۱۳ نکته ضروری برای سفید نگه داشتن لباس های سفید

با این 13 نکته دیگر نگرانی تیره شدن لباس های سفید را نداشته باشید

13 نکته برای سفید نگه داشتن لباس های سفید

۱۳ نکته برای سفید نگه داشتن لباس های سفید

جلوگیری از لک و تغییر رنگ روی لباس های سفید می تواند یک چالش بزرگ برای افراد باشد، در این مقاله ما به شما نکاتی را خواهیم گفت که دیگر با لباس های رنگ سفید خود چالش نداشته باشید 

همبشه برای افرادی که لباس های سفید می پوشند روشن و بدون لکه نگه داشتن لباس‌های سفید دشواری خاصی دارد چون این طور به نظر می‌رسد که لیاس های سفید به راحتی لکه ها را به خود جذب و به مرور زمان تمایل به کثیف شدن یا بدتر از آن زرد شدن در اثر افزایش سن لباس دارند. اما رعابت نکاتی کوچک به مراقبت از پارچه می تواند در مورد لباس های سفید کمک زیادی به شما نماید.

نکات مهم سفید نگه داشتن لباس های سفید

سه روش اصلی برای سفید نگه داشتن لباس های سفید وجود دارد:

  • اولین روش از بین بردن لکه است. هیچ چیز بیشتر از یک لکه ظاهر یک لباس سفید را مخدوش نمی کند. 
  • دومین روش شامل استفاده  از  شیوه های شستن لباس برای سفیدپوستان است، از جمله درک عملکرد ماشین لباسشویی و اینکه کدام مواد شوینده و تقویت کننده لباسشویی روی لباس های سفید بهتر عمل می کنند.
  • سومین کلید سفید نگه داشتن لباس سفید در نحوه نگهداری لباس است. این لیست از نکات به شما کمک می‌کند سه مشکل مراقبت از لباس‌های سفید را برطرف کنید: لکه‌ها، مراقبت از لباس‌ها و نگهداری.

چگونه لباس ها را سفید نگه داریم

این نکات حذف لکه، شستشو و نگهداری می تواند به شما کمک کند لباس سفید خود را سفید روشن نگه دارید. آنها برای همه لباس ها به طور یکسان اعمال نمی شوند، اما درک دلایل کارکرد آنها به شما کمک می کند تا در مراقبت از لباس های سفید تبدیل به یک فرد حرفه ای شوید .

۱. لکه ها را همانطور که اتفاق می افتد درمان کنید

ممکن است واضح باشد، اما ارزش تکرار را دارد – از بین بردن لکه‌های روی لباس‌های سفید، بخش مهمی از سفید نگه داشتن لباس‌های سفید است. اگر یک حتی یک لکه روی لباس دیدید آن را در اسرع وقت بشویید. برای تمیزی لکه‌ها در حین حرکت پس از ریختن یا از هم پاشیدگی، آن را با آب بمالید یا در صورت امکان آن را با آب جاری خنک بشویید.

قلم‌ها و دستمال‌های لکه‌گیر نیز به دلیل غلظت بالای الکل، پاک‌کننده‌های لکه‌بر در لحظه هستند.

۲. یقه‌ها، سرآستین‌ها و سجاف‌های نقطه‌ای

از بین بردن لکه‌های ناشی از غذا، نوشیدنی یا آرایش ممکن است بدون دردسر باشد، اما نوع لکه‌ای که اغلب نادیده گرفته می‌شود، کثیفی روی یقه، سرآستین و لبه‌ها است. این لکه‌ها معمولاً در اثر کثیفی و خاک یا مالیده شدن پوست و تماس روی نقاط فشار ایجاد می‌شوند. قبل از شستن لباس سفید، یقه، سرآستین و سجاف آن را از نظر لکه دار بودن بررسی کنید و در صورت وجود، با استفاده از اسپری، چوب یا ژل لکه‌بر آنزیمی آن را تمیز کنید.

 

۳. مراقب محصولاتی که استفاده می کنید باشید

مورد دیگری که به ظاهر کمتر از لباس های سفید به آن توچه می کنیم استفاده از محصولاتی همچون دئودورانت‌ها و ضد تعریق‌ها، لوسیون‌ها، ضدآفتاب‌ها، خود برنزه‌کننده‌ها، لوازم آرایش، محصولات مو و سایر لوازم بهداشتی است که باید به این نکته توجه داشته باشید که هنگام استفاده آن‌ها روی لباس‌های سفید منتقل می‌شوند. و یاید قبل از پوشیدن لباس های سفید، اجازه دهید اثرات این محصولات روی بدن کاملا خشک شوند.

 

۴. از انتقال رنگ اجتناب کنید

محصولات مراقبت شخصی تنها چیزی نیستند که می توانند به لباس سفید منتقل شوند و باعث ایجاد لکه شوند. رنگ لباس های دیگر می تواند لباس های سفید را لکه دار کند یا ظاهری تیره به آن بدهد. هنگام نگه‌داری، پوشیدن یا شستن لباس‌های سفید مراقب باشید تا با لباس‌ها یا لوازم جانبی که دارای رنگ‌های تیزه هستند که می‌توانند به سفیدها منتقل شوند، تماس پیدا نکنند.

 

۵. در استفاده از پودر لباسشویی و دیگر مواد شوینده لباس زیاده روی نکنید

این قابل درک است که فکر کنیم مواد شوینده بیشتر = تمیزتر است، اما در واقع برعکس این موضوع صادق است. استفاده بیش از حد از مواد شوینده لباس، نرم کننده مایع یا سایر محصولات در شستشو مانند دانه های معطر یا حتی سفید کننده هایی مانند سفید کننده اکسیژن می تواند منجر به ایجاد ظاهری تیره به لباس های سفید شود.

