عکاسی از کودکان

عکاسی از کودکان

45

زیباترین عکس‌هایی که دیده‌ایم به کودکان این گل‌های نوشکفته و شاداب تعلق دارد و شما می‌توانید با گرفتن عکس‌های زیبا از حالت‌های مختلف کودکان، زمان را برای آنها متوقف سازید، می‌گویند: عکس‌های بچه‌هایت را به من نشان بده تا بگویم عکاس خوبی هستی یا خیر؟!»


برای گرفتن عکس از کودکان باید صبور و محتاط بود و اگر صبور و با حوصله باشید امکان عکس گرفتن از تغییرات گوناگون بی‌پایان و پر از احساسات کودکان را خواهید داشت.
کوکان عموماً هنگام عکسبرداری رسمی قیافه ویژه می‌گیرند و از حالت عادی خارج می‌شوند. توصیه می‌شود حتی الامکان آنها را آگاه نکنید و زمانی که متوجه نیستند از آنها عکس بگیرید و هرگز به کودک نگویید که حالت طبیعی به خود بگیرد. این حرف شما باعث می‌شود که کودک حتماً حالت مصنوعی به خود بگیرد و لطف تصویر از بین برود و همچنین هرگز به کودک نگویید که بخندد بلکه مطلب خنده‌دار به او بگویید تا بی‌اراده بخندد.
در عکاسی از نخستین روزهای تولد کودک درصورتی که از فلاش استفاده می‌کنید روی فلاش را با چند لایه دستمال‌کاغذی سفید بپوشانید تا شدت نور به چشم نوزاد آسیب نرساند.
انتخاب زمینه‌های ساده برای عکس کودک مهم است زیرا زمینه‌های شلوغ سبب انحراف توجه بیننده از کودک به مسائل غیراصلی می‌شود.
در هنگام عکسبرداری، حضور افراد آشنا که بتوانند توجه کودک را به خود معطوف دارند، سبب ایجاد شرایط مطلوب درجهت گرفتن عکس‌های گویا و خوش حالت می‌شود.
بهتر است هنگام عکاسی از کودک زانو بزنید و دوربین را به تناسب قد کودکان قرار دهید. هرگز به طور ایستاده و از زاویه بالا و سرازیر از کودک عکس نگیرید، زیرا باعث خواهد شد که سر کودک بزرگ و پاهای وی کوچک شود و تحقیر شده جلوه کند. حالت‌ها و حرکت‌های کودکانه، دارای نشاط و شادابی ویژه‌ای است اگر بتوانید آن را در عکس ثبت کنید اطمینان داشته باشید لحظه‌ها را شیرین و ماندگار کرده‌اید.
همه چیز در کودک زیبا و خوشایند است و باید از کودکان همان‌گونه که هستند عکس گرفت. وقتی کودک آماده خواب می‌شود، تلویزیون تماشا می‌کند، یا به تلفن جواب می‌دهد یا دزدکی از یخچال چیزی برمی‌دارد، نقاشی می‌کند و در جنب و جوش است. همه و همه می‌تواند موقعیتی برای خلق بهترین عکس‌ها شود.
اگر پدر و مادر هستید به شما سفارش می‌کنم، از اولین اتفاق‌هایی که در زندگی کودکان اتفاق می‌افتد عکسبرداری کنید. هنگام تولد در بیمارستان، جشن تولد، هنگام رویش دندان‌ها، به هنگامی که دوچرخه برایش می‌خرید. اولین روز کودکستان و دبستان، اولین مسافرت و… این لحظه‌هایی نادر و گرانبها را در دفتر خاطرات او ثبت کنید. بعدها، این عکس‌ها برای فرزند شما لطف بیشتری خواهد داشت و روزی را تجسم کنید که فرزند شما به سن کهولت رسیده است و این عکس‌ها را به نوه‌هایی خود نشان می‌دهد آیا لذتی بالاتر از این می‌شناسید؟ .

در هنگام عکاسی از کودکان بهتر است آنها را آگاه نکنید تا بتوانید حالتهای طبیعی آنها را ثبت کنید.
در هنگام عکاسی از کودکان بهتر است آنها را آگاه نکنید تا بتوانید حالتهای طبیعی آنها را ثبت کنید.
در هنگام عکاسی از کودکان حضور افراد آشنا که بتوانند توجه کودک را جلب کنند سبب ایجاد شرایط مطلوب برای گرفتن عکس های گویا و خوش حالت می شود .
در هنگام عکاسی از کودکان حضور افراد آشنا که بتوانند توجه کودک را جلب کنند سبب ایجاد شرایط مطلوب برای گرفتن عکس های گویا و خوش حالت می شود .

 

پیام بگذارید