رفتن به مطلب
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید ×
انجمن های دانش افزایی چرخک
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید

sepidar

عضو سایت
 • تعداد ارسال ها

  31
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

تمامی مطالب نوشته شده توسط sepidar

 1. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند این پرسش برایشان پیش می آید که با چه مقدار هزینه ای می توان به این کشور مهاجرت کرد و هزینه ی مهاجرت به کانادا چقدر می شود؟ در این مقاله به صورت دقیق تمام هزینه هایی که قبل از مهاجرت به کانادا باید پرداخت کرد و یا بعد از آن باید پرداخت شود را بررسی کرده ایم. هزینه مهاجرت به کانادا بر اساس گزارش‌های بین‌المللی، کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورها با بیشترین اعتبار در جهان است و این کشور امن و مدرن، کیفیت بالای زندگی در جامعه‌ای با اقوام مختلف و با هزینه زندگی مقرون به‌صرفه به مهاجران عرضه می‌کند. در این مقاله قصد بررسی هزینه های مهاجرت به کانادا را داریم . برای مهاجرت به کانادا علاوه بر هزینه های خرید بلیط، معاینات پزشکی کانادا، هزینه های امرار معاش در کانادا و هزینه های وکیل مهاجرت به کانادا ضروری است با هزینه مهاجرت به کانادا از طرق مختلف آشنا شوید. هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری به این صورت است که ۵۰ درصد مبلغ هنگام انعقاد قرارداد از مشتری دریافت می شود. بعد از آمدن شماره پرونده ی شخص(Filing Number) از اداره مهاجرت کانادا ۲۵ درصد باقی مانده دریافت می شود و ۲۵ درصد نهایی در انتهای کار هنگامی که ویزای کار کانادا صادر می شود و مهر انواع ویزای کانادا روی پاسپورت شخص می خورد دریافت می شود. انواع هزینه های مورد نیاز هزینه به دلار کانادا هزینه مربوط به تقاضای مهاجرت اکونومی ۱۳۲۵ (شامل هزینه رسیدگی به پرونده ۸۲۵ دلاری و حق اقامت دائمی ۵۰۰دلار) هزینه مربوط به تقاضای مهاجرت اکونومی (بدون هزینه حق اقامت دائمی کانادا) ۸۲۵ هزینه ثبت تقاضا به همراه همسر و یا شریک حقوقی ۱۳۲۵ (شامل هزینه رسیدگی به پرونده ۸۲۵ دلاری و حق اقامت دائمی ۵۰۰دلار) هزینه تقاضا برای همسر یا شریک حقوقی (بدون هزینه حق شهروندی دائم کانادا) ۸۲۵ هزینه تقاضا به همراه یک کودک غیر مستقل – به ازای هر فرزند ۲۲۵ شما عزیزان اگر استطاعت مالی خوبی دارید می توانید به جز روش سرمایه گذاری در کانادا به روش ثبت شرکت در کانادا هم فکر کنید. جهت آگاهی از هزینه های ثبت شرکت در کانادا به لینک زیر مراجعه کنید. هزینه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی موسسه حقوقی مهاجرت اَپلو این مبلغ را همانند روش اکسپرس اینتری ، در اقساط دریافت می کند. در روش مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، توانایی فرد باید به دولت کانادا و افسر مهاجرت اثبات شود که فرد در ایران فعالیت های فرهنگی، هنری یا ورزشی انجام داده است باید کار های فراوانی روی پرونده انجام شود و اهداف مشخصی برای ادامه زندگی در کانادا مشخص گردد. ادامه
 2. به گفته ی دکتر فروزان نیا جراح قلب بافت همبند، اندام های بدن را در کنار هم نگه می دارد و بسیاری از ساختارهای بدن را پشتیبانی می کند. سندروم مارفان، یک بیماری تاثیرگذار بر بافت همبند است. در سندروم مارفان، بافت همبند طبیعی نیست و سیستم بدن را بشدت تحت تأثیر قرار می دهد، از جمله قلب، رگ های خونی، استخوان ها، تاندون ها، غضروف ها، چشم، سیستم عصبی، پوست و ریه ها. علت ایجاد سندروم مارفان چیست؟ سندرم مارفان، به دلیل وجود نقص در ژنی که ساختار فیبریلین و الیاف الاستیک، از اجزای اصلی بافت همبند، را رمزگذاری می کند، ایجاد می شود. این ژن، فیبریلین -۱ یا FBN1 نامیده می شود. در بیشتر موارد، سندرم مارفان ارثی است. و دارای الگو “اتوزومال غالب” می باشد، به این معنی که به طور مساوی، در زنان و مردان رخ می دهد و می تواند تنها از یکی از والدین مبتلا به سندرم مارفان، به ارث برسد. افرادی که به سندرم مارفان مبتلا هستند، 50 درصد احتمال انتقال این اختلال به هر یک از فرزندان خود را دارند. در 25 درصد موارد، به دلایل نامعلوم، نقص ژنی جدیدی رخ می دهد. سندروم مارفان، همچنین به عنوان یک اختلال ژنتیکی “بیان متغیر” شناخته می شود، زیرا همه افراد مبتلا به سندرم مارفان، علائمی با درجات یکسان ندارند. این اختلال از بدو تولد وجود دارد، با این حال، ممکن است تا نوجوانی یا بزرگسالی تشخیص داده نشود. چه کسانی تحت تأثیر سندروم مارفان قرار می گیرند؟ این بیماری نسبتاً شایع بوده و از هر 10000 تا 20000 نفر، 1 نفر به آن مبتلا می گردد. و در افراد با هر قوم و نژادی دیده می شود. علائم سندروم مارفان گاهی سندرم مارفان بسیار خفیف، و کم علامت است. اما در بیشتر موارد، بیماری با افزایش سن پیشرفت کرده و علائم، با ایجاد تغییرات در بافت همبند قابل مشاهده می گردد. علائم فیزیکی سندروم مارفان افراد مبتلا به سندرم مارفان، اغلب بسیار قد بلند و لاغر هستند. دست ها، پاها، و انگشتان دست و پایشان ممکن است متناسب نبوده، و نسبت به بقیه بخش های بدن، بیش از حد دراز باشد. ستون فقرات آنها ممکن است خمیده و استخوان سینه (جناغ) بیرون زده یا فرورفته باشد. مفاصل نیز ممکن است ضعیف بوده و به راحتی از جا در بیایند. اغلب افراد مبتلا به سندرم مارفان، صورت باریک و بلندی دارند و سقف دهان در این افراد، ممکن است بالاتر از حد طبیعی قرار گرفته و باعث روی هم افتادن دندان ها گردد. برای مشاهده علائم سندرم مارفان خفیف اینجا کلیک کنید.
 3. حق شهروندی و اقامت از طریق تولد، یک حق قانونی برای تمام کودکان متولد شده در یک کشور است تا به موجب این قانون بتوانند شهروند این کشور باشند. حق شهروندی از طریق تولد، یکی از دستورهای قانون اساسی در تمام کشورهاست، اما برخی از ملت ها این قانون را به رسمیت نمی شناسند. علی رغم تعداد کشورهایی که قانون تابعیت تولد را اعمال نمی کنند، بسیاری از کشورها، تابعیت تولد را برای همه ی افرادی که در کشورشان متولد می شوند، به رسمیت می شناسند. برخی از کشورها، حق شهروندی از طریق تولد را به صورت مشروط ارائه می کنند. لوکزامبورگ، گینه بیسائو، آذربایجان و چاد به جز در شرایط خاص، با درخواست حق شهروندی از طریق تولد کودک موافقت نمی کنند. ۳۵ کشور در سراسر دنیا، به عنوان یک سیاست ملی دارای قانون حق شهروندی از طریق تولد هستند. ۱. کانادا به گفته ی دکتر مرجان آتشی گلستان وکیل مهاجرت به کانادا در تورنتو افرادی که شهروند کانادا نیستند، برای زایمان در کانادا به شرایط و مدارک زیادی نیاز ندارند، اما مهمترین اصلی که باید به آن توجه کنند، درخواست ویزای اقامت موقت است که برای آنها امکان ورود به کانادا را فراهم می کند. کانادا یک کشور توسعه یافته است و سالانه هزاران نفر به این کشور مهاجرت می کنند. یکی از راههایی که مردم آینده خود را در کشور پیشرفته ای مانند کانادا تضمین می کنند، زایمان کردن در کاناداست. علاوه بر این، اگر کودکی در کانادا متولد شود، به طور خودکار شهروندی کانادا را دریافت می کند. حتی در صورتی که کودک از والدینی متولد شده باشد که تابعیت کانادایی یا اقامت دائم ندارند، کودک به طور خودکار شهروند کانادا محسوب می شود. ۲. امریکا در سال ۱۹۶۸، ایالات متحده آمریکا قانون حق شهروندی از طریق تولد را برای تمام متولدین آمریکا تصویب کرد و در آن زمان به بخشی از قانون اساسی تبدیل شد. پس از جنگ داخلی آمریکا، طبق مصوبه متمم چهاردهم قانون اساسی ایالات متحده، تمام سیاهپوستانی که پیش از این در آمریکا به بردگی گرفته شده بودند، بعنوان شهروندان آمریکا شناخته شدند. در سال ۲۰۱۹، دونالدترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد که قصد فسخ متمم چهاردهم قانون اساسی را دارد. گرچه، رئیس جمهور حق اصلاح قانون اساسی را ندارد اما این فرمان اجرایی برای محدود کردن حقوق شهروندی متولدین آمریکا، در دادگاه به چالش کشیده شد.
 4. در دوره بارداری، درست مانند هر زمان دیگری در زندگی، فشار خون بالا نیاز به رویکرد مدیریتی جامعی دارد. با این حال، فشار خون پایین چه در دوران بارداری و چه در سایر موارد چندان موجب نگرانی نخواهد شد؛ با این حال بهتر است که تحت نظر قرار گیرد. به گفته ی دکتر نادر افشاری متخصص قلب و عروق اینکه فشار خون شما قبل از بارداری وجود داشته است یا در دوران بارداری شروع شده، به چگونگی حل مشکل فشار خون به بهترین و ایمن ترین نحو ممکن کمک خواهد کرد. با این حال در بیشتر اوقات می توان با چند تکنیک ساده، فشار خون پایین را در منزل درمان کرد که در اینجا به آن پرداخته ایم. چه علائمی فشارخون بارداری اطلاق می شود؟ فشار خون بالا و پایین می تواند در دوران بارداری به دلایل مختلف اتفاق بیفتد؛ این وضعیت ها گاهی اوقات به عنوان عارضه بارداری و گاهی نیز به دلیل بیماری های زمینه ای پدید می آید. هنگامی که فشار خون بالا بعد از هفته 20 بارداری ایجاد شود، به این وضعیت فشار خون بارداری اطلاق میشود. صرف نظر از علت ایجاد فشار خون، مراقبان بهداشتی فشار خون شما را در طول دوران بارداری تحت نظر داده و در صورت نیاز آن را درمان می کنند. در این گفتار سعی داریم علل معمول فشار خون بالا و پایین در دوره بارداری (از جمله بیماری خطرناک پره اکلامپسی) را بررسی کنیم. همچنین عوامل خطر، علائم و استراتژی های درمانی مربوط را نیز مرور خواهیم کرد. فشار خون پایین در بارداری فشار خون طبیعی فشار خونی است که کمتر از 120 میلی متر جیوه سیستولیک و 80 میلی متر جیوه دیاستولیک باشد. هیچ معیاری برای تشخیص فشار خون «پایین» از حالت طبیعی وجود ندارد و اعداد پایین فشار خون عموما نکته مثبتی در نظر گرفته می شوند. داشتن فشار خون پایین در دوران بارداری (به ویژه در 24 هفته اول) و یا داشتن فشار خون پایین قبل از بارداری امری معمول است. در چه صورت فشار خون پایین در بارداری خطرناک است؟ به طور کلی، داشتن فشار خون پایین نگران کننده نیست مگر اینکه با علائمی همراه باشد. اگر فردی که فشار خون پایین دارد هیچ علامتی نداشته باشد جای نگرانی نیست؛ اما اگر فرد باردار دارای علائمی همچون:
 5. sepidar

