ضرورت وجود فین تک در صنعت چیست؟

فین تک چیست و به چه چیزی اطلاق می شود ؟

زمینه های پیدایش فین تک

درعصرجدید ، باپیشرفت تکنولوژی شاهدتغییرات متعددی هستیم .

ابعادمختلف زندگی انسان ها ، دچارتغییروتحویل نوینی شده است . این تحول ، از ارتباط بادوستان و آشنایان شروع می شود . و با انتخاب سبک زندگی انسانها برای ادامه ی زندگی شان ادامه پیدامی کند. بنابراین تکنولوژی سهم زیادی درانتخاب های ما دارد .

برهمین مبنا،بسیاری از استارتاپ ها در سراسرکشور کارخود را آغازکردند . آنها از فناوری استفاده کردند . فناوری استارتاپ ها ، درجهت پرداخت قبوض ، سهولت تهیه ی وام و سرمایه گذاری در کارخانه ها و شرکت های معتبر ، شروع به فعالیت کرد . هرچندکه از فعالیت های بخصوص استارتاپ ها ، زمان زیادی نمی گذرد  .

لازم است بدانید فعالیت استارتاپ ها دراین زمینه ، کار آسانی نیست . با همه ی این توضیحات ، به نقطه ی آغازین درک فین تک رسیدیم . فین تک به فعالیت های همراه با فناوری ، درحوزه محصولات و خدمات مالی گفته می شود .

  • چرا فین تک در کوتاه ترین زمان ممکن رشد کرد؟

FinTech

در این زمینه ، متولدین هزاره ی سوم را باید تشویق ویژه ای کرد . همانطورکه می بینیم آنها در طول زندگی شان ، آنها ساعات زیادی را صرف گوشی های موبایل شان می کنند . اما تمام فعالیت های آنها به اینجا منتهی نمی شود .

متولدین این دوره برای خرید کردن به مغازه ها و فروشگاه های شهرخود مراجعه نمی کنند . آنها برای خواندن کتاب ، کتاب فیزیکی خریداری نمی کنند . برای سفارش غذا به رستوران ها و آشپزخانه ها نمی روند . برای پرداخت پول ، از پول نقد استفاده نمی کنند . درکل ، آنها تمایل دارند تا با چند کلیک ساده ، تمامی کارهای خود را انجام دهند . 

  • فین تک چه کاری انجام می دهد؟

پیش تر بیان کردیم که فین تک ، یک فناوری مالی است . در این سالها ، فناوری نوپای مالی در اکثر شرکت ها مورداستفاده قرار می گیرد . ویژگی این شرکت ها این است که برای ارائه خدمات مالی شان از نرم افزار استفاده می کنند .

متولدین هزاره سوم ، تنها ایده داران این صنعت نوپا نمی باشند . عامل دیگر این است که داده های حاصل از فعالیت آنها با فناوری ترکیب می شود . این ترکیب به شرکت های مختلف کمک زیادی می کند . به آنها کمک می کند تا به اطلاعات جدید و تازه ای دست پیداکنند . آنعا با استفاده از این اطلاعات ، به تجزیه و تحلیل می پردازند . و به نتایج خیره کننده ای دست پیدا می کنند .

خوب است بدانید شرکت های فعال در حوزه فین تک ، یک استارتاپ هستند . دلیل فعالیت این استارتاپ ها ، تغییر سبکهای متداول و رایج درزمینه ی مالی بوده است . آنها میخواهند روش های قدیمی مالی را با اصولی بهتر تغییربدهند .

از فواید فناوری مالی بگوییم .

تا اینجا متوجه خیلی از مفاهیم شدیم . فین تک سبب شده است که فرآیندعملیات اقتصادی برای عموم مردم دگرگون بشود . البته هدف فین تک ازابتدا همین بوده است . و با این هدف توانسته اند حوزه ی کاری خودشان را توسعه بدهند .

درگذشته ، مردم عادی این امکان را نداشتند تا بتوانند به خدمات مالی دسترسی داشته باشند . درحقیقت ، دسترسی به خدمات مالی تنها برای افراد صاحب ثروت ممکن بود . یعنی افرادی که دارای سطح ویژه و بخصوصی درحوزه ثروت و دارایی بودند .

  • فواید فین تک

گفتیم که فین تک به اطلاعات ویژه ای دسترسی دارد . ولی بانک ها به این اطلاعات که قبلا بصورت هوشمندانه استخراج شده بود ، دسترسی ندارند .بااین نوآوری درصنعت بانکداری ، مردم می توانند به سرمایه های کوچک و بزرگ شخصی و تجاری دسترسی داشته باشند . و ازاین بابت باید از متخصصین کاربلد و توانای فین تک تشکر ویژه ای کرد .

با ورود شرکت های استارتاپی به حوزه فین تک ، بسیاری از شرکت های قدیمی و بزرگ متوجه نیازخود شدند . هم اکنون شرکت های فین تک به صنعت گسترده و چند میلیاردی تبدیل شده است . که با تمام این گستردگی ، هنوز استارتاپ ها کنترل کننده ی فعالیت های آن می باشند . چون آنها قادرمی باشند بااستفاده از فناوری ، راه حل های متنوع و کاربردی را درجهت ارائه نوین محصولات و خدمات مالی نشان بدهند .

  • توضیحات تکمیلی

به احتمال زیاد متوجه شده اید که دلیل محبوبیت فناوری مالی بین مخاطبین نسل جدید چیست .

جالب است بدانید روز به روز به هواداران این صنعت نوپا افزوده می شود . دلیل استفاده ی گسترده ی آنها است که می توان ارائه خدمات فین تک را درک کنند . فناوری مالی سبب شده است تا خدمات متنوعی به مشتریان اعطا شود . خدماتی که کار با آنها وقت شما را نمی گیرد .

  • ممکن است مشتریان فناوری مالی ، تازه کار نباشند!

با قطعیت نمی توانن گفت که شرکت های فناوری مالی مورد انتخاب سرمایه گذاران ، موفق هستند .

ممکن است سرمایه کذاران بزرگ و حرفه ای ، پول خود را دراختیار شرکت های متعددی قرار بدهند . لازم است در عین سرمایه گذاری به ویژگی هایی توجه کرد . ویژگی هایی مثل اعتبار نظارت بر خدمات ارائه شده و برخورداربودن از قیمت مناسب . پس باید از نظارت کافی و مناسب بر شرکت هایی که درحوزه فین تک فعالیت می کنند ، اطمینان کسب کرد .

پیام بگذارید