۵ ماده غذایی تاثیرگذار در رژیم لاغری

مواد غذایی لاغرکننده را می شناسید؟

مواد غذایی طبیعی لاغر کننده بدن انسان

راهکارهای زیادی برای لاغر شدن وجود دارد . نمی توان راهکار خاصی را بعنوان بهترین راه حل لاغری شرح داد . اما طبیعی ترین راه لاغرشدن ، گنجاندن مواد غذایی سیرکننده در وعده های غذایی می باشد .

از این جهت در این پست از چرخک می خواهیم به شرح و توضیح ۵ ماده غذایی لاغرکننده بپردازیم . با ما همراه باشید .

سبزیجات ماده غذایی لاغر کننده | سبزیجاتی که برگ سبز دارند .

تاثیر بی نظیر سبزیجات برای همه ی انسان ها اثبات شده است . اما برای افرادی که اضافه وزن دارند هم سبزیجات با برگ تازه ، حرف برای گفتن دارد . درست است که سبزیجات کالری و کربوهیدرات کمی دارند . اما بگونه ای دیگر باعث می شوند که فرد دارای اضافه وزن ، لاغر بشود . سبزیجات به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی فیبر می توانند در کاهش وزن اضافی این افراد موثر باشند . سبزیجاتی مثل کاهو ، کلم و چغندرسبز نوعی لاغرکننده به شمار می آیند . در نتیجه با مصرف مواد غذایی سبز متنوع می توانید به کاهش کالری بدن کمک کنید . و هم اینکه دست شما در انتخاب و تهیه وعده غذایی های تان باز می شد .

سبزیجات جزو مواد غذایی لاغرکننده هستند .
مصرف سبزیجات با سبز برگ را به رژیم غذایی خود اضافه کنید .

از طرفی موجود مقادیر بالای کلسیم در سبزیجات دارای برگ سبز می تواند به کاهش وزن اضافی کمک کند . و اینکه برای اینکه با خودتان کنار بیایید می توانید بگویید که روزانه مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و پروتئین وارد بدن خود می کنید .

ماهی قزل آلا | ماده غذایی گوشتی لاغر کننده 

قرار نیست چون رژیم غذایی لاغری دارید ، گوشت نخورید . می توانید به جای گوشت قرمز ، ماهی قزل آلا میل کنید . می توانید برای یک بار هم که شده ماهی قزل آلا را بعنوان وعده ی غذایی مصرف بکنید . خواهید دید که مدت زمان زیادی سیر خواهید بود .

نمی گوئیم که ماهی قزل آلا چربی ندارد . چربی های این ماهی ، مفید می باشد . همچنین پروتئین هایی که در ماهی قزل آلا وجود دارد ، کیفیت بالایی دارد . در کل ماهی و فرآورده های دریایی بخاطر داشتن زیستگاه آبی دارای مقادیر بالای ید هستند . برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مربوط به تیروئید ، فرآورده های دریایی طبیعی را استفاده کنید . لازم است بدانید که عملکرد صحیح غده تیروئید به شما کمک می کند تا بدن تان سوخت و ساز صحیحی داشته باشد . اسید های چرب امگا۳ در ماهی قزل آلا نیز وجود دارند . امگا۳ کمک می کند تا بدن شما در برابر التهابات ناشی از کاهش چربی های بدن کمک می کند .

لوبیا و حبوبات | کم کننده وزن اضافی

لازم است بدانید که همه ی حبوبات برای کاهش وزن مناسب نمی باشند . برخی از حبوبات همانند لوبیا سیاه و لوبیای معمولی می توانند بعنوان ماده غذایی لاغر کننده مورد استفاده قرار بگیرند .

برخی از تحقیقات نشان داده است که مواد غذایی طبیعی و معلق موجود در سوپ و آش می توانند به کاهش وزن شما در صورت استفاده ی متداوم کمک بکنند . وقتی شما این مواد را وارد بدن خود می کنید ، مدت زیادی احساس سیری می کنید . از این رو تمایلی ندارید که به سراغ سایر غذاها بروید . همچنین این غذاها کم کالری بوده ، و از این بابت نگران نباشید .