  کاردیومیوپاتی چیست؟

  کاردیومیوپاتی یا بزگ شدن عضله قلب یک بیماری است که در آن عضله قلب غیر طبیعی می شود. انواع اصلی کاردیومیوپاتی عبارتند از: متسع شده هیپرتروفیک کاردیومیوپاتی محدود. کاردیومیوپاتی، کار قلب را برای پمپاژ و ارائه خون به سایر قسمت های بدن سخت تر می سازد. این بیماری می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. کاردیومیوپاتی می تواند درمان شود. نوع درمانی که شما دریافت خواهید کرد به نوع بیماری که شما دارید و شدت آن بستگی دارد. درمان کاردیومیوپاتی ممکن است شامل داروها، دستگاه های به کار رفته در جراحی و در موارد شدید نیز پیوند قلب باشد. علائم کاردیومیوپاتی چیست؟ در مراحل اولیه، افراد مبتلا حتی علایم و نشانه ای نداشته باشند. اما با پیش روی شرایط، علائم و نشانه ها معمولا ظاهر می شوند. علائم و نشانه های کاردیومیوپاتی ممکن است شامل: – تنگی نفس همراه با فعالیت و یا حتی در حالت استراحت – تورم ساق پاها، مچ پا و پا – نفخ شکم به علت تجمع مایع – سرفه در حالت دراز کشیده – خستگی – ضربان قلب نامنظم که احساس سریع، تپش و یا لرزش – درد قفسه سینه – سرگیجه، سبکی سر و غش مهم نیست که چه نوعی ازاین بیماری را شما داشته باشد، علائم و نشانه ها به سمت بدتر شدن پیش می روند مگر اینکه درمان شوند. در برخی افراد، این بدتر شدن به سرعت اتفاق می افتد؛ در حالی که در دیگران، این بیماری ممکن است برای مدت طولانی بدتر نشود. علت کاردیومیوپاتی چیست؟ اغلب، علت کاردیومیوپاتی ناشناخته است. با این حال در برخی افراد، پزشکان قادر به شناسایی برخی از عوامل موثر هستند. علل ایجاد کاردیومیوپاتی عبارتند از: شرایط ژنتیکی فشار خون بالا در دراز مدت آسیب بافت قلب از یک حمله قلبی پیشین ضربان قلب سریع بصورت مزمن مشکلات دریچه قلب اختلالات متابولیک، مانند چاقی، بیماری تیروئید یا دیابت کمبودهای تغذیه ای ویتامین های ضروری و یا مواد معدنی، مانند تیامین (ویتامین B-1) عوارض بارداری ادامه ی علائم کاردیومیوپاتی و درمان آن را در سایت دکتر نجفی متخصص قلب و عروق مطالعه نمایید.
 6. ضربان قلب نرمال یکی از علائم حیاتی بدن است، که به کمک بررسی آن می‌توان به وضعیت سلامت بدن پی برد. در انسان به طور طبیعی، ضربان قلب نرمال 70 بار در دقیقه است و اگر بیش از 100 تپش باشد،تاکی کاردی و اگر کمتر از 50 ضربان باشد، برادی کاردی. در ورزشکاران و قهرمانان، تعداد ضربان قلب کمتر از افراد عادی است، چون قلب آنها قوی است و با یک ضربان، خون را به تمام اعضای بدن می‌رساند. نکاتی درباره ضربان نرمال قلب ضربان قلب، تعداد تپش‌های قلب در هر دقیقه را نشان می‌دهد. بعد از 10 سالگی، ضربان قلب هر فرد در حالت استراحت و در هر دقیقه، عددی است بین 60 تا 100 است. در طول انجام حرکات ورزشی، ضربان قلب فرد به بیشترین حد خود میرسد که عدد آن بنا به سن هر شخص متفاوت است. فقط تعداد ضربان قلب در دقیقه مهم نیست، بلکه ریتم و آهنگ آن هم اهمیت داردضربان قلب نامنظم میتواند نشانه‌ای از یک بیماری جدی باشد. آگاهی از ضربان قلب و پیگیری وضعیت آن از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری میکند. سن رنج تغییرات میانگین 0 – 1 ماه 100–180 140 2—3 ماه 110—180 145 4—12 ماه 80–180 130 1— 3 سال 80–160 120 4—5 سال 80–120 100 6—8 سال 70–115 92 9—11 سال 60–110 85 12—16 سال 60–110 85 بیشتر از 16 سال 60–100 80
 7. sepidar

