرد

۷- نارگیل: روغن نارگیل دارای خواص پزشکی فراوانی است. این روغن قابلیت روان کردن غشاهای مخاطی گلو را دارد و یک مسکن عالی برای درمان گلو درد است که با عفونت ها و التهابات مبارزه می‌کند و آنها را از بین می‌برد. روغن نارگیل بهتر است روزی ۲ قاشق غذاخوری میل کنید.

دارچین در درمان گلودرد

۸- دارچین: دارچین جز ادویه های معروف و پرکاربرد است. دارای عطر و طعم عالی و دارای خواص آنتی باکتریال است. در طب سنتی چین از دارچین برای درد در ناحیه گلو و لوزه بشدت استفاده می‌شود. یک ترکیب خوش طعم و موثر، ترکیب دارچین با شیر بادام است که سرعت خوبی به درمان گلو درد خواهد داد.

زنجبیل در درمان گلودرد

۹- زنجبیل: زنجبیل اودیه ای با خواص باکتریال و ضد التهابی است که گلو را تسکین و روان می‌کند این ادویه باکتری هایی که نقش مفیدی در شدت بیماری را دارا هستند را از بین می‌برد. چای ریشه زنجبیل یکی از خوش عطر ترین چای های جهان است که خاصیت ضد التهابی و روان شدن برای درمان گلو درد دارد.

نعناع بیابانی در درمان گلودرد

۱۰- نعناع بیابانی: چای نعناع بیابانی شامل ترکیبات خاص و مفیدی است که ضد التهابی هستند . آرامش بخش مناسبی برای درمان گلو درد گلو درد است . انواع مختلفی از چای نعناع بیابانی در بازار وجود دارد. این تقویت کننده خوب، التهاب و ناراحتی های گلو را از بین می‌برد.

 

کانال تلگرامی چرخک- مرجع مطالب انگیزشی

 

نمایش نظرات (1)