رفتن به مطلب
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید ×
انجمن های دانش افزایی چرخک
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید

همه چيز درمورد پروتئين وي


ارسال های توصیه شده

وي

قيمت:

 

360000 ريال کلیه قیمت ها متغیر می باشد و لزوما به معنای تایید قیمت اصل نمی باشد

شرح:

 

پروتئین وی یکی از با ارزش ترین پروتئین ها از نظر بیولوژیکی است.

پروتئین وی حاوی مقادیر زیادی از آمینو اسید های شاخه دار(BCAA،مانند والین ، لوسین و ایزویوسین

نیز می باشد که حدودا یک سوم پروتئین تشکیل دهنده عضلات را تشکیل می دهد.

یکی از خواص مخصوص وی جذب سریع و مستقیم از طریق سیستم گوارشی و جذب شدن به سلول های عضلانی می باشد.

از آن جا که این مکمل به سرعت و طی کمتر از 30 دقیقه جذب بدن می گردد بهترین انتخاب برای پس از تمرین است که بدن تمام پروتئین های ذخیره شده خود را استفاده کرده و در حال استفاده از بافت های عضلانی است و در واقع تشنه پروتئین است.

از دیگر مواد تشکیل دهنده پروتئین وی گلوتامین و کازئین است که در بازسازی عضلات و ریکاوری بدن نقش اساسی را ایفا می کند.

پروتئین وی سریع هضم و جذب بدن می گردد از این رو یک راه حل مناسب برای افرادی است که در موقع استفاده از مکمل ها دچار مشکل گوارشی می شوند.

 

بهترین زمان مصرف پروتئین وی درست پس از تمرین و بعد از بیدار شدن از خواب شامگاهی است

شما می توانید این پودر را با آب یا شیر میل کنید.

طريقه مصرف::

 

-

وزن يا تعداد::

 

908 گرم وزن خالص

اطلاعات تكميلي::

 

-

شركت سازنده::

 

AST امريكا

سايت شركت سازنده::

 

http://www.astss.co.uk

QSE_Whey_bonus.jpg

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

وی پروتئین image&pic=7

این محصول به عنوان منبعی از پروتئین و کربوهیدرات همراه با تری گلیسریدهای با زنجیره متوسط با کیفیت بسیار بالا تحت آخرین استانداردهای روز دنیا تولید می شود.

دو موسسه بسیار معتبر جهانی این محصول را تست و تایید کرده اند که عبارتند از: موسسه HLF انگلستان که محصول را از جهت آنتی دوپینگ بودن و Quality Alliance کانادا که محصول را از جهت ارزش تغذیه ای و عاری بودن از میکروب و فلزات سنگین مورد آزمایش و تایید قرار داده اند.

 

موارد مصرف: منبع پروتئین و کربوهیدراتهای غیر پیچیده که در صورت مصرف همراه با تمرینات سنگین به افزایش حجم عضلات کمک می کند.

شکل محصول: پودر جهت نوشیدن

طعمها: وانیلی٬ شکلاتی٬ توت فرنگی٬ موزی

وضعیت ثبت در ایران: در حال ثبت

مواد تشکیل دهنده: وی پروتئین تغلیظ شده٬ وی پروتئین ایزوله – آلبومین ٬ کازئین٬ تری گلیسریدهای با زنجیره متوسط - کربوهیدرات

 

سایر توضیحات:

تحقیقات بالینی نشان داده اند که پس از تمرینات مداوم ٬ مخلوطی از وی پروتئین ها ٬ آمینو اسیدها و کربوهیدراتها بازسازی پروتئینهای عضلات را به نسبت بیشتری از کربوهیدرات تنها تسریع می کنند.

همچنین اضافه کردن پروتئین به یک ترکیب آمینواسید-کربوهیدرات می تواند اثرات آنابولیک در بدن را تسریع بخشد.

"وی پروتئین خالص" شرکت پرستیژ همان چیزی است که بدنسازان حرفه ای و سایر ورزشکاران در رقابتهای ورزشی به آن اعتماد می کنند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

پروتئین وی Whey و نسل-های آن

 

پروتئین وی به پرمصرف-ترین مکمل در میان اکثر بدنسازها و ورزشکاران رشته-های دیگر تبدیل شده است و به چند دلیل خوب به-عنوان یک پروتئین ایده-آل برای مصارف متنوع مورد استفاده قرار می-گیرد.

