آیا مشمول دریافت سبد کالا هستیم، چگونه مطلع شویم؟

آیا مشمول دریافت سبد کالا هستیم، چگونه مطلع شویم؟

طبق وعده داده شده، یعنی ظرف کمتر از ۱۰ روز دیگر،دولت قراراست اولین سبد کالای حمایتی خود را به جامعه هدف ۱۵ میلیون نفری ارائه دهد. بر این اساس، به گزارش وب سایت اطلاع رسانی سبدکالای حمایتی ،کلیه شاغلان ﻭ بازنشستگان دولت اعم از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی،کلیه شاغلان و بازنشستگان نیروهای مسلح اعم از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی،کلیه کارگران مشمول قانون کار و قانون تأمین اجتماعی،روزنامه نگاران، خبرنگاران و هنرمندان به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،دانشجویان متأهل به تشخیص وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی،طلاب به تشخیص مرکز مدیریت حوزه های علمیه،سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)وسرپرستان خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی،از این سبد کالایی برخوردار خواهند شد. درهمین زمینه،مهرگزارش داد ،هر یک از سرپرستان خانوار می توانند از ۴ روش برای اطلاع از دریافت یا عدم دریافت سبد کالا و پیگیری مشکلات مربوطه اطلاع یابند. البته این روش ها پس از دستورات مقامات ذی ربط، درآینده ای نزدیک ، به صورت کامل فعال خواهدشد.

۱ – از طریق تلفن گویای وزارت صنعت، معدن و تجارت: شهروندان می توانند از طریق مرکز تماس وزارت صنعت، معدن و تجارت به شماره ۰۹۶۱۲ با مسئولین و کارشناسان طرح جهت دریافت پاسخ سئوالات خود تماس حاصل کنند.

۲ – از طریق شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت: در صورت بروز هرگونه اشکال در فرآیند تراکنش، همانند روال قبل مردم می توانند با مرکز تماس شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت که روی رسید دستگاه کارت خوان درج شده است، پیگیری موارد را به انجام رسانند.

۳- از طریق تماس با درگاه اطلاع رسانی همراه اول: همچنین شهروندان می توانند با تماس با درگاه اطلاع رسانی همراه اول به شماره #۷۹۹* ، و یا ارسال پیامک به شماره ۵۰۰۰۷۹۹، با ارسال شماره کارت بانکی و کد ملی خود از وضعیت شمول خود در طرح اطلاع یافته و همچنین اطلاعات مربوط به موجودی سبد کالای خود را دریافت نمایند. در این خصوص دقت شود که شماره کارت بانکی که واریز یارانه نقدی به آن صورت می پذیرد مد نظر است.

۴- از طریق مراجعه به اینترنت: وب سایت رسمی اطلاع رسانی سامانه به آدرس www.yaranehkala.ir جهت مشاهده آخرین اخبار مربوط به طرح و لیست فروشگاه های مجاز در دسترس است. از طریق این وب سایت، هر شهروند می تواند وضعیت شمول خود در طرح را پیگیری و موجودی سبد کالای خود را استعلام کند.

به گزارش وب سایت اطلاع رسانی سامانه سبدکالای حمایتی تلاش دولت بر این است که جامعه هدف کلیه  کالاهای سبد حمایتی را به صورت یکجا دریافت کند، ولی به دلیل وجود مشکلات احتمالی در تأمین و توزیع کالاهای سبد حمایتی این امکان فراهم شده که در صورت وجود نقص در اقلام تحویلی به هنگام توزیع، سرپرست خانوار بتواند مابقی اقلام سبد کالای خود را با چند نوبت مراجعه به فروشگاه عامل توزیع دریافت نماید.همچنین فروشگاه های عرضه کننده سبد کالا مجاز به اخذ هیچگونه وجه نقدی و غیرنقدی از شهروندان نیستند و برای دریافت سبد کالای حمایتی، به همراه داشتن کارت عابر بانکی که توسط سرپرست خانوار در طرح یارانه های نقدی به سازمان مدیریت هدفمندی یارانه ها اعلام شده است، الزامی است.برهمین اساس،دو بطری ۸۱۰ میلی لیتری ﺭﻭﻏﻦ ﻧﺒﺎﺗﯽ ﻣﺎﯾﻊ،۱۰ ﮐیﻠﻮﮔﺮﻡ ﺑﺮﻧﺞ بسته بندی شده،۴ ﮐیﻠﻮﮔﺮﻡ ﮔﻮﺷﺖ ﻣﺮﻍ یا دو عدد مرغ بسته بندی شده،۸۰۰ ﮔﺮﻡ ﭘﻨیﺮ با ﺑﺴﺘﻪﺑﻨﺪی ۴۰۰ گرمی (UF)و۱.۸ ﮐیﻠﻮﮔﺮﻡ یا دو بسته دوازده تایی ﺗﺨﻢ ﻣﺮﻍ،اقلام تشکیل دهنده سبد کالای حمایتی هستند.

پیام بگذارید