چگونه متن BOLD را در آیفون یا آیپد خود فعال کنید ؟

نحوه ی فعال سازی Bold Text در آیفون و آیپد

شرکت اَپِل ، آیفون  یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است. که در زمینهٔ طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی مصرفی و نرم‌افزار کامپیوتر فعالیت می‌کند. این شرکت ابتدا با نام شرکت کامپیوتری اپل . در شهر کوپرتینو در ایالت کالیفورنیا، واقع در دره سیلیکون کشور آمریکا تأسیس شد.

این شرکت در دهه‌ٔ هفتاد میلادی با معرفی ریزرایانه‌های اپل ۱، اپل ۲، اپل ۳ و پس از آن مکینتاش به بازار به آغاز و گسترش نوعی رایانه شخصی کمک فراوانی نمود. خطوط تولید هسته‌ای اپل، شامل آیفون، دستگاه پخش موسیقی آیپد، کامپیوترهای مکینتاش و مک بوک‌های اپ است. کمپانی اپل در یکم آوریل ۱۹۷۶ با دوستی استیو وازنیک ۲۶ ساله مهندس کامپیوتر و استیو جابز ۲۱ ساله راه اندازی شد.

اپل در سال ۲۰۱۱، با درآمد سالانه بیش از ۶۰ میلیارد دلار به عنوان بزرگترین شرکت فناوری و با رسیدن به ارزش ۶۲۱ میلیارد دلار با ارزش‌ترین شرکت در طول تاریخ در جهان شناخته شد.در اردامه با سیستم تنظیمات آیفون اشنا خواهید شد.

نحوه ی فعال سازی Bold Text در آیفون و آیپد

اپل به فونت های مختلف خود افتخار می کند. با این وجود ، بعضی اوقات ، اندازه پیش فرض متن برای نمایش در آیفون و آیپد مناسب نیست. با این وجود ، می توانید یک فونت Bold  را از سیستم فعال کنید و خواندن متن را آسان تر کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است.

 

فونت Bold را فعال کنید:

برای شروع ،“Settings” را باز کنید. اگر نمی توانید آن را در صفحه اصلی آیفون یا آیپد خود پیدا کنید ، صفحه نمایش خود را به سمت پایین بکشید و با Spotlight جستجو کنید .

نماد برنامه تنظیمات در صفحه اصلی آیفون

بعد ، به پایین بروید و  “Display & Brightness ” را انتخاب کنید.

 “Display & Brightness” را در آیفون انتخاب کنید

در آخر ، به پایین فهرست بروید و سپس “Bold Text ” را فعال کنید.

پس از فعال کردن گزینه “Bold Text”، باید یک فونت بزرگتر در برنامه های شخص اول و شخص ثالث در iPhone یا iPad خود مشاهده کنید. به خاطر داشته باشید که همه چیز فونت Bold  را نشان نمی دهد.

اگر می خواهید خواندن متن Bold در iPhone یا iPad خود ساده تر باشد ، می توانید اندازه متن را تنظیم کنید. می توانید از یک ابزار داخلی در iPhone یا iPad خود استفاده کنید تا اندازه متن را به صورت دستی تغییر دهید.

 

درست مانند قبل، “Settings” را باز کنید. روی “Display & Brightness,” ضربه بزنید ، و سپس به پایین بروید و روی “Text Size ” ضربه بزنید.

از اسلایدر برای تنظیم متن استفاده کنید تا اندازه ای که می خواهید باشد. تنظیم پیش فرض وسط است ، بنابراین می توانید قلم را بزرگتر یا کوچکتر کنید.

نوار لغزنده را حرکت دهید تا متن به اندازه دلخواه شما باشد.

تنظیم اندازه متن در ایفون.

همراه سایت علمی فرهنگی چرخک باشید.

۸۰%
عالی
  • به این مقاله رای دهید
پیام بگذارید