عکاسی درسفر

اموزش عکاسی عمومی

عکاسی درسفر

عکاسی در سفر

 اکثر مردم عکس‌هایشان را هنگام گذراندن تعطیلات می‌گیرند و کاملاً طبیعی است که هرکس بخواهد از مکان‌های جالبی که دیدن کرده است، عکسی به یادگار بگیرد. عکاسی در تعطیلات علاوه بر ثبت سفر، معمولاً فرصتی اعکاسی در سفرست طلایی برای بهبود فن، توسعه دید برای ترکیب‌بندی بهتری و آزمودن وسایل کار. توصیه ما این است که سبک بار سفر کنید. اگر تجهیزات زیادی را با خود بردارید، ممکن است به جای گرفتن عکس‌های خوب درگیر انتخاب عدسی مناسب شوید. تقریباً از تمام موقعیت‌ها می‌توان با سه عدسی عکاسی کرد:
عدسی نرمال برای تصاویری با نمای متوسط، عدسی زاویه باز «واید» برای زمانی که در فضاهای محدود عکاسی می‌کنید و عدسی تله فتو برای زمانی که نزدیک شدن به موضوع اصلی غیرممکن است، در دوربین‌هایی که لنز آن قابل تعویض نیست، معمولاً یک لنز زوم نصب شده است که تا حدودی قادر است وظایف ۳ لنز یادشده را درحد متعارف انجام دهد.
اشتباهی که اغلب مردم زیاد مرتکب آن می‌شوند، زمانی است که می‌خواهند عکس شخصی را درمقابل یک بنای تاریخی و معروف بگیرند. در این مواقع معمولاً عکاس آن‌قدر دور می‌ایستد که تمام صحنه را در عکس بگنجاند. نتیجه یک چنین عکسی در بهترین حالت معمولاً تصویر فرد بسیار کوچکی است که درمقابل یک پس‌زمینه سراسری و بزرگ قرار گرفته و به سختی می‌توان آن را شناخت؛ در این مواقع باید شخص را نزدیک به دوربین قرار دهید. به نحوی که سروشانه‌ها کنار کادر قرار گیرد و زمینه عکس نیز در پشت کادر دیده شود، برای افزایش عمق میدان عکس نیز سعی کنید از دیافراگم بسته مثل ۱۶ و ۲۲ استفاده کنید.
در سفر باید همواره در جست‌وجوی چیزهای عجیب و جالب، مفرح و زیبا باشید و برای عکس گرفتن از لحظه‌های زودگذری که فقط یک بار اتفاق می‌افتند، آماده باشید. نباید نگران عکس گرفتن باشید، زیرا هزینه فیلم و چاپ و عکس نسبت به هزینه سفر بسیار ناچیز است، به‌ویژه اینکه باید لذت ماندگار عکس را هم درنظر داشت.
عکاسی در سفر

پیام بگذارید