کلیسای لاس لاخاس یکی از زیباترین کلیساهای جهان (+تصاویر)

معرفی کلیسای لاس لاخاس در کلمبیا

معرفی کلیسای لاس لاخاس در کلمبیا

 

کلیسای لاس لاخاس که بر فراز کوه واقع شده در ابتدا تنها یک کلیسای ساده بود. که مجسمه هایی حضرت مریم را در در نمای خارجی خود داشت . ولی در سال ۱۹۴۹ میلادی به صورت قصرهایی که از آن به باسیلیکاها نام برده می شود، درآمد.

کلیسای لاس لاخاس

 

بعضی از این کلیساها، کاربردهای مذهبی و آیینی دارند و بیشتر به منظور مراسم عبادی مورد استفاده قرار می گیرند. ولی بعضی دیگر که شهرت فراوانی نیز دارند برای بازدید گردشگران است. یکی از این کلیسهای مشهور در جهان کلیسای لاس لاخاس در کلمبیا می باشد که در این مطلب با آن آشنا خواهید شد.

عکس های کلیسای لاس لاخاس

این کلیسا امروزی در بین سال های ۱۹۱۶ تا ۱۹۴۹ ساخته شد. هرچند از سال ۱۷۵۶ در این مکان یک پناه‌گاه و کلیسای کوچک وجود داشته است. این کلیسا برعکس اغلب بناهای ساخته دست بشر در دره ای به اسم دره رودخانه گوآیتارا ساخته شد. این کلیسا و پل روبروی آن که ۵۰ متر طول دارد امکان عبور از روی دره را میدهند.

که این منظره ای بی همتا را بوجود آورده است. معماری این کلیسا هم از سبک گوتیک الهام گرفته که آنرا تا حدی شبیه کلیساهای باستانی اروپا نموده است.

کلیسا لاس لاخاس

این کلیسا که اندکی با مرز اکوادور فاصله دارد، بعد از رویت معجزه آسای مریم مقدس تأسیس گردید و هم اکنون، یکی از معروف ترین اماکن زیارتی کلمبیا به شمار می آید.

این کلیسا مجهز به پلی است که اکووادور را به کلمبیا وصل می کند و برای دیدن آن باید گذرنامه بهمراه داشته باشید. چرا‌که شما با بازدید این کلیسا از دو کشور دیدن نموده اید.

پست های مرتبط

کلیسای لاس لاخاس در کلمبیا

ارتفاع کلیسا

۱۰۰ متر

ساعت های بازدید از کلیسای لاس لاخاس

بکشنبه تا جمعه:۹ صبح تا ۶ عصر؛ شنبه:۶ صبح تا هشت شب

آدرس کلیسای لاس لاخاس

Santuario De Las Lajas, Potosí, Las Lajas, Ipiales, Nariño, Colombia

نمای داخلی کلیسای لاس لاخاس

نمای داخلی کلیسای لاس لاخاس

 معرفی کلیسای لاس لاخاس در کلمبیا

همراه سایت علمی فرهنگی چرخک باشید.

۸۰%
عالی
  • به این مقاله رای دهید
پیام بگذارید