پیشنهاد برای چینش اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن

در گوشه‌های اتاق از آباژور، میزهای کوچک، گلدان سفالی برای گذاشتن گیاهی سبز در آن و زیرپایی استفاده کنید. برای ایجاد فضایی راحت در دل اتــاق نشیــمن رسمی می‌توانید از مبل‌های راحتی ولی کمی رسمی استفاده کنید.

اتــاق نشیــمن، بخشی از خانه است که هم می‌تواند دکوراسیون تشریفاتی داشته و هم دکوراسیون خصوصی و نحوه چیدمان آن ارتباط کاملی با نحوه استفاده از آن دارد. به عبارت دیگر اتــاق نشیــمن باید راحت باشد و در عین حال برای برخی مواقع رسمی نیز مناسب باشد.

نکات فنگ‌شوئی به شما کمک می‌‌کند تا تعادل درستی را در فضای اتــاق نشیــمن ایجاد کنید. اتــاق نشیــمن شما باید همیشه مرتب و پاکیزه باشد، تا هر کس که وارد خانه‌تان می‌شود در آنجا احساس خوشایند و صمیمانه‌ای داشته باشد.

اتــاق نشیــمن با طراحی رسمی

برای ایجاد فضای رسمی در اتــاق نشیــمن بیشتر به عوامل یانگ «Yang» بپردازید. یانگ، شفافیت، تمرکز، تشریفات، صراحت و ظرافت را نشان می‌دهد. با قرار دادن نیمکت چهارگوشه‌ در قسمت مرکز اتاق برای نوشیدن قهوه، حالتی رسمی‌تر به اتاق‌ نشیمن دهید.

 

در گوشه‌های اتاق از آباژور، میزهای کوچک، گلدان سفالی برای گذاشتن گیاهی سبز در آن و زیرپایی استفاده کنید. برای ایجاد فضایی راحت در دل اتــاق نشیــمن رسمی می‌توانید از مبل‌های راحتی ولی کمی رسمی استفاده کنید. مبل‌ها را طوری بچینید که مهمانان‌ بیشتر از آنکه حواسشان به پنجره و تلویزیون پرت شود، به هم توجه کنند.

پیشنهاد برای چینش اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن

 

اتــاق نشیــمن با طراحی غیررسمی و صمیمانه 

اتــاق نشیــمن با طراحی رسمی باید وجود سبک «ین» Yin را انعکاس دهد. این، نرمی، راحتی و وسعت را نشان می‌دهد. برای آنکه تأکید بیشتری روی «ین» داشته باشید، از پرده‌‌های ضخیم و سنگین، یک عدد قالیچه رنگی، کوسن‌های راحت و مبل های پشت بلند استفاده کنید. در صورت امکان از سیستم صوتی- تصویری و پیانو نیز استفاده کنید.

پیشنهاد برای چینش اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن

کفپوش اتاق نشیمن 

با در نظر گرفتن این نکته که اتاق نشیمن در خانه یک فضای عمومی به شمار می‌رود باید گزینه‌‌ای را در نظر بگیرید که هم راحت باشد و هم با فضا تناسب داشته باشد. اگر می‌خواهید بیشتر وسایل شما جلب توجه کنند مثل مبل‌ها و کمدها، از کفپوش‌هایی با طرح‌های ساده و کمرنگ استفاده کنید، مثل کفپوش‌هایی که رنگ خاکی و خنثی دارند.

 

کفپوش‌های چوبی همراه با یک قالیچه کوچک در وسط اتاق انتخاب خوبی است. برای ایجاد رنگ و لعاب بیشتر در فضای اتاق نشیمن می‌توانید از قالیچه رنگی استفاده کنید. کفپوش سرامیک سیاه در کنار مبلمان سفید جلوه‌‌ای بسیار لوکس و شیک به اتاق می‌هد. استفاده از رنگ‌های آبی روشن و سفید باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن اتاق نشیمن می‌شود. این رنگ‌ها را می‌توانید با یک قالیچه قهوه‌ای رنگ کف زمین خنثی کنید و  فضا را دو چندان آرام‌بخش کنید.

