دمنوش های مفید برای آرمش اعصاب

مفید ترین دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب وروان

مفیدترین دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب

آرامش اعصاب که برای جامعه امروزه یک دغدغه بزرگ محسوب میشود.باتوجه به پیشرفت علم در طب سنتی و مدرن راه حل های فراوانی برای رفع این مشکل وجود دارد.

در بین روش هایی که در طب سنتی برای آرامش اعصاب گفته شده ،دمنوش های گیاهی بسیار موثر وبی خطر هستند.در  بخش  تندرستی سایت علمی وسرگرمی چرخک قصد داریم چند دمنوش گیاهی برای آرامش اعصاب معرفی کنیم.

۱- دمنوش چای میوه گل نسترن برای آرامش اعصاب

چای میوه گل نسترن طبیعتی معتدل و تا حدودی خشک دارد وسرشار از ویتامین ث است. این دمنوش علاوه بر اینکه به آرامش اعصاب  کمک می کند، برای درمان سرماخوردگی نیز مفید است. برای تهیه این دمنوش کافی است ۱۵ عدد از این میوه را تهیه کرده و به صورت دمنوش میل کنید.

۲- دمنوش چای به لیمو (زیر فون) برای آرامش اعصاب

این دمنوش دارای طبیعت گرم است.وبا فواید شگفت انگیز خود از محبوبیت زیادی در بین دمنوش برخوردار است.

دمنوش  به لیمو برا آرامش اعصاب وهمچنین بیماری های دیگر مانند نقرس، میگرن، تشنج، سرما خوردگی، درد های سیاتیکی، غلظت خون ، روماتیسم، بی خوابی شبانه، طپش قلب، سردرد، آسم، فشار خون واضطراب مفید است.این دمنوش بهتقویت حافظه وشستشو دادن به کلیه ها کمک می کند.

یک نکته بسیار مهم که باید توجه داشته باشید این است که،دمنوش به لیمو دارای زیرفون است و زنان باردار نباید از این دمنوش استفاده کنند.

۳- دمنوش هل

دمنوش هل که باعث آرامش سیستم عصبی،دستگاه تنفسی ودستگاه گوارش می شود.میتواند به آرامش اعصاب کمک کند.

ازفواید دیگر هل میتوان به تقویت هوش و افزایش قدرت جنسی اشاره کرد. در طب چینی از هل برای درمان مشکلات روده ومعده استفاده می کنند.

دمنوش های گیاهی مفید برای آرامش اعصاب
دمنوش های گیاهی مفید برای آرامش اعصاب

۴- دمنوش چای زعفران

زعفران که دارای طبیعتی گرم وخشک است.یک گیاهی است که مصرف آن باعث افزایش خوشحالی و شادی دروجود شما می شود.

دمنوش چای زعفران فواید دیگری مثل تقویت قلب، ضد کرم خوردگی دندان، شستشو دهنده کلیه ، تقویت کننده معده ودرمان سرفه دارا است.

ازاین دمنوش در دوران بارداری نباید استفاده کرد.

۵- دمنوش نعناع فلفلی

این دمنوش را میتوانید با چای سبز وسفید ترکیب کنید. واز طعم عالی آن لذت برده و ازخواص آن بهره مند شوید.

دمنوش نعناع فلفلی باعث تسکین بدن وافزایش هوش می شود.وهمچنین تقویت کننده ونیرو بخش بوده وبه هضم غذا وعملکرد معده، کبد وروده ها کمک می کند.

۶- دمنوش چای بابونه

دمنوش های گیاهی مفید برای آرامش اعصاب
دمنوش های گیاهی مفید برای آرامش اعصاب

این گیاه دارای طبیعتی معتدل ودر نوع صحرایی خود دارای طبیعتی گرم وخشک است.دمنوش چای بابونه ضد صفرا بوده و آرام بخش اعصاب، به خصوص به آرامش اعصاب معده وروده کمک می کند.

ازدیگر فواید دمنوش چای بابونه میتوان  ضد انگل وضد تب بودن واشتها آور بودن آن رانام برد.

متخصصان طب سنتی این دمنوش را برای تقویت حافظه، تقویت اعصاب، آرامش بخش و خواب آور، ضد تشنج ،درمان اضطراب واسترس، درمان سرگیجه ،فشارخون ،رقیق کردن خون ورفع کم خونی مفید می دانند.

۷- دمنوش چای زیره سیاه:

دمنوش زیره سیاه با طبیغت بسیار گرم خود ناراحتی های عصبی که بخاطر سردی زیاد مزاج است، را می تواند رفع کند. ازفواید دیگر این دمنوش می توان به افزایش فشار خون پایین، تصفیه خون، تقویت کننده قلب وعروق ،شستشو دهنده کلیه،ضد زردی پوست، افزایش دهنده شیر مادر، ضد نفخ وتقویت کننده معده اشاره کرد.

۸- دمنوش بادرنجبویه:

بادرنجبویه که نام دیگرش ملیسا است برای هضم و اعصاب بسیار مفید ست. این گیاه با خاصیت های زیاد، برای عملکرد تیروئید مفید واقع شده وبا آنتی اکسیدانی که دارد یک ضد اضطراب قوی نیز شناخته می شود.

۹- دمنوش چای گزنه:

دمنوش چای گزنه یک ضد صفرا وسنگ صفرا بسیار قوی است.این گیاه چربی خون وغلظت خون را کاهش می دهد. وبا طبیعت گرم خود باعث آرامش اعصاب وروان  می شود.

طب سنتی این گیاه به عنوان یک متریال اسفاده می کردند. وماده ای موثر در شستشوی کلیه ،ضد سرطان، ضد خونریزی، زیاد کننده شیر مادر،برطرف کننده خستگی، موثر برای ریزش موی سر ودرمان پروستات می دانستند.

۱۰- دمنوش دارچین

خواص این دارچین بر کسی پوشیده نیست. این ادویه شگفت انگیز قند وخون شما را تنظیم می کند. وخاصیت ضد اسپاسمی دارد.

دمنوش دارچین ضد میکروب وضد التهاب است  وانرژی شما را افزایش می دهد.و برای آرامش اعصاب مفید است.از دارچین برای درمان بی اشتهایی و نفخ معده نیز استفاده می کنند.

دمنوش های گیاهی مفید برای آرامش اعصاب
دمنوش های گیاهی مفید برای آرامش اعصاب

۱۱- دمنوش چای سفید

چای سفید مانند چای سبز بدون تخمیر تهیه می شود .و از گذشته تا به امروز در بین چینی ها محبوبیت زیادی دارد.

این چای برای آرامش اعصاب، قلب وعروق، مقابله با پوکی استخوان وآنفلوانزا موثر است.

۱۲- دمنوش آویشن

این گیاه دارای طبیعتی گرم است. وبرای تقویت اعصاب، بینایی، هضم غذا، معده ، کبد، کلیه، بالا برنده فشار خون، ضد افسردگی میکروب کشی وضد سرفه وتنگی نفس مفید است.

۱۳- دمنوش اسطوخودوس

این نعنای بومی که در مناطق مدیترانه یافت می شود. یک تسکین دهنده بسیار قوی برای اعصاب شناخته می شود. این دمنوش برای بیماری های گوارشی مفید است.و یک ضدعفونی کننده بدن نیز شناخته می شود.

۸۰%
عالی
لینک کوتاه این مقاله
این مقاله را به اشتراک بگذارید
  • به این مقاله رای دهید
منبع نمناک
از طريق مریم میرزایی
پیام بگذارید