راهنمای دریافت سبد کالا +جزئیات

راهنمای دریافت سبد کالا +جزئیات

وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور اطلاعیه‌ای، زمان و نحوهٔ توزیع سبد کالای مرحله اول را اعلام کرد. طبق این اطلاعیه شهروندان واجد شرایط می‌توانند از روز یکشنبه ۱۳ بهمن سبد کالای رایگان خود را با در دست داشتن کارت ملی و کارت بانکی حساب یارانه خود از فروشگاههای اعلام شده دریافت کنند.

پیش از این برخی مسئولان دولتی و اتحادیه‌ها از آغاز توزیع سبد کالا از شنبه ۱۲ بهمن اعلام کرده بودند اما وزارت صنعت در اطلاعیه رسمی اعلام کرد: سبد کالا از یکشنبه ۱۳ بهمن توزیع می شود.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

الف: بر اساس این اطلاعیه
سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)
سرپرستان خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور
سرپرستان خانوارهای مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی (با حقوق مستمری زیر پنج میلیون ریال)
سرپرستان خانوارهای کارگران مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی (با حقوق زیر پنج میلیون ریال)
سرپرستان خانوارهای کارکنان شاغل و بازنشسته نیروهای دولتی
سرپرستان خانوارهای طلاب، خبرنگاران، دانشجویان مـتأهل
می‌توانند سبد کالای مرحله اول خود را شامل ۱۰ کیلوگرم برنج، ۴ کیلوگرم مرغ، ۲ بطری روغن مایع، ۲ بسته پنیر بسته‌بندی شده، ۱ شانه تخم مرغ یا ۲۴ عدد بسته‌بندی شده، از تاریخ یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ طی ۱۵ روز بتدریج به صورت رایگان از مراکز توزیع ذیل دریافت نمایند.

ب: مراکز توزیع عبارتند از:
فروشگاه‌های امکان (کارگران) ـ اسکاد (کارکنان دولت) ـ اتکا (نیروهای مسلح) ـ رفاه (کمیته امداد ـ بهزیستی) ـ سپه (عموم مردم) ـ اتحادیه فرهنگیان (فرهنگیان ـ عموم مردم)
ج: دریافت سبد کالا منوط به ارائه کارت ملی و کارت بانکی سرپرست خانوار که وجه یارانه به آن واریز می‌شود به مراکز توزیع است. ضمنا آن دسته از افرادی که دارای کارت بانکی نمی‌باشند، می‌توانند با مراجعه به بانکی که حساب یارانه دارند درخواست صدور کارت بانکی نمایند.
د: سرپرستان خانوار نیروهای مسلح جهت دریافت سبد کالایی از کارت حکمت استفاده نمایند.
هـ: به منظور صرفه‌جویی در زمان به متقاضیان اکیداً توصیه می‌شود قبل از مراجعه به مراکز توزیع به دو طریق ذیل از تخصیص سبد کالا مطمئن شوند:
۱- ارسال کد ملی از طریق پیامک به شماره ۵۰۰۰۴۹۹
۲- مراجعه به درگاه اینترنتی www.yaranehkala.ir از روز شنبه مورخ ۱۳۹۲/۱۱/۱۲

و: فهرست و نشانی مراکز توزیع از طریق مراجعه به در اینترنتی فوق قابل دسترسی است.
ز: در صورت وجود هرگونه مشکل در دسترسی به کالا لطفا از طریق تلفن گویای شبانه‌روزی ۱۲۴ در سراسر کشور تماس حاصل فرمایید.

به گزارش جام جم سرا، شهروندان هنگام مراجعه به وبسایت یادشده، باید ده رقم کد ملی خود را بدون خط تیره و بدون فاصله در کادر اول، و در کادر زیرین نیز کد امنیتی را که زیر دکمه جستجو قرار دارد وارد کنند. دقت کنید که این کد به حروف کوچک یا بزرگ حساس است و باید به همان صورت بزرگ یا کوچک و همچنین بدون فاصله وارد کادر کنید.

پیام بگذارید