  بیماری عروقی چیست؟

  بیماری عروقی (واسکولار) به وضعیتی اطلاق می شود که شبکه عروقی بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام دکتر توفیق، این شبکه همان دستگاه گردش خون شماست. برخی از عروق موجود در این شبکه خون را از یک منبع به حرکت در می آورند. به عبارت دیگر، زمانی که قلب می زند، خون حاوی اکسیژن و مواد غذایی را توسط شریان ها از خود خارج می کند. در مقابل، خون بازگشتی از بافت که حاوی مواد زائد است، توسط وریدها به قلب باز می گردد. عروق لنفاوی و گره های لنفاوی نیز جزوی از یک سیستم جداگانه بدن هستند که از شر سلول های آسیب دیده خلاص می شود. همچنین این اعضا در حفاظت بدن از عفونت ها و سرطان ها حائز نقش اند. این عروق مایعات را از بافت های سرتاسر بدن جمع کرده و در نهایت آن را به وریدهای زیر ترقوه ای می ریزند. انواع بیماری های عروقی ۱- بیماری واریس برخلاف شریان ها، وریدها، پرده مانند هایی، درون خود دارند که به آن ها دریچه های وریدی گفته می شود. زمانی که عضله اطراف ورید منقبض می شود، این دریچه باز شده و خون درون رگ جریان می یابد. در مقابل، وقتی که عضله شل می شود، دریچه نیز بسته می شود. در نتیجۀ این اتفاقات، جریان خون به صورت یک طرفه خواهد بود. به وریدهایی که بدین شکل آسیب می بینند و خون درون آن ها جمع می شود، که به آن ورید های واریسی می گویند. این ورید ها به صورت تکه های کوچک قرمز یا بنقش در زانو، ساق یا ران ممکن است تظاهر یابند. این تظاهرات عنکبوت مانند وریدی، در اثر تورم عروق کوچکی به نام مویرگ ها پدید می آیند. در پایان روز کاری، فرد ممکن است احساس درد، خارش و یا تورم در ساق خود داشته باشد. ۲-آترواسکلروز عروق کرونر و عروق محیطی شریان های کرونر مسئول خونرسانی به خود قلب هستند. از طرفی، شریان های محیطی خون را به سایر بافت ها و ارگان های بدن می رسانند. در هر دو گروه مذکور، چربی، کلسترول و سایر مواد در دیواره داخلی رگ می توانند انباشته شده و رسوبی به نام پلاک پدید آورند. با گذشت زمان این رسوب می تواند بیشتر شده و منجر به تنگی لومن شریان و صعب العبور شدن جریان خون گردد. در نهایت، شریان به قدری تنگ خواهد شد که بافت ها نتوانند خون مورد نیاز خود را دریافت کنند. بسته به محل تشکیل این پلاک ها، علائم متفاوتی در بیمار می تواند ایجاد شود. وقتی که به قسمتی از بدن خون نرسد، بافت آن محل ممکن است بمیرد. وقوع چنین حادثه ای ممکن است با از دست دادن دست، پا و یا سایر ارگان های بدن همراه باشد. ۳- لخته شدن خون در پاها (وریدها) به وضعیتی که خون در داخل یک ورید، که عموما در ساق، ران و یا لگن حضور دارد، لخته می شود، ترومبوز ورید عمقی (DVT) می گویند. در صورت کنده شدن این لخته و مهاجرت آن به عروق ریه، آمبولی ریه پدید می آید. در اصطلاح پزشکی به این لخته هایی که در ورید ها حضور دارند، ترومبوآمبولی وریدی (VTE) اطلاق می شود. آسیب دریچه های وریدی و ترومبوز ورید عمقی همچنین می تواند منجر به انباشت طولانی مدت خون و در نتیجه ورم پا گردد. به این وضعیت، نارسایی مزمن وریدی گفته می شود. در صورت عدم درمان این بیماری، مایعات از داخل عروق به بافت اطراف (یعنی مچ و پا) نشت کرده و منتج به در هم شکنندگی و فرسایش پوست آن نواحی خواهد گردید.
 8. طبق گفته ی اداره ی آموزش و پرورش بین المللی کانادا (CBIE)، در حال حاضر 530 تا 540 دانشجوی بین المللی در کانادا مشغول به تحصیل هستند. بسیاری از این دانشجویان، کارهای اقامت و پیدا کردن شغل جدیدشان را از طریق برنامه هایی مانند مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) دنبال می کنند. اما قبل از اینکه نحوه ی درخواست برای PGWP را به شما توضیح دهیم، می خواهیم شما را با برترین دانشگاه های کانادا، که برنامه های فوق العاده ای برای تحصیل و کار دارند، آشنا کنیم! برنامه ی مجوز کار پس از فارغ التحصیلی چیست؟ اگر می خواهید پس از اتمام تحصیل در کانادا مانده و شروع به کار کنید، باید برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) اقدام کنید. البته، در صورتی که تحصیلات شما بیش از 8 ماه طول کشیده باشد. مدت زمان اعتبار این جواز، درست به اندازه ی زمان تحصیل شما در کانادا است. ۱۰ دانشگاه برتر دارای برنامه تحصیلی-کاری در ادامه مطلب لیستی شامل ده دانشگاه برتر که برنامه های تحصیلی_کاری را به دانشجویان بین المللی ارائه میدهند آورده ایم: ۱. دانشگاه تورنتو سالانه بیش از ۳۵۰۰ دانشجو در برنامه ی کاری-تحصیلی دانشگاه تورنتو شرکت می کنند. دو گروه ورودی پاییزه و تابستانه وجود دارد. این برنامه، به دانشجویان، امکان کار در محیط دانشگاه را می دهد. همچنین، این امکان را فراهم می کند که دانشجو، توانمندی های خود را ارتقاء دهد و با این موضوع که آموخته های او چطور در شغل های آینده به کار گرفته می شوند، آشنا شود. لازم به ذکر است به منظور دریافت حقوق، شما باید دارای شماره ی بیمه ی اجتماعی باشید (SIN). ۲. دانشگاه مک گیل دانشگاه مک گیل، برای دانشجویان خارجی ای که به دنبال کسب درآمد اضافه و توسعه ی مهارت های شغلی خود هستند، یک برنامه ی عالی کاری-تحصیلی دارد. این برنامه ها شامل کارهای دفتری، پژوهشی، فنی و کتابخانه ای در محیط دانشگاه و همچنین، برخی از مشاغل در بیمارستان ها و سازمان های وابسته به دانشگاه مک گیل می شود. در صورتی شما برای این برنامه واجد شرایط هستید که: • حداکثر کمک دولتی که واجد شرایط آن هستید را دریافت می کنید، یا برای دریافت آن درخواست داده اید. (برای دانشجویان بومی، فاند باند کانسل نیز قابل قبول