عید فطر ١٣٩٧ کیه جمعه ۲۶ خرداد ماه تاریخ عید فطر ۹۷ می باشد عید فطر یک روز پس از پایان ماه مبارک رمضان می باشد و نمادی از اعتلای روح انسانها به واسطه برکات ماه رمضان می باشد

عید سعید فطر

ماه خدا به آخر رسیده و عید سعید فطر از راه می رسد. عید فطر، تجلی اوج یک ماه بندگی و عبودیت پروردگار متعال و یک ماه سازندگی و وارستگی و معراج انسانی است. طلوع اشعه پرفروغ خورشید این عید سعید، برای کسانی که از فیوض و برکات این ماه استفاده کرده اند، ظهور بارقه ملکات و فضائل انسانی را نوید می دهد و از این رو نه تنها کوشش و مجاهدات و پرواز در اوج ملکوت و مقامات بندگی حق را پایان یافته نمی بینند، بلکه این روز مبارک را سرآغازی نوین برای استمرار حرکت سازنده خویش می یابند و با توانی که از برکات این ماه مبارک به دست آورده اند، در جهت سازندگی و تهذیب نفس و مبارزه با شیطان درون و شرکت فعال در ابعاد اجتماعی جامعه انقلاب اسلامی و مقابله با شیاطین و جباران برونی و ابرقدرتان خونخوار جهانی تا نیل به هدف و آرمان والای الهی خویش به سیر تکاملی خود ادامه می دهند. اینان نهالی را که در طول این یک ماه از فضائل و ملکات پاک انسانی و الهی، در زمین دل خویش غرس کرده و با آب بندگی و محبت و معرفت پروردگار متعال و اهل بیت نبوت علیهم السلام و بخصوص امام زمان(عج) آن را آبیاری کرده اند، مواظبت می کنند تا بعد از ماه مبارک از بین نرود بلکه روز به روز آن را با همان آبیاری و مراقبت هرچه بیشتر بارورتر می سازند. عید فطر مظهر عظمت و مجد و شوکت و تجلیگاه صلابت و عزت و کرامت مسلمین است و عیدفطر مبارک است برآنانی که با فداکاری ها و ایثارها به هویت و شخصیت اصیل و جایگاه رفیع و منیع خود بازگشته و در واقع به این «عید»، «عود» کردند.

 

عید فطر ۹۷ کیه؟

عید سعید فطر سال ۱۳۹۷ در ایران روز جمعه ۲۶ خرداد ماه است. طبق تقویم رسمی کشور عید فطر امسال در روزهای جمعه ۲۵ و شنبه ۲۶ خرداد ۹۷ تعطیل خواهد بود.

بر اساس این لایحه که به منظور بهره گیری بیشتر از برکات و فیوضات معنوی بزرگترین عید مسلمانان و بزرگداشت این عید اسلامی به تصویب هیات دولت رسیده است؛ تعطیلی عید سعید فطر به ۲ روز افزایش می یابد و در صورت تقارن روز دوم شوال با تعطیلات رسمی یا هفتگی، روز بعد از تعطیلات، تعطیل خواهد بود.