رفتن به مطلب
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید ×
انجمن های دانش افزایی چرخک
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید

اصلاح فضای داخلی خانه یافنگشویی


Captain_K2

ارسال های توصیه شده

اصلاح فضای داخلی خانه یافنگشویی‎

 

به کمک فنگشویی فضای داخلی خانه را اصلاح کنید و انرژیهای مثبت را به جریان اندازید.

خانه شما از این پس مظهر آسایش، آرامش و نشاط خواهد بود.‏

فنگشویی (در لغت به معنای باد و آب) هنر چیدمان محیط برای ایجاد تعادل و هماهنگی بهتر میان انرژی هایی است که ما را احاطه کرده اند. اصول فنگشویی از چند هزار سال پیش بارها مورد تجربه قرار گرفته و هنوز با زندگیهای پراضطراب و خانه های مدرن ما مطابقت دارد. از نظر فنگشویی با ایجاد تعادل میان پنج عنصر بنیادی (چوب، آتش، خاک، آهن و آب) می توان نظم لازم برای تغییر انرژی یک مکان را ایجاد کرد و با تقویت انرژی حیاتی مکانها (چی)، مانع از نشر انرژیهای منفی و امواج مخرب شد.‏

‏زمانی که تودههای انرژی راکد را آزاد میکنیم و به آنها جهت می دهیم تا بدون محصورشدن جریان یابند، درمییابیم که احساس آرامش، آسودگی و همچنین اعتماد به نفس بیشتری داریم.

فنگشویی همچنین برای دو نیروی متضاد و در عین حال مکمل «یین و یانگ» نقش اساسی قائل است. از نظر فنگشویی این دو اصل مبدأ انرژی حیاتی هستند که در محیط و همچنین در وجود ما جریان دارند. همانگونه که طب سوزنی جریان انرژی را در بدن بهبود می بخشد، فنگشویی هم همین عمل را در محیط پیرامون ما انجام میدهد. بنابراین شاید بهتر است دکوراسیون خانه خود را به روشی اصلاح کنیم که انرژیهای مثبت راحتتر جریان یابند.

ممکن است شما از طراحی و نظم در خانه خود کاملاً راضی باشید اما می توانید برای اصلاح و بهبود جزئیات از فنگشویی استفاده کرده و به نتایج مطلوبتری دست یابید. در این نوشتار سعی بر این است که بدون نیاز به وارد شدن به پیچ و خمها و اصول پیچیده فنگشویی، با ارائه راهکارهای عملی، دکوراسیون داخلی خانه را ساماندهی کرده و با جاری ساختن انرژیهای مثبت، خانه را به مکان سلامت جسم و روح تبدیل سازیم. ‏مراقب باشید که در به کارگیری اصول فنگشویی با صبر و حوصله عمل کنید و پس از انجام هر تغییر در فنگشویی خانه، اثر آن را ارزیابی و سپس تغییر دیگری را شروع کنید. به قول چینیها مانند جادوگری که تازه به چوب جادو رسیده است عمل نکنید. پنج اصل کلی فنگشویی در این زمینه عبارتند از‎:

‎‏۱‏‎( ‎فنگشویی توصیه نمی کند که قواعد آن موبهمو اجرا شـود. این اصـول را فقط در اتاق هایی به کار برید که فکر می کنید لازم است.‏

‏۲) به کارگیری فنگشویی، اضافه کردن اشیای ساخت چین به لوازم خانه نیست.‏

‏۳) هر وسیله شکسته، خراب و بی استفاده را بازبینی کنید و شهامت دور نریختن یا تعمیر مجدد آن را داشته باشید.‏

‏۴) هدایا و وسایلی را که از آنها خوشتان نمی آید، در کمدهایتان انبار نکنید. کمترین ضرری که دارند این است که بیهوده جای شما را اشغال می کنند.‏

‏۵) از بی نظمی بپرهیزید، هوا را تهویه کنید و به طور مرتب خانه را نظافت کنید تا انرژی مثبت آزادانه جریان یابد.‏

و بالاخره یک بار دیگر یادآوری می شود که فنگشویی پیروی از خرافات و موهوم پرستیهای چین باستان نیست، مدیتیشن و تمرین روحی نیست، روشی زودگذر و دورهای نیست، جادو هم نیست، بلکه هنری است ساده، انعطافپذیر و ملموس برای افزایش نشاط، آرامش و تعادل در زندگی روزمره که با انواع سبک های دکوراسیون سازگاری دارد‏‎.

