۹ گیاه و ادویه که به لاغری کمک می کنند

آیا می دانید چه گیاهان و یا ادویه هایی به لاغری شما کمک می کند ؟

۹ داروی گیاهی و ادویه که به لاغری کمک می کنند

بسیاری از گیاهان و ادویه ها باعث افزایش متابولیسم بدن می شوند و به سوختن چربی ها کمک می کنند. در ادامه ۹ گیاه و ادویه که به کاهش وزن کمک می کنند ذکر شده است:

۱- زردچوبه

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۰۹ در دانشگاه تافتز، این ادویه جادویی زرد رنگ به بدن شما کمک می کند چربی را بسوزاند. این نتیجه براساس مطالعات انجام شده بر روی موش ها به دست آمده است. کورکومین – ماده فعال در زردچوبه – چربی موجود در رژیم غذایی را کاهش می دهد. این “ادویه گرم”، گرمای بدن را افزایش می دهد که به نوبه خود می تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد.

Turmeric

۲- دارچین

این ادویه جادویی کلاسیک قند خون را متعادل می کند، به کاهش اشتها کمک می کند (دارچین | ۱۰ خواص درمانی دارچین ) و برای مدت بیشتری باعث احساس سیری می شود. می توانید این ادویه را به پنیر، ماست ساده و یا چای اضافه کنید. دارچین را میتوانید به گوشت نیز اضافه کنید.

۳- فلفل قرمز

فلفل قرمز یک ادویه گرم است. این بدان معنی است که به مانند زردچوبه، فلفل قرمز نیز به افزایش دمای بدن کمک می کند و باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود. در واقع اضافه کردن این ادویه به غذا می تواند به شما کمک کند تا به میزان ۱۰۰ کالری در هر غذا بسوزانید. می توانید فلفل قرمز را به سوپ یا سس گوجه فرنگی خانگی اضافه کنید.

۴- زیره

زیره سبز ادویه ای است که فقط یک قاشق چای خوری آن به سه برابر چربی سوزی بدن کمک می کند. سعی کنید این ادویه را به سوپ ها، خورش ها، سس گوجه فرنگی، سیب زمینی سرخ شده و … اضافه کنید.

۵- زنجبیل

مانند دارچین، زنجبیل به کنترل قند خون کمک می کند، به این معنی که می تواند به جلوگیری از افزایش میزان گلوکز شما پس از خوردن قند یا کربوهیدرات کمک کند. به گفته باربارا مندز، یک متخصص تغذیه در شهر نیویورک، این ادویه نیز خواص چربی سوزی یا گرمازدایی دارد مانند زردچوبه و کایین. زنجبیل تازه را به ماهی، یا سالاد میوه یا چای اضافه کنید.

Ginger

۶- سیر

سیر ممکن است باعث تنگی نفس شود، اما خوردن این گیاه می تواند به سوخت و ساز چربی ها کمک کند. بر اساس مطالعه انجام شده بر روی موش ها، موش هایی که در رژیم غذایی خود در هفت هفته سیر مصرف می کردند، وزن بیشتری نسبت به موش هایی که سیر مصرف نمی کردند از دست دادند. در حالی که نتایج در انسان اثبات نشده است، قطعا هیچ آسیبی در اضافه کردن بیش از حد سیر به وعده های غذایی شما موجود نیست.

۷- فلفل سیاه

مانند زنجبیل، فلفل سیاه خواص چربی سوزی دارد. مندز می گوید این ادویه مانع از تشکیل سلول های چربی نوین می شود که می تواند از افزایش وزن جلوگیری کند. سعی کنید فلفل سیاه را به همه چیزهایی که می خورید اضافه کنید.

۸- هل

هل یکی دیگر از آن ادویه های گرم است که به افزایش دمای بدن و متابولیسم بدن کمک می کند. می توانید این ادویـه را به موادغذایی پخته شده، قهوه یا گوشت اضافه کنید.

۹- قاصدک

در حالی که بسیاری از باغبانان قاصدک را علف هرز می دانند، این گیاه در میان سرآشپزها به عنوان یک روش مغذی برای اضافه کردن طعم به غذا و نوشیدنی استفاده می شود.

این ماده دارای خواص کاهش وزن است، همچنین به کاهش نفخ کمک می کند و باعث افزایش ویتامین هایی مانند A، C و E و آهن و پتاسیم می شود.

 

منبع گروه سلامت اوما
پیام بگذارید