چگونه خط چشم بکشیم کشیدن خط چـشم مهارتی است که با آموختن ان می توانید بزرگترین تغییرات را در چهره تان پدید بیاورید باید بدانید هر صورتی و هر مدل چشمی, خط چـشم مخصوصی را می طلبد در این مقاله کوشش شده است به آموزش کشیدن خط چـشم بپردازیم

آرایشگران هنگام کشیدن خط چـشم تنها با رعایت چند نکته ساده و چاشنی کردن کمی حوصله و دقت چشمانی زیبا و دلربا خلق می کنند پس شما هم با رعایت این نکات می توانید بطور حرفه خط چـشم کشیده و چشمانی زیبا و دلربا خلق کنید.

 

۱. انتخاب خط چـشم

خط چشـم باید نزدیک پایه ی مژه ها کشیده شود. از آنجا که در بازار محصولات مختلفی مثل خط چشـم کیکی، مایع و مدادی وجود دارد، باید هر یک را امتحان کنید تا بفهمید کدام نوع زیبایی طبیعی شما را بهتر و پر رنگ تر نشان می دهد. هم چنین هر نوعی که انتخاب می کنید کشیدن آن را تمرین کنید تا بتوانید به خطی بسیار ظریف برسید. به یاد داشته باشید که وقتی خط چشـم خیلی ضخیم می کشید ظاهر چندان جالبی ندارد. خشن و خیلی شلوغ به نظر می رسد و چشم ها را خسته و سنگین نشان می دهد. همیشه خطی باریک توصیه می شود اگر با کشیدن آن مشکل دارید می توانید با یک برس آن را صاف و یکدست کنید.

 

خط چشـم مایع

خط چشـم مایع برای بالای مژه ها و خط چشـم مدادی برای زیر مژه های پایینی توصیه می شود. خط چشـم مایع معمولاً درون یک بطری همراه با یک قلم عرضه می شود، تقریباً شبیه جوهر. کشیدن آن نیازمند دقت زیاد است اما با تمرین مداوم می توانید در آن ماهر شوید. یک نکته ی مهم این است که همیشه صبر کنید خط چشـم خشک شود بعد چشم های خود را باز کنید- وگرنه، مایع روی پلک ها پخش می شود و شبیه راکن می شوید.

 

خط چشـم مدادی

کشیدن آن آسان است، درست مثل مداد رنگی. از آنجا که نوک این خط چشـم خشک است، ممکن است بافت ظریف پلک را بکشد؛ بنابراین برای اینکه خطی یکدست و صاف رسم کنید پلکتان را کمی بکشید. به یاد داشته باشید حتماً قبل از استفاده مداد را بتراشید تا باکتر هایی که نوک آن جمع شده اند از بین بروند.

 

خط چشـم دائم

این نوخ خط چشـم را با جراحی ایجاد می کنند. به این روش ریز رنگ آمیزی (میکرو پیگمنتیشن) گفته می شود، تکنیکی که یک خط مشخص روی پلک ایجاد می کند. این کار با استفاده از یک وسیله ی دستی انجام می شود که در هر دقیقه چند بار پوست را سوراخ کرده و از طریق سوزنی بسیار باریک به محل مورد نظر رنگ وارد می کند.

 

۲. کشیدن خط چشم

– از گوشه ی داخلی چشم شروع کنید. هنگام کشیدن خط چشم بسیار ملایم باشید چون ناحیه ی دور چشم بسیار حساس و ظریف است.

خط چشم را بعد از اینکه سایه زدید بکشید. در غیر این صورت سایه خط چشم را می پوشاند.

برای اینکه ظاهری چشم گیر و پرجلوه ایجاد کنید، بالا و همچنین پایین مژه ها مداد سرمه بکشید، و سپس روی آن از خط چشم مایع مشکی یا خاکستری بسیار تیره استفاده کنید. با این کار مژه ها تیره تر به نظر می رسند و ماندگاری آرایش هم بیشتر می شود. خط چشم تیره رنگ فرم و طرح چشم ها را برجسته تر کرده و نگاهی عمیق به آن ها می دهد.

چگونه خط چشم بکشم , روش درست کشیدن خط چشم , مدل های خط چشم , مجموعه کامل مدل های خط چشم ,

چگونه مثل حرفه ای ها خط چشم بکشیم

مقابل آینه بایستید، به پایین نگاه کنید تا پلک ها سفت و جمع شوند و کشیدن و کنترل کردن خط راحت تر شود. هر جا لازم است خط چشم را پخش و دودی کنید.

اگر با مداد زیر مژه های پایینی خط می کشید چشم ها بزرگ تر به نظر می رسند. هم چنین می توانید با یک برس آرایشی خیلی کوچک کمی سایه چشم تیره بزنید تا مژه ها را تیره تر و ضخیم تر نشان دهید. زیر این خط، با سایه ی چشم روشن تر یک خط باریک بکشید، ترجیحاً سفید، زرد یا بژ تا ناحیه ی چشم را روشن و درخشان کنید.

مداد چشم را هم بالای مژه های بالایی و هم زیر مژه های پایینی می توان کشید. اما خط چشم مایع را فقط باید روی پلک بالایی بکشید. خط چشم های کیکی را با آب و هم برای بالا و هم پایین استفاده می کنند.

اگر چشم هایتان سبز هستند، از مداد بنفش دودی استفاده کنید. بر اساس گردونه ی رنگ آمیزی، بنفش و سبز ضد هم هستند و یکدیگر زیبا تر نشان می دهند.

برای انتخاب رنگ به طبیعت رجوع کنید. سبز، بژ و نارنجی سوخته رنگ های پاییزی هستند.

برخی ترجیح می دهند از خط چشم نه فقط برای چشم ها بلکه برای لب ها هم استفاده کنند. یک مداد چشم مناسب ترین گزینه برای این کار است. مطمئن شوید که رنگ هایی مثل قهوه ای مایل به قرمز، نارنجی- قهوه ای یا آلویی مایل به قهوه ای انتخاب می کنید که رژ لبتان را زیبا تر نشان می دهند.

 

[ad_2]