چند راهکار ساده برای پس انداز با پول کم

کاربردی ترین راه هایی که می توانید با پول کم ، پس انداز کنید .

با پول کم هم می شود پس انداز کرد .

اهمیت پس انداز با پول کم

پس انداز کنید .
امروزه پس انداز کردن اهمیت بسیاری دارد .

با وجود اینکه پس از خرید حس خوبی داریم ، یک حس ناراحتی هم در درون مان داریم از اینکه چرا نمی توانیم پول خود را پس انداز کنیم . فرقی نمی کند که درآمدتان چقدر است . پس انداز داشتن و پس انداز کردن ، یکی از مهم ترین مسائل اساسی هر فردی می باشد . مشکلات هیچ وقت خبر نمی کنند تا شما بدانید حقوق تان را چه وقت صرف آن کنید . پس باید کاربردی ترین راه های پس انداز را بدانید .

وسایل اضافی را نخریم .

شما بهتر از هرکسی باید بتوانید با خودتان کنار بیایید . وقتی می خواهید به خرید بروید ، باید لیستی از وسایلی را که می خواهید بخرید تهیه کنید . قبل از تهیه کردن لیست ، باید برای خودتان مشخص کنید که هدف تان از خرید کردن وسیله ی مد نظرتان چیست . باید بدانید که این وسیله را برای چه هدفی می خواهید تهیه کنید . پس سعی کنید ذهن خودتان را شفاف کنید .

  • با قانون سی روز  آشنا شوید .

قانون سی روز می گوید اگر می خواهید بدانید که به وسیله ای نیاز دارید ، می توانید تاریخ خرید آن را تا سی روز به تعویق بیندازید . این قانون را دسنت کم نگیرید . مطمئن باشید که به نتیجه ی خوبی می رسید . و از سردرگمی های الان تان نجات پیدا خواهید کرد .

پیاده روی کنید و وقت شناس باشید .

افراد اهل گردش و تفریح می توانند پول پس انداز بکنند . آنها در عین پس انداز کردن ، به فکر سلامتی و گردش خون بدن خود هستند . همچنین با پیاده روی می توانند زمان بخرند . اگر وقت شناسی را با پیاده روی خود ، ترکیب کنید ، فرد ایده آلی خواهید شد . که هم به فکر خود و هم به فکر خانواده و اوضاع مالی تان هستید .

پیاده روی کنید ، پول پس انداز کنید .
پیاده روی کنید ، پول پس انداز کنید .

چرخک به شما پیشنهاد می کند که  هم زمان خرید کنید و هم پول پس انداز کنید . و در عین حال ، خون تازه ای در رگ هایتان به جریان بندازید . به پیشنهاد خوب چرخک فکر کنید .

پول کمتری در جیب تان بگذارید .

هنگامی که برای یک گردش ساده و روزانه به بیرون از خانه تان می روید ، پول کمتر برمی دارید . اینگونه بهتر می توانید با خودتان کنار بیایید که چون پول کمی در جیب دارید ، چیز اضافی نخرید . وقتی ویترین های جذاب فروشگاه ها را از نزدیک می بینیم ، دل توی دل مان نیست و میخواهیم همه ی پول های مان را در همان فروشگاه اول خرج کنیم . و نمی توانیم در برابر خواسته های درونی مان نه بگوییم .

اشیاء با ارزشمند و قیمتی را بخریم .

شاید فکر کنید که می خواهیم به شما ولخرج بودن را یاد بدهیم ! اما اینگونه نیست . در پایان هر ماه یا پایان هر سه ماه ، می توانید با پول هایی که پس انداز کرده اید ، یک شی قیمتی بخرید . جنس عمده ی اشیاء ارزشمند طلا می باشد . پس بسته به میزان پس انداز خودتان و جو قیمت های بازار شی یا اشیاء با ارزش تهیه کنید .اشیاء با ارزش همیشه مورد توجه مشتریان خود هستند . مشتریان و مخاطبان این اشیاء به دنبال بالا و پایین بودن قیمت های لحظه ای آنان هستند . و زمانی نبوده است که عمده ی مردم نسبت به آنان بی توجه باشند . شما می توانید در زمانی مناسب آنها را به فروش برسانید . و خودتان ارزش کارتان را در آینده خواهید دید .

در رستوران رفتن وقت شناس باشید .

وقت شناس باشید و پول پس انداز کنید .
وقت شناس باشید و پول پس انداز کنید .

همانطور که گفتیم ، افراد اهل گشت و گذار هم می توانند پول پس انداز کنند . اما باید وقت شناس باشید . مثلا اگر در هفته بیش از یک بار برای صرف ناهار یا شام به رستوران می روید ، زمان رفتن به رستوران را تغییر بدهید . معمولا هزینه های برآمده از زمان عصر رستوران ها کمتر از زمان ناهار و شام می باشد . این روش را به عادت تبدیل کنید . و عادت های خوب تان را به دوستانتان نشر بدهید .

پارک و مکان های عمومی ، گزینه ی مناسبی برای برگزاری دورهمی های شما و دوستان تان می باشد .

