رفتن به مطلب
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید ×
انجمن های دانش افزایی چرخک
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید

تاپیک جامع آخرین اخبار طرح هدفمند کردن یارانه ها


ارسال های توصیه شده

در این تاپیک اخبار مخصوص به هدفمند کردن یارانه ها ذکر خواهد

 

لطفا در خبر ها به تاریخ خبر توجه کنید

 

منابع اخبار :

 

 

  1. http://www.dolat.ir

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :12/8/1389 - 18:49:0

معاون وزير بازرگانى:

مردم نگران افزایش قیمتها نباشند/لغوپروانه کسب برای متخلفان

بابک افقهی تاکید کرد: با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها متخلفین به هیچ عنوان از رافت اسلامی بهره مند نخواهند شد و با سنگین ترین جریمه ها نظیر لغو پروانه کسب و خارج شدن از فضای تجارت با آنان برخورد خواهد شد

[align=justify]
معاون وزیر بازرگانی با تاکید بر این نکته که مردم نباید نگران افزایش قیمت کالاها باشند، اظهارداشت: ذخیره سازی کالاهای اساسی به اندازه کافی انجام شده است و از این لحاظ با مشکلی مواجه نخواهیم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، بابک افقهی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه مازندران تاکید کرد: با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها متخلفین به هیچ عنوان از رافت اسلامی بهره مند نخواهند شد و با سنگین ترین جریمه ها نظیر لغو پروانه کسب و خارج شدن از فضای تجارت با آنان برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: در اجرای هدفمند کردن یارانه ها با سوءاستفاده کنندگان، متخلفان اقتصادی و کسانی که قیمت های بازار را برهم بزنند بشدت برخورد می شود.

رییس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه کمک بلاعوض و تسهیلات بانکی با نرخ هفت درصد همزمان با آغاز اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها به صادرکنندگان پرداخت خواهد شد، گفت: پشتیبانی مباشرین بین المللی برای تامین کالاهای اساسی نیز پیش بینی شد.

افقهی از انتخاب نماینده ویژه در تجارت خارجی به منظور نظارت و بازرسی و دریافت آخرین اطلاعات و اخبار در مسایل واردات و صادرات همزمان با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها خبر داد.

وی در ادامه به افزایش 27 درصدی مبادلات تجارت ایران در شش ماهه سالجاری اشاره کرد و گفت: در نیمه اول امسال 43 میلیارد دلار صادرات داشته ایم.

وی با بیان اینکه در شش ماهه اول سال جاری 2/1 میلیارد دلار قرار داد صادرات بخش خدمات فنی، مهندسی داشته ایم افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال پیش 50 درصد رشد یافته است.

رییس سازمان توسعه تجارت ایران فاصله گیری از درآمدهای نفتی را یکی از رویکردهای اساسی کشور دانست و گفت: در شش ماهه نخست امسال صادرات برخی از کالاهای مهم با رشد خوبی مواجه بوده است.

وی به رشد 30 درصدی ارزش پسته صادراتی و 40 درصدی فرش اشاره کرد و ادامه داد: صادرات خودرو نیز با افزایش رشد 28 درصدی مواجه بوده است.

افقهی تاکید کرد که تحریم ها محدودیتی در صادرات ایران ایجاد نکرده است.

معاون وزیر بازرگانی افزود: توجه به مدیریت هوشمند واردات و رشد صادرات کشورهای در حال توسعه سبب رونق اقتصادی در دنیا شده است.

افقهی در بخش دیگر از سخنانش به زیر ساخت های توسعه صادرات ایران اشاره کرد و گفت: در این بخش دولت اعتبارات ویژه ای را در چند سال اخیر اختصاص داده است.

وی گفت: دولت در دو سفر استانی به استان های کشور 45 پروژه توسعه زیر ساخت تجارت با اعتبار 113 میلیارد ریال به صورت کمک بلاعوض اختصاص داده است.

وی به ایجاد خط مستقیم کشتیرانی از بندر بوشهر به عربستان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به اعزام بی شمار زائران ایرانی به این کشور، هزینه صادرات کالا به ویژه انواع مواد غذایی بالا بوده که با راه اندازی این خط دریایی و کمک 50 درصدی دولت در هزینه حمل و نقل ، وضعیت صادر کنندگان مطلوبتر شده است.

معاون وزیر بازرگانی بر توسعه زیرساخت صادراتی مازندران تاکید کرد و گفت: وجود بندر امیر آباد فرصتی برای صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای حاشیه دریای خزر است.