است) • به طور تمام وقت در یک برنامه ی تحصیلی مشغول باشید. • از لحاظ تحصیلی، سطح قابل قبولی داشته باشید. • نیاز خود به کمک هزینه ی مالی را توضیح دهید. ۳. دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاه بریتیش کلمبیا (https://en.wikipedia.org/wiki/British_Columbia)، برای دانشجویان به منظور کسب تجربه برای آینده ی شغلی خود یک برنامه ی کاری-تحصیلی فوق العاده را در نظر گرفته است. تنوع وسیعی از موقعیت های شغلی در این دانشگاه برای شما وجود دارد. مانند: کارهای پژوهشی، حرفه ای و کارآموزی. الزامات ابتدایی برای این برنامه عباتند از: • شما باید در مدت زمان این برنامه، ساکن کانادا باشید. • شما باید دانشجوی تمام وقت دانشگاه UBC باشید. • شما تنها می توانید در یک برنامه ی کاری-تحصیلی این دانشگاه شرکت کنید. شما می توانید جهت اطمینان بیشتر رزومه ی خود را برای وکلای دفتر وکالت اپلو ارسال تا شرایط خود را برای مهاجرت بررسی نمایید. ۴. دانشگاه آلبرتا دانشگاه آلبرتا در زمینه ی کمک به دانشجویان بومی و خارجی در یافتن کار بعد از تحصیل در کانادا، شهرت دارد! در سال ۲۰۱۹، دانشگاه آلبرتا در رتبه ی چهارم کانادا و هشتاد و هفتم جهان قرار گرفت. بیش از ۲۰۰ برنامه ی کاری برای دانشجویانی که می خواهند قبل از اتمام تحصیل، خود را در زمینه ی کاری محک بزنند و تجربه کسب کنند، وجود دارد. این برنامه ها در تمامی زمینه های تحصیلی و شغلی، مثل کار گروهی، تمرینی و کارآموزی، برای انتخاب در دسترس دانشجو قرار می گیرند.
 9. ترومبوز سیاهرگی عمقی به معنای تشکیل لخته خون در دیواره داخلی یک سیاهرگ عمقی است. لخته شدن خون در پا که بیشتر با نام دی وی تی dvt شناخته می شود، بیشتر سیاهرگ‌های اندام تحتانی را درگیر می‌کند. ایجاد لخته خون در مسیر عروق خونی اندام‌ها، باعث اختلال جریان خون شده و در نتیجه منجر به مسدود شدن عروق خونی می‌گردد. dvt چیست؟ به گفته ی دکتر آرش توفیق جراح عروق لخته‌های خونی که در یک سیاهرگ تشکیل می‌شوند به نام ترومبوز سیاهرگی عمقی یا DVT شناخته می‌شود. این سیاهرگ در تمامی ماهیچه‌های ساق و ران پا جریان دارد. این نوع ترومبوز ممکن است در شکم یا لگن هم تشکیل شود. ترومبوز سیاهرگی عمقی می‌تواند باعث درد و ورم در پا شده و منجر به مشکلاتی مانند آمبولی ریه شود. ترومبوز سیاهرگی عمقی و آمبولی ریه با هم به عنوان ترومبو آمبولی وریدی شناخته می‌شوند. سرخرگ يا شريان مسئول رساندن خون از قلب به سمت اندام هاست در حالی که وريد يا سياهرگ مسئول تخليه خون و رساندن مجدد آن به سمت قلب است. علائم لخته خون در پا در برخی موارد، ممکن است ترومبوز وریدی عمقی هیچ علامتی نداشته باشد. اما علائمی که معمولا در گرفتگی رگ پا ظاهر می‌شوند، شامل موارد زیر هستند: درد، ورم و حساسیت در یکی از پاها (معمولاً در ساق یا ران) احساس درد و سنگینی در ناحیه درگیر احساس گرمی در پوست ناحیه لخته خون قرمزی پوست به ویژه در پشت پا زیر زانو بیماری dvt معمولاً (نه همیشه) یک پا را درگیر می‌کند و زمانی که فرد پای خود را به سمت بالا و زانو خم می‌کند، درد ممکن است بیشتر شود.
 10. زگیل تناسلی مردان یک بیماری جنسی وعفونت منتقله از راه جنسی بوده که عامل آن نوعی ویروس به اسم ویروس پاپیلومای انسانی می باشد. در این مقاله به بررسی این بیماری به همراه عکس واضح از زگیل تناسلی در زنان و مردان می پردازیم. به گفته ی دکتر شهریار ناطق متخصص اورولوژی ویروس پاپیلوما (HPV) شایع ترین عفونت منتقله ی جنسی (STIs) است. این بیماری باعث می شود مردان و زنانی که رابطه ی جنسی محافظت نشده دارند، دچار عوارض ویروس از جمله زگيل تناسلي شوند. شایعترین تیپ‌های ویروس تیپ ۶ و ۱۱ بوده و تیپ‌های ۳۵ و ۳۳ و ۳۱ و ۱۸ و ۱۶ مرتبط با سرطان دهانه رحم در بانوان می‌باشند. غالب عفونت ها، بی علامت و غیرقابل تشخیص در معاینات بالینی است. در حقیقت سالیانه حدود 360 هزار نفر به زگيل تناسلي دچار می شوند. محافظت و درمان برای جلوگیری از ابتلا به این عفونت ضروری هستند. زائده ی پوستی زگیل تناسلی مردان و زنان می توانند دردناک، ناراحت کننده و یا با خارش همراه باشند. این ویروس در زنان حائز اهمیت و خطرناک است، زیرا می تواند سبب ایجاد سرطان دهانه رحم و یا سرطان واژن شود. انواع زگیل تناسلی زگیل تناسلی بر اثر ویروسی به نام HPV و یا پاپیلوما ویروس انسانی ایجاد میشود. گروه ویروس های پاپیلوما از خانواده Papillomavirida و از دسته با هسته مرکزی DNA هستند.این ویروس ها در دیگر جانداران نیز بیماری‌زا هستند. ویژگی های بیش از ۱۱۱ نوع انسانی این ویروس ها تاکنون تعیین گردیده که از این ۱۱۱ نوع ۴۰ نوع آنها بیماری زا و بیش از ۱۵ نوع آنها اثرات بدخیمی دارند. شماری از این ویروس ها به عنوان عوامل ویروسی از نوع بدخیم و سرطانزا شناخته شده اند (HPV16 و‌HPV18) در حالیکه بعضی از آنها فقط زگیل یعنی همان توده های ظاهری را موجب می‌گردند (HPV1 و HPV2) و در برابر انواع دیگر حتی در ایجاد زگیل هم چندان بدنام نیستند (HPV4//HPV15 و HPV63). نکته مورد توجه این است که با توجه به برجستگی زگیل ها می‌توان آنها را انواعی از ویروس های تومور زا دانست و حضور دراز مدت شماری از آنها (موارد High Risk) در مخاطهای دستگاه تناسلی و هر نوع مخاط دیگری آنها را به عنوان عوامل شیوع سرطانهای دستگاه ادراری -تناسلی و به ویژه عامل اصلی سرطان دهانه رحم‌ و مواردی از سرطانهای دستگاه تنفس معرفی می نماید.در ذیل به طور خلاصه به انواعی از این ویروس‌ها و بیماری ایجاد شده توسط آنها اشاره میکنیم.....
 11. sepidar

