رفتن به مطلب
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید ×
انجمن های دانش افزایی چرخک
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید

تمام آنچه که در 90 ديشب گذشت


irsalam

ارسال های توصیه شده

تمام آنچه که در 90 ديشب گذشت شماره خبر :27795

3550640.jpg

برنامه نود اين هفته نيز با بررسي موضوع "سقف قرارداد در فوتبال کشور" روي آنتن رفت.
[align=justify]عادل فردوسي پور اين هفته موضوع سقف قرارداد در فوتبال را در برنامه اش مورد بررسي قرارداد. او به همين منظور بيژن ذوالفقارنسب و عزيزالله محمدي را به استوديو نود دعوت کرد تا آنها در اين باره نظر بدهند. البته اين مساله در اواسط برنامه بررسي شد که در ادامه توضيحات آن ارائه مي شود.

* تمرين ليگ برتري هاي مس سرچشمه در کنار نونهالان

اولين گزارش نود مربوط به محل تمرين تيم مس سرچشمه بود. بازيکنان اين تيم در حالي تمرين مي کردند که در گوشه ديگري از محل تمرين نونهالان زيادي حضور داشتند. سرويس بهداشتي کثيف اين محل تمرين نيز به تصوير کشيده شد تا اين امکانات ضعيف نمايانتر شود. البته مسوول مجموعه ورزشي براي آنکه آبروي کرماني ها بيشتر از اين نرود، اجازه فيلمبرداري در بخش هاي ديگر را نداد.

همچنين تماشاگران سرچشمه که از اين مسائل ناراضي بودند، اعتقاد داشتند تيمشان "هووي" مس کرمان است و به همين دليل به آن رسيدگي نمي شود.

* گل دوم پرسپوليس مردود شد

در بررسي صحنه هاي داوري ديدار پرسپوليس و مس سرچشمه کرمان، مسعود مرادي کارشناس برنامه اعتقاد داشت گل دوم پرسپوليس در شرايطي به ثمر رسيد که محمد نوري ابتدا با دست توپ را کنترل کرد. فردوسي پور نيز به اين نکته اشاره کرد که اگر اين گل در جريان بازي مردود اعلام مي شد، مشخص نبود وضعيت سرخپوشان الان چگونه بود.

* دفاع عادل از گزارشگر اصفهان

اولين کسي که روي خط تلفني برنامه نود آمد، اصغر فروتن سرپرست ذوب آهن بود. او معتقد بود جريمه 50 ميليوني محمد قاضي براساس قوانين باشگاه صورت گرفته و حتي تقصير را بر گردن گزارشگر بازي با فولاد انداخت. فردوسي پور نيز با اشاره به اينکه اعتراض بازيکنان ذوب آهن به تعويض شدن تبديل به يک اپيدمي در اين باشگاه شده است، از گزارشگر اصفهاني حمايت کرد و او را بي تقصير دانست.

* وضعيت بحراني باشگاه ها براي حرفه اي شدن و صحبت هاي عزيزالله محمدي

در حالي که بيش از يک ساعت از شروع برنامه گذشته بود، بررسي بحث اصلي يعني همان سقف قرارداد با حضور بيژن ذوالفقارنسب و عزيزالله محمدي آغاز شد.

عزيزمحمدي در ابتدا گفت که شرايط حرفه اي شدن بايد تا تاريخ 11/10/91 رعايت شود، در غير اين صورت نمي توانيم مجوز حرفه اي بودن بگيريم. او از لفظ "وضعيت بحراني" براي فوتبال کشور نيز اشاره کرد و درخواست نمود شرايط رعايت شود.

رييس سازمان ليگ در ادامه اشاره کرد که در ژاپن، استراليا، آمريکا و حتي دسته هاي اول به پايين ليگ انگليس نيز سقف قرارداد وجود دارد. بحث او با کارشناس و همچنين مجري برنامه تا جايي پيش رفت که اعلام کرد براي اجراي قانون سقف قرارداد فقط يک مامور است. رييس سازمان ليگ در پاسخ به برخي منتقدان نيز گفت برخي از آنها از همين فوتبالي که مي گويند ناپاک است، پول درميآورند.

* رواج دروغ و تقلب در فوتبال کشور و نظر ذوالفقارنسب

بيژن ذوالفقارنسب در صحبت هاي خود گفت که اجراي قانون سقف قرارداد توسط فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ غير عملي است. او عنوان کرد که بيشتر مديران به فدراسيون آمار دروغ درباره قراردادها داده اند و بايد اين سيستم در درون باشگاه ها اجرا شود و سازمان ليگ به دنبال تقويم بازي ها و اينگونه مسائل باشد.