پیشنهاد برای چینش اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن

ایده‌آل ترین فضا در خانه  

اتاق نشیمن ایده‌آل‌ترین فضا در خانه برای شما و سایر افراد خانواده است تا از بودن در کنار هم لذت ببرید. اتاق نشیمن همانند قابی است که بلافاصله یک عکس از خانواده گرفته و درون آن جا داده‌اید. برای دکوراسیون اتاق نشیمن بیش از هر چیزی باید به «راحتی» آن اهمیت دهید و از چیزهای شلوغ استفاده نکنید.

 

تا می‌توانید از رنگ‌هایی با تُن‌های ساده استفاده کنید تا القا‌کننده حس آرامش بیشتری باشند. بهترین رنگ برای اتاق نشیمن‌ سفید، هلویی، کرم بژ، یاس، بنفش و نارنجی بسیار ملایم است. برای زنده‌تر شدن اتاق نشیمن بهتر است که دیوارها را با تابلوها و مجموعه‌های هنری مورد علاقه خود بپوشانید. تابلوها را به هیچ‌وجه در ارتفاع بلند آویزان نکنید و ارتفاع مناسب این کار را رعایت کنید. استفاده از یک قفسه کتاب کوچک اتاق نشیمن را واقعی‌تر جلوه می‌دهد.

 

نور و روشنایی اتاق نشیمن 

چراغ اتاق نشیمن هم به عنوان یک منبع روشن‌کننده استفاده می‌شود و هم بیشتر از سایر چراغ‌ها جنبه دکوری دارد. روشنایی‌ها می‌توانند به طرز قابل توجهی رنگ و ظاهر اتاق را تغییر دهند. لامپی که در سقف اتاق نصب شده است، افراد بیشتری را به اتاق نشیمن دعوت می‌کند. چراغ‌های آویزان از سقف تقریباً بهترین انتخاب برای روشنایی اتاق نشیمن محسوب می‌شوند.

 

بسته به استفاده‌ای که از اتاق نشیمن می‌شود، می‌‌توانید از لامپ‌های پایه‌دار زمینی نیز استفاده کنید. اگر عادت به کتاب خواندن، مجله و روزنامه خواندن در اتاق نشیمن دارید می‌توانید در گوشه چپ و راست اتاق دو عدد چراغ پایه بلند زمینی بگذارید. چراغ‌های رومیزی مثل آباژورها نیز برای ایجاد نور ملایم و کم در اتاق به کار گرفته می‌شوند.

 

چراغ‌های مونوریل این روزها در طرح‌ها و مدل های متفاوت ساخته می‌شوند. اتاق نشیمن باید روشن باشد ولی نباید از نور آزاردهنده استفاده کنید. چراغ‌هایی که نورهای رو به پایین دارند برای اتاق نشیمن مناسب‌تر هستند. بسیاری از متخصصان دکوراسیون، رنگ آبی، سفید و خاکی را در کنار هم بهترین رنگ برای اتاق نشیمن می‌دانند.

 

البته این مسأله کاملاً سلیقه‌ای است. همه مردم رنگ‌های خاکی و قهوه ای را دوست ندارند. از طرفی رنگ سفید و سیاه برای اتاق نشیمن یک ترکیب مدرن و شیک را ایجاد می‌کند.

پیشنهاد برای چینش اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن

پنجره‌ها و پرده  

پنجره ها محل خوبی برای انعکاس نور به داخل اتاق نشیمن هستند ولی در عین حال سخت نگه داشتن پنجره‌ها برای رسیدن نور بیشتر، مناسب نیست، زیرا با نبودن پرده نور زننده ای وارد اتاق می‌شود و ممکن است هم چشم‌های شما را اذیت کند و هم به هنگام تماشای تلویزیون، نور بیرون در فضای داخل اتاق مشکل ایجاد کند.

 

استفاده از پرده‌های بسیار سنگین و لوکس نیز برای اتاق نشیمن توصیه نمی‌شود چرا که این پرده‌ها مناسب اتاق پذیرایی هستند و قرار است در اتاق نشیمن احساس امنیت و راحتی و صمیمت داشته باشید به همین دلیل یک ردیف پرده معمولی که بتوان آن را به راحتی این طرف و آن طرف کشید و نور اتاق را تنظیم کرد، بهتر است.

 

پیام بگذارید