  علت سندرم مارفان چیست؟

  سندروم مارفان یک بیماری نادر بوده که احتمال بروز آن 1 در 5000 است. این سندروم در اثر جهش در ژنی به نام FBN1 بروز داده و توانایی بدن برای تولید پروتئین‌های مورد نیاز در ساخت بافت همبند را کاهش می‌دهد. از هر 4 مورد سندرم مارفان، 1 مورد دارای علتی ناشناخته است، اما احتمال انتقال بیماری از فرد مبتلا به فرزند خود 50 درصد است. تشخیص سندرم مارفان شناسایی علائم سندرم مارفان، برای پیشگیری و درمان عوارض جدی و حتی کشنده این سندرم بسیار اهمیت دارد. افراد مبتلا به سندرم یاد شده اغلب ظاهری لاغر و قد بلندی داشته و دارای اندامی بسیار کشیده هستند. افرادی که احتمال ابتلای آن ها به سندرم مارفان وجود دارد، باید جهت کاهش خطر مشکلات قلبی احتمالی از نظر ابتلا ارزیابی شوند. از آن جایی که این بیماری هر فرد را به طرز اندک متفاوتی مبتلا می کند، تشخیص آن همواره آسان نیست. برخی افراد مبتلا به سندرم مارفان تا رسیدن به سن کودکی یا بزرگسالی علائمی از خود نشان نمی‌دهند. روند تشخیص سندرم مارفان ممکن است شامل موارد زیر باشد: . معاینه فیزیکی . تاریخچه خانوادگی . معاینه چشمی . اکو کاردیوگرافی (استفاده از امواج صوتی جهت مشاهده مشکلات آئورت و دریچه های قلبی) . آزمایش ژنتیک درمان سندرم مارفان درمان سندرم مارفان می‌‌تواند از بروز عوارض این بیماری پیشگیری کند یا آنها را به تاخیر بیاندازد به ویژه در مواردی که این بیماری در سنین پایین خود را نشان داده باشد. همه افراد مبتلا به سندرم مارفان، به تمام عوارض بیماری دچار نمی‌شوند. افراد مبتلا باید از نظر ابتلا به عوارض زیر به دقت تحت پایش پزشک باشند، درمان بیماری به ناحیه مبتلا در بدن بستگی دارد. آنوریسم آئورت را می‌توان با دارو درمانی یا جراحی و مصرف دارو رفع کرد. این دارو ها با کاهش فشار خون، احتمال پارگی آنوریسم و شریان آئورت را کاهش می‌دهند. امکان دارد، مشکلات استخوان جناغ، چشم و ستون مهره‌ها نیازمند جراحی باشند. ادامه
 12. ویزای توریستی کانادا یک گزینه مهاجرتی موقت است که به گردشگران اجازه می دهد با هدف گردشگری و تفریح از کانادا دیدن کنند.ویزای توریستی کانادا به ویزای ویزیتوری کانادا یا ویزای اقامت موقت کانادا (TVR) نیز شناخته می شود. ویزای توریستی کانادا برای ۶ ماه به فرد متقاضی داده شده و بعد از اتمام مدت ویزا وی باید خاک کانادا را ترک کند.درخواست ورود دوباره به کانادا وابسته به نظر افسر مهاجرت بوده و تضمینی برای تمدید ویزا توریستی وجود ندارد. انواع ویزای توریستی کانادا ویزاهای توریستی کانادا بر دو نوع می باشند: ویزای یک بار ورود توریستی کانادا ویزای چند بار ورود توریستی کانادا هر دو ویزای توریستی کانادا برای مدتی معین شده معتبر بوده و پس از آن نمی توانند استفاده شوند. ویزای توریستی یک بار ورود ویزای یک بار ورود به دارنده ویزا اجازه می دهد که تنها برای یک بار به کانادا وارد شود. پس از اینکه دارنده ویزا کانادا را ترک می کند، او برای ورود مجدد به کانادا نیاز به یک ویزای جدید خواهد داشت. سفر به ایالات متحده و جزایر سنت پیرا مکیلن از این قاعده مستثنی هستند. در صورتی که گردشگر به ایالات متحده (از جمله توابع و قلمرو های آن) و یا جزایر سنت پیرا مکیلن سفر کند او جهت بازگشت به کانادا نیازی به ویزا نخواهد داشت. ویزای توریستی چند بار ورود ویزای چند بار ورود که اصطلاحا به آن ویزای مولتی کانادا فرد دارنده آن اجازه می دهد به مدت شش ماه بدون نیاز به تمدید آن به خاک کانادا رفت و آمد داشته باشند. ویزای چند بار ورود می تواند حداکثر تا ۱۰ سال یا یک ماه قبل از انقضای پاسپورت فرد معتبر باشد. اغلب مورد دوم اتفاق می افتد. سوپر ویزای کانادا یکی دیگر از انواع ویزای توریستی سوپر ویزای کانادا می باشد که مخصوص والدین است. سوپر ویزای کانادا مخصوص کسانی است که اقامت دائم کانادا را دارند و یم توانند برای پدر و مادر یا پدربزرگ و ملادربزرگ خود دعوتنامه بفرستند. این دعوتنامه در صورتی قابل اجراست که فرد بالای ۱۸ سال باشد. شرایط ویزای توریستی کانادا جهت واجد شرایط بودن برای دریافت یک ویزا توریستی کانادا، فرد باید مدارک لازم پایین را به مراجع مهاجرتی ارائه دهند: پاسپورت معتبر برخورداری از سلامت کافی داشتن منابع مالی برای پرداخت هزینه ها در هنگام اقامت در کانادا داشتن یک محل اقامت در خارج از کانادا یا دیگر تعلقات تا از بازگشت فرد به کشور خود پس از بازدید از کانادا اطمینان حاصل شود. داشتن قصد اقامت در کانادا برای مدتی کوتاه و معین شده داشتن قصد خروج از کانادا پس از پایان بازدید نداشتن تصمیم برای دنبال کردن موقعیت کاری یا استخدام شدن در زمان اقامت در کانادا عدم سو سابقه نداشتن تهدید امنیتی پذیرش پیروی از قوانین کشور برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید به سایت رسمی دفتر وکالت اپلو مراجعه کنید.
 13. در سال های اخیر کانادا در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی رشد بسیاری داشته است. این کشور زمین های کشاورزی زیادی را در خود جای داده و منابع طبیعی فراوانی نیز دارد. بیشتر مناطق به دلیل وجود هوای سرد قابل زندگی و یا کشاورزی نیستند، اما در مناطق جنوبی زمین های خوبی برای کشاورزی و مزرعه داری وجود دارد و زمینه ی مهاجرت به کانادا از طریق خرید زمین کشاورزی فراهم است. اما از چه طریق؟؟ دولت کانادا با تصویب طرح های حمایتی بودجه های کلانی را در تولید محصولات کشاورزی سرمایه گذاری می کند. مناطق گوناگونی در کانادا با آب و هوای معتدل وجود دارد که تامین کننده نیاز های داخلی این کشور هستند. در ۵ سال گذشته دولت برنامه های زیادی را برای توسعه تولید محصولات کشاورزی در نظر گرفته که باعث جذب کشاورزان از سایر کشور ها نیز شده است . برنامه کشاورزی ساسکاچوان برنامه صاحبان مزرعه و گردانندگان مزرعه در ساسکاچوان از زیر مجموعه برنامه استانی ساسکاچوان (SINP) است و امکان اخذاقامت دائم کانادا را برای متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به کانادا از طریق خرید زمین کشاورزی در ساسکاچوان را دارند، فراهم می کند. متقاضیان شرکت در این برنامه باید: تجربه قابل اثبات در زمینه کشاورزی داشته باشند. سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در یک پروسه و برنامه کشاورزی را داشته باشند. با خرید یک زمین کشاورزی در ساسکاچوان و فعالیت در این حوزه، قصد سکونت در این استان را داشته باشند. متقاضیان به عنوان مالک و یا اداره کننده یک مزرعه در ساسکاچوان باید دارای شرایط زیر باشند: ۱_تجربه کاری متقاضیان به منظور واجد شرایط بودن در این برنامه حتما باید تجربه مالکیت و یا اداره یک مزرعه (حداقل سه سال) را از طریق مستندات نشان دهند. ارائه مستنداتی مثل مدرک تحصیلی، اسناد مالی فعالیت های سابق و تجربه کار می تواند باعث اثبات داشتن تجربه کاری در این زمینه باشد. نمایندگان SINP ممکن است از طریق یک مصاحبه حضوری، توانایی متقاضی را دقیق تر بررسی و ارزیابی کنند. ۲_میزان دارایی متقاضیان شرکت در این برنامه باید مبلغی معادل ۵۰۰ هزار دلار کانادا (CAD) دارایی خالص داشته باشد و اثبات کند که دارایی خالص خود را از راه های قانونی بدست آورده است. البته، اسناد و مستندات از طرف یه نهاد وابسته به دولت ساسکاچوان مورد بازبینی قرار می گیرد. همچنین، دارایی خالص همسر متقاضی نیز مورد ارزیابی و بازبینی قرار می گیرد. متقاضی باید حداقل ۱۵۰ هزار دلار کانادا را در یک فعالیت کشاورزی جدید یا در جریان در استان ساسکاچوان سرمایه گذاری کند. ۳_سپرده نقدی قابل بازگشت در این روش مهاجرتی، اگر استان با درخواست متقاضی موافقت کند، توافق نامه عملکردی را برای وی ارسال می کند و متقاضی با امضای این توافق نامه، متعهد می شود تا یک زمین کشاورزی را در ساسکاچوان خریداری کند و در آن فعالیت کشاورزی داشته باشد. همچنین متقاضی باید مبلغ ۷۵ هزار دلار کانادا را به عنوان یک سپرده قرض الحسنه قابل بازگشت پرداخت کند. در صورتیکه تمام تعهدات موجود در توافق نامه برآورده شود، کل مبلغ سپرده به اضافه سودهای آن به متقاضی باز گردانده می شود. اگر SINP متوجه شود که متقاضی قصد اقامت دائم کانادا یا سکونت در استان ساسکاچوان را ندارد و قصد ندارد تا شرایط توافقنامه را برآورده نماید، سپرده و هر گونه بهره ی آن توسط استان ضبط خواهد شد.
 14. کدام شهر کانادا برای مهاجرت بهتر است؟ این یکی از متداول ترین سوالاتی است که متقاضیان مهاجرت به کانادا می پرسند. به طور کلی افراد با توجه به اهداف و علاقه مندی های خود، شهر خود را انتخاب می کنند ولی ایرانیان معمولا سه شهر مونترال، ونکوور و تورنتو را برای زندگی بعد از مهاجرت انتخاب می کنند. پاسخ این سوال به آنچه شما به دنبال آن هستید بستگی دارد. مونترال به طور متوسط هزینه زندگی کمتری دارد، در حالی که ونکوور به طبیعت زیبا و آب و هوای بهتر مشهور است. در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به کمک دفتر مهاجرتی اپلو در تهران به بررسی دو شهر پر طرفدار ونکوور و مونترال بپردازیم. 1. آب و هوای مونترال یا ونکوور، کدام بهتر است؟ کل کانادا که شمالی ترین کشور قاره آمریکای شمالی است ، در زمستان سرد می شود. با این حال ، آب و هوا در سراسر کشور متفاوت است. ونکوور به داشتن آب و هوای مطبوع تر معروف است ، در تابستان زیاد گرم نیست و در زمستان هم زیاد سرد نیست. اما در مونترال آب وهوا کمی متفاوت تر است، رطوبت می تواند تابستان ها را گرم و زمستان ها را بسیار سرد کند. اگر تحمل سرمای شدید در زمستان را ندارید، ونکوور انتخاب بهتری خواهد بود. اگر عاشق ورزش در فضای باز هستید ، ونکوور بهترین شهر برای شماست. در زمستان ، یک پیست اسکی سی دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد. در تابستان ، دوچرخه سواری در کوهستان و ورزش های ساحلی به وفور یافت می شود. اگر بیشتر مانند دویدن به ورزش های روزمره می پردازید ، این شهر هر ساله دارای مسابقات ماراتن و همچنین مسابقات دوچرخه سواری است. هر دو شهر دارای سالن های ورزشی مجهز نیز هستند ، اگرچه عضویت در سالن ورزشی در ونکوور گرانتر از مونترال است. 2. هزینه های زندگی در ونکوور بیشتر است یا مونترال در بیشتر موارد ، ونکوور شهری گرانتر از مونترال برای زندگی است. ونکوور اغلب در فهرست برترین مناطق جهان برای زندگی جای دارد. ونکوور شهر بزرگی است و محله های زیادی در آن وجود دارد. آپارتمانهای داخل مرکز شهر و خارج از مرکز شهر تقریباً پنجاه درصد در ونکوور گرانتر از مونترال هستند. در سایر هزینه ها نیز مونترال ارزان تر از ونکوور برای زندگی است. قیمت لباس در مونترال تقریباً ده درصد کمتر است و رستوران ها هم معمولاً حدود پانزده درصد ارزان ترند و فعالیت های اوقات فراغت ، مانند رفتن به سینما ، حدود پنج درصد مقرون به صرفه تر است. متوسط اجاره بها آپارتمان مبله و غیر مبله در شهر های ونکوور و مونترال در ماه می 2021 متوسط اجاره آپارتمان یک خوابه در ونکوور: مبله : 1898 دلار غیر مبله: 1713 دلار متوسط اجاره بهای آپارتمان یک خوابه در مونترال: مبله: 1426 دلار غیر مبله: 1192 دلار ونکوور یا مونترال؛ کدام شهر برای زندگی بهتر است؟
 15. sepidar

