با ۱۰ موزه پر بازدید در قاره اروپا آشنا شوید

آیا با 10 موزه پربازدید قاره اروپا آشنایی دارید ؟

با 10 موزه پر بازدید در قاره اروپا آشنا شوید

در تور مسافرتی یکی از بهترین تفریحاتی که می‌­توان انجام داد بازدید از موزه‌­ها است. این جاذبه­ های گردشگری همان‌گونه که از نظر زیبایی و ویژگی سرگرم­‌کننده برای گردشگران مناسب هستند، به آنان اجازه می‌­دهند تا نکات بسیار آموزنده‌­ای را در مورد موضوعات مختلف بیاموزند. همین مسئله باعث شده است که موزه‌­ها به یکی از مهم‌­ترین جاذبه­‌های گردشگری شهرها مبدل شوند و  هر سال هزاران و بلکه میلیون­‌ها گردشگر با به سمت خود جذب کنند. اگر قصد دارید که در آینده یکی از مقصدهای گردشگری اروپا را برای مسافرت خود انتخاب کنید به شما پیشنهاد می­‌کنیم تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا با ۱۰ موزه پر بازدید در قاره اروپا آشنا شوید.

۱۰. موزه علوم لندن (Science Museum, London)

تعداد بازدید کننده: ۳.۲ میلیون نفر

این موزه در جنوب خیابان کینگستون لندن واقع شده است. موزه علوم لندن در سال ۱۸۵۷ میلادی آغاز به کار کرد و از آن زمان تا کنون یکی از مهم‌ترین موزه­‌های علوم جهان بوده است. بازدید از این جاذبه گردشگری برای بازدیدکنندگان کاملا رایگان است. شما تنها زمانی که قصد بازدید از نمایشگاه‌­های ویژه موزه علوم لندن را داشته باشید باید بلیت بخرید. در این موزه بیش از ۳۰۰ هزار مورد اشیای تاریخی مرتبط با تاریخ علم نگهداری می­‌شود. از جمله آثار به نمایش درآمده در این جاذبه گردشگری می‌­توان به نمونه­‌های اولیه بسیاری از اختراعات دوره انقلاب صنعتی اشاره کرد.

۹. مرکز جورج پومیدو، پاریس (Centre Georges Pompidou, Paris)

تعداد بازدید کننده: ۳.۲ میلیون نفر

مرکز پومپیدو یک مجموعه بسیار بزرگ و گسترده است که در مرکز شهر پاریس قرار دارد. در این مجموعه کتابخانه اطلاعات عمومی و یک مــوزه قرار دارد. دیگر جاذبه گردشگری این مجموعه فرهنگی و هنری مــوزه ملی هنر مدرن فرانسه است که بزرگترین موزه هنر مدرن قاره اروپا نیز به شمار می‌آید. این جاذبه گردشگری شهر پاریس در رتبه نهم پر بازدیدترین موزه­‌های قاره اروپا قرار گرفته است.

۸. موزه رینا صوفیه، مادرید (Museo Reina Sofía, Madrid)

تعداد بازدید کننده: ۳.۳ میلیون نفر

هشتمین موزه پر بازدید قاره اروپا در پایتخت کشور اسپانیا قرار دارد. موزه رینا صوفیه در سال ۱۹۹۲ میلادی افتتاح شد و به افتخار ملکه صوفیه نام‌گذاری شده است. این جاذبه گردشگری در نزدیکی ایتسگاه متروی آتوچا و یکی از ایستگاه‌­های مرکزی قطار مادرید قرار دارد. موزه رینا صوفیه محل نگهداری تعداد زیادی آثار هنری تعدادی از استادان هنر اسپانیا مثل پابلو پیکاسو است. علاوه بر این تعداد زیادی از آثار هنری سایر کشورهای جهان نیز در این جاذبه گردشگری به نمایش درآمده است. هر ساله تعداد زیادی نمایشگاه ویژه و مناسبتی در این موزه برگزار می­‌گردد. علاوه بر این موزه رینا صوفیه دارای یک کتابخانه است که محل نگهداری هزاران کتاب، ویدیو، نوارهای صوتی و اسنادی است که از نظر تاریخی اهمیت بسیار بالایی دارند.

