۱۰ کاری که هنگام پرواز با هواپیما نباید انجام دهید

در سفر با هواپیما چه کارهایی را نباید انجام دهیم

هواپیماها جایگاه ویژه‌ای در صنعت حمل و نقل و مسافرت عصر حاضر دارند. علاوه بر نکات ایمنی ضروری که پیوسته توسط مهمانداران تذکر داده می‌شوند، نکات کوچک‌تری نیز وجود دارند که بهتر است در سفرهای خود با تور های مختلف به خاطر داشته باشید.

نشستن در کل پرواز

مسافرت با هواپیما احتمال لختگی عمقی وریدی (DVT) و تشکیل لخته در رگ‌ها، را افزایش می‌دهد. برای پیشگیری از این مسئله کافی است در طول پرواز کمی دست و پایتان را بکشید، در صندلی خود حرکت‌های ساده انجام دهید و البته لباس گشاد و راحت بپوشید.

کرم مرطوب‌کننده را فراموش نکنید

خشکی پوست یکی از عوارض معروف پرواز با هواپیماست. پس برای اینکه موقع فرود احساس خارش و گرفتگی نداشته باشید، حتماً کرم مرطوب‌کننده همراه ببرید. همچنین کمی هم کرم ضدآفتاب بزنید تا پوستتان زیر نور آفتاب از پنجره در امان باشد.

نوشیدنی‌های گازدار

همه تغییر فشار هوا در زمان پرش یا فرود را در گوش خود احساس می‌کنند. این تغییر فشار می‌تواند به افزایش گاز در بدن نیز کمک کند. برای احتراز از حس باد کردگی، از خوردن نوشیدنی های گازدار پیش از پرواز یا در حین پرواز خودداری کنید.

در آوردن جوراب‌ها

شاید اینطور راحت‌تر باشید، اما هیچکس تمایلی به نشستن کنار یک فرد پابرهنه ندارد. به علاوه، واقعاً می‌خواهید روی مجمع بین‌المللی جرم‌ها با شرکت انواع آلاینده‌ها از سرتاسر جهان در کف هواپیما پابرهنه راه بروید؟

نوشیدن چای یا قهوه

شاید یک فنجان چای یا قهوه گزینه خوبی برای سرحال شدن در هواپیما به نظر برسد. اما متاسفانه آب هواپیما که نوشیدنی‌های داغ با آن تهیه می‌شوند، می‌تواند به انواع باکتری‌ها آلوده باشد. برای جلوگیری از بیماری از نوشیدنی‌های قوطی یا بطری استفاده کنید.

خوابیدن به وقت صبح در مقصد

در حداقل زمان ممکن با ساعت منطقه زمانی مقصد خود هماهنگ شوید تا سر میز صبحانه در مقصد چرت نزنید. در واقع اگر می‌توانید چند روز مانده به سفر با بیدار ماندن تا دیروقت یا زودتر بیدار شدن، خود را با منطقه زمانی مقصد تطبیق دهید.

خوردن غذایی که روی سینی یا میز افتاده

میزها و سینی‌های غذا باید پس از هر پرواز شسته شوند، اما یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که در هر اینچ مربع از یک میز هواپیما به طور متوسط ۲۱۵۵ واحد باکتری انتظار شما را می‌کشند. اگر این مقدار را با ۲۶۵ واحد در هر اینچ مربع سیفون توالت مقایسه کنید دیگر تمایلی به خوردن خرده شیرینی‌های روی میز نخواهید داشت. حتی اگر وسواس بیشتری دارید یک رومیزی یکبار مصرف با خود ببرید.

مصرف داروهای خواب تازه

خوردن یک قرص آرام‌بخش یا خواب‌آور در ابتدای سفر، به ویژه در سفرهای طولانی، جذاب به نظر می‌رسد. اما بدانید که چه دارویی را مصرف می‌کنید. اگر در میانه پرواز به خاطر حساسیت به یکی از اجزای فعال داروی تازه احساس تهوع و سرگیجه داشته باشید، سفر را به خودتان و دیگران زهر خواهید کرد.

لنز چشمی نزنید

خشکی هوا در هواپیماها می‌تواند باعث شود که لنز، چشمان شما را بیش از حد ملتهب کند یا حتی خراش بدهد. برای راحتی بیشتر عینک بزنید تا مدام مجبور به مالیدن چشم خود نباشید.

ساکت ماندن وقتی که حال خوبی ندارید

حالت تهوع دارید و می‌خواهید در سکوت تحمل کنید؟ اشکالی ندارد، تا وقتی که احساس کنید دیگر دیر شده و در بهترین حالت در کیسه مخصوص بالا بیاورید. اگر به هر دلیلی حال مناسبی ندارید، یکی از پرسنل پرواز را صدا بزنید. آنها برای کمک به شما در زمینه مشکلات مختلف، از دل‌پیچه ناشی از جمع شدن گاز در بدن گرفته تا اضطراب‌های حین پرواز، آموزش دیده‌اند و در اغلب موارد راه حلی برای کمک به شما در رفع مشکلات دارند.

 

پیام بگذارید