عکاسی ورزشی

اموزش عکاسی عمومی

عکاسی ورزشی

58

اوج قدرت تکنیک عکاسی در عکس‌های خوب ورزشی و متحرک نمایان می‌شوند. در عکاسی ورزشی صدم‌های ثانیه نیز تأثیرگذار هستند. تطابق عملکرد دست و چشم عکاس ورزشی باید چنان باشد که با به اوج رسیدن حرکت ورزشکار در هر رشته ورزشی عمل عکاسی آغاز شود. در هنگام عکاسی ورزشی به نکات زیر توجه داشته باشید:


۱- در این گونه عکاسی باید از سرعت‌های بالای دوربین استفاده کرد تا امکان محوشدگی تصویر را به حداقل رساند.
۲- عکاس صحنه‌های ورزشی باید قبل از هر کار، سریع‌العمل و زرنگ باشد و بهتر است با دوربین مجهز به موتور درایو که می‌تواند در هر ثانیه تا حدود ۱۰ عکس بگیرد، استفاده کند.
۳- در عکاسی ورزشی59 باتوجه به بالا بودن سرعت عکاسی به منظور جبران کمبود نور باید از فیلم‌های با حساسیت بالاتر از ASA400 استفاده کنید. در دوربین‌های دیجیتال نیز می‌توانید حساسیت دوربین خود را به سادگی بالاتر ببرید.
۴- انتخاب زاویه بسیار مهم است و دقت کنید که زاویه مناسبی با موضوع متحرک داشته باشید.
۵- درصورتی که اطلاعاتی کم و بیش درباره ورزشی خاص داشته باشیم، با اطمینان کامل خواهید دانست چه لحظه‌ای می‌توانید بهترین عکس نشان‌دهنده آن حالت را بگیرید.
۶- عکاس ورزشی باید طاقت ساعت‌ها انتظار در سرما و باد، صبر و حوصله و اشتیاق و علاقه‌مندی را دارا باشد.
۷- به خاطر داشته باشید یک تصویر ورزشی، خبری موفق، عکسی است که توانسته باشد بحرانی‌ترین لحظه بازی را ثبت کند. این تصویر زمانی ارزش خبری بیشتری پیدا می‌کند که لحظه سرنوشت‌سازی را در روند بازی ثبت کرده باشد.
۸- با استفاده از فلاش می‌توان حرکت سوژه را منجمد کرد. استفاده از فلاش در داخل سالن‌های سرپوشیده باعث پیدایش پس زمینه‌ای تیره و خوشایند می‌شود.
۹- عکاسی ورزشی فقط مبین حالات پیروزی نیست، بلکه می‌تواند شاهدی منصف در راه تلاش و رقابت انسان‌ها باشد.
۱۰- در پایان به خاطر داشته باشید که عکاسی همانند یک رشته ورزشی است و هرچه بیشتر تمرین کنید، ورزیده‌تر می‌شوید.

 

60
عامل سرعت پلک در عکاسی ورزشی بسیار تعیین کننده است.

 

پیام بگذارید