۸ خواص درمانی چای دارچین

دارچین و چای دارچین را به خوبی بشناسید .

ویژگی های چای دارچین

 دارچین

تا قبل از اینکه دارچین ، یک گزینه ی مناسب برای دم کردن چای باشد ، یک ادویه است . احتمالا عطر خوب دارچین ، انسان های اولیه را به سمت خود کشیده است . چون وقتی نزدیک درخت دارچین باشید ، بوی مطبوع آن ، به شما حس خوبی خواهد داد . دارچین در ایران ، برای مصارف قنادی ها ( بصورت پودری و عصاره ) ، تزئین شُله زرد و حلیم ( بصورت گرد و اسانس ) و سایر غذاهای نذری که در ماه های محرم و صفر تهیه می شوند ، بکار برده می شود .

دارچین ها یک نوع نیستند . آنها انواع متنوعی دارند . از پوست داخلی دارچین اصل یا دارچین سیلانی می توان مصرف کرد . چون پوست داخلی نرم و لطیفی دارد . دارچین چینی  پوست نازکی دارد . اما در عین حال پوست آن سخت است . جالب است بدانید عطر و طعم این دارچین چینی ، تند تر از سایر انواع دارچین ها می باشد . دارچین ویتنامی و دارچین اندونزی ، گونه های دیگر دارچین هستند .

دارچین چینی  پوست نازکی دارد . اما در عین حال پوست آن سخت است .
دارچین چینی  پوست نازکی دارد . اما در عین حال پوست آن سخت است .
  • شناسنامه ی غذایی دارچین ( در هر ۱۰۰ گرم دارچین )

دارچین و فواید آن
شناسنامه غذایی دارچین در ۱۰۰ گرم
آب۱۰ گرم
پروتئین۴ گرم
قند۲.۲ گرم
چربی۱.۲ گرم
انرژی۲۴۷ کیلو کالری
کلسیم۱ گرم

 

همانطور که می بینید مقدار چربی و و قند دارچین ، بسیار کم می باشد . از این رو بیماران مبتلا به بیماری های قلبی-عروقی و دیابت ، می توانند از چای دارچینی مصرف کنند . هم چنین در رژیم غذایی پردارچین ، نگران چربی های موجود در وعده های غذایی تان نباشید . دارچین ، چربی آنها را به حداقل نمودار چربی می رساند . در ادامه خواهیم گفته که ۸ خواص درمانی دارچین ، چه چیز هایی خواهد بود . با چرخک ، همراه باشید .

۸ خواص درمانی چای دارچین ( به همراه توضیح )

 

۱.قند خون بالا را با دارچین به سطح پایین بیاورید .

پلی فنول ها مواد شیمیایی هستند . این مواد شیمیاییی در همه ی گیاهان طبیعی یافت می شوند . پلی فنول ها از تنوع زیادی برخوردار هستند . تاکنون بیش از ۵۰۰ نوع پلی فنول در طبیع یافت شده اند . البته وجود مقادیر متفاوت پلی فنول ، نسبت به شرایط متفاوت می باشد . این شرایط شامل چگونگی کشت و حمل نقل ، رسیده یا نارس بودن مواد غذایی و پخته یا خام بودن آن بستگی دارد . پس به آسانی نمی شود ، مقدار پلی فنول های یک ماده غذایی را به سادگی فهمید . برخی از محققان بیان کرده اند که پلی فنول ها می توانند حساسیت بدن را در مقابل انسولین افزایش بدهند . در ادامه حساسیت بالا در مقابل انسولین ، سرعت هضم و جذب قند در بدن را کاهش می دهد . برای مثال فلاونوئید ها جزو نمونه های بارز پلی فنول ها هستند که در اغلب موارد با کاهش احتمال ابتلا به دیابت ۲ در یک راستا قرار دارند . همچنین ، طعم ایده آل چای دارچین شما این امکان را به شما می دهد تا دیگر از شیرین کننده های جانبی استفاده نکنید . با مصرف نکردن شیرینی جات در کنار این چای خوش طعم ، به اندام شما تناسب خواهد بخشید .