وی همچنین به لزوم ایجاد خط هوایی برای صادرات انواع مواد غذایی فاسد شدنی تاکید کرد و گفت: با توجه به تولید انواع محصولات کشاورزی در استان مازندران و قابلیت صادرات آن به کشورهای مشترک المنافع ایجاد این خط ضروری است.

افقهی همچنین به وضعیت مصرف انرژی در ایران اشاره کرد و افزود: بر اساس آخرین آمار سالانه 106 میلیارد دلار در مصرف انرژی هزینه می شود که 38 درصد آن در واحدهای مسکونی ، تجاری و اداری است.

وی با بیان اینکه به صورت میانگین 40 درصد هزینه های مصرف انرژی ناشی از هدررفت آن است ادامه داد: این میزان هدررفت انرژی برابر با میزان صادرات یکساله کشور است.

وی افزود: سال گذشته 520 دوره آموزشی برای 30 هزار نفر از صادرکنندگان برگزار شده است.

معاون وزیر بازرگانی و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران به برنامه پنجم توسعه و چگونگی حمایت از صادر کنندگان اشاره کرد و گفت: سهم دهی تشکل ها ، اتحادیه ها و خوشه های صادراتی در برنامه پنجم بیشتر خواهد شد.

وی تجمیع بنگاه های اقتصادی در بخش صادرات را از دیگر برنامه های پنجم توسعه عنوان کرد.
[/align]

واژه های کلیدی خبر: معاون وزير بازرگاني - افقهي - لغو پروانه -هدفمندي يارانه ها

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :12/8/1389 - 18:45:0

آخرین هشداروزارت بازرگانى به 106 شرکت برای کاهش قیمت

شصت شرکت قیمت خود را به سطح قبلی بازگردانده اند و اگر شرکتهایی قیمت ها را کاهش ندهند برخورد تعزیراتی میکنیم

[align=justify]سخنگوی وزارت بازرگانی با اعلام اینکه پایان وقت اداری امروز آخرین مهلت 106 شرکت تولیدی برای کاهش قیمت محصولات است، هشدار داد : با متخلفان برخورد می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر؛علیرضا شجاعی گفت : شصت شرکت قیمت خود را به سطح قبلی بازگردانده اند و اگر شرکتهایی قیمت ها را کاهش ندهند برخورد تعزیراتی میکنیم.

سخنگوی وزارت بازرگانی گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار و کارگروه تحول اقتصادی هرگونه قیمت افزایش کالا بدون هماهنگی سازمان حمایت ممنوع است.

شجاعی تصریح کرد : قانون هدفمندی یارانهها هنوز عملیاتی نشده و تغییر قیمتها غیرمنطقی است و پس از هدفمند کردن یارانهها هم باید میزان تاثیر هدفمندشدن حاملهای انرژی در قیمت تمام شده مشخص شود.[/align]

واژه های کلیدی خبر: وزارت بازرگاني - سخنگو - شجاعي - کاهش قيمت

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :12/8/1389 - 15:55:0

IMAGE634087466815000000.jpg

[align=justify]

واریز نقدى یارانه على الحساب در استان هاى اصفهان و یزد تا ساعت 24 امشب

 

تا پیش از اعلام این دو استان یارانه نقدی خانوار متقاضی در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، ایلام، گیلان، سیستان و بلوچستان، قزوین، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان شرقی، همدان، گلستان، کردستان، قم، آذربایجان غربی و بوشهر، اردبیل و مازندران واریز شده است

یارانه نقدی علی الحساب تا ساعت 24 دیشب به حساب سرپرستان خانوار متقاضی دراستان های اردبیل و مازندران واریز شد و سرپرستان خانوار دراستان های اصفهان و یزد تا ساعت 24 امشب یارانه نقدی علی الحساب را در حساب های خود مشاهده خواهند کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت رفاه و تامین اجتماعی، با پرداخت یارانه نقدی علی الحساب این 4 استان تعداد استان هایی که سرپرستان خانوار آنها یارانه نقدی علی الحساب را در حسابهایشان مشاهده کرده اند به 20استان می رسد.

 

مدیر عامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها از پرداخت یارانه نقدی علی الحساب به حساب سرپرستان خانوار متقاضی براساس برنامه تنظیمی خبرداد و گفت: سرپرستان خانوار 10استان باقی مانده نیز منتظر باشند تابراساس اعلام رسمی سازمان هدفمندسازی یارانه ها، یارانه نقدی علی الحساب به حساب آنها و خانواده هایشان واریز شود.

یادآور می شود، تا پیش از اعلام این دو استان یارانه نقدی خانوار متقاضی در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، ایلام، گیلان، سیستان و بلوچستان، قزوین، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان شرقی، همدان، گلستان، کردستان، قم، آذربایجان غربی و بوشهر، اردبیل و مازندران واریز شده است.