 

بیشتر بخوانید ....

۶. از یک تقویت کننده لباسشویی سفید کننده استفاده کنید

تقویت کننده های لباسشویی، اصطلاحا برای محصولات لباسشویی که قرار است همراه با مواد شوینده لباسشویی استفاده شوند، راه خوبی برای حفظ ظاهر سفید روشن لباس هستند. برخی از محصولات سفید کننده که باید به برنامه روزانه شستشوی خود اضافه کنید عبارتند از سفید کننده اکسیژن، بوراکس یا جوش شیرین. استفاده از این مواد باعث می شود لباس را در چشم سفید روشن نشان دهد.

 

۷. سفید کننده کلر را کنار بگذارید

در اینجا یک نکته شگفت‌انگیز دیگر وجود دارد: هنگام شستن سفیده‌ها، از سفیدکننده‌های سنتی کلر استفاده نکنید

زیرا سفید کننده کلر مایع سفید کننده ای است که شامل هیپوکلریت است و عمل اکسیداسیون بر دوش این ماده است و یک واکنش شیمیایی ایجاد می کند که می تواند لکه هایی را که معمولاً روی لباس سفید یافت می شود، مانند لکه های ضد آفتاب یا پروتئین موجود در خاک بدن، به جای پاک کردن، عمیق تر کند. همچنین می‌تواند برای منسوجات خشن باشد، بنابراین، مگر اینکه از طرفداران سفیدکننده کلر باشید (بعضی از افراد هستند، و این اشکالی ندارد!)، هنگام شستن سفیده‌هایتان از آن صرفنظر کنید.

۸. از چرخه شستشوی اضافی استفاده کنید

اگر ماشین لباسشویی شما آن را پیشنهاد می کند، از چرخه آبکشی اضافی هنگام شستن سفیده ها استفاده کنید. آبکشی اضافی به از بین بردن هر گونه کف ماندگار ناشی از استفاده بیش از حد از مواد شوینده کمک می کند و همچنین آثار باقی مانده از سایر محصولات لباسشویی مانند نرم کننده های پارچه یا درمان لکه ها را پاک می کند که وقتی در الیاف لباس باقی می مانند، ظاهری تیره به ارمغان می آورند

 

۹. سفیده ها را بیشتر بشویید

شستن مکرر لباس‌های سفید نسبت به لباس‌های تیره یا روشن می‌تواند به روشن‌تر ماندن آن‌ها برای مدت طولانی‌تری کمک کند. لکه های به اصطلاح “خاک های نامرئی” مانند پوست و سبوم و همچنین ذرات ریز گرد و غبار و کثیفی می توانند به مرور زمان ایجاد شوند. شستن لباس‌هایی مانند شلوار جین سفید یا هودی‌های سفید با دفعات بیشتری نسبت به نسخه‌های تیره یا رنگ‌های روشن همان اقلام، ظاهر آن‌ها را به بهترین شکل ممکن حفظ می‌کند.

۱۰. در آفتاب خشک کنید

برای کسانی که یه این گزینه دسترسی دارند که لباس های سفید را در بیرون از خانه خشک کنند، آفتاب می تواند روشن کننده قدرتمندی باشد. در صورت امکان از خشک کردن ماشینی صرف نظر کنید و لباس های سفید را در فضای باز خشک کنید تا از سفید کننده های طبیعی استفاده نمایید. به عنوان یک امتیاز، خشک کردن در فضای باز مقداری از هزینه های صورتحساب برق شما کم می کند!

 

۱۱. از ذخیره سازی پلاستیک خودداری کنید

در مورد نگهداری لباس های سفید، چه کوتاه مدت و چه بلند مدت، باید از چند قانون پیروی کرد تا اطمینان حاصل شود که لباس ها در هنگام کنار گذاشتن زرد نمی شوند. اولین مورد این است که از ذخیره مواد سفید در پلاستیک خودداری کنید، زیرا می تواند جریان هوا را محدود کرده و باعث زرد شدن شود. به جای کیسه‌های خشک‌شویی، کیسه‌های پلاستیکی لباس یا سطل‌های نگهداری پلاستیکی، کیسه‌های نگهداری محافظ یا سطل‌های ساخته شده از کتان یا پنبه را انتخاب کنید.

۱۲. لباس های کثیف را نگهداری نکنید

این تکته در مورد همه لباس‌ها صدق می‌کند، علی الحصوص در مورد نگهداری لباس‌های سفید: آن‌ها را قبل از قرار دادن در انبار تمیز کنید. با گذشت زمان، لکه‌ها – از جمله لکه‌های نامرئی ناشی از تجمع خاک یا خاک – ممکن است ظاهر شوند و ظاهر لباس‌های سفید شما را خراب کنند.

۱۳. در بافت بایگانی بپیچید

برای اقلام روزمره مانند شلوار جین سفید یا ژاکت غیر ضروری است، اما وقتی صحبت از نگهداری منسوجات گرانبها مانند لباس عروسی، لباس نوزاد یا پتوهای دست ساز می شود، استفاده از دستمال کاغذی بایگانی اکیداً توصیه می شود. پیچیدن لباس های سفید در دستمال آرشیوی به محافظت از آنها در برابر آسیب های ناشی از نور، گرد و غبار و رطوبت کمک می کند و از زرد شدن آن ها جلوگیری می کند.

 

منبع 

پیام بگذارید