پنیر و فرآورده های لبنی | جزو مواد غذایی لاغر کننده 

با گرفتن رژیم غذایی لاغری ، همه ی مواد غذایی که مصرف می کنید ، تحت الشعاع قرار نمی گیرند . در انتخاب پنیر و سایر فرآورده های لبنی باید دقت کنید . آنهایی را انتخاب کنید که کالری کمتری دارند . همچنین بدانید که پنیر کربوهیدرات کمی دارد . از این رو قند آن در صورت استفاده ی متداوم شما باعث چاقی و افزایش وزن نمی شود .

با مصرف لبنیات می توانید به راحتی بیماری های قلبی را از خودتان دور کنید . پتاسیم موجود در شیر و سایر فرآورده ها سبب می شود که فشارخون سرخرگ های شما کنترل بشود . تحقیقاتی در این زمینه انجام شده است . نتیجه این تحقیات نشان داده است افرادی که روزانه تقریبا ۴ گرم پتاسیم مصرف می کنند ، ۵۰ درصد کمتر از افرادی که شیر مصرف نمی کنند ، دچار حملات قلبی و سکته ی قلبی نمی شوند . همچنین اثر شیر را دبخاطر جلوگیری از چاقی و اضافه وزن جدی بگیرید .

مصرف مواد غذایی لبنی به لاغری شما کمک می کند .
مواد غذایی لبنی می توانند لاغر کننده باشند .

همچنین فرآورده های لبنی دارای مقادیر زیادی کلسیم دارند . با کلسیم می توانید اضافه وزن خود را کم کنید . همچنین کلسیم می تواند بدن شما را از ابتلا به سرطان روده بزرگ در امان نگه دارد . شاید باورتان نشود اما کلسیم می تواند علائم ناشی از فشار خون بالا را رفع کند .

میوه آووکادو | سالاد لاغر کننده

میوه آووکادو را جدی بگیرید . میوه آووکادو دارای چربی های فراوان سالمی می باشد . درحالی که بیشتر میوه ها دارای مقادیر زیادی کربوهیدرات و قند خوراکی هستند . با بررسی بیشتر و دقیق تر آووکادو ، محققان به این نتیجه رسیده اند که آووکادو روغنی شبیه به روغن زیتون دارد . یعنی خواص درمانی روغن آووکادو همانند روغن زیتون می باشد .

آووکادو ماده غذایی لاغر کننده
از آووکادو برای سالاد لاغری استفاده بکنید .

در کنار چربی هایی در این میوه ، شما می توانید مقادیر فراوانی آب هم وارد بدن خود کنید . در حقیقت وجود آب باعث می شود که آووکادو به یک ماده غذایی با چگالی انرژی پایین تبدیل بشود . و از این جهت ، می تواند در جهت کاهش وزن اضافی مصرف بشود .

جالب است بدانید که جذب چربی آووکادو در کنار سایر میوه ها به اوج می رسد . پس سعی کنید آووکادو را به تنهایی مصرف نکنید . در ادامه باید بگوئیم که آووکادو مثل سبزیجات با برگ سبز ، دارای فیبر می باشد . همچنین آووکادو دارای مواد معدنی مثل پتاسیم می باشد .

وقتی پتاسیم وارد بدن می شود ، تحرک سیستم بدنی افراد هم به همین مراتب زیاد می شود . چون پتاسیم کربوهیدرات ها و پروتئین هایی که در طی مصرف ، به درون بدن منتقل می شوند را مورد استفاده قرار می دهد . لازم است بدانید که با خوردن آووکادو پتاسیم را بعنوان سومین ماده ی معدنی مورد نیاز بدن به سیستم گوارش تان وارد می کنید .

پیام بگذارید