۲. نمودار سطح کلسترول بدن روی خط تعادل خواهد بود .

نوشیدن متوالی و منظم چای دارچین ، می تواند میزان کلسترول موجود در بدن شما را به تعادل برساند .
نوشیدن متوالی و منظم چای دارچین ، می تواند میزان کلسترول موجود در بدن شما را به تعادل برساند .

اگر از کلسترول بالای بدن تان رنج می برید ، پیشنهاد می کنیم تا چای دارچین بنوشید . البته باید بدانید که نوشیدن متوالی و منظم چای دارچین ، می تواند میزان کلسترول موجود در بدن شما را به تعادل برساند . کلسترول به چربی بد و مضر بدن معروف است . وقتی میزان کلسترول موجود در بدن از حد تعادل بیشتر شود ، شاهد اتفاقات ناخوشایندی در بدن هستیم . هرچند که این اتفاقات ممکن است علائم ظاهری نداشته باشند . کلسترول بالا بر عملکرد قلب ، تاثیر منفی خواهد گذاشت . از طرفی با تاثیر منفی بر روی قلب ، در عملکرد عمومی بدن هم اختلال ایجاد خواهد شد .

۳.چای دارچین با سندروم روده تحریک پذیر ، مقابله می کند .

باکتری هایی در دستگاه گوارش انسان زندگی می کنند . این باکتری ها عامل بسیاری از اختلالات بویژه سندرم روده تحریک پذیر می باشند . چای دارچین با از بین بردن باکتری های اخلال گر دستگاه گوارش ، سندرم روده تحریک پذیر را کاهش می دهند . شاید نام سندرم روده تحریم پذیر برای شما نا آشنا باشد . نام دیگر سندرم روده تحریک پذیر ، نفخ می باشد . وقتی احساس سنگینی می کنید ، نفخ را احساس می کنید .  زمانی احساس می کنید نفخ کرده اید که غذای هضم شده در روده بماند و دفع آن سخت شود . برای بهبود نفخ ، تنها راه درمانی طبیعی و خانگی ، دم کردن یک فنجان چای خوش طعم و خوش عطر چای دارچین می باشد .

۴.با چای دارچین ، گوارش تان را تنظیم کنید .

از مشکلات دیگر گوارش ، می توان به اسهال ، یبوست ، گرفتگی عضلات و درد شکم اشاره کرد . سوء هاضمه یک درد گوارشی بدون زخم می باشد . این درد گوارشی علائم و نشانه های زیادی دارد . اما بدانید که سوء هاضمه یک بیماری نیست و در هیچ جایی آن را بیماری تلقی نکرده اند . وقتی که احساس می کنید که درد دارید . وقتی که زود سیر می شوید ، اما در واقع زیاد چیزی نخورده اید . و مشکلات دیگری از قبیل سوزش شکم ، نفخ ، تهوع ، استفراغ خونی و  ترش کردن می باشد .

اگر دچار چنین مشکلاتی هستید ، چای دارچین بنوشید . تا با کمک دارچین ، بتدریج این مشکلات را از بین ببرید .

۵.عملکرد مغزتان را بالا ببرید .

چای دارچین ، نه تنها بر دسنگاه گوارش و قلب تاثیر بسزایی ارد ، بلکه عملکرد مغز را هم بالا می برد . وقتی ساعات اولیه ی صبح ، فکر می کنید که از هشیار نیستید ، بخاطر آن است که مغزتان هنوز خواب است . یا می توان دریافت که مغز شما هنوز خسته است . شما باید مغزتان را هم بیدار کنید . و خستگی را از مغزتان دور کنید . ساده ترین و سریع ترین راهی که می توانید برای هشیاری مغزتان ، در پیش بگیرید نوشیدن یک فنجان چای دارچینی تازه دم می باشد . جالب ست بدانید که درذ جهان ثابت شده است ، مصرف دارچین می تواند مهارت های شناختی و عملکردی را بالا ببرد .

