همه چیز درباره رنگ سفید | ۲۰ دانستنی جالب درباره رنگ سفید

حقایقی درباره رنگ سفید که از آن‌ها بی‌خبر هستید

آنچه درباره رنگ سفید باید بدانید

همه چیز درباره رنگ سفید | ۲۰ دانستنی جالب درباره رنگ سفید

همه چیز درباره رنگ سفید | 20 دانستنی جالب درباره رنگ سفید
همه چیز درباره رنگ سفید | ۲۰ دانستنی جالب درباره رنگ سفید

 

همه چیز درباره رنگ سفید | وقتی به رنگ‌ها فکر می‌کنیم، اغلب به آسمان آبی پر جنب و جوش، سبز و زرد روشن و دیگر رنگ های سرگرم‌کننده زنده فکر می‌کنیم. اگرچه رنگ سفید چندان محبوب نیست، اما ارزش‌های فرهنگی عمیقی دارد که به روزهای اول بشریت باز می گردد. کد وب رنگ سفید #FFFFFF است.

در این پست از مجموعه چرخک به برخی از جالب‌ترین حقایق در مورد این رنگ اغلب فراموش شده و به طور کلی به همه چیز درباره رنگ سفید نگاهی خواهیم انداخت.

همه چیز درباره رنگ سفید

همه چیز درباره رنگ سفید | 20 دانستنی جالب درباره رنگ سفید

 

۵ دانستنی درباره رنگ سفید – بخش اول

 1. رنگ سفید بی‌رنگ است، یعنی هیچ طیف رنگی ندارد. تنها رنگ دیگر با این ویژگی رنگ مشکی است.
 2. در بسیاری از فرهنگ‌های غربی، رنگ سفید نماد پاکیزگی و پاکی است. به همین دلیل است که لباس عروس سفید است.
 3. پاپ از سال ۱۵۶۶ لباس سفید می‌پوشد. برای پاپ، رنگ سفید نماد فداکاری و پاکی است.
 4. در هند بیوه ها به طور سنتی لباس سفید می‌پوشند.
 5. رنگ سفید در واقع در بسیاری از فرهنگ های شرقی نشانه‌ای از عزاداری در نظر گرفته می‌شود.

۵ دانستنی درباره رنگ سفید – بخش دوم

 1. رنگ سفید محبوب‌ترین رنگ در میان بزرگسالان برای محیط‌‌های فیزیکی است، اگرچه به‌عنوان رنگ مورد علاقه کلی رتبه بسیار پایینی دارد.
 2. هیچ سایه ای از رنگ سفید مانند رنگ‌های دیگر وجود ندارد. در عوض، ما سایه‌هایی از رنگ سفید مانند عاج، کرم، بژ و اسپند داریم.
 3. وقتی رنگ سفید را در تلویزیون خود می‌بینید، در واقع سفید نیست – این ترکیبی از نورهای سبز، قرمز و آبی است.
 4. وقتی پسران رومی به سن بلوغ رسیدند، به آنها اجازه داده شد که توگاهای سفیدی به نام توگا ویریلیس بپوشند، که نمادی بود که اکنون اجازه ازدواج و تشکیل خانواده خود را داشتند.
 5. بسیاری از زبان‌ها کلمات متعددی برای انواع سایه‌های سفید دارند. به عنوان مثال، هفت کلمه برای هفت نوع مختلف سفید در زبان اینویت و شش کلمه در ژاپنی وجود دارد.

۵ دانستنی درباره رنگ سفید – بخش سوم

 1. یکی از اولین رنگ هایی که بشر برای هنر استفاده کرد رنگ سفید بود. قدیمی‌ترین سوابق هنر غار با استفاده از گچ نقاشی های گاو نر در فرانسه است که قدمت آن به ۱۸۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد.
 2. هیچ نور سفید واقعی وجود ندارد. وقتی رنگ سفید را می‌بینیم، ترکیبی از رنگ های مختلف با نسبت های مختلف است و هر منبع نور “سفید” نسبت و مخلوط متفاوتی از خود ساطع می‌کند.
 3. با این حال، وقتی صحبت از اشیاء یا سطوح به میان می آید، یک رنگ سفید “واقعی” وجود دارد. هنگامی که نور به یک جسم سفید واقعی برخورد می‌کند، تمام رنگ‌های طیف را بدون جذب هیچ یک منعکس می‌کند. این خاصیت آن را به روشن ترین رنگ تبدیل می‌کند.
 4. یک افسانه رایج اروپایی ادعا می کند که قاقم ها ترجیح می‌دهند بمیرند تا اینکه پوست سفید برفی خود را کثیف کنند. در حقیقت، پوست آنها در زمستان سفید و در تابستان قرمز مایل به قهوه‌ای است.