برای برگزاری دورهمی های دوستانه ، به پارک بروید . پارک ها غیر از محل بازی برای بچه ها ، مکان مناسبی برای گذراندن اوقاتی است که می خواهید در کنار هم باشید . می توانید حرف های طولانی تان را به جای اینکه پشت تلفن بزنید ، داخل محوطه ی پارک و رو در رو بزنید . اینگونه هم از فضای پارک لذت می برید و هم در کنار جو دوستانه خود احساس خوبی دارید . در عین حال ، از هزینه های جانبی تلفن همراه تان کاسته اید . همچنین دیگر به خانه دوست تان نمی روید که هزینه های آب ، برق و گاز بیشتر بیاید . غیر از پارک ، سایر مکان هایی که برای عموم مناسب هستند هم می تواند گزینه ی خوبی برای دورهمی های شما باشد .

همه کاره ی خودتان باشید .

اگر قبلا وقت نداشتید تا راهرو های طبقه تان را طی بکشید ، وقتی اختصاص بدهید و طی بکشید . اصولا هر کس باید خانه خود و محیط اطراف خودش را تمیز و مرتب کند . این قانون اساسی زندگی هر فردی است . و نگران مسخره کردن و مورد تمسخر قرار گرفتن از سوی دیگران نباشید . چون آنها مبتدی هستند . و نمی دانند که شما با این کار ساده ، چقدر به آسانی می توانید هزینه های خودتان را کم کنید .

حراجی های آخر فصل را دست کم نگیرید .

ممکن است فکر کنید رفتن به حراجی ها ویژه افرادی است که از سطح مالی پایین برخوردار هستند . اما لازم است بدانید که امروزه حتی افراد پول دار و ثروتمند هم به حراجی ها می روند . حتی اگر چیزی هم نخرند ، ولی به دیگران پیشنهاد می کنند که تهیه کنند . در واقع حراجی ها همان چیزهایی را ارائه می دهند که شما در طول فصل می خواستید آنها را تهیه کنید . پس اجناس مورد نیازتان را آخر فصل ها از حراجه ها تهیه کنید . و  حوصله تان را زیاد تر کنید .

کوپن های تخفیف را جدی بگیرید .

اگر به وسیله ای نیاز دارید که در حراجی های شهر پیدا نمی شود ، می توانید از فروشگاه های اینترنتی تهیه کنید . خوبی خرید از فروشگاه های اینترنتی این است که می توانید کد تخفیف را اعمال کنید . و هزینه ای که قرار است برای آن صرف کنید ، به مراتب کمتر است . پس به دنبال کانال ها و سایت هایی باشید که کد تخفیف ارائه می دهند .

از خوردن نوشیدنی ها و خوراکی های مضر خودداردی کنید .

اگر خودتان را دوست داشته باشید و به فکر سلامتی تان باشید ، فکر خوردن خوراکی هایی که به سلامتی تان آسیب می رساند ، از سرتان دور خواهید کرد . ممکن است مضرات این نوشیدنی ها خودشان را در زندگی تان نشان ندهند ، اما به مرور زمان شکل خود را نشان می دهند . و روشن است که همه ی این ها به ضرر شماست . هم پول می دهید که گرسنگی تان را برطرف کنید . و هم پول می دهید که بیماری خریداری کنید .

سلامتی پول می آورد .

با سلامتی پس انداز کنید .
سلامتی پول آور است .

اگر فرد سالمی باشید و سیگار نکشید ، پول های تان برای خرید سیگار تلف نمی شود . اگر دیابت نداشته باشید ، لازم نیست بخشی از درآمدتان را صرف ویزیت دکتر و داروهایی مثل انسولین بکنید . اگر وقتی به بیرون از خانه می روید ، ضد آفتاب بزنید ، کک و مک کمتری روی صورت شما خواهد بود . همچنین توانسته اید رادیکال های آزاد کمتری را جذب کنید . و جلوی خیلی از آسیب هایی که قرار بوده است به پوست تان برسد ، کم خواهد شد . اگر بین وعده های غذایی تان ، میوه مصرف کنید . دیگر نگران سرطان روده بزرگ و هزینه هایی که قرار است برای درمان پرداخت کنید ، نخواهید بود .

وسایل دست دوم را بفروشید .

وسایل ذست دوم بخرید .
وسایل دست دوم تا را بفروشید .

احتمالا هر کسی در خانه اش ، وسایلی دارد که یک زمانی به آن نیاز داشته است . و حالا دیگر نیازش برطرف شده است . با این وجود ، هنوز آن وسایل قابل استفاده و سالم هستند . از فرصت های زیادی می توانید استفاده کنید تا آنها را بفروشید . از روابط دوستانه تان استفاده کنید . از اپلیکیشن ها وفناوری های جدید دنیای تکنولوژی استفاده کنید . و وسایل تان را در معرض دید مخاطبانش قرار دهید . مطمئن باشید همیشه افرادی هستند که خواسته باشند با پول کمتری یک وسیله ی مناسب تهیه کنند . خودتان هم می توانید از وسایل دست دوم اما نوی دیگران استفاده کنید . حتما که نباید دست اول باشند . اینگونه به هدف خود ، یعنی پس اندازی با پول کم ، نزدیک تر می شوید .

پیام بگذارید