۹ رژیم غذایی عجیب که باورکردنی نیستند

9 رژیم غذایی عجیب که احتمالا از آن‌ها چیزی نشنیده‌اید

رژیم های غذایی که عجیب به نظر می رسند و از دیدن آنها متعجب خواهید شد

۹ رژیم غذایی عجیب که باورکردنی نیستند

در طول سالیان متمادی، افراد روش‌های مختلفی را برای رسیدن به وزن و تناسب اندام ایده‌آل خود امتحان کرده‌اند.

برخی از این رژیم‌های غذایی سالم و معقول هستند، در حالی که برخی دیگر مضر و عجیب و غریب هستند.

در این مقاله از چرخک، ۹ رژیم غذایی عجیب که حتی باور نمی‌کنید وجود داشته باشند را بررسی خواهیم کرد.

۹ رژیم غذایی عجیب

 

رژیم غذایی یخی

9 رژیم غذایی عجیب
۹ رژیم غذایی عجیب

 

این رژیم غذایی به افراد توصیه می‌کند که روزانه چهار فنجان (یک لیتر) یخ مصرف کنند. هیچ تغییر دیگری در رژیم غذایی یا سبک زندگی مورد نیاز نیست.

برخی از متخصصان تغذیه فکر می‌کنند که افراد گاهی اوقات می‌توانند با این کار لاغر شوند زیرا آب بیشتری مصرف می‌کنند. تلاش بدن برای رساندن همه‌چیز از سرمای یخ تا دمای بدن نیز می‌تواند به کالری‌سوزی کمک کند.

با این حال، جویدن یخ می‌تواند برای دندان‌های شما مضر باشد و بعید است که این رژیم غذایی به کاهش پایدار چربی کمک کند.

رژیم غذایی توپ پنبه‌ای

9 رژیم غذایی عجیب
۹ رژیم غذایی عجیب

 

رژیم غذایی افراطی که توسط بسیاری از پزشکان خطرناک و مضر خوانده شده است؛ رژیم غذایی با توپ پنبه‌ای که در صنعت مدلینگ آغاز شده است.

افرادی که از این رژیم غذایی پیروی می‌کنند، گلوله‌های پنبه را قبل از خوردن در آب، سوپ و سایر مایعات آغشته می‌کنند. تصور می‌شود که این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا غذای کمتری بخورند، در نتیجه کالری کمتری مصرف کنند و لاغرتر بمانند.

پزشکان بارها گفته‌اند که خوردن اقلام غیرخوراکی مانند گلوله‌های پنبه و دستمال کاغذی می‌تواند باعث مشکلات شدید و دائمی روده شود.

رژیم غذایی هوا

رژیم غذایی هوای شامل درست کردن غذا، تصور غذا، کشیدن غذا، نقاشی غذا یا صحبت در مورد غذا است. اما هر کاری که انجام دهید، غذا را نخواهید خورد.

نام این رژیم غذایی کاملاً واضح است، شما چیزی جز هوا مصرف نمی‌کنید. افرادی که این کار را انجام می‌دهند تقریباً مطمئن هستند که وزن آنها در ترازو کاهش می‌یابد.

اما آن‌ها همچنین احتمالاً با از سرگیری عادات غذایی منظم به جای چربی، عضله را از دست می‌دهند، به متابولیسم خود آسیب می‌رسانند و به سرعت وزن اضافه می‌کنند.

رژیم غذایی کودک

9 رژیم غذایی عجیب
۹ رژیم غذایی عجیب

 

غذای کودک برای نوزادان ساخته شده است، اما برخی افراد معتقدند که برای بزرگسالان نیز فوایدی دارد.

افراطی‌ترین نسخه‌های رژیم غذایی کودک از مردم می‌خواهد به جای هر وعده غذایی کامل، یک شیشه غذای کودک بخورند.

پست های مرتبط

بازارمالی

نسخه‌های دیگر این رژیم غذایی، چهارده شیشه غذای کودک در روز یا ده شیشه غذای کودک را در کنار یک وعده غذایی کامل بزرگسالان توصیه می‌کنند.

رژیم غذایی منگنه کردن گوش

برخی از مطالعات نشان داده‌اند که منگنه زدن نواحی خاصی از گوش می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. با این حال، بسیاری از متخصصان پزشکی تفاوت بین این طب سوزنی و طب سوزنی سنتی را زیر سوال برده‌اند.