[/align]

واژه های کلیدی خبر: يارانه نقدي - استان هاي اصفهان و يزد - سرپرستان خانوار

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :12/8/1389 - 15:49:0

IMAGE634244013212968750.jpeg

[align=justify]
هدفمندی یارانه ها فاصله طبقاتی را کاهش می دهد

 

وزیر راه در نشست شورای اداری شهرستان مانه وسملقان: دولت با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به دنبال کاهش فاصله طبقاتی در جامعه و کمک به محرومان است؛ با اجرای این قانون سالانه 110 هزار میلیارد تومان پول نقد در اختیار مردم قرار می گیرد و این مبلغ کمک خوبی به اقشار آسیب پذیر خواهد بود

وزیر راه و ترابری گفت: اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها فاصله طبقاتی را در جامعه کاهش می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا ،'حمید بهبهانی'وزیر راه وترابری روز چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان مانه وسملقان در خراسان شمالی افزود: دولت با اجرای این قانون به دنبال کاهش فاصله طبقاتی در جامعه و کمک به محرومان است.

وزیر راه و ترابری گفت: در شرایط قبل از قانون هدفمند کردن یارانه ها بیشترین یارانه ها را افراد توانمند و متمکن مالی استفاده می کردند و اقشار آسیب پذیر کمترین سهم را در این بخش داشتند.

بهبهانی افزود: با اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها سالانه 110 هزار میلیارد تومان پول نقد در اختیار مردم قرار می گیرد و این مبلغ کمک خوبی به اقشار آسیب پذیر خواهد بود.

وزیر راه در ادامه ریسک پذیری را مهمترین اهرم مدیریتی در کشور دانست و گفت: باید مدیران ما قدرت ریسک پذیری بیشتری داشته باشند تا بتوانند در عرصه مدیریتی موفق باشند.

وی افزود: امروز بسیاری از پروژه های عمرانی در بخش راهها با اعتبار اندک شروع شده و پس از چند سال نیز با صرفه جویی در هزینه ها و مدیریت به اتمام می رسد.

بهبهانی آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم چهار خطه شدن محور بجنورد - جنگل گلستان را از طرحهای مهم از محل سفر استانی هیات دولت دانست و اظهارداشت: وزارت راه و ترابری بدون ردیف اعتبار مشخص این پروژه را شروع کرده و با پیگیری مسولان استانی و وزارت راه بطورقطع این پروژه در مدت زمان مناسبی به بهره برداری می رسد.

وی همچنین طرح راه آهن 'جوین- اسفراین- بجنورد' را از دیگر پروژه های مهم بخش وزارت راه و ترابری در دور سوم سفر استانی هیات دولت برشمرد و گفت: با اجرای این خط راه آهن تحول خوبی در استان ایجاد می شود.

وزیر راه و ترابری اضافه کرد: امسال ردیف اعتباری برای این پروژه پیش بینی شده و در سنوات آینده نیز اعتبار خوبی برای تسریع در اجرای پروژه اختصاص داده می شود.

بهبهانی در مورد راه آهن 'مشهد- بجنورد- گرگان' هم گفت: دنبال جذب سرمایه گذاری داخلی یا خارجی در این خصوص هستیم.

وزیر راه و ترابری افزود یک سرمایه گذار خارجی برای سرمایه گذاری در راه آهن 'مشهد - بجنورد - گرگان' اعلام آمادگی کرده و در صورت توافق بطورقطع این پروژه نیز اجرایی می شود.

وی اضافه کرد: پروژه راه آهن مشهد - بجنورد - گرگان دارای 600 کیلومتر مسافت است و اعتبار چند صد میلیارد ریالی نیاز دار
[/align]
د.

واژه های کلیدی خبر: وزير راه و ترابري - ،'حميد بهبهاني - هدفمندي يارانه ها - خراسان شمالي

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :12/8/1389 - 14:44:0

[align=justify]
معاون وزير بازرگاني تاکيد کرد:

ادامه نظارت دولت درخرید وحفظ ذخایر گندم

معاون وزیر بازرگانی گفت: دولت در بحث گندم کماکان نقش حاکمیتی خود را حفظ و خرید گندم را پایش خواهد نمود و پس از آن عملیات خرید گندم را به مرور زمان به بخش خصوصی واگذار و نظارت را ملاک کار خود قرار خواهد داد.