در چند تحقیق و آزمایش به-عمل آمده در خصوص پروتئین وی معلوم گردید که این پروتئین یک پروتئین مستعد برای کاهش نرخ سرطان، مبارزه با HIV، افزایش قدرت ایمنی بدن، کاهش استرس و پائین آورنده کلسترول، افزایش سطح سرتونین در داخل مغز، ارتقاء عملکرد کبد در گروهی که به-نوعی از بیماری هپاتیت رنج می-برند، کاهش فشار خون و افزایش عملکرد فیزیکی بدن به-عنوان نمونه می-توان اشاره کرد.

یکی از تأثیرات بارز پروتئین وی علی-الظاهر توانائی افزایش Glutathione GSH آن می-باشد. نمی-توان اهمیت GSH را در عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن نادیده گرفت. GSH به-طور قطع مهمترین آنتی-اکسیدان محلول در آب می-باشد که در بدن یافت می-شود.

 

GSH سه پپتایدی است که از آمینواسیدهای ال سیستین، ال گلوتامین و گلیسین تشکیل شده است. از آنجائی-که GSH به-عنوان یک ماده شناخته شده ضروری بر ایمنی بدن، اکسیدکننده استرس و حفظ سلامتی بدن می-باشد کاهش آن مرتبط است با یک لیست بلند از بیماری-ها. پروتئین وی جایگاه خاصی در برنامه غذائی افراد دارد. یکی از علائم دیگر کاهش GSH در ورزشکاران بروز سندم تمرین-زدگی می-باشد. بنابراین این احتمال وجود دارد که استفاده از پروتئین وی در جلوگیری از تمرین-زدگی و یا حداقل تخفیف آن بسیار دشوار است.

 

 

هنگامی-که در خصوص پروتئین وی صحبت می-کنیم در حقیقت داریم رجوع می-کنیم به یک پروتئین پیچیده که تشکیل شده از چندین زیرشاخه پروتئین-های (پپتاید) دیگر همچون، بتا، لاکتوگلوبولین، آلفا لاکتوآلبومین، ایمینوگلوبین IgGs، گلیوکوماکروپپتایدز، بووین سرم آلبومین BSA و پپتایدهای فرعی دیگر مثل لاکتوپروکسی دیبس، لی سوزیم و لاکتوفرین.

 

 

هر یک از این پپتایدهای فرعی که در وی وجود دارند به لحاظ خصوصیات بیولوژیکی در خواص ویژه خود می-باشند. اخیراً جداسازی این زیرشاخه-ها در مقیاس بزرگ یا غیرممکن بوده و یا برای هر منظور به-جزء تحقیقات بسیار هزینه-بر است. تکنولوژی فـ یـ لـ TERریــــنگ مدرن در دهه گذشته پیشرفت-های محسوسی داشته به-گونه-ای که این امکان را برای شرکت-ها فراهم ساخته که بتوانند پپتایدهای فعال بسیار حساس همچون لاکتوفرین و لاکتوپروکسی دیس را از وی جدا سازند.

 

 

خیلی از این زیرشاخه-ها آن-هم در مقادیر بسیار ناچیز در شیر گاو طبیعی و آن-هم کمتر از یک درصد یافت می-شوند. برای مثال: یکی از مهمترین این زیرشاخه-ها یعنی لاکتوفرین که گفته می-شود در جلوگیری از بسیاری از بیماری-ها و همچنین افزایش سیستم ایمنی و سلامتی عمومی بدن نقش دارد. تنها نیم تا یک درصد در پروتئین وی که از شیر گاو گرفته شده را تشکیل می-دهد در صورتی-که در شیر انسان این مقدار حدود ۱۵ درصد می-باشد. در دهه-های گذشته پروتئین وی (پودر وی) یک روند دگرگونی را طی کرده و تا به-حال چند نسل از آن تولید شده و به بازار مصرف عرضه شده-اند.

 

 

● نسل اول پودرهای پروتئین وی

این نوع محصول اولیه از پودر پروتئین وی حاوی حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد پروتئین و تعداد قابل توجهی لاکتوز، چربی و undenatured (پروتئینی که در اثر حرارت، کلیه ارزش-های غذائی خود را از دست نداده است و هنوز حاوی مقادیری از پروتئین می-باشد) پروتئین بود. این پودرها بیشتر به-صورت پوردهای پروتئین کنسانتره در نظر گرفته می-شدند و عمده مصرف-شان در صنعت موادغذائی و کیک و شیرینی-سازی بود.