  قرص روپیکسون برای کبد چرب

  روپیکسون به گروهی از داروها به نام استاتین ها تعلق دارد. این دارو میزان کلسترول و سایر لیپیدهای ساخته شده توسط بدن را تنظیم و به کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی کمک می کند. روپیکسون نام تجاری روزوواستاتین می باشد. عوارض کلسترول بالا لیپیدها یا چربی ها از مواد غذایی مصرفی به طور طبیعی در بدن ساخته می شوند. آن ها به راحتی در بدن ذخیره شده و به عنوان منبع انرژی عمل می کنند. انواع چربی ها شامل کلسترول و تری گلیسیرید می باشند. اگر غلظت این چربی ها در خون بیش از حد طبیعی گردد، منجر به بیماری به نام هایپرلیپیدمی یا چربی خون بالا می شود. اگر غلظت کلسترول بالا رفته باشد، به آن هایپرکلسترولمی یا کلسترول خون بالا گفته می شود. غلظت بالای لیپیدها در خون منجر به احساس بیماری نمی شود، اما در صورت عدم درمان می تواند مشکل ایجاد کند. در افرادی که سطح چربی بالایی دارند، ممکن است تکه های چربی کوچکی به نام آتروما ایجاد شود. با رسوب چربی اضافی به دیواره رگ های خونی، این تکه ها ایجاد می شوند. با گذشت زمان، این تکه ها می توانند رگ خونی تفاوت آتورواستاتین و رزوواستاتین روزوواستاتین یک مهار کننده HMG-CoA ردوکتاز (یک "استاتین") است که با مهار HMG-CoA ردوکتاز، آنزیمی که کلسترول را در کبد تولید می کند، سطح کلسترول را کاهش می دهد. روزوواستاتین میزان کلسترول کل و همچنین میزان کلسترول LDL ("بد") خون را که خطر بیماری عروق کرونر (تصلب شرایین) و حملات قلبی را افزایش می دهد، کاهش می دهد. استاتین ها باعث افزایش کلسترول HDL ("خوب") و کاهش تری گلیسیرید نیز می شوند. روزوواستاتین برای کاهش خطر حملات قلبی، سکته مغزی و جراحی های عروق در بیماران بدون بیماری کرونر قلبی از نظر بالینی اما دارای چند فاکتور خطر برای بیماری قلبی استفاده می شود. را باریک کنند که به آن آترواسکلروز گفته می شود (سخت شدن شریان ها). آترواسکلروز جریان خون شریان را کاهش می دهد و خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی مانند حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد. گاهی گرفتگی عروق می تواند در پاهای شما رخ دهد و سبب ایجاد درد شود. کاربرد روزوواستاتین یا روپیکسون روپیکسون به گروهی از داروها به نام استاتین ها (یا مهارکننده های HMG-CoA ردوکتاز) تعلق دارد. این دارو میزان کلسترول و سایر لیپیدهای بدن را تنظیم می کند. این کار را با جلوگیری از عملکرد آنزیمی خاص (به نام HMG-CoA ردوکتاز) که بدن شما برای تولید چربی ها نیاز دارد، انجام می دهد. این امر خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد. همچنین در صورت افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی، حتی اگر سطح کلسترول شما نرمال باشد، می تواند این خطر را کاهش دهد. ادامه مطلب را در سایت ایلنا بخوانید
 16. اوره یکی از مواد حاصل از سوخت و ساز پروتئین های بدن است که در کبد تولید شده و به طور کامل از کلیه ها دفع می شود. بنابراین میزان اوره خون به صورت غیرمستقیم بیانگر عملکرد کلیه ها است. در این مقاله به بررسی اوره و اسید اوریک خون می پردازیم. هرگاه مقدار مصرف (سوخت و ساز) پروتئین افزایش یابد (مثلا در اثر افزایش میزان گوشت در رژیم غذایی و یا خونریزی گوارشی) یا فعالیت کلیه ها دچار اختلال شود و یا خون غلیظ گردد (مثلا در پی کاهش طولانی مدت میزان مایع مصرفی و یا دفع فراوان آب از بدن به علت اسهال طولانی و شدید)، میزان اوره هم افزایش می یابد. هم چنین از ٥٠ سالگی به بعد، به ازای هر ١٠ سال، مختصری میزان اوره خون افزایش می یابد که به علت کاهش ذاتی عملکرد کلیه در اثر افزایش سن است. مقدار طبیعی اوره خون در بالغین ۴۵-۱۵ mg/dl و در کودکان ۴۰-۱۰ mg/dl می باشد. بنابراین این آزمایش عمدتا بیانگر میزان آب بدن و تا حدی وضعیت عملکردی کلیه است. ‏ BUN یا میزان نیتروژن اوره خون نیز به صورت غیرمستقیم بیانگر میزان اوره می باشد. در واقع از ضرب مقادیر BUN در عدد ١/٨ میزان اوره خون مشخص می شود. برای مثال اگر در فردی میزان BUN ٢٠ باشد میزان اوره خون آن شخص ٣٦ است. میزان طبیعی BUN در بالغین حدودا ۲۰-۱۰ mg/dl است. علت پایین بودن اوره خون از علل کاهش سطح اوره خون (BUN) می توان به موارد زیر اشاره کرد: میزان پروتئین دریافتی کم باشد. (سوء تغذیه) سنتز و ساخت پروتئین مختل شود. (بیماری کبدی) میزان دریافت مایعات بیش از حد لازم باشد. (هیدراتاسیون بیش از حد) علل افزایش اوره ی خون از علل افزایش اوره ی خون می توان به موارد زیر اشاره کرد: اختلال کلیوی از دست رفتن آب بدن خونریزی گوارشی و یا خونریزی های داخلی بدن مصرف برخی از داروها نظیر متوترکسات، کاربامازپین و انتی بیوتیک های آمینوگلیکوزیدی مانند جنتامایسین یا امیکاسین از اختلالات کلیوی افزایش دهنده ی اوره خون می توان به دلایل پیش کلیوی (کاهش حجم مایعات بدن به علت کم آبی مفرط و یا خونریزی و از دست دادن حجم)، بیماری های درگیر کننده پارانشیم کلیه (سنگ کلیه بزرگ و متعدد، عفونت کلیه وسیع و یا بیماری های کیست کلیه) و یا علل بعد از کلیه (سنگ حالب انسدادی، تنگی شدید محل اتصال حالب به لگنچه کلیه و یا بزرگی پروستات انسدادی و مزمن) اشاره کرد. چگونه اوره خون را کنترل کنیم را در لینک زیر بخوانید: https://drshnategh.com/3989
 17. آیا مایل هستید به کانادا مهاجرت کنید، اما دقیقا نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ برای اخذ اقامت کانادا چه به صورت موقت و چه به صورت دائمی نیاز است که شما اطلاعات به روز و دقیقی از قوانین مهاجرت به کانادا و شرایط مهاجرت به کانادا در سال جاری داشته باشید. این نوشتار به شما کمک خواهد کرد که به سوال چگونه به کانادا مهاجرت کنیم پاسخ دهید و همچنین سریعترین راه مهاجرت به کانادا را پیدا کنید. چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ اگر می خواهید به کانادا مهاجرت کنید و نمی دانید از کجا شروع کنید بهتر است فرم ارزیابی اولیه مهاجرت به کانادا را پر کنید . در این فرم مشخصات و تحصیلات ،میزان دارایی و استعداد های هنری شما بررسی می شود. در صورتی که شرایط شما با یکی از روش های زیر مطابقت داشته باشد وکلای حقوقی اپلو با شما تماس گرفته و شما را راهنمایی می کنند. در ادامه به بررسی روش های مهاجرت می پردازیم. برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ مهاجرت به کانادا کار آسانی است ولی قبل از آن نیاز به تحقیقات بسیاری دارد چرا که اگر نقص مدارک و شرایط داشته باشید به راحتی رد می شوید اما اگر با راهنمایی درست، مسیر درست را انتخاب کرده باشید به راحتی می توانید به کانادا مهاجرت کنید. اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید باید با برنامه ریزی دقیق باید شروع کنید. ✅گام اول مشورت با افرادی که در کانادا زندگی میکنند و اقامت دائم دارند. ✅گام دوم انتخاب یکی از روش های مهاجرت به کانادا که در ادامه معرفی می کنیم ✅گام سوم تهیه مدارک لازم بر اساس روشی که انتخاب کرده اید ✅گام چهارم مشورت با وکیل مهاجرتی برای تضمین دریافت ویزا ✅گام پنجم پرداخت هزینه های مهاجرت به کانادا ✅گام ششم دریافت ویزا ✅گام هفتم دریافت سوشیال نامبر در کانادا ادامه مطلب را میتوانید در سایت دفتر وکالت اپلو بخوانید
 18. sepidar