۷. موزه دولتی ارمیتاژ، سنت پترزبورگ (The State Hermitage Museum)

تعداد بازدید کننده: ۴.۱ میلیون نفر

مــوزه ارمیتاژ که در رتبه چهارمین موزه پر بازدید قاره اروپا قرار گرفته است دومین موزه بزرگ هنر و فرهنگ جهان نیز می­‌باشد. این موزه بسیار زیبا و دیدنی در سال ۱۷۶۴ میلادی توسط خاندان تزار روسیه افتتاح شد. اما برای نخستین بار در سال ۱۸۵۲ میلادی درهای آن به روی بازدید عموم مردم گشوده شد. این موزه تاریخی محل نگهداری بیش از ۳ میلیون قطعه اثر هنری، تاریخی و فرهنگی مختلف است که در طی چهار قرن گذشته از سراسر روسیه و جهان گردآوری شده است.

۶. موزه تاریخ طبیعی لندن (Natural History Museum, London)

تعداد بازدید کننده: ۴.۶ میلیون نفر

این جاذبه گردشگری یکی از محبوب‌­ترین موزه­‌های کشور انگلیس و ششمین موزه پر بازدید در قاره اروپا است. تمام اشیایی که در این مــوزه به نمایش درآمده است در زیر مجموعه تاریخ طبیعی قرار می­‌گیرند. مــوزه تاریخ طبیعی لندن به ۵ بخش مختلف تقسیم شده است که شامل حیوان‌شناسی، گیاه‌شناسی، دیرینه شناسی، حشره شناسی و سنگ شناسی می­‌گردد. در مــوزه تاریخ طبیعی لندن در مجموعه ۸۰ میلیون آیتم متفاوت نگهداری می­‌گردد و به همین دلیل از نظر تاریخ طبیعی یکی از مهم‌­ترین جاذبه­‌های گردشگری سراسر جهان نیز به شمار می‌رود.

۵. موزه مدرن تیت، لندن (Tate Modern, London)

تعداد بازدید کننده: ۵.۸ میلیون نفر

این گالری هنر مدرن لندن در رتبه پنجم پر بازدیدترین موزه‌­های قاره اروپا قرار گرفته است. این جاذبه گردشگری محل نمایش آثار هنری متعددی می‌باشد که از سراسر جهان گردآوری شده است و البته در دوره معاصر خلق شده‌­اند. شما برای بازدید از این جاذبه گردشگری نیاز نیست که هیچ هزینه‌­ای برای بلیت بپردازید. با این وجود نمایشگاه­‌های موقتی که در گالری تیت لندن برگزار می‌­شود برای تامین هزینه‌­های خود از بازدیدکنندگان هزینه ورودی دریافت می‌­کند.

۴. موزه واتیکان، شهر واتیکان (Vatican Museum, Vatican City)

تعداد بازدید کننده:  ۶ میلیون نفر

مــوزه واتیکان در مرکز شهر واتیکان قرار دارد و محل نگهداری یک مجموعه بسیار ارزشمند از آثار هنری اروپا و مسیحیت است. این جاذبه گردشگری در اصل محل نمایش مجموعه آثار متعلق به پاپ‌­های مختلف است که در طی قرن‌­های مختلف گردآوری شده است. بسیاری از آثار هنری موجود در مــوزه واتیکان از نظر تاریخی، فرهنگی، هنری و مذهبی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. در این جاذبه گردشگری صدها قطعه مجسمه تاریخی که در دوره قرون وسطی و رنسانس خلق شده است و همچنین هزاران تابلوی نقاشی و شی هنری که بیشتر آنها در دوره رنسانس کشیده شده‌­اند نگهداری می‌­شود. برآورد می­‌شود که مــوزه واتیکان بیش از ۷۰ هزار اثر هنری و تاریخی مختلف را در مالکیت خود داشته باشد که تنها ۲۰ هزار مورد از آنها را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است. اگر زمانی قصد داشتید به تور مسافرتی ایتالیا بروید حتما در بخشی از مسافرت خود زمانی را به گشت و گذار در این موزه بسیار دیدنی اختصاص دهید.