عضو کميته فني پرسپوليس اظهار داشت که بعضي باشگاه ها و فوتباليست ها با اجراي فعلي قانون سقف قرارداد، دروغ و تقلب را ياد مي گيرند و به همين دليل فلسفه ورزش نيز از بين مي رود.

* انتقاد اهالي فوتبال از سقف قرارداد

در مصاحبه هايي که از افرادي همچون مجيد جلالي، غلامحسين پيرواني و حسين فرکي پخش شد، همگي معتقد بودند که اينگونه اجراي سقف غلط است و در بيشتر جاها نيز رعايت نمي شود. با وجود تمامي اين حرف ها، عزيزالله محمدي معتقد بود که سقف قرارداد در بيشتر موارد رعايت شده است.

* رحمتي: من زياده خواه نيستم/ پيشنهاد چهار برابري سقف قرارداد را رد کردم

سيد مهدي رحمتي دروازه بان ملي پوش استقلال که يکي از سوژه هاي فردوسي پور در موضوع سقف قرارداد بود، به روي خط برنامه آمد و با گفتن جمله "امشب برايم سنگ تمام گذاشتيد آقاي فردوسي پور" صحبت هايش را آغاز کرد.

او که از نام بردن اسمش به عنوان کسي که سقف را رعايت نکرده، ناراحت بود، گفت: رييس سازمان ليگ به بنده اطمينان کرد و من هم سقف قرارداد را رعايت کردم.من زياده خواه نيستم و هيچ پيشنهاد ميلياردي نيز ندادم. حتي همه ديدند که بعد از امضاي قراردادم با استقلال حواشي خوابيد؛ زيرا شخص رييس سازمان ليگ تمام بندهاي قرارداد من را خوانده بود.

سنگزبان استقلال به اين موضوع نيز اشاره کرد که از يکي از باشگاه ها پيشنهادي 4 برابر مبلغ سقف قرارداد دريافت کرده بود، اما آن را رد کرد تا جواب اعتماد مسوولان را بدهد.

* سوالي که در گلوي فردوسي پور گير کرده بود

شرايط دو باشگاه پرسپوليس و استقلال در راه حرفه اي شدن يکي ديگر از مباحثي بود که مجري نود درباره اش از عزيزالله محمدي سوال کرد. ميهمان برنامه نيز با گفتن اين جمله که "انگار اين سوال در گلويتان گير کرده بود" به فردوسي پور خنديد. با اعلام رييس سازمان ليگ، مشخص شد که سرخابي ها براي تشکيل مجمع باشگاه خود فقط تا 11 شهريور فرصت دارند؛ وگرنه معلوم نيست چه اتفاقي رخ خواهد داد.

* انتقاد مجري از استقلال

غيبت مجتبي جباري در تمرينات استقلال و بلافاصله حضور در بازي مقابل فجر سپاسي شيراز موضوع ديگر برنامه نود بود. فردوسي پور پس از پخش صحبت هاي جباري و پرويز مظلومي، گفت: بايد سنگ بناي باشگاه محکم تر شود. نهايت اينکه جباري بازي نمي کرد، اين بود که برد 2-0 استقلال تبديل به 2-1 مي شد و اتفاق خاصي رخ نمي داد.

* چاقو کشي در گيلان و اظهارات مديران عامل داماش و تراکتورسازي

پيش از بازي داماش و تراکتورسازي در گيلان، يکي از هواداران تيم تبريز توسط چاقوي هواداران ميزبان مجروع شده بود.اين مساله و همچنين حاشيه هاي تماشاگران در بازي باعث شد مديران عامل دو تيم به روي خط برنامه بيايند.

امير عابديني مديرعامل داماش گفت که هواداران ميهمان شب قبل از بازي کاروانال شادي به راه انداختند و مردم گيلان را تحقير کردند. او عنوان کرد که تراکتورسازي بايد روندي را اتخاد کند که کمترين حوادث در بازي هايش پيش بيايد.

محمدحسين جعفري مديرعامل تراکتورسازي نيز اظهار داشت ايجاد کارناوال شادي توسط آذري هاي مقيم رشت صورت گرفته است. او به اين نکته نيز اشاره کرد که فحاشي به آذري ها و ايجاد مشکل براي تيمش يک جريان هدايت شده بود.

 

در پايان برنامه نيز مشخص شد 91 درصد مردم يعني بيش از 2 ميليون نفر در نظرسنجي برنامه که "رعايت شدن يا نشدن سقف قرارداد در فوتبال کشور" بود، به رعايت نشدن راي داده اند و تنها 9 درصد معتقد بودند سقف قرارداد رعايت شده است. در اين نظرسنجي بيش از 2 ميليون و 600 هزار نفر شرکت کردند.

[/align]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...