آنچه باید در مورد رنگ سال ۱۴۰۱ بدانید

رنگ سال ۱۴۰۱ مشخص شد

رنگ سال جدید چه رنگی است ؟

رنگ سال ۱۴۰۱

رنگ سال ۱۴۰۱ توسط شرکت پانتون در طول جلسه‌ با نمایندگانی از سراسر جهان که در ماه نوامبر میلادی (آبان – آذر) برگزار می‌گردد تعیین و انتخاب و پس از آن اعلام عمومی می‌شود. شرکت پانتون به انگلیسی (Pantone) یک کمپانی تولید رنگ بسیار بزرگ و عظیم است که با سامانه تطبیق رنگ آنلاین در سراسر جهان شناخته شده است. این موسسه که در ایالت نیوجرسی آمریکا قرار دارد از سال ۱۹۶۳ به صورت غیر رسمی رنگ سال را انتخاب می کند و مردم همواره از رنگ‌های انتخابی استقبال خوبی می‌کنند.

پانتون سالیانه با انتخاب چند رنگ و سپس نظرسنجی از مردم، رنگ سال را تعیین می‌کند که در بخش‌های متفاوتی همچون از دکوراسیون داخلی، صنعت چاپ، گرافیک و لباس مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن‌جا که رنگ سال جدید یعنی رنگ سال میلادی در واقع در زمستان تعیین می‌شود در این مقاله از سایت چرخک قصد داریم رنگ سال ۱۴۰۱ را به شما عزیزان معرفی کنیم.

رنگ سال ۱۴۰۱ چیست

سال گذشته، پانتون رنگ خاکستری روشن (زرد) را به عنوان رنگ سال خود معرفی کرد، و کمپانی پانتون از رنگ سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) که رنگی جدید و ساخت خود این شرکت است رونمایی کرده است. این رنگ با تم آبی و ذره‌ای قرمز به نام  سایه‌ای از آبی (Very Peri) رنگ سال ۱۴۰۱ شناخته و معرفی گشته است.

کمپانی شناخته‌شده پانتون در مصاحبه‌ی خبری اخیر خود اضافه کرده است که این رنگ زیبا، به معنای واقعی کلمه، در نوع خود شادترین و گرم‌ترین رنگ آبی موجود است؛ به دلیل وجود آن ته رنگ قرمز، احساسی قدرتمند از تازگی به وجود می‌آورد، و تازگی چیزی‌ست که همه‌ی ما نیازمند به آن هستیم.»

به گفته کارل یونگ، روانشناس مشهور سوئیسی، «رنگ‌ها زبان مادری ضمیر ناخودآگاه هستند.»

موسسه رنگ پانتون چیست؟

رنگ سال ۱۴۰۱
رنگ سال ۱۴۰۱

 

موسسه رنگ پانتون واحدی تجاری در کمپانی پانتون است که رنگ‌های برتر فصلی را برجسته می‌کند، رنگ سال پانتون را انتخاب می‌کند، روند رنگ‌های جهانی را پیش‌بینی می‌کند و به شرکت‌ها در مورد رنگ برای هویت بصری محصول و برند توصیه می‌کند. موسسه رنگ پانتون از طریق پیش‌بینی‌های روند فصلی، روان‌شناسی رنگ و مشاوره رنگ، با برندهای جهانی همکاری می‌کند تا به طور موثر از قدرت، روانشناسی و احساسات رنگ در استراتژی طراحی خود استفاده کند.

درباره رنگ سال ۱۴۰۱

رنگ سال ۱۴۰۱
رنگ سال ۱۴۰۱

 

لوری پرسمن، معاون مؤسسه رنگ پانتون گفت: «رنگ پانتون سال منعکس کننده آنچه در فرهنگ جهانی ما در حال وقوع است می‌باشد. این رنگ بیان می‌کند که مردم به دنبال چه چیزی هستند که آن رنگ می تواند به آن امیدوار باشد.»
او اضافه کرد: «ایجاد یک رنگ جدید برای اولین بار در تاریخ برنامه رنگ آموزشی رنگ سال پانتون، ما نشان دهنده نوآوری و تحول جهانی است که در حال وقوع است. همانطور که جامعه همچنان رنگ را به عنوان یک شکل مهم ارتباط و راهی برای بیان و تأثیرگذاری بر ایده‌ها و احساسات و تعامل و ارتباط می‌شناسد، پیچیدگی این رنگ آبی قرمز بنفش جدید، امکانات گسترده‌ای را که در برابر ما قرار دارد برجسته می‌کند.»

PANTONE 17-3938 Very Peri که ویژگی‌های رنگ آبی را در بر می‌گیرد و در عین حال دارای ته رنگ بنفش-قرمز است، نگرش هیجان‌انگیز، شاد و حضوری پویا را به نمایش می‌گذارد که خلاقیت شجاعانه و بیان تخیلی را تشویق می‌کند.

روان‌شناسی و رنگ‌ها

به‌عنوان یکی از عناصر اصلی طراحی، رنگ‌ها، احساسات و حالات ذهنی را برمی‌انگیزند و ابزار بازاریابی قدرتمندی برای چارچوب دادن به خلق و خوی بیننده هستند.

نور خورشید و منشورها عامل آغاز تئوری رنگ و آگاهی از آن‌ها در دهه ۱۶۶۰ بودند. آیزاک نیوتون،پیش از آن که سیب از درخت به سرش بخورد و تحولاتی عظیم در مسیر تاریخ ایجاد کند، نخستین فردی بود که طیف را آزمایش کرد و به این نتیجه رسید که رنگ‌ها، طول موج‌های متفاوتی از نور هستند.

دویست سال بعد، کارل یونگ سوئیسی رنگ و چگونگی تأثیر آن بر ذهن را مورد بررسی قرار داد. این تحقیقات در ابتدا برای روان درمانی طراحی شده بود، و این درک از تیپ‌های شخصیتی از نظر تجاری اهمیت بسیار زیادی پیدا کرد، به ویژه با تبلیغات و بازاریابی.

قرمز اغلب برای بیان اهمیت یا احساس فوریت و ضرورت استفاده می‌شود. رنگ زرد با خلاقیت و سرگرمی مرتبط است. آبی، که بخشی از طیفی است که Very Peri را در خود جای داده است، مجموعه‌ای از رنگ‌های آرام‌بخش است که ویژگی‌های قابل اعتماد و جلب اعتماد را نیز القا می‌کند.

۸۰%
عالی بود

در مورد رنگ سال ۱۴۰۱ چه نظری دارید نظرتان را بگوئید؟

آیا شما از رنگ سال ۱۴۰۱ خوشحال هستید و دوستش دارید

لینک کوتاه این مقاله
اگر از این مقاله خوشتان آمده لینک کوتاه آن را برای دوستانتان بفرستید
  • به رنگ سال ۱۴۰۱ چه امتیازی می دهید ؟
نمایش نظرات (1)