  هشت علت قطره قطره آمدن ادرار

  آیا تا به حال دچار نشت ادرار شده اید؟ آیا تا بحال با پدیده ی قطره قطره آمدن ادرار موجه شده اید؟ بی اختیاری ادرار به طور معمول اینگونه شروع می شود. برخی افراد مبتلا به این بیماری ممکن است به صورت مکرر یا ناگهانی دچار نشت ادرار شوند. در برخی افراد، این اختلال می تواند منجر به ناتوانی در کنترل مثانه شود که نشت یا قطره قطره آمدن ادرار را به دنبال دارد. بی اختیاری ادرار میتواند هم در زنان و هم در مردان ایجاد شود. زنان این وضعیت را تقریباً دو برابر بیشتر از مردان تجربه می کنند. ۴۵ درصد زنان تا حدی بی اختیاری ادرار دارند. مسائل بی اختیاری ادرار مانند قطره قطره آمدن، با افزایش سن بیشتر می شود. در میان زنان ۲۰ تا ۳۹ ساله، تا ۳۷ درصد موارد، بی اختیاری ادرار را گزارش می کنند. چه عواملی باعث قطره قطره آمدن ادرار می گردد؟ علت های زیادی برای بی اختیاری ادرار وجود دارد، از جمله: بارداری، زایمان، یائسگی و ساختار مجاری ادراری زنانه ازعلل شایعتر بودن این بیماری در زنان است. بیماری هایی مانند دیابت، پارکینسون و مولتیپل اسکلروزیس( ام اس) می توانند به اعصاب کنترل کننده مثانه آسیب برسانند. بیماری های دستگاه ادراری، عفونت، سکته مغزی، جراحی و درمان سرطان های لگن نیز می توانند باعث بی اختیاری ادرار شوند. ۱_ تومور یا انسداد ۲_ مصرف داروهای خاص ۳_ غذاها یا نوشیدنی های خاص ۴_ مصرف مایعات زیاد مشاهده باقی مطلب
 19. آیا مایل هستید به کانادا مهاجرت کنید، اما دقیقا نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟برای اخذ اقامت کانادا چه به صورت موقت و چه به صورت دائمی نیاز است که شما اطلاعات به روز و دقیقی از قوانین مهاجرت به کانادا و شرایط مهاجرت به کانادا در سال جاری داشته باشید. این نوشتار به شما کمک خواهد کرد که به سوال چگونه به کانادا مهاجرت کنیم پاسخ دهید و همچنین سریعترین راه مهاجرت به کانادا را پیدا کنید. چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ اگر می خواهید به کانادا مهاجرت کنید و نمی دانید از کجا شروع کنید بهتر است فرم ارزیابی اولیه مهاجرت به کانادا را پر کنید . در این فرم مشخصات و تحصیلات ،میزان دارایی و استعداد های هنری شما بررسی می شود. در صورتی که شرایط شما با یکی از روش های زیر مطابقت داشته باشد وکلای حقوقی اپلو با شما تماس گرفته و شما را راهنمایی می کنند. در ادامه به بررسی روش های مهاجرت می پردازیم. برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ مهاجرت به کانادا کار آسانی است ولی قبل از آن نیاز به تحقیقات بسیاری دارد چرا که اگر نقص مدارک و شرایط داشته باشید به راحتی رد می شوید اما اگر با راهنمایی درست، مسیر درست را انتخاب کرده باشید به راحتی می توانید به کانادا مهاجرت کنید. اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید باید با برنامه ریزی دقیق باید شروع کنید. ✅گام اول مشورت با افرادی که در کانادا زندگی میکنند و اقامت دائم دارند. ✅گام دوم انتخاب یکی از روش های مهاجرت به کانادا که در ادامه معرفی می کنیم ✅گام سوم تهیه مدارک لازم بر اساس روشی که انتخاب کرده اید ✅گام چهارم مشورت با وکیل مهاجرتی برای تضمین دریافت ویزا .... ادامه مطالب را میتوانید در سایت دفتر وکالت اپلو مطالعه کنید.
 20. ویروس اچ پی وی از طریق رابطه جنسی واژنی، مقعدی و دهانی به راحتی قابل انتقال است. این ویروس به قدری رایج است که اغلب زنان و مردان در مرحله ای از زندگی خود قطعا به آن مبتلا می شوند. ویروس اچ پی وی (HPV) از طریق رابطه جنسی واژنی، مقعدی و دهانی به راحتی قابل انتقال است. این ویروس به قدری رایج است که اغلب زنان و مردان در مرحله ای از زندگی خود قطعا به آن مبتلا می شوند. افراد حتی در صورت عدم آگاهی از ابتلای خود می توانند این ویروس را به دیگران منتقل کنند. ابتلا به HPV از طریق توالت ها یا استخر های شنا امکان پذیر نیست. این ویروس در تماس های عادی بین فردی همچون دست دادن نیز منتقل نمی شود. ویروس اچ پی وی چیست؟ اچ پی وی، یک ویروس نبوده و گروهی حاوی بیش از 200 نوع ویروس هم خانواده است. HPV های منتقل شونده جنسی به دو دسته تقسیم می شوند: 1- انواع کم خطر HPV سبب بروز زگیل های تناسلی بر روی واژن و آلت تناسلی مردانه می شوند. 2- انواع پر خطر HPV سبب بروز سرطان در مردان و زنان می شوند. آیا ویروس اچ پی وی سبب بروز سرطان دهانه رحم می شود؟ اغلب اوقات، عفونت های HPV ظرف 1 تا 2 سال به صورت خود به خود از بین می روند. با این حال، امکان دارد بیماران به مدت چندین سال به این ویروس مبتلا باشند. در صورت عدم درمان عفونت HPV، این ویروس می تواند به سلول های دهانه رحم وارد شده و سبب بروز سرطان دهانه رحم شود. فاصله بین ابتلا تا تشکیل تومور اغلب بین 10 تا 30 سال طول می کشد. ویروس HPV با سرطان های زیر ارتباط داده شده است: مقعد گلو دهانه رحم واژن آلت تناسلی مردانه فرج آیا زنان واکسینه شده باز هم باید از نظر ابتلا به سرطان دهانه رحم غربالگری شوند؟ بله! از آنجایی که واکسن ها در برابر تمامی انواع سرطان زا ایمنی ایجاد نمی کنند، به افراد واکسینه شده توصیه می شود، که همچون زنان واکسینه نشده آزمایش های غربالگری را انجام دهند. امکان دارد، در آینده تغییراتی در توصیه های غربالگری به زنان واکسینه شده ایجاد شود. بسیاری از اطلاعات بدست آمده درباره ویروس HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) بر زنان متمرکز است زیرا این ویروس خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را بیشتر می کند. ادامه مطلب
 21. sepidar