 

● نسل دوم پودرهای پروتئین وی

بخش عمده-ای از پودرهای پروتئینی وی که امروز به فروش می-رسند از این نسل از پودر پروتئین-های وی می-باشند. فرمول تشکیل دهنده اکثر پودرهای وی نسل دوم مخلوطی از وی کنسانتره wps و وی ایزوله wpi می-باشد. در پودرهای وی کنسانتره کنونی حدوداً تشکل ۷۰% تا ۸۰% پروتئین و ۲۰% تا ۳۰% لاکتوز و چربی این پودرهای پروتئین به-طور کلی تشکیل شده-اند از ۹۰% تا ۹۶% پروتئین-های undenatured.

تحقیقات نشان داده است که تنها پروتئین وی در فرم طبیعی آن (به-گونه-ای دیگر یعنی در شکل اصلی آن) دارای فعالیت بیولوژیکی می-باشد. پودر وی که تحت فرآیند قرار گرفته تا چربی و لاکتوز و دیگر عناصر آن خارج شود، بدون از دست دادن فعالیت بیولوژیک آن توسط تولیدکنندگان نیازمند توجهات بسیار خاصی می-باشد.

در این فرآیند پروتئین می-بایست در درجه حرارت پائین و یا در محیط با سطح اسیدی بسیار کم برای جلوگیری از دست رفتن خاصیت طبیعی پروتئین آن تحت پروسه فوق قرار بگیرد.

 

حفظ خاصیت undenatured طبیعی پروتئین وی امر ضروری برای قابلیت ضد سرطانی و تحریک سیستم ایمنی آن می-باشد اکثر پروتئین-های وی نسل دوم جهت تأمین پروتئین مورد نیاز در هر سروینگ (وعده) با پروتئین ایزوله مخلوط می-باشند. کمتر از ۹۰ درصد بخش ایزوله پروتئین وی تشکیل شده از لحاظ پروتئین و لاکتوز موجود در آن حداقل بوده و میزان چربی هم در آن تقریباً صفر می-باشد. خیلی از این پروتئین-ها ایزوله که توسط کمپانی-ها عرضه می-شوند ایزوله-های با یون-های تغییر یافته می-باشند. این ایزوله به-وسیله برداشتن کنسانتره و به جریان انداختن آن (که از آن به-عنوان تغییر یون-ها نام می-برند) برای دست-یابی به پروتئین وی با ایزوله-های با یون-های تغییر یافته می-باشد. به-نظر یک واکنش شیمیائی ساده و جالب می-اید اما این روش معایب جدی در پی دارد. همانطور که پیش-تر ذکر شد پودر پروتئین وی یک پروتئین پیچیده می-باشد که تشکیل شده از چندین پپتاید زیرشاخه-ای که هر کدام دارای ویژگی و خاصیت منحصر به-فرد خود در حفظ سلامتی و ایمنی بدن می-باشند که بعضی از این زیرشاخه-ها در مقادیر بسیار کم یافت می-شوند. بنا به طبیعت فرآیند تغییر و تبدیل یون-ها کاهش قابل توجهی در بخش اعظمی از ارزش غذائی و خواص سلامتی دهنده اجزاء تشکیل دهنده آن به-وجود می-آید.

 

شاید بدین ترتیب بر مقادیر پروتئین تشکیل دهنده افزوده شود ولی در عوض بخش قابل توجهی از زیر شاخه-های تشکیل دهنده از دست می-روند. همین تغییر و تبدیل یون-ها باعث شده است که پروتئین-های ایزوله نسل دوم پروتئین-های وی به-عنوان یک انتخاب ضعیف تلقی شوند.

 

● نسل سوم پودرهای پروتئین وی

با پیشرفت-های اخیر در تکنیک-ها پروسه کردن مثل میکروفیلتریشن، اولترافیلتریشن، نانوفیلتریشن و... به-نظر می-رسد دیگر تولیدکنندگان به قابلیتی دست یافته-اند که می-توانند پودر پروتئین مناسب برای ارتقاء سلامتی و جلوگیری از بیماری را تولید نمایند.

 

تکنیک میکروفیلتریشن که در دمای پائین صورت می-گیرد این اجازه را می-دهد که بتوان پودر پروتئین وی تولید کرد که بیش از ۹۰ درصد آن را پروتئین تشکیل داده، و ضمن این-که زیرشاخه-های مهم آن نیز حفظ شده و درصد چربی و لاکتوز آن حداقل گردیده است و همچنین هیچ تغییری در ساختار طبیعی پروتئین آن به-وجود نیامده است.

