رفتن به مطلب
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید ×
انجمن های دانش افزایی چرخک
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید

جديدترين اخبار از كشور ليبي را اينجا مطالعه كنيد


ارسال های توصیه شده

علت سقوط دیکتاتورها چیست؟

 

خبرنامه دانشجویان ایران: بعد از تونس و مصر الان نوبت طرابلس و لیبی است که عکس های دیکتاتوری به نام معمر قذافی را در شعله های آتش ببیند.

 

سرانجام سرهنگ "معمر قذافی" پس از چهار دهه حکومت بر لیبی به جمع دیکتاتورهای تونس و مصر پیوست تا تاریخ بار دیگر ثابت کند، ظلم و ستم هیچگاه پایدار و برقرار نمیماند.

 

بهار اسلامی که منطقه را فراگرفته ریشه نزدیکان به آمریکا را فراگرفته و هر روز منطقه را برای اسرائیل نا امن می کند.

 

به نظر شما دلایل اصلی سقوط بن علی در تونس؛ حسنی مبارک در مصر و معمر قذافی در لیبی چیست؟

 

رابطه با آمریکا و سکوت در برابر جنایات رژیم صهیونیستی را چقدر در این سقوط موثر می دانید؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مخفیانه در طرابلس قدم می زنم!

خبرنامه دانشجویان ایران:دیکتاتور لیبی که پس از سیطره انقلابیون بر باب العزیزیه،متواری شده است، در یک نوار صوتی مدعی شده است در طرابلس و خیابانهای آن به طور مخفیانه قدم می زند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، ساعاتی پس از سیطره انقلابیون بر باب العزیزیه، معمر قذافی در دومین نوار صوتی که شبکه های تلویزیونی العروبه و الرای پخش کردند، مدعی شد طرابلس در خطر نیست.

 

قذافی که پس از تصرف منزلش، متواری شده است، گفت : باب العزیزیه پس از 64 حمله هوایی ناتو با خاک یکسان شده است.

 

وی که ادعاهای جدیدش همه را به یاد دروغگویی های سعید صحاف وزیر اطلاع رسانی رژیم سابق عراق انداخت، ادعا کرد : تا آخرین قطره خونم مقاومت می کنم؛ یا پیروز می شوم یا به شهادت می رسم .

 

صحاف زمانی که نظامیان بیگانه بغداد را به اشغال خود در آورده بودند، در جمع خبرنگاران حاضر شد و ادعا کرد بغداد کاملا امن است و همه چیز در کنترل نیروهای صدام است.

 

دیکتاتور متواری لیبی مدعی شد : عقب نشینی از باب العزیزیه یک اقدام تاکتیکی بوده است.

 

قذافی در ادعای جالب گفت : به طور پنهانی در طرابلس و میدان الخضراء قدم می زنم و اطمینان می دهم که طرابلس در خطر نیست.

 

وی با تکرار اتهامات خود علیه انقلابیون و تشبیه مجدد آنها به موش اظهار داشت : از همه قبایل به ویژه در طرابلس می خواهم طرابلس و میدان الخضراء را از وجود موشها و گروههای مسلح پاکسازی کنند.

 

از سوی دیگر موسی ابراهیم سخنگوی رژیم قذافی مدعی شده است نیروهای قذفی برای دفاع از لیبی برای چندین ماه آماده هستند، ما آماده هستیم ماهها و حتی سالها از لیبی دفاع کنیم، ما لیبی را به صحنه مقاومت مستمر تا پیروزی تبدیل خواهیم کرد.

 

وی تصرف باب العزیزیه از سوی انقلابیون را کم اهمیت شمرد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

قذافی کشته شد؟/+عكس

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در طی ساعات گذشته، که درگیری ها در لیبی به اوج خود رسیده است، عکسی از جسد قذافی در توییتر منتشر شده است که هنوز صحت آن تایید نشده است.

 

 

 

10881_527.jpg

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سیف الاسلام خبر دستگیری خود را تکذیب کرد+عکس

 

 

 

 

 

سیف الاسلام، پسر معمر قذافی، در طرابلس با ظاهر شدن در بین هوادارانش خبرهای مربوط به بازداشتش را تکذیب کرد.

 

 

n00087208-b.jpg

 

سیف الاسلام در جمع هوادارانش گفت: «حضور من در اینجا برای تکذیب شایعههاست. ناتو و غرب دارای فناوریهای پیشرفته است. از پخش رادیو تلویزیون جلوگیری کردند. جنگ رسانهای و تبلیغاتی به راه انداختهاند تا در لیبی ایجاد هرج و مرج و وحشت ایجاد کنند. از طریق دریا و خودروهای غیر نظامی گروههای خرابکار به داخل کشور وارد کردند، اما مردم لیبی اعم از زن و مرد، دیروز و امروز، ستون فقرات شورشیان و موش ها را شکستند».

