عکاسی خبری

اموزش عکاسی عمومی

عکاسی خبری

 معمولاً در مراسم افتتاحیه مراکز مهم از مقامات بلندپایه کشوری دعوت به عمل می‌آید، در اینگونه موارد تعداد زیادی خبرنگار، عکاس و فیلمبردار ورزیده از رسانه‌های گروهی نیز به صورت یک اکیپ همراه آنان می‌باشند، به خاطر داشعکاسی خبریته باشید، باید با اکیپ مذکور هماهنگ باشید. معمولاً بهترین زوایای عکاسی را آنها انتخاب می‌کنند، البته شانس و اقبال هم در اینگونه موارد نقش مهمی می‌تواند داشته باشد، شما باید حتماً دوربین را از قبل تنظیم نمایید، زیرا مراسم بازدید معمولاً خیلی سریع صورت می‌پذیرد و شما در این زمان کوتاه نباید خود را درگیر مسائل فنی دوربین نمایید تا بهتر بتوانید به شکار لحظه‌ها بپردازید.
به خاطر داشته باشید در عکس‌هایی که خواهید گرفت سعی کنید بالاترین مقام دعوت شده و بالاترین مقام سازمان را توأماً در یک عکس بگنجانید و این موضوع را در عکس‌های مهم مثل پرده‌برداری از لوح، بازدید از قسمت‌های مختلف مراکز اداری و درمانی و… به طوری که تصویر مقامات به همراه تجهیزات کاملاً هویدا باشد، تکرار کنید.
در هنگام سخنرانی پایان مراسم که تب و تاب بازدید کاهش یافته و آرامش بیشتری به مراسم حاکم است گرفتن چند عکس پرتره از مقامات برون و درون سازمانی و همچنین نشان دادن جمعیت به همراه سخنران از زاویه مناسب از الزامات می‌باشد.
قبل از مراسم نیز شما فرصت دارید که تعدادی عکس از نمای اصلی ساختمان مورد افتتاح به همراه تابلوی آن و همچنین قسمت‌های تخصصی مثل اتاق‌های عمل، آزمایشگاه، دندانپزشکی و بخش‌های بستری و… بگیرید تا بتوانید با تهیه یک مجموعه کامل عکس برای همیشه خاطره این مراسم را زنده نگه دارید و مطمئن باشید از این مجموعه استفاده‌های بسیار مفیدی می‌توانید داشته باشید. از آن جمله بهره‌برداری خبری، اهدای آن به مقامات و مدیران و…


به یاد داشته باشید امتیازی که شما به عنوان عکاس تأمین‌اجتماعی نسبت به دیگر خبرنگاران دارید شناخت کامل از سازمان است و اگر بتوانید این موضوع را در عکسهایتان انعکاس دهید، جذابیت کارتان دوچندان خواهد شد.
حتی‌الامکان سعی نمایید وسایل کارتان سبک‌تر باشد تا تحرک کافی برای تعقیب سوژه داشته باشید و از لباس‌های راحت و کفش ورزشی استفاده نمایید تا چابک و سریع باشید.
همیشه درنظر داشته باشید که بهترین لحظه برای گرفتن عکس همان موقعی است که فکر می‌کنید دیگر به اندازه کافی عکس گرفته‌اید، پس سعی کنید همیشه تا آخر ماجرا در محل حضور داشته

باشید   

عکاسی خبری

عکاسی خبری
عکس مربوط به پرده برداری از جمله مهمترین عکسهای خبری در مراسم محسوب می شود

 

پیام بگذارید