۵ دانستنی درباره رنگ سفید – بخش چهارم

 1. در آیین شینتو ژاپن، مکانی با سنگ های سفید یا شن مقدس است، زیرا ارواح در آنجا ساکن هستند.
 2. نویز سفید به این دلیل نامگذاری شده است که، بسیار شبیه رنگ سفید، ترکیبی از تمام فرکانس‌های صدا به طور همزمان است.
 3. در کنوانسیون ۱۹۴۹ ژنو، پرچم سفید رسماً به عنوان نشانه تسلیم پذیرفته شد. این اولین بار خیلی زودتر مورد استفاده قرار گرفت، اما در طول جنگ ۱۰۰ ساله بین فرانسه و انگلیس در پانزدهم میلادی بود.
 4. تا قرن بیستم رنگ سفید در لوازم آرایشی از سرب ساخته می‌شد. با این حال، پس از اینکه مشخص شد سرب بسیار سمی است، از رنگدانه های جایگزین استفاده شد.
 5. رایج‌‌ترین رنگدانه‌‌های طبیعی که برای ایجاد رنگ سفید استفاده می‌‌شوند از اکسید روی، اکسید تیتانیوم، آهک و سرب می‌‌آیند.

همه چیز درباره رنگ سفید | روانشناسی رنگ سفید

همه چیز درباره رنگ سفید | روانشناسی رنگ سفید
همه چیز درباره رنگ سفید | روانشناسی رنگ سفید

 

اگر به رنگ سفید علاقه مند هستید ممکن است به این دلیل باشد که شما انسانی منظم و تمیز هستید و به این مورد اهمیتی زیادی می دهید. این نظافت در ظاهر شما، در محل زندگی و کار شما و حتی در خودرو و وسیله نقلیه شما دیده می شود و مشهود است و می تواند حتی به نقطه افراط برسد. ممکن است استانداردهای سختگیرانه و بی‌ عیب و نقصی درباره نظافت و بهداشت داشته باشید و انتظار هم داشته باشید که دیگران هم از این استانداردها تبعیت کنند و مانند شما باشند.

به گفته ویکی‌پدیای فارسی، رنگ سفید مخالف سیاهی و تاریکی است. رنگ سفید رنگی مثبت، نورانی و مهیج محسوب می‌ شود. همچنین رنگ سفید به عنوان نماد جوانی، عفت، پاکی، بی گناهی، خلوص و صلح محسوب می‌ شود. پوشیدن لباس سفید باعث حالت، دلگشا و مفرح در فرد می‌ شود.

رنگ سفید رنگ تابستانی به حساب می‌‌آید چون نور را منعکس می‌‌کند و از گرم شدگی جلوگیری می‌‌کند. کاربرد رنگ سفید در دکوراسیون و مد لباس زیاد است چون رنگ ملایم و خنثی بوده و با همه‌چیز تناسب دارد. از آنجایی که رنگ سفید روشن است آلودگی روی آن زود معلوم می‌شود. پرستارها و پزشک‌ ها لباس سفید می‌پوشند که نشان‌دهنده تمیزی و ضدعفونی‌بودن باشد.

همه چیز درباره رنگ سفید، رنگ سفید ابرها
همه چیز درباره رنگ سفید، رنگ سفید ابرها

 

همه چیز درباره رنگ سفید | انتخاب رنگ سفید به عنوان رنگ سال

در سال ۲۰۱۶ بود که کمپانی رنگ بنجامین‌مور، که هر ساله رنگ سال را در کنار کمپانی‌هایی چون پانتون انتخاب می‌کند تصمیم گرفت رنگ سال ۲۰۱۶ میلادی را سفید انتخاب کند که معتقد بودند رنگ سفید نمادی برای طراحی جاودانه و همه کاره در تمامی حیطه‌های موجود است.

همه چیز درباره رنگ سفید| جمع‌بندی

بسیار آسان است که بفهمیم چرا رنگ سفید این همه نماد را احاطه کرده است. به عنوان روشن‌ترین رنگ، چگونه می‌تواند اهمیت زیادی نداشته باشد؟ و به غیر از اینکه کاربردی‌ترین رنگ برای لباس نیست، یک رنگ بسیار درخشان است! در این مقاله سعی شد به همه چیز درباره رنگ سفید که ممکن است از آن‌ها بی‌خبر بوده باشید بپردازیم.

اگر به رنگ سفید علاقه پیدا کرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید:

دلایل سفید بودن رنگ هواپیماها چیست؟

منبع Facts About The White Color
پیام بگذارید