 

اکنون من در شهر طرابلس در حال گشتزنی هستم و میبینم که امور کاملاً آرام است و به همه جهان اطمینان میدهم که اوضاع در لیبی بسیار عالی است و خبرنگاران را به مناطق خطرناک خواهم برد. وی درباره اقدام دادگاه بینالمللی کیفری در صدور حکم بازداشت او نیز این دادگاه را با کلمهای تحقیرآمیز به تمسخر گرفت.

 

سیف الاسلام در باره سرهنگ قذافی گفت که پدرش همچنان درطرابلس پایتخت لیبی به سر میبرد و سالم است.

 

این درحالیست که درشامگاه دوشنبه، تلویزیون الجزیره خبرداد که پسر ارشد معمرقذافی، محمد نیز که درمنزل مسکونیاش دربازداشت بود، از دست مخالفان گریخته است.

 

به گزارش الجزیره، این فرار با کمک نیروهای وفدار به سرهنگ قذافی میسر شده است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

فیلم: لحظه دستگیری پسر قذافی

دانلود با حجم 3.81 مگابيت

 

هنگام گفتگوی تلفنی محمد قذافی با شبکه الجزیره، صدای درگیری شدید و تیراندازی به گوش میرسد که پسر قذافی در جواب مجری این شبکه وجود درگیری در منزل خود را تائید میکند. پس از گذشت دقایقی ارتباط تلفنی وی قطع میشود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

پسر قذافی از زندان انقلابیون لیبی گریخت

گزارشهای حاکی از آن است که یکی از پسران قذافی به کمک نیروهای وفادار پدرش توانست از دست انقلابیون این کشور بگریزد.

فار س نوشت:

 

 

 

شبکه خبری "الجزیره" اعلام کرد که گزارشها حاکی از آن است که "محمد قذافی" یکی از فرزندان دیکتاتور لیبی که روز گذشته توسط انقلابیون لیبی دستگیر شده بود،با کمک نیروهای وفادار به قذافی توانست بگریزد.

 

این در حالی است که هنوز هیچگونه خبری درباره سرنوشت معمر قذافی وجود ندارد.

 

سرهنگ "لیو لاپان" سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در جمع خبرنگاران گفت: پنتاگون معتقد است که "معمر قذافی هنوز از کشور نگریخته است.

 

لاپان افزود: ما اطلاعاتی نداریم که وی کشور را ترک کرده است و مکان واقعی وی همچنان نامشخص باقی مانده است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

جایزه 1.6میلیون دلاری برای دستگیری قذافی

 

شورای ملی انتقالی لیبی روز چهارشنبه اعلام کرد به کسانی که بتوانند معمر قذافی را دستگیر کنند ۱.۶ ملیون دلار جایزه می دهد.

 

سرویس بین الملل افکار نیوز - شورای ملی انتقالی لیبی روز چهارشنبه اعلام کرد به کسانی که بتوانند معمر قذافی را دستگیر کنند ۱.۶ ملیون دلار جایزه می دهد.

 

به گزارش افکار نیوز به نقل از العربیه ، این شورا همچنین اعلام کرده است اطرافیان معمر قذافی در صورتی که وی را به قتل برسانند ویا دستگیر کنند مورد عفو قرار خواهند گرفت.

 

قذافی در آخرین پیام صوتی خود اعلام کرده بود به صورت مخفی در خیابان های طرابلس قدم زده است اما هیچ خطری وی را تهدید نکرد.

 

او گفت : " بدون اینکه کسی متوجه شود برای مدت کوتاهی در طرابلس قدم زدم اما احساس نکردم که خطری شهر را تهدید می کند."

 

از سوی دیگر موسی ابراهیم سخنگوی قذافی نیز در یک پیام صوتی که از تلویزیون "العروبه" پخش شد گفت گردان های قذافی همچنان علیه نیروهای مخالفان وناتو مقاومت می کنند.

 

این در حالی است که باب العزیزیه مجتمع مسکونی رهبر لیبی ومحل ساختمان های مهم دولتی به دست مخالفان افتاده است.

 

این منطقه بوسیله سه دیوار بتنی بلند احاطه شده و علاوه بر ساختمان های اداری شامل چادر مشهور معمر قذافی نیز می شود که میهمانان رسمی خود را آنجا ملاقات می کرد.