● ‎ورودی خانه

ورودی، فضای ارتباطی بین دنیای بیرون و آشیانه گرم شما است. در این مکان است که افراد و انرژیها داخل و خارج میشوند. از نظر فنگشویی، در ورودی، دهانه خانه است زیرا انرژی «چی» (انرژی حیاتی مکانها) پس از ورود از در، بلافاصله در تمام اتاقها پراکنده شده و در زندگی اشخاص جریان مییابد‏‎.

● ‎توصیه های مفید

توجه ویژه به ورودی اصلی هر خانه و مجتمع مسکونی الزامی است. ورودی اصلی خانه را نباید به انبار و محل نگهداری اشیای اضافی تبدیل کرد. آسانسور، راه پلهها و راهروی ساختمان باید روشن و از عرض کافی برخوردار باشند. دقت در کیفیت پوشش کف راهروها، پوشش دیوارها و نوع روشنایی آنها بسیار مهم است.

ورودی داخلی نیز باید تا حد امکان وسیع، روشن و خلوت باشد تا انرژی «چی» بتواند بدون محصورشدن وارد شود و آزادانه حرکت کند. بنابراین از گذاردن رختآویز برای آویزان کردن لباس در این فضا خودداری کنید مگر اینکه آنها را داخل کمد یا گنجه مخصوص این کار جای دهید.

کفشها نیز به همین ترتیب در جاکفشی چیده شوند. اگر ورودی شما کوچک و تاریک است، انرژی «چی» برای داخل شدن به بخش های مختلف خانه دچار مشکل خواهد شد.

زیرا این مکان باید از روشنایی کافی برخوردار باشد. در صورت امکان نصب یک لوستر با کریستالهای کوچک باعث افزایش «چی» مثبت و مفید میشود اما اگر این کار با سبک دکوراسیون شما سازگاری ندارد، از لامپهای هالوژن یا نورافکنهای کوچک چندجهته استفاده کرده و نور را در چهارگوشه ورودی پخش کنید. ‏

بهتر است شب ها به ویژه در زمستان چراغ ها روشن باشند.برای اینکه ورودی بزرگتر و روشنتر به نظر برسد، رنگ روشن و درخشانی برای دیوارهای مکان استقبال انتخاب کنید و باز هم توجه داشته باشید که هرچه اثاثیه کمتر باشد، این فضا آزادتر و بازتر میشود. اگر ورودی کوچک است، یک آینه بزرگ در این مکان نصب کنید ولی مراقب باشید که آینه را جلوی در ورودی قرار ندهید زیرا از نظر فنـگشـویی این کار انرژی های مثبت را بازپس می فرستد.

در سرویس های بهداشتی نباید روبهروی در ورودی قرار گیرند، زیرا «چی» وارد آنجا شده و تحلیل خواهد رفت. اتاق خواب و آشپزخانه نیز نباید روبهروی در ورودی باشند. اگر اتاق خواب شما روبهروی در ورودی است، در این صورت ناخودآگاه احساس امنیت نخواهید کرد، زیرا اتاق شما بسیار در معرض دید است.

در مورد آشپزخانه نیز ممکن است مدام احساس گرسنگی کنید. در عوض بهتر است اتاق نشیمن روبهروی در ورودی باشد. توصیه می شود مقابل در ورودی فرش نرمی پهن شود و در صورت امکان گذاردن یک کنسول و گلدان طرحدار روی آن مناسب خواهد بود. دیوار روبهروی در ورودی محل مناسبی برای نصب دعاها و نمادهای مذهبی است‎.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...