همان-طور که تصور کردید این نوع پروتئین-های وی در قیاس با نوع-های دیگر آن گران-تر می-باشند. پودر مکمل پروتئین وی به-دلیل بالا بودن ارزش بیولوژیکی BV و همچنین بالا بودن آمینواسیدهای چند شاخه-ای BCAA در آن برای مقاصد ورزشی امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و به-همین خاطر همیشه از آن به-عنوان یک مکمل مؤثر در افزایش حجم عضلانی و یا حفظ حجم عضلانی یاد می-شود. شاید همین مسئله از دلایل اصلی پرفروش-ترین بودن این مکمل در بازار مکمل-ها باشد. به-هر حال هنوز اطلاعات علمی و مستند شده زیادی در خصوص مزایای پروتئین وی توسط محققین به-دست نیامده است. در آخر می-توان این-طور جمع-بندی کرد: پودر پروتئین وی برای مقاصدی همچون حفظ سلامتی و جلوگیری از بیماری اهمیت خاصی یافته است در صورتی-که تأثیر آن بر روی افزایش حجم عضلانی و ارتقاء قابلیت فیزیکی بدن هنوز کاملاً به اثبات نرسیده است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اثرات پروتئین وی(whey) در بدنسازان حرفه ای

 

 

قرص پروتئین وی (whey) حاوی پروتئین وی، کربوهیدرات، کلسیم، بعضی چربی ها و تعدادی مواد دیگر است. پروتئین وی در آبی که از شیر دلمه شده جدا می شود ، مثل آب پنیر یا آب ماست وجود دارد. منظور از شیر دلمه شده، شیر فاسد شده نیست، بلکه منظور پنیر یا ماست است. بنابراین ضرری ندارد ، فقط از مصرف بیش از حد آن خودداری کنید. مصرف بیش از حد پروتئین وی بار کبدی را افزایش می دهد و باعث آسیب های جدی به کبد می شود و همانطور که می دانید بعد از قلب، کبد مهم ترین عضو بدن می باشد.

 

بدنسازان بطور طبیعی می توانند 150 گرم در روز از این پروتئین مصرف کنند که البته این مقدار بستگی به وزن فرد و شرایط بدنی او دارد. معمولاً 1 گرم پروتئین یا کمتر به ازای هر 5/0 کیلوگرم از وزن بدن در بدنسازان توصیه می شود.

 

 

مصرف بیش از حد پروتئین وی بار کبدی را افزایش می دهد و باعث آسیب های جدی به کبد می شود.

بعضی

 

فواید این پروتئین شامل موارد زیر است:

1- افزایش توده ی عضلانی بدن (به راحتی جذب بدن می شود)

 

2- کاهش وزن بدن بخصوص چربی های بدن

 

3- افزایش قدرت ایمنی بدن توسط افزایش مقدار گلوتاتیون

 

4- پیشگیری از سرطان

 

5- کمک به فعالیت سلول های لنفوسیت t که نقش مهمی در پاسخ ایمنی بدن دارند و در نتیجه کاهش تحلیل بافت های بدن در طی بیماری و افزایش سطح سلامتی و تسریع بهبودی بدن بعد از بیماری.

 

مطالعات جدید نشان می دهد این پروتئین از

 

سرطان سینه نیز جلوگیری می کند.

پس همانطور که می بینید این فرآورده برای افزایش مقدار عضلات در بدنسازان حرفه ای مفید است ، نه برای افزایش وزن در بدنسازان تازه کار و افراد عادی.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

پروتئین

 

 

پروتئین یکی از سه گروه اصلی موادغذایی (کربوهیدرات، پروتئین، چربی) میباشد . این ماده عامل رشد و ساخت بافتهای عضلانی است.

نکته مهم آن است که بدن توانایی ذخیره پروتئین را برعکس چربیها و کربوهیدراتها که در بدن ذخیره میشوند، را ندارد و بایستی هر چند ساعت یکبار به بدن رسانده شود که این مسئله در مورد بدنسازان جدیتر میباشد.

پروتئین منابع مختلفی دارد که به طور کلی میتوان به دودسته گیاهی و جانوری تقسیم کرد. پروتئینهای گیاهی منابعی همچون سویا، عدس و ... دارد. اما منابع پروتئینهای حیوانی :وی، شیر(کازئین)، تخم مرغ(آلبومین)، گوشت(لاکتالبومین) و ... میباشد که در زیر به بحث درباره هر کدام میپردازیم:

 

پروتئین تخم مرغ(آلبومین):

پروتئین سفیده تخم مرغ یا آلبومین از پروتئینهای مهم و ارزشمند میان بدنسازان است که جهت بالا نرفتن سطح کلسترول از مصرف زرده آن خودداری کنید.