 

از سوی دیگر عبدالسلام جلود مرد شماره دو رژیم معمر قذافی که اخیرا به انقلابیون پیوسته است در گفتگو با العربیه اعلام کرد که انقلابیون حتی در صورتی که منطقه باب العزیزیه را به تصرف خود درآورند ، قذافی و فرزندانش را در آنجا نخواهند یافت.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

انقلابیون فیلم ویدیویی چگونگی بازداشت هاله المصراتی گوینده دوآتشه هوادارمعمرقذافی را منتشرکرده اند.

 

سرویس بین الملل افکار نیوز - گوینده زن تلویزیون لیبی پیش از سقوط مجتمع " باب العزیزیه " در حالی که هفت تیر در دست داشت پشت صفحه تلویزیون ظاهرشد و تاکید کرد در راه دفاع از رژیم معمرقذافی مخالفان را می کشد و درپایان کشته خواهد شد.

 

به گزارش افکار نیوز به نقل از العربیه ،این فیلم سه تن از انقلابیون را نشان می دهد که وی را در منزلی در طرابلس بازداشت می کنند ویکی از آنها چگونگی بازداشت او را توضیح می دهد.

 

هاله المصراتی همزمان با نزدیک شدن انقلابیون به بخش های مهم طرابلس و تنگ تر شدن حلقه محاصره گرداگرد هواداران قذافی، در یک برنامه زنده تلویزیونی هفت تیر کشید و هشدار داد هر کس به ساختمان تلویزیون نزدیک شود، سر و کارش با این اسلحه خواهد بود.

 

گوینده تلویزیون دولتی لیبی پس از بازداشت از اخلاق خوش و ادب انقلابیون سخن گفت و تاکید کرد تحت حمایت یک خانواده خوب لیبیایی قرار دارد. او می گوید که به هیچ وجه مورد آزار و اذیت قرار نگرفت.

 

دانلود با حجم 4.78 مگابايت

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

آشکار شدن دروغ قذافی بعد از 25 سال ؛

 

داستان کشته شدن دختر خوانده معمرقذافی دروغ بود !! + عکس پس از 25 سال و با آغاز انقلاب لیبی دروغ کهنه قذافی در خصوص کشته شدن دختر خوانده اش، برملا شد.

 

 

IMAGE634500861191875000.jpg

null.gif

به گزارش جام نیوز، به نقل از سایت العربیه27آگوست(5شهریور)، معمرقذافی دروغگوی ماهری است ؛ یکی از دروغ های بزرگ او داستان کشته شدن کودک شیرخواری است که وی پدرخوانده او بود.

هنگامی که هواپیماهای آمریکا مجتمع باب العزیزیه را در سال 1986 بمباران کردند قذافی در حالی که کودک شیرخواری دردست گرفته بود به خبرنگاری گفت دخترش هناء در بمباران کشته شد. در این 25 سال اظهارات فراوانی درمورد این شایعه ومظلوم نمایی قذافی منتشرشد اما دلیل محکمی برای آشکار شدن دروغ او ارائه نشد.

روز پنجشنبه گذشته انقلابیون در مجتمع باب العزیزیه به اسنادی دست یافتند که نشان می دهد هناء قذافی در بمباران کشته نشده است.

یکی از این اسناد گواهینامه شرکت در کلاس آموزش زبان انگلیسی است که دخترخوانده قذافی چند سال پیش گذرانده بود و دیگری مدارکی که نشان می دهد این دختر 25 ساله در رشته پزشکی ادامه تحصیل داده وپیش از انقلاب مردم علیه دیکتاتور لیبی در وزارت بهداشت مسئولیت دولتی داشت.

آمریکا در سال 1986 همزمان با حکومت رونالد ریگان لیبی را به دست داشتن در انفجار یک دیسکو در برلین متهم کرده بود. در این انفجار 3 تن کشته شدند و بیش از 200 نفر که بیشتر آنها سربازان آمریکایی بودند زخمی شدند. آمریکا بلافاصله پاسخ محکمی به قذافی داد و با 100 جنگنده طرابلس و بنغازی را بمبارن کرد. در این عملیات علاوه بر چند مرکز نظامی و امنیتی ، باب العزیزیه محل اقامت و حکومت قذافی نیز بمباران شد و 37 تن کشته شدند.

دیکتاتور لیبی پس از عملیات جسد یک کودک شیرخواری را به یک خبرنگار آمریکایی نشان داد و اعلام کرد این کودک دخترخوانده او هناء است.

