جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه میعادگاهی برای درخشش و چهره شدن بازیکنان از کشورهای مختلف دنیا به حساب می آید

در جام جهانی پیش رو بازیکنانی هستند که برای تیم های ملی خود می خواهند در این تورنمنت خوش بدرخشند که ما در اینجا به شش استعداد جوان و آینده دار در این رقابت ها می پردازیم:

۱.الکساندر گولووین

گولووین ۲۲ ساله که در فصل گذشته در باشگاهش زسکا مسکو خوش درخشید، حالا می تواند یکی از ارکان اصلی موفقیت تیم ملی کشورش روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸ باشد. همچنین می توان به بازی درخشان او در لیگ اروپا مقابل آرسنال اشاره کرد که هر چند آن دیدار را با نتیجه ۴-۱ واگذار کردند، ولی او نمایش قابل قبولی در تیم باشگاهی اش زسکا مسکو ارائه کرد.

۲.سرگی میلینکوویچ ساویچ

ساویچ ۲۳ ساله در فصلی که گذشت در تیم باشگاهی اش لاتزیو توانست آمار درخشانی را در این تیم به جای بگذارد. او در فصل ۲۰۱۷/۲۰۱۸ در تیم لاتزیو یکی از مهره های تاثیرگذار تیمش بود. حالا این بازیکن اهل کشور صربستان، قدم در راه جام جهانی گذاشته است تا با تیم ملی کشورش افتخار کسب کند و با بازی درخشان خود، بتواند راهی باشگاهی بزرگتر شود. منچستر یونایتد در حال حاضر با ۸۰ میلیون یورو خواهان وی است و باید دید بعد از جام جهانی تکلیف این بازیکن خوش آتیه چه خواهد شد.

۳.علیرضا جهانبخش

شش استعداد برتر در جام جهانی 2018 روسیه

جهانبخش ۲۴ ساله بدون شک ستاره بی چون و چرای این روزهای فوتبال ایران است. وی در حال حاضر در آلکمار هلند حضور دارد و در فصلی که گذشت علاوه بر بهترین بازیکن لیگ هلند، جایزه آقای گلی را هم از آن خود کرد. برخلاف بسیاری از کارشناسان که بعد از درخشش سال های نه چندان دور موشک ایران یعنی مهدی مهدوی کیا که سابقه ۱۲ سال حضور در لیگ فوتبال آلمان را داشت، تصور می کردند که سال های سال طول خواهد کشید که بازیکنی با کیفیت و با صلابت مثل او پدیده شود، اما جهانبخش ثابت کرد که می تواند در تاریخ فوتبال ایران ماندگار شود. علیرضا را می توان یکی از برترین های جام جهانی پیش رو به حساب آورد.

۴.پیونه سیستو

این بازیکن با ۲۴ سال سن در فصلی که گذشت فراتر از انظار ظاهر شد و با تیم سلتاویگو در لالیگا اسپانیا فصل موفقی را پشت سر گذاشت. سیستو آنقدر مفید واقع شد که سرمربی دانمارک را مجاب کرد تا او را به تیم ملی فراخواند؛ حالا این بازیکن خوش آتیه در اولین حضور خود در مهمترین تورنمنت جهانی می تواند گام بلندی در پیشرفت فوتبالی خود بردارد و در نقل و انتقالات تابستانی فوتبال اروپا راهی تیم بزرگ تری شود. او در فصلی که گذشت در تیم سلتاویگو موفق شد ۹ پاس گل و ۵ گل به نام خود به ثبت برساند؛ حالا او می تواند در کنار کریستین اریکسن زوج موفقی را در دانمارک تشکیل دهد.

۵. دنیس زکریا

زکریا تنها ۲۱ سال سن دارد و همچنان می تواند در رده باشگاهی و جهانی به فوتبالیستی فوق العاده تبدیل شود. وی در تیم باشگاهی مونشن گلادباخ فراتر از انتظار ظاهر شد و با این سن کم خود توانست توجه بسیاری از باشگاه های اروپایی را به خود جلب کند. وی آنقدر فوق العاده در بوندسلیگا درخشید که از نگاه هوادران و فوتبال آلمان به عنوان دومین بازیکن سریع این لیگ انتخاب شد. زکریا با این عملکرد قابل قبول خود می تواند در کنار ژاکا در خط هافبک دفاعی برای تیم ملی کشورش سوئیس مثمر ثمر واقع شود و به کمک تیم کشورش در جام جهانی پیش رو قدم بردارد.

۶.کریستین کوئوا

کریستین با ۲۶ سال سن در خط هافبک توپ می زند و اهل کشور پرو است. این بازیکن در باشگاه سائو پائولو برزیل عضویت دارد و در فصلی که گذشت بازی های درخشانی را از خود ارائه کرد. او در تیم باشگاهی خود به عنوان پاسوری بی نظیر معروف است. کوئوا در مرحله مقدماتی موفق شد ۴ گل برای پرو به ثمر برساند و یکی از بازیکنانی باشد که در رسیدن کشور پرو به جام جهانی نقش پررنگی را ایفا کند. وی بدون شک یکی از بازیکنان تاثیرگذار پرو در جام جهانی خواهد بود و مهاجم این تیم یعنی گوئررو را در امر گلزنی تفذیه خواهد کرد.