عکاسی در برف

اموزش عکاسی عمومی

عکاسی در برف

عکاسی در برف

 در مناظر برفی همه چیز تمیزتر و واضح‌تر است  تصاویر رنگی جلوه بیشتری دارد، برای اینکه بهترین تصاویر را از این مناظر خارق‌العاده به دست آورید، باید به تمام اصول عکاسی در برف تسلط داشته باشید. در این مبحث اطعکاسی در برفلاعات لازم درمورد انتخاب موضوع مناسب، میزان نوردهی و… به شما داده خواهد شد.
لازمه موفقیت در عکاسی، شناخت کامل نورسنجی است. بزرگترین مشکل عکسبرداری در برف، ضریب بازتاب نور از روی برف است که درحدود ۸۰ درصد است. درحالی که در طبیعت بدون برف این ضریب نزدیک به ۲۰ درصد است، ازاین‌رو نورسنجها در مناظر برفی اشتباه می‌کنند و درنتیجه نوری که به فیلم یا صفحه حسگر می‌رسد حدود ۲ درجه کاهش می‌یابد. دوربین‌های کوچک به علت سبکی و حجم کوچکشان در کوهستان زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند. متأسفانه این دوربین‌ها دارای نورسنج‌های ساده‌ای هستند که در مناظر برفی اشتباه می‌کنند. بنابراین هنگام عکسبرداری باید تا ۲ درجه بیشتر به فیلم نور داد (از طریق بازکردن دیافراگم یا پایین آوردن سرعت پلک). در ورزش‌‌های زمستانی قیافه‌های شاداب و لباس‌های رنگارنگ اشتیاق به عکسبرداری از اعضای خانواده را افزایش می‌دهد. زنده کردن رنگ‌ها و حل مشکلات نوردهی با استفاده از فلاش برای تلطیف سایه بسیار مؤثر است.
بهترین زمان برای عکسبرداری از مناظر کوهستانی و برفی اواسط بعدازظهر است. چون تضاد نور گرم خورشید و برف تمیز دیدنی است.  کوهستان در زمستان سرشار از موضوع‌های جالب برای عکاسی است. ورزش‌های زمستانی مناظر برفی و یخی، ردپای حیوانات مختلف، درخت‌ها و جنگل‌های یخ‌زده، غروب آفتاب و… غیرممکن است از چنین معدن عکسی دست خالی برگردید. اگر از دوربین فیلمی استفاده می‌کنید. به خاطر داشته باشید یکی از عواملی که به فیلم عکاسی صدمه می‌زند، رطوبت است. اگر فیلم‌هایتان را به طور ناگهانی از محیطی سرد وارد محیطی گرم و مرطوب کنید، رطوبت تمام سطح آن را خواهد گرفت. برای پیشگیری آنها را در جعبه‌های پلاستیکی نگهدارید و بعد از گذشت ۲ ساعت آنها را باز کنید. در فصل زمستان سرما و رطوبت کوهستان عدسی‌ها را با بخار می‌پوشند  باعث صدمه دیدن تدریجی آنها می‌شود. برای محافظت عدسی دربرابر ضربه و غیره از فیلتر SKY-LIGHT استفاده کنید.

 

با استفاده خلاقانه  از نور ماه  در روی برف می توان عکس های جالبی گرفت.
با استفاده خلاقانه از نور ماه در روی برف می توان عکس های جالبی گرفت.
در هنگام عکسبرداری از برف اگراز حالتهای اتوماتیک دوربین استفاده نماییم عکس های بصورت تیره ثبت خواهد شد.وبرای جبران این نقیصه باید دو درجه دیافراگم را باز تر نمود بهتراست در این نوع عکسبرداری از حالت های کنترل دستی دوربین استفاده نمود.
در هنگام عکسبرداری از برف اگراز حالتهای اتوماتیک دوربین استفاده نماییم عکس های بصورت تیره ثبت خواهد شد.وبرای جبران این نقیصه باید دو درجه دیافراگم را باز تر نمود بهتراست در این نوع عکسبرداری از حالت های کنترل دستی دوربین استفاده نمود

منبع : پایگاه تامین

پیام بگذارید