  شلی دریچه قلب

  اضطراب، استرس و فشارهای روحی و فکری از عواملی هستند که باعث تشدید درد در ناحیه قفسه سینه و قلب می شوند. بر اثر این عوامل، افرادی که افتادگی دریچه قلب، یا شلی دریچه قلب دارند، علائم بیماریشان تشدید میشود. این دسته از بیماران و خانواده هایشان باید دور از هر گونه نگرانی و استرس، زندگی عادی خود را دنبال کنند. شلی دریچه قلب چیست (افتادگی دریچه میترال)؟ شلی دریچه قلب (میترال) زمانی رخ می‌دهد که لت‌های دریچه میترال، که بین دهلیز و بطن چپ قرار گرفته‌اند و با هر تپش قلب، باعث باز شدن یک طرفه این دریچه می‌شوند، بیشتر به درون دهلیز خم می‌شوند. این شرایط گاهی اوقات باعث نشتی دریچه و پس زدن خون از بطن به دهلیز چپ می‌گردد. در بیشتر افراد این شرایط تهدید کننده حیات نبوده و به درمان و یا تغییر در سبک زندگی نیاز ندارند. با این وجود برخی نیز به درمان نیاز خواهند داشت. علت افتادگی دریچه میترال (شلی دریچه میترال) اگرچه شلی دریچه قلب از جمله شایع‌ترین عوارض قلب است، اما هنوز تا اندازه‌ای علت آن مجهول است. اغلب بیمارانی که به آن مبتلا هستند، به دیگر مشکلات قلبی دچار نیستند، پس این عارضه ممکن است ارثی باشد. برخی دلایل افتادگی دریچه قلب می‌تواند ناشی از موارد زیر باشد: بیماری بافت پیوندی بیماری عروق كرونری قلب‌ کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک انسدادی تکثیر ميگزومی، توموری نزدیک دریچه بیماری رماتیسمی قلب (سابقه تب‌ روماتيسمى‌) علائم شلی دریچه قلب
 22. خیلی ها می‌پرسند جوراب واریس چیست ؟‌ اما مهم ترین نکته، نحوه استفاده از جوراب واریس است که در فواصل زمانی مشخص تعویض می شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا با قیمت جوراب واریس و انواع آن بیشتر آشنا شوید. رگ های واریسی هنگامی ایجاد می شوند که خون به جای اینکه به سمت قلب روانه شود، بخاطر نقص در دریچه های کوچک در رگ های فرد خون جمع می شود. رگ های واریسی در پاها و اطراف مچ پا بیشتر دیده می شوند. جوراب واریس برای چیست؟ پزشکان غالباً جوراب های واریس را برای بهبود گردش خون، جلوگیری از بدتر شدن واریس و کاهش درد یا ناراحتی توصیه می کنند. در اینجا، ما استفاده از جوراب ساق بلند و همچنین عوارض مرتبط را توضیح داده ایم. همچنین ما در مورد نحوه انتخاب جوراب، اندازه و شکل مناسب جوراب واریس بحث کرده ایم. لطفا با ما همراه باشید. تاریخچه جوراب واریس جوراب واریس از زمان ثبت آن در سال ۱۸۴۸ بیش از 170 سال است که می گذرد. جوراب واریس در گذر زمان پیشرفت زیادی کرده است. جوراب واریس استاندارد مقدار فشار کنترل شده ای را بر پا وارد می کند، بیشترین فشار وارده در مچ پاست که به تدریج در بالای آن کاهش می یابد. در روش های درمان خانگی واریس پا استفاده از جوراب واریس توصیه شده است. جوراب های واریس به طور سنتی برای بهبود گردش خون استفاده می شوند. به گفته نویسندگان سربازان رومی اغلب پاهای خود را در بندهای چرمی می پیچند تا گردش خون در طول راهپیمایی های طولانی بهبود یابد. جوراب های واریسی مدرن و پیشرفته تر طوری طراحی شده اند تا فشار پایدار در پاها ایجاد شود و به گردش خون به سمت قلب کمک کند. آیا جوراب واریس مفید است مطالعات نشان می دهد که جوراب های واریس می توانند برخی از علائم واریس را بهبود ببخشند، اما این گفته که جوراب ساق بلند به تنهایی رگ های واریسی را از بین می برد، درست نیست. انواع مختلف جوراب های واریس ساق بلند فشارهای مختلفی را اعمال می کند. جوراب ساق بلند معمولاً فشار بیشتری را در نزدیکی مچ پا و پا اعمال می کند و فشار اضافی آن، جریان خون را تقویت می کند و مانع ایجاد تورم در مچ پا می شود. جوراب های واریسی کاملاً در اطراف مچ پا، پا و ران قرار می گیرند و اغلب در اطراف مچ پا محکم هستند. این جوراب ها فشار زیادی ایجاد می کنند و با اعمال فشار استاندارد به پا باعث می شوند جریان خون آسان تر و بهتر از پا به قلب انجام شود.
 23. از تاریخ سى و یکم جولاى ٢٠١٨، براى مردم اروپا، آسیاى شرقى، و آفریقا که براى گرفتن ویزاى توریستی کانادا ،ویزای کار کانادا ، تحصیل، اقامت دائم، یا پناهندگى اقدام مى کنند، قانون بیومتریک کانادا تعریف شده و گرفتن عکس و اثر انگشت اجبارى شده است.عکس و اثر انگشتى که تهیه شده، براى تائید هویت مورد نیاز است. در قانون جدید انگشت نگاری کانادا این شرایط براى کشورهاى آسیایى،آفریقایی، و آمریکا از تاریخ سى و یکم دسامبر ٢٠١٨ شدیدتر خواهد شد.مسافرین از کشورهاى معاف از ویزا که با (eTA) مجوز مسافرت الکترونیکى و به عنوان توریست وارد کانادا مى شوند، نیازى به گذراندن این پروسه ندارند. اطلاعات بیومتریک کانادا دولت کانادا معتقد است که اطلاعات بیومتریک، پروسه ارسال درخواست و مهاجرت به کانادا را براى مسافرین کم خطر ساده تر مى کند.تمامى مسافرین بین سنین ١۴ تا ٧٩ سال مى بایست اطلاعات بیومتریک تهیه کنند، به جز در مورد پناهندگى که هیچ محدودیت سنى ندارد. تست بیومتریک کانادا انگشت نگاری کانادا یا تست بیومتریک هم در فاز درخواست ویزای کانادا و هم در فاز ورود به کانادا انجام مى شود.بیومتریک به افسر ویزا اجازه مى دهد تا درخواست ها را راحت تر مورد بررسى قرار دهد و جنایتکاران و متخلفین زودتر غربال شوند. همچنین بیومتریک یک مسافر براى تائید هویت او حین ورود به کانادا مورد استفاده قرار مى گیرد. هشت فرودگاه بزرگ کانادا داراى کیوسک هاى بازرسى شخصى هستند که اثر انگشت وعکس در آن جا مورد تائید قرار مى گیرند و مسافر بر روى صفحه نمایش اظهارنامه را مى تواند مطالعه کند. نحوه گرفتن وقت انگشت نگاری کانادا
 24. در جراحی رباتیک قلب یا کم تهاجمی قلب، جراح با استفاده از برش‌های جراحی کوچک ‌تر به عنوان جایگزین باز کردن کامل استخوان جناق و یا حذف دستگاه پمپ قلبی-ریوی از فرآیند عمل جراحی، سعی در کاهش عوارض و بهبود سریع‌تر و حفظ زیبایی بیماران به خصوص در بانوان دارد. در جراحی قلب باز به روش مرسوم، از شکاف جراحی با برش کامل استخوان جناق از خط وسط و همچنین دستگاه بای‌پس قلبی-عروقی استفاده می‌شود که هر دو آن‌ها، سبب تهاجمی بودن اعمال جراحی قلب و ایجاد کننده بسیاری از عوارض می‌باشند. جراحی قلب کم تهاجمی ممکن است برای درمان انواع بیماری‌های قلبی به ویژه ترمیم و تعویض دریچه های قلبی، ترمیم نقص دیواره بین دهلیزی و یا بای‌پس عروق کرونر انجام شود. به منظور تسهیل اعمال جراحی کمتر تهاجمی امروزه با استفاده از تجهیزات پیشرفته‌ از جمله؛ دستگاه‌های توراکوسکوپیک و روباتیک می‌توان اعمال جراحی قلب را با چند شکاف بسیار کوچک (۲-۳ سانتی‌متر) انجام داد. طبیعی ‌است که استفاده از این روش‌ها سبب بهبودی سریع‌تر بیمار، ترخیص زودتر از بیمارستان و برگشت سریع‌تر بیمار به کار خواهد شد. چه کسانی از جراحی رباتیک قلب سود می‌برند؟ به گفته دکتر فروزان نیا جراح قلب این روش درمانی، برای همه بیماران مناسب نیست. بهتر است در خصوص امکان استفاده از جراحی کمتر تهاجمی و نوع آن بگذارید پزشک جراح قلب با توجه به شرایط شما برایتان تصمیم بگیرد. جراح شما با بررسی سابقه پزشکی و معاینه شما و در نظر گرفتن نظرات دیگر متخصصان از جمله متخصص قلب و مشاوره‌ های دیگر، در صورت صلاحدید شما این روش جراحی را پیشنهاد خواهد داد. این نوع اعمال برای آن دسته از افرادی مناسب است که انجام جراحی قلب باز به روش مرسوم در آنها به دلایل مختلف دارای عوارض بیش از معمول بوده و یا به دلایل زیبایی، بیمار خواستار عمل به روش‌های کمتر تهاجمی با استفاده از ربات باشد. انواع جراحی های قلب با ربات 1- تعویض و ترمیم دریچه های قلبی دریچه‌های قلبی که وظیفه عبور خون از حفره ای به حفره دیگر قلب در زمان مناسب را برعهده دارند، ممکن است به دلایل مختلف مادرزادی یا اکتسابی دچار نارسایی یا تنگی شوند. بسیاری از این عیوب در نهایت برای ارتقا کیفیت زندگی و طول عمر بیمار نیازمند جراحی خواهند بود. در این شرایط و در صورت صلاحدید جراح، میتوان برای شما از روش‌های کمتر تهاجمی جراحی تعویض یا ترمیم دریچه استفاده کرد. در طی این عمل، جراح با استفاده از برش‌های کوچکتری نسبت به روش مرسوم اقدام به تعویض یا ترمیم دریچه خواهد کرد.
 25. عمل تعویض دریچه آئورت قلب بدون جراحی، پروسه‌ای است که در آن یک دریچه مصنوعی از طریق کاتتر (از طریق رگ محیطی و یا نوک قلب) جایگزین دریچه ای با عملکرد غیرطبیعی می شود و به عنوان جایگزینی برای عمل باز تعویض دریچه محسوب می‌شود. دریچه‌های قلب به دلایل متنوعی ممکن است دچار آسیب شوند. در بسیاری از این موارد، بیمار برای بهبودی کامل، افزایش کیفیت زندگی و طول عمر نیازمند جراحی تعویض دریچه یا ترمیم دریچه می باشد. اختلال دریچه های قلبی مشکلات دریچه‌ای قلب سبب می شوند که قلب شما به سختی کار کند و ممکن ‌است منجر به نارسایی قلبی شوند، از جمله بیماری های دریچه ای قلب می توان به موارد زیر اشاره کرد: ⛔ تنگی دریچه قلب طی آن دریچه به خوبی باز نمی‌شود و مانع عبور جریان طبیعی خون می‌شود. ⛔ نارسایی دریچه های قلب وقتی دریچه به خوبی بسته نمی‌شوند و اجازه نشت خون می‌دهد. ⛔ افتادگی دریچه قلب پرولاپس (افتادگی دریچه) که در این حالت لت‌های دریچه میترال به شکل مناسب بسته نمی‌شوند. با افزایش فشار داخل بطن چپ، پرده‌های دریچه میترال به داخل دهلیز چپ فشار داده می‌شوند که ممکن است سبب نشت مقدار اندکی خون شود. این مورد در بیماران خانم شایع‌تر است. عمل دریچه قلب عمل دریچه قلب بدون جراحی برای گروهی از بیماری‌های دریچه شامل؛ تنگی‌ها و نارسایی‌های دریچه استفاده می‌شود. قلب انسان دارای چهار دریچه آئورت، میترال، تریکوسپید و پولمونری (ریوی) است که ممکن است یک یا چندتای آن‌ها نیاز به درمان جراحی شامل ترمیم یا تعویض داشته باشند. در گذشته تمام عمل‌های تعویض دریچه به روش جراحی باز انجام می‌شد ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی این عمل در موارد خاص از طریق کاتتر و بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود. عمل تعویض دریچه قلب با کاتتر با توجه به موارد ذیل نسبت به جراحی به روش باز دارای عوارض کمتر و بهبودی سریع‌تر می باشد: ادامه مطلب
×
×
 • اضافه کردن...