او سپس با خود خلوت کرد تا پاسخ مناسبی به آمریکا بدهد. قذافی دو سال بعد یک هواپیمای مسافربری آمریکایی را بر فراز لاکربی منفجر کرد و 259 تن از مسافران و 10 تن از اهالی محل سقوط هواپیما را به کام مرگ کشاند. او سپس نام هناء را بر چندین مرکز و موسسه دولتی نهاد تا یاد و نام او در ذهن مردم بماند.

اما اکنون پس از باز شدن طلسم باب العزیزیه دروغ بزرگ قذافی آشکار شد و مردم لیبی دریافتند که هناء طی این سالها با آنها زندگی می کرد و اکنون 25 ساله است وگمان می رود به همراه عایشه دخترقذافی و مادر و دیگر اعضای خانواده اش به یکی از کشورهای همسایه گریخته است.

پیش از این نیز سه مدرک در مورد زنده بودن دختر قذافی منتشر شده بود اما هر بار توسط مقامات این کشور تکذیب شدند.

خبرگزاری شینهوا در سال 1999 عکسی منتشر کرد که نلسون ماندلا رهبر سابق آفریقای جنوبی و اعضای خانواده قذافی را دور میز ناهارخوری در خیمه قذافی نشان داد. در این عکس یک دختر 14 سال نیز در بین جمع بود و خبرگزاری ها وتحلیلگران در آن زمان اعلام کرده بودند او همان هناء قذافی است.

روزنامه " دی ولت " چاپ آلمان نیز همزمان با گسترش قیام مردم علیه قذافی و بلوکه شدن اموال او وفرزندانش نام هناء قذافی را نیز اعلام کرد و تاکید کرد او در سویس حساب بانکی دارد. در ماه جاری نیز پس از اینکه بریتانیا شورای انتقالی را به رسمیت شناخت سندی به این شورا ارائه کرد که در آن تاکید می کند یک پزشک بریتانیایی در سال 2008 دختری را به نام هناء قذافی معاینه کرده بود.

از اسناد به دست آمده، یکی، گواهینامه دوره زبان انگلیسی است که توسط معلمی به نام زبیده شیبانی از مرکز فرهنگی بریتانیا در طرابلس امضا شده است.

سند دیگر نیز کارت ورود به جلسه امتحانات دانشکده پزشکی " الفاتح " در طرابلس است که نام و شماره صندلی هناء قذافی در آن مشخص شده است. یک عکس از او نیز به همراه عایشه قذافی پیدا شده و عکس دیگری که او را با لباس فرم پزشکی نشان می دهد. عکس های دوره نوجوانی و کودکی هناء نیز در این مجتع پیدا شده است و دیگری کسی شک ندارد که هناء قذافی زنده است.

dokhtar%20khande%20ghazzafi%201.jpg

 

dokhtar%20khande%20ghazzaf%202.jpg

 

dokhtar%20khande%20ghazzaf%203.jpg

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اخبار ضد و نقيض از فرار قذافي به الجزاير

خراسان - مورخ یکشنبه 1390/06/06 شماره انتشار 17919

نويسنده: رضاخواه

NewsImage.aspx?id=212134&filename=31.jpg

انقلابيون ليبي ميگويند در حال حاضر تقريبا کنترل کامل طرابلس، پايتخت ليبي را در اختيار دارند و تنها در چند منطقه با مقاومت طرفداران سرهنگ معمر قذافي رو به رو شدهاند. درگيريهاي پراکنده اي در اطراف فرودگاه بين المللي طرابلس ميان طرفين روي داده اما مرکز شهر عمدتا آرام است. با اين حال در راس لانوف، شهر بندري نفت خيز، هواداران سرهنگ قذافي در برابر حملات انقلابيون مقاومت مي کنند. انقلابيون در حال آماده شدن براي حمله به شهر سرت، زادگاه سرهنگ قذافي هستند. اين شهر، آخرين پايگاه عمده قذافي به شمار ميرود. اين در حالي است که اخبار ضد و نقيضي درباره فرار قذافي از ليبي منتشر شده است. روز گذشته الشرق الاوسط به نقل از انقلابيون ليبي اعلام کرد که کارواني متشکل از 6خودروي ضد گلوله مرسدس بنزمتعلق به معمر قذافي و مسئولان ارشد ليبي از اين کشور به الجزاير وارد شد. خبرگزاري مصرنيز گزارش داد که انقلابيون نتوانستند اين خودروها را تعقيب کنند چرا که اين خودروها بسيار مجهز و پيشرفته بودند و انقلابيون امکانات لازم در اين زمينه را نداشتند. الجزاير اين اخبار را تکذيب کرده است.