۳. گالری ملی، لندن (National Gallery, London)

تعداد بازدید کننده: ۶.۳ میلیون نفر

این مــوزه بسیار دیدنی در میدان ترافالگار و در مرکز شهر لندن واقع شده است. گالری ملی لندن در سال ۱۸۲۴ افتتاح شده است و از آن زمان تا کنون همواره در فهرست برترین جاذبه‌­های گردشگری کشور انگلیس قرار داشته است. در گالری ملی لندن بیش از ۲۳۰۰ تابلوی نقاشی مختلف نگهداری می­‌شود که بیشتر آنها به شناخته‌شده­‌ترین نقاشان تاریخ اروپا و جهان مثل لئوناردو داوینچی، مونه، پیکاسو، رامبراند و… تعلق دارد. قدمت بسیاری از آثار نقاشی که در گالری ملی نگهداری می­‌شوند به قرن سیزدهم میلادی باز می­‌گردد و از این نظر یک مجموعه بسیار گران قیمت و بی‌نظیر در سراسر جهان محسوب می­‌شود.

۲. موزه بریتانیا، لندن (British Museum, London)

تعداد بازدید کننده: ۶.۴ میلیون نفر

دومین مــوزه پربازدید قاره اروپا موزه بریتانیا است که در بخش بلومسبری شهر لندن واقع شده است. این مــوزه محل نگهداری بیش از ۸ میلیون اثر مختلف است که برای تاریخ هنر، فرهنگ و تاریخ اجتماعی جامعه بشری بسیار پر اهمیت هستند. این مــوزه در سال ۱۷۵۳ میلادی افتتاح شد و برای نخستین بار در سال ۱۷۵۹ عموم مردم اجازه بازدید از آن را یافتند. این موزه به علت نگهداری بزرگترین مجموعه آثار متعلق به مصر باستان بسیار مشهور است. علاوه بر این مجموعه بسیار ارزشمندی از آثار تاریخی یونان و روم باستان نیز در این جاذبه گردشگری نگهداری می­‌شود. از دیگر آثار موجود در این موزه بسیار دیدنی می­‌توان به مجسمه­‌های پارتنون، اشیای برنزی تاریخی، کوزه‌­های قدیمی یونانی، شیشه و موزاییک‌­های رومی و البته یک مجموعه بسیار نفیس از آثار تاریخی ایران باستان اشاره کرد.

۱. موزه لوور، پاریس (Louvre, Paris)

تعداد بازدید کننده: ۷ میلیون نفر

پر بازدیدترین موزه قاره اروپا مــوزه لوور پاریس است. این مــوزه علاوه بر این که یک مجموعه گرانقیمت از آثار تاریخی را در خود جای داده است به سبب معماری منحصربه‌فرد خود در فهرست یکی از جاذبه‌­های گردشگری- معماری پاریس نیز قرار دارد. موزه لوور در حاشیه رود سن ساخته شده است و مساحت آن بیش از ۲۳۰ هزار متر مربع است. در این موزه بیش از ۳۸ هزار قطعه اثر هنری مختلف نگهداری می­‌شود که از عصر سنگ تا دوره کنونی قدمت دارند. این موزه در اصل در محل یکی از قصرهای تاریخی فرانسه به نام لوور که در قرن دوازدهم میلادی بنا نهاده شده است ایجاد گردیده است. مجموعه آثار تاریخی که در لوور نگهداری می­‌شود شامل اشیای تاریخی متعددی است که از یونان، ایتالیا، روم باستان، مصر، بین النهرین، ایران و… جمع آوری شده است. علاوه بر این آثار تاریخی هزاران قطعه اثر هنری ارزشمند از آفریده‌­های هنرمندان سرشناسی مثل میکل آنژ، رافائل، لئوناردو داوینچی و مونه در موزه لوور نگهداری می‌­شود. مجموعه این عوامل باعث شده است که این موزه به یکی از نخستین جاذبه­‌های گردشگری تبدیل شود که هر جهانگردی در تور مسافرتی فرانسه از آن بازدید می‌­کند.

 

پیام بگذارید