معاون وزیر بازرگانی گفت: تداوم نظارت و حاکمیت دولت در خرید و حفظ ذخایر استراتژیک گندم کشور یکی از مهمترین وظایف در هنگام اجرای قانون هدفمندسازی یارانه هاست.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل ازایسنا، دکتر علیخانی در همایش نانوایان شهرستان درگز، ضمن بیان چگونگی شروع اجرای هدفمند سازی یارانه ها، به تشریح طرح از منظر تولیدکنندگان، مصرف کنندگان و دولت پرداخت.

 

وی با اشاره به خرید11میلیون تنی گندم در سال جاری و خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک طی دو سال متوالی و تاکید بر جلوگیری از مصرف بی رویه به دنبال خودکفایی گفت: در اجرای قانون هدفمندسازی یارانهها، نظارت و حاکمیت دولت در خرید و حفظ ذخایر استراتژیک گندم ادامه خواهد داشت.

معاون وزیر بازرگانی در تشریح اجرای هدفمندسازی یارانهها در عرصه فعالیت تولیدکنندگان گفت: آنچه برای تولیدکنندگان حائز اهمیت است، این است که در راستای اجرای این طرح، آنان مواد مصرفی خود را به قیمت واقعی خریداری و محصول خود را نیز به قیمت واقعی عرضه می کنند.

 

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اینکه مصرف کننده یکی از رئوس اجرای قانون هدفمندسازی یارانه هاست، گفت: آنچه تاکنون دولت با پرداخت یارانهها انجام می داده پرداخت غیرمستقیم بوده ولی با اجرای طرح، پرداخت به صورت مستقیم صورت گرفته تا خود مردم بر خرید و مصرف روزانه خویش مدیریت کامل داشته باشند.

 

وی در ادامه به نقش دولت در اجرای هدفمندسازی یارانه پرداخت و با تأکید بر اینکه هدفمندسازی یارانه ها حذف یارانهها نیست، گفت: دولت در بحث گندم کماکان نقش حاکمیتی خود را حفظ و خرید گندم را پایش خواهد نمود و پس از آن عملیات خرید گندم را به مرور زمان به بخش خصوصی واگذار و نظارت را ملاک کار خود قرار خواهد داد.

در این همایش احمد عبدوس، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 نیز با اشاره به خرید و خودکفائی در تولید گندم در شهرستان درگز به تحولات این شهرستان در زمینه ذخیره سازی گندم اشاره کرد و گفت: با همت مردم و مسوولان به دنبال خودکفایی در تولید گندم در شهرستان از انبار مکانیزه بخش خصوصی بهره برداری شد.

 

وی درخصوص اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها نیز گفت: در این راستا تولید کننده باید تلاش کند در حین اجرای این طرح تولیدات خود را با حداکثر کیفیت عرضه کند چون به دنبال اجرای هدفمندسازی یارانه ها آنچه مهم و قابل توجه است رقابت مداری و بهره گیری از محصولات با کیفیت است.

 

دلاور، نماینده مردم شهرستان درگز در مجلس شورای اسلامی در این همایش با بیان اینکه اجرای هدفمند کردن یارانه ها یکی از کارهای عظیمی است که دولت نهم اجرای آن را پذیرفته است، گفت: به دنبال اجرای قانون هدفمند نمودن یارانه ها بسته های حمایتی جهت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان پیش بینی شده است و در کنار این بسته حمایتی این دو گروه همچنان نیازمند حمایت وزارت بازرگانی و مجموعه بازرگانی دولتی هستند.

وی در ادامه به اشاره به پتانسیلها و نیازهای شهرستان گفت: تسهیلات به منظور بهسازی و آماده کردن واحدهای نانوایی از نظر کمی و کیفی متناسب با خواسته های مردم، فراهم نمودن تسهیلات برای اقشار زحمتکش و جویای کار شهرستان، ایجاد مجتمع های تولید نان و نان صنعتی و نیز حمایتهای بیمه ای برای واحدهای نانوایی به دنبال اجرای طرح از سلسله مباحثی است که مردم این شهرستان از مسوولان انتظار دارند.

[/align]

واژه های کلیدی خبر: وزير بازرگاني - گندم - هدفمندسازي يارانه ها

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :12/8/1389 - 13:20:0

[align=justify]

رئيس اتحاديه کشوري لوازم خانگي :

تمامی کالاها با نرخهای قبلی عرضه می شود

رئیس اتحادیه کشوری لوازم خانگی گفت: بر اساس نامه این وزارتخانه، واحدهای تولیدی تا آخر وقت امروز فرصت دارند تا قیمتهای درج شده بر روی کالاهای خود را به گذشته بازگردانند در غیراین صورت به تعزیرات حکومتی معرفی و برخورد لازم با آنها صورت خواهد گرفت.

رئیس اتحادیه کشوری لوازم خانگی، از همراهی اصناف با وزارت