 

درخواست دبيرکل سازمان ملل

در همين حال بان کي مون، دبيرکل سازمان ملل از جامعه جهاني خواسته تا با همکاري با يکديگر، نظم را در ليبي برقرار کرده و به درگيري ها پايان دهند. وي گفت :بحران ليبي وارد مرحله جديدي شده و در اين مرحله، تاکيد بايد بر انتقال نرم و آرام قدرت باشد. دبيرکل سازمان ملل که پس از نشستي در سازمان ملل سخن مي گفت افزود: نياز فوري براي پايان دادن به درگيري ها و برقراري ثبات وجود دارد. او گفته است رهبران کشورها بايد به ليبي براي مقابله با بحران انساني موجود کمک کنند. ليبي در حال حاضر با کمبود آب آشاميدني، مواد غذايي، سوخت و تجهيزات پزشکي رو به رو است و اين مسئله، جان ميليون ها نفر را به خطر انداخته است.

 

شروط اتحاديه آفريقا براي بهرسميت شناختن مخالفان قذافي

اين در حالي است که به گزارش دويچه وله اتحاديه آفريقا، شوراي ملي انتقالي ليبي را نماينده مشروع مردم ليبي نميداند. نمايندگان اين اتحاديه در نشست جمعه که در پايتخت اتيوپي آديس آبابا برگزار شد، خواستار تشکيل يک دولت فراگير در ليبي شدند. اين اتحاديه خواستار حضور تمام گروهها از جمله طرفداران ديکتاتور فراري ليبي، معمر قذافي هستند. قابل ذکر است که معمر قذافي تا کنون بزرگ ترين پشتيبان مالي اتحاديه آفريقا بود که ۹ سال پيش به سرپرستي او بنيان گذاشته شد. نمايندگان اتحاديه آفريقا در نشست روز جمعه همچنين خواستار تشکيل کميته آشتي ملي و برگزاري انتخابات آزاد در ليبي شدند. جاکوب زوما، رئيس جمهور آفريقاي جنوبي در اين نشست تأکيد کرد، تا زماني که نبرد در ليبي ادامه دارد شوراي ملي انتقالي ليبي نميتواند نماينده مشروع مردم ليبي باشد. رئيس جمهور آفريقاي جنوبي که رياست اتحاديه آفريقا را نيز بر عهده دارد، خواستار آتشبس فوري در ليبي شد. تا کنون ۲۰ کشور از ۵۴ کشور عضو اتحاديه آفريقا شوراي ملي انتقالي ليبي را به رسميت شناختهاند اما برخي از اعضا مانند زيمباوه به شدت مخالف اين شورا هستند.

 

تلاشهاي قذافي براي پايان جنگ با ناتو

از سوي ديگر روزنامه گاردين روز جمعه گزارش جالبي از اسناد محرمانه معمر قذافي منتشر کرده است. گزارشگر گاردين در طرابلس نگاهي داشته به اسناد و مدارک محرمانهاي که از تلاش معمر قذافي براي پايان جنگ در ليبي خبر ميدهند. قذافي که از آغاز جنگ زميني ناتو در ليبي هراس داشته است، تلاش کرده با شخصيتهاي شناخته شده و مطرح از هنرپيشگان هاليوود گرفته تا سناتورهاي آمريکايي ارتباط برقرار کند و از آن ها بخواهد ميانجي صلح شوند. يکي از مهمترين اين افراد نماينده کنگره آمريکا، دنيس کوچيني بوده است.

معمر قذافي تلاش کرده با کمک يک واسطه در آمريکا، دنيس کوچيني را متقاعد کند دست به "مأموريت صلح" بزند و به ليبي سفر کند. حکومت قذافي تضمين کرده بود که تمامي هزينههاي اين سفر را متقبل خواهد شد. آقاي کوچيني در گفتوگو با روزنامه گاردين صحت اين مورد و علاوه آن بر گفتوگويي در همين زمينه با نخست وزير ليبي، بغدادي علي المحمودي را تصديق کرده است.

اين نماينده کنگره آمريکا به گاردين گفته است که وضعيت ليبي از نظر او نامطمئنتر از آن بوده که او بتواند دست به اقدامي در جهت صلح و انجام چنين سفري بزند. روزنامه گاردين در اين گزارش به اسنادي اشاره کرده است که خبر از تلاش قذافي براي وارونه نشان دادن اعتراضات مردمي در کشورش ميدهند.

در ميان اين اسناد پيشنويس سخنرانيهاي قذافي نيز وجود دارد که در آن ها تأکيد شده «ناآراميهاي ليبي انقلابي مردمي نيست و از سوي القاعده هدايت ميشود». قذافي در گفتوگو با خبرنگاران هر بار جملاتي از اين قبيل را تکرار ميکرد و با تأکيد بر "القاعده" تلاش داشت سرکوب خونبار مخالفان خود را توجيه کند.

گاردين در مورد چگونگي دسترسي به اين اسناد يا مبلغ احتمالي که بابت آن ها پرداخت شده، سکوت کرده است. احتمال داده ميشود که مخالفان قذافي پس از تصرف مقر معمر قذافي، موسوم به مجتمع "باب العزيزيه"، امکان دسترسي به اين اسناد را براي گزارشگر گاردين فراهم کرده باشند.

 

صحنه هاي فجيع بيمارستان ابوسليم

روز جمعه بيش از ۲۰۰ جسد متلاشي و تجزيه شده در بيمارستاني در يکي از مناطق طرابلس، پايتخت ليبي کشف شد. به گزارش بي بي سي اجساد مرد و زن و کودک در روي تخت ها و راهروهاي بيمارستان ابوسليم ديده مي شود. بر اساس اين گزارش هنوز معلوم نيست که قربانيان چه کساني هستند اما برخي از آن ها غيرنظامي و برخي نيز مزدوران آفريقايي به نظر مي رسند. اين بيمارستان به دليل درگيري هاي شديد در اطراف و نيز فرار پزشکان و پرستاران بسته شد و بيماران به حال خود رها شدند تا جان دادند. منابع ليبيايي همچنين اعلام کردند تکتيراندازهاي مستقر در اطراف اين بيمارستان مانع انتقال و يا ورود هر فردي به بيمارستان ميشدند و به دنبال اين اقدامات افراد مجروح به دليل نبود مراقبتهاي ويژه درگذشتند. در ادامه يک گروه از جمعيت بينالمللي هلال احمر بيماران زنده مانده در اين بيمارستان را به منطقهاي ديگر منتقل کردند. از سوي ديگر سازمان عفو بينالملل اعلام کرد که اسناد و مدارکي در دست دارد که نشان ميدهد، نيروهاي قذافي بيش از 150 زنداني در طرابلس را کشتند. اين سازمان در ادامه اعلام کرد: زماني که انقلابيون ليبي مقر قذافي واقع در باب العزيزيه را به دست گرفتند، اين زندانيها سعي داشتند فرار کنند و نيروهاي قذافي بيش از 150 تن را به قتل رساندند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

انقلابیون را این دختر اعدام می کرد + تصویر

به گزارش بی باک، روزنامه ديلي ميل گزارش داد: یک دختر 19 ساله که هم اکنون زنداني انقلابيون ليبي است، مسئولیت اعدام مخالفان قذافی را عهده دار بوده است.

 

 

نسرين منصور الفرقاني که در حال حاضر در بیمارستان است، اعتراف کرده که 11 انقلابی لیبی را کشته است.

9094_238.jpg

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دختري كه براي قذافي اعدام ميكرد + عكس

يك دختر 19 ساله ليبيايي به نام "نسرين منصور الفرقاني" متهم است كه يازده زنداني از انقلابيون ليبي را اعدام كرده است.

به گزارش جهان به نقل از روزنامه انگليسي ديليميل، وي كه در بيمارستان نظامي متيقه نگهداري ميشود روز گذشته اعتراف كرد كه طي يك هفتهاي كه منجر به سقوط طرابلس و خروج آن از دست وفاداران به قذافي شد، يازده تن از زندانيان انقلابي را شخصا اعدام كرده است.

 

الفرقاني در تشريح نحوه اعدام انقلابيون ليبي ميگويد: "هر بار كه يكي را ميكشتم، يك زنداني ديگر را به اتاق ميآوردند، او با بهت به زنداني كشته شده و روي زمين افتاده مينگريست و من به فاصله يك متر او را نيز ميكشتم!"

 

nf00183945-1.jpg

 

الفرقاني كه تنها يكي از زنان شبهنظامي استخدام شده توسط قذافي است اكنون توسط انقلابيون تحت نظر و در انتظار محاكمه به سر ميبرد. وي مدعي است كه از سوي برخي فرماندهان نظامي قذافي از جمله فرمانده گارد او در طرابلس مورد آزار و اذيت جنسي واقع شده است.