آلبومین پروتئینی است که درصد بالایی از اسیدآمینه های ضروری بدن را در بر دارد و همانطور که میدانید بدن قادر به ساخت اسیدآمینه های از منبع پروتئین نبوده و بایستی میزان مناسبی از انها در برنامه غذایی گنجانده شود.

آلبومین از زمان مصرف در حدود یک ساعت و نیم طول میکشد تا هضم شود به همین خاطر منبع مناسبی برای وعده های بعد از تمرین شناخته نمیشود.

 

 

پروتئین سویا:

برای بدنسازان منبع مناسب و مطمئنی به شمار نمیرود، چون:

هضم آن برای معده تا حدودی مشکل است./ ترکیبات اسیدآمینه آن زیاد جالب توجه نمیباشد .

اما این پروتئین خواص درمانی خارق العاده ای مخصوصا برای خانمها در بر دارد مانند کنترل فشار خون گرفته تا تنطیم هورمونها در بدن. در مردان نیز در درمان پروستات نقش دارد .

 

 

پروتئین شیر(کازئین):

ارزش و ترکیب اسیدآمینه های موجود در این منبع از پروتئین از پروتئین سویا بالاتر میباشد اما به آلبومین و وی نمیرسد. مدت زمان جذب و هضم آن هم در حدود 3 الی 4 ساعت میباشد .به همین خاطر بهترین زمان مصرف آن قبل از خواب میباشد چون در طول خواب بدن با جذب آن نیاز پروتئینی خود را رفع میکند.

 

پروتئین ویWHEY:

بهترین و غنی ترین پروتئین برای بدنسازان میباشد و دارای مقادیر بالایی BCAA بوده و تعادل نیتروپنی را بالا میبرد. فعالیت زیستی با بیواولیبیتی این پروتئین در مقایسه با سایر پروتئینها بسیار بالا بوده و تقریبا 114 در نظر گرفته میشود.*(خاصیت زیستی آلبومین به عنوان کاملترین 100 میباشد)* این پروتئین دارای انواع گوناگونی از وی هیدرولیز شده تا وی ایزولیت دارد:

 

وی هیدرولیز شده(Whey Hydrolyzed):

پروتئینی است که تا حدود زیادی ساختمان پروتئینی آن تغییر شکل داده و ساختکان پروتئینی آن تغییر یافته است و اجزای زنجیره پروتئینی آن تجزیه شده است و این مسئله باعث شده تا بیشتر خواص بیولیژیکی خود را از دست بدهد. اما همچنان منبع خوبی برای تامین اسیدآمینه های بدن میباشد.

 

وی یونیزه شده(Whey Ion Exchange):

از لحاظ کیفیت بسیار بالاتر از هیدرولیز شده میباشد و میتوان گفت که با کیفیت ترین وی میباشد که در حالت اولترا ف-ی-ل-ت-ر شده حاوی 90% پروتئین میباشد.

این پروتئین طی فرآیندهای خاص توانایی های بیولوژیکی پروتئین در آن افزایش یافته است.

 

وی میکروف-ی-ل-ت-ر شده(Whey Microfiltretion):

این پروتئین نیز نوع دیگری از وی بوده و از لحاظ کیفیت در رده دوم قرار دارد و کاملا برابر با کانستریت میباشد . در فرایتد تولید آن جهت بالا بردن درصد هضم و جذب این محصول از ف-ی-ل-ت-رهای میکروسکوپی یا نانوف-ی-ل-ت-رها استفاده شده است.

 

وی کانستریت(Whey Concentrate):

نوعی پروتئین وی میباشد که دارای 80% پروتئین است و 20% بقیه را لاکتوز و چربی و مواد معدنی تشکیل میدهد و خواص بیولوژیکی آن بهتر از وی ایزوله شده میباشد اما از لحاظ ریکاوری هیچ تفاوتی با هم ندارند.

 

وی ایزوله شده:

همانطور که از اسم آن پیداست دارای 90%پروتئین و 10%رطوبت میباشد و بدون لاکتوز و چربی میباشد از این رو هضم آسانتری دارد. البته قیمت بیشتری هم دارد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...