طب سوزنی سنتی توسط یک متخصص آموزش دیده می‌تواند به بدن کمک کند تا آرام شود و انرژی مثبت را به مناطق خاصی از بدن هدایت کند. به عنوان بخشی از یک سبک زندگی سالم و متعادل، چنین کاری می‌تواند باعث کاهش پایدار چربی و عضله سازی شود.

رژیم غذایی خواب

برخی از افرادی که از نسخه های افراطی این رژیم غذایی حمایت می‌کنند، معتقدند موثرترین روش برای رژیم غذایی خواب این است که تقریباً ۲۴ ساعت در روز بخوابید. دلیل این امر این است که شما را از خوردن منع می کند.

بسیاری از متخصصان پزشکی چنین رژیم‌های غذایی افراطی را محکوم کرده‌اند؛ اما خواب اضافی می‌تواند کمک زیادی به ارتقای سلامتی کند.

در واقع، کیفیت خواب خوب با عمر طولانی‌تر، مغز و قلب سالم‌تر و سلامت کلی بهتر مرتبط است.

رژیم غذایی دسر با صبحانه

در جامعه‌ای که اغلب به ما می‌گویند دسرها برای ما مضر است، این رژیم غذایی کاملاً عجیب به نظر می‌رسد.

به عنوان بخشی از این رژیم غذایی، افراد تشویق می‌شوند که یک نوع دسر را همراه با صبحانه خود بخورند. این کار قرار است به کاهش میل به شکر در روز کمک کند. این می‌تواند یک کیک، یک کلوچه یا یک ظرف بستنی باشد.

با این حال، خوردن غذاهای پر قند در اولین وعده غذایی در روز می‌تواند باعث افزایش سطح قند خون شود. همچنین می‌تواند اضطراب یا بدخلقی را در طول روز تشدید کند و بر سطح انرژی شما تأثیر بگذارد.

رژیم غذایی ویژن

9 رژیم غذایی عجیب
۹ رژیم غذایی عجیب

 

رژیم غذایی ویژن در آغاز قرن بیست و یکم به وجود آمد. این بر اساس این ایده است که غذاهایی که از طریق عدسی آبی دیده می‌شوند برای چشم انسان جذابیت کمتری دارند.

تصور می‌شود که استفاده از عینک با لنزهای آبی به جلوگیری از هوس غذا کمک می‌کند و غذا را به روشی کمتر جذاب می‌بینید. چندین سال بعد، نسخه دیگری از رژیم غذایی ویژن ساخته شد.

عینک‌های واقعیت مجازی باعث می‌شوند که کاربر اقلام غذایی را بزرگ‌تر از آنچه بود ببیند. این باعث شد آنها باور کنند که غذای بیشتری خورده‌اند.

رژیم غذایی سیگار

در دهه ۱۹۲۰، یک شرکت تولید سیگار شروع به تبلیغ اثرات بالقوه کاهش وزن سیگار کرد. نیکوتین موجود در سیگار می‌تواند اشتها را سرکوب کند و باعث شود فرد کالری کمتری بخورد.

پیشنهاد شده بود که مردم به جای خوردن یک وعده غذایی، یک سیگار بکشند. اما تصور اینکه چگونه این رژیم غذایی تا به حال به عنوان یک رژیم غذایی مؤثر تبلیغ شده است دشوار است.

سیگار کشیدن به طور منظم خطر ابتلا به سرطان ریه و سایر انواع سرطان و بیماری را به همراه دارد. با وجود این خطرات، رژیم غذایی سیگار هنوز هم نوعی از سرکوب اشتها است که توسط افراد در صنعت مدلینگ استفاده می شود.

افراط و تفریط‌ هایی که برخی افراد برای دستیابی به اهداف بدن خود به آن می پردازند می‌تواند باورنکردنی باشد. در طول دهه‌ها، رژیم‌های غذایی عجیب و غریب توسط شرکت ها و افراد تبلیغ شده است.

بسیاری از پزشکان توصیه کرده‌اند که اکیدا هرگز سراغ این رژیم‌های غذایی نروید، چرا که می‌توانند باعث آسیب قابل توجهی شوند.

 

 

 

پیام بگذارید