 

اين زن كه خون يازده نفر اكنون به پاي او نوشته شده است ميگويد: "من به مخالفان قذافي آنچه را كه كردهام، اعتراف كردهام. آنها بسيار عصباني هستند و نميدانم كه ميخواهند با من چه كنند؟"

 

nf00183945-2.jpg

 

الفرقاني ميگويد كه خانوادهاش از طرفداران قذافي نبودهاند. وي نحوه پيوستن خود به گارد زنانه قذافي را چنين تشريح كرده است: پدر و مادر من از هم جدا شدند و من كه همسر جديد پدرم را دوست نداشتم تصميم گرفتم تا با مادرم زندگي كنم. مادرم داراي دوستي به نام "فاطمه الدربي"، يكي از فرماندهان اين گارد بود. سال گذشته كه دانشگاه را براي پرستاري از مادرم كه مبتلا به سرطان بود ترك كردم، توسط الدربي به استخدام نيروهاي گارد زنان قذافي درآمدم.

 

پيوستن نسرين الفرقاني به نيروهاي قذافي با اعتراض خانوادهاش مواجه شده اما اصرار بيش از حد الدربي باعث ميشود كه وي به استخدام نيروهاي قذافي درآيد، چرا كه نسرين با زيبايي و جواني خود دقيقا همان چيزي بود كه نيروهاي قذافي به دنبالش ميگشتند.

 

پس از آن الفرقاني به اردوگاههاي آموزشي قذافي منتقل شده و به عنوان يك تكتيرانداز آموزش ميبيند. وي اكنون متهم به قتل يازده تن از هموطنان خود است و به اين قتلها اعتراف نيز كرده و احتمالا بايد در انتظار اعدام باشد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

رشد بانکداری اسلامی در لیبی در پی سرنگونی قذافی

رئیس پیشین بانک مرکزی لیبی در گزارشی اعلام کرد که سرنگونی قذافی به پیشرفت بانکداری اسلامی در این کشور کمک می کند.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، رئیس پیشین بانک مرکزی لیبی با اعلام این خبر افزود: قذافی دیکتاتور لیبی زمینه را برای رشد صنعت بانکداری اسلامی در این کشور از بین برده بود.

قذافی در طول 40 ساله حکومت خود بر لیبی بدون ارائه دلیلی پیشنهادهای مبنی بر گسترش صنعت بانکداری اسلامی را می پذیرفت این در حالی است که رئیس پیشین بانک مرکزی اروپا اعلام کرده که وی در طول دوره ریاست خود به بانک ها اجازه داده است تا زمینه را برای معاملات و تجارت های اسلامی فراهم کنند.

وی با اظهار تأسف از بی نتیجه ماندن طرح ها و برنامه های بانک ها در این زمینه خاطرنشان کرده است که بانک ها همه تلاش خود را در این راستا به کار می برند اما به دلیل مخالفت تصمیم گیرنده های سیاسی کشور برنامه های آن ها با ناکامی مواجه می شد.

کارشناسان معتقدند انقلاب اخیر در سایر کشورهای آفریقا از جمله مصر و تونس و همچنین کشورهای عربی یمن زمینه را برای رشد صنعت بانکداری اسلامی فراهم کند زیرا سردمداران آن ها که مانع پیشرفت این صنعت می شدند یا سرنگون شده اند و یا برای ایجاد موانع بر سر راه پیشرفت دیگر قدرتی ندارند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

الجزیره اعلام کرد؛

 

امان خواستن پسر قذافی از انقلابیون فرمانده شورای نظامی طرابلس'عبد الحکیم بلحاج'در مصاحبه ای با شبکه الجزیره گفت:«انقلابیون از مکان های اختفای تعدادی از افراد خانواده قذافی مطلع هستند.»

 

 

IMAGE634504248504687500.jpg

null.gif

به گزارش جام نیوز؛ شبکه الجزیره امروز 31 آگوست(9شهریور) اعلام کرد: فرمانده شورای نظامی طرابلس"عبد الکریم بلحاج"در مصاحبه ای با شبکه الجزیره گفت:«انقلابیون از مکان های اختفای تعدادی از افراد خانواده قذافی مطلع هستند.»

وی در ادامه اشاره کرد: «"ساعدی" یکی از پسران قذافی درخواست کرده به شرط ضمانت سلامتش قصد پیوستن به انقلابیون را دارد.»

این مسئول نظامی همچنین اضافه کرد: «امروز طی تماس تلفنی که "ساعدی" با وی داشته است، درخواست کرده تا مقدمات پیوستنش را به انقلابیون در مقابل ضمانت سلامتش فراهم کنند، تا در خدمت ملت لیبی و انقلاب این کشور باشد. "بلحاج" بیان داشت: «ضمن اینکه "ساعدی" به محل اختفای خود اشاره کرده، از مکان اختفای قذافی هم اطلاعات غیر موثقی در اختیار داریم.»

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مشاور ویژه بان کی مون در امور لیبی اذعان کرد؛

 

لیبی کمک انسانی می خواهد نه نیروی نظامی.

یان مارتین مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور لیبی گفت: مردم لیبی به دنبال دریافت کمک های انسانی هستند و تمایلی به ارسال نیروهای نظامی به کشورشان را ندارند.

 

 

 

IMAGE634504253650312500.jpg

null.gif

به گزارش جام نیوز؛ شبکه الجزیره امروز 31 آگوست (9شهریور) در خبری گفت: "یان مارتین" (Ian Martin) مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور لیبی گفت: مردم لیبی به دنبال دریافت کمک های انسانی هستند و تمایلی به ارسال نیروهای نظامی به کشورشان را ندارند.

 

وی اشاره کرد که راهکار ارسال نیروهای نظامی ناظر به لیبی جزء سناریوهائی بود که احتمال داشت بعد از پایان مشکل لیبی برای نظارت بر آتش بس عملی شود. وی توضیح داد که وضع لیبی به شکل متفاوتی در آمده و در این برهه زمانی ضروری است که سازمان ملل به فکر ارسال کمکهای سیاسی و انسانی و اقتصادی به لیبی باشد.

 

وی تاکید کرد که شورای انتقالی لیبی اصرار دارد که نیروهای پلیس لیبی مسئولیت امنیت داخلی شهرهای مختلف انقلابی لیبی را به عهده بگیرند و حضور هرنوع نیروی نظامی خارجی در خاک کشورشان را رد کرده و به شدت با آن مخالفت می کنند .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یک منبع فرانسوی:

کدام کشور قذافی را پناه خواهد داد؟

r_t_kh.gif l_t_kh.gif

یک منبع نظامی فرانسه از تصمیم دیکتاتور لیبی و خانواده وی برای پناهندگی به کشور بورکینافاسو خبر داد.

r_b_kh.gif l_b_kh.gif

به گزارش الجزیره، یک منبع نظامی فرانسه اظهار داشت که معمر قذافی و پسرش سیف الاسلام در پی پناهندگی به کشور بورکینافاسو هستند.

 

این منبع افزود: یک کاروان بزرگ متشکل از خودروهای زرهی لیبیایی که نیروهای ارتش نیجریه آنها را همراهی می کردند در ساعات پایانی شب گذشته وارد آگادیز در شمال این کشور شدند.

 

این کاروان 200 تا 250 نفر که شماری از افسران گردان های امنیتی قذافی نیز در آن حضور داشتند را در خود جای داده بود و از طریق الجزایر وارد نیجریه شد.

 

بنا بر اعلام این منبع فرانسوی، قذافی و پسرش سیف الاسلام به دنبال پیوستن به این کاروان و پناهندگی به بورکینافاسو هستند.

 

منبع: مهر

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تیتر خبر : این زن جادوگر باعث فرار قذافی از دست انقلابیون شده است +عکس

تاریخ درج : 1390/06/22

تعداد نمایش : 46 به گزارش پرداد و به نقل از پانا و به نقل از روزنامه بیلد: "مبروکه" نام جادوگر مخصوص معمر قذافی می باشد که تا همین اواخر نزد وی زندگی می کرده و کمک به دیکتاتور در امور ماورائی مسئولیتی بود که وی به عهده داشته است.

این در حالی است که قذافی در تمامی مراحل و شئونات زندگی از جمله این که چه کسی را به حضور بپذیرد، چه هنگام قصرش را ترک کند و یا کجا بخوابد تحت تاثیر تصمیمات این جادوگر نیجری بوده است.

n00003110-b.jpg

بر اساس همین گزارش جادوگر نیجری قذافی که تا کنون بصورت ناشناس مانده است . وقوع درگیری در لیبی را پنیز یش بینی کرده است و با راهنماییهای خود پیش از تصرف اقامتگاه قذافی موجب فرار وی از دست انقلابیون در طرابلس شده است. گفتنی است با گذشت بیش از 6 ماه از نبرد انقلابیون با مزدوران قذافی، وی همچنان به مقاومت ادامه داده و مدعی است که تا از بین بردن تمام مخالفانش از پای نمی نشیند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • irsalam موضوع را غیرمهم کرد

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...