۶.خطر سرطان هایی مثل سرطان روده بزرگ و گردن رحم را کم کنید .

محققان از بررسی نتایج  ۱۴ مطالعه بین المللی به ارتباط بین دیابت و سرطان روده بزرگ پی بردند . آنها دریافتند که احتمال ابتلا به سرطان روده ی بزرگ در افراد دیابتی نسبت به افراد سالم ، ۳۸ درصد بیشتر تر می باشد . همچنین زنان دیابتی بیشتر از دیگر زنان در خطر ابتلا به سرطان های کبد، مری، تیروئید ، ریه ، لوزالمده ، لنفوم ، رحم، روده بزرگ و راست روده ، لوسمی ، سرطان سینه ، سرطان گردن رحم و سرطان معده قرار دارند . لازم به ذکر است که تجربه ها حاکی از آن است که دارچین با کاهش قند جریان خون ، ابتلا سرطان روده بزرگ و بیماری های مرتبط با آن را کاهش می دهد .

دارچین با کاهش قند جریان خون ، ابتلا سرطان روده بزرگ و بیماری های مرتبط با آن را کاهش می دهد .
دارچین با کاهش قند جریان خون ، ابتلا سرطان روده بزرگ و بیماری های مرتبط با آن را کاهش می دهد .

ملانوما به تومور های منشا گرفته از سلول های ملانین دار می گویند . سلول های ملانین دار در پوست قرار دارند . به ملانوما ، تومور بدخیم می گویند . این نوع سرطان بسرعت می تواند در بدن گسترش یابد . لنفوم هم به گروهی از تومر های نوعی از سلول های خونی می گیوند . این نوع از سلول های خونی لنفوسیت نام دارند . البته برخی از منابع ذکر کرده اند که لنفوم تنها به تومور های سرطانی اشاره دارد . و به همه تومور ها اطلاق نمی شود .

۷.قاعدگی دردناک را تسکین می دهد .

بعضی از خانم ها ممکن است از درد های خفیف دوران قاعدگی یا عادت ماهانه رنج می برند . در بعضی از خانم ها ریال ممکن است اصلا این چنین درد هایی در پی قاعدگی ایجاد نشود . یکی از درد های دوران قاعدگی ، کرامپ شکم می باشد . گاهی علائم دیسمنوره در زنان ، ناتوان کننده می باشد . و محققان و دانشمندان هنوز نتوانسته اند به علت وجود چنین درد هایی در حین قاعدگی پی ببرند .  نشانه های شدید آن شامل درد انتشار یابنده به هیپ ، پشت و ران ، تهوع و اسهال یا یبوست مکرر می باشد .

۸.برای خوشبو شدن دهان ، چای دارچین بنوشید .

خاصیت ضدباکتری دارچین ، بوی دهان شما را مطبوع می کند .
خاصیت ضدباکتری دارچین ، بوی دهان شما را مطبوع می کند .

همه ی افراد می خواهند که دهان شان بوی خوبی داشته باشد . تمیزی و آراستگی از اصولی ترین گزینه هایی می باشد که هر فردی به دنیال آن می باشد . در این طور مواقع خیلی ها از خوشبو کننده های شیمیایی دهان و دندان استفاده می کنند . شاید به ظاهر دندان شما خوشبو بشود . اما بتدریج مواد شیمیایی بکارررفته در خوشبو کننده ها ، دندان ها را بتدریج پوسیده می کنند . دارچین خاصیت ضدباکتری و ضدقارچی نیز دارد . و این خود دلیلی بر استفاده از دارچین برای بهبود سلامت دهان و دندان ها می باشد . چای دارچین را دست کم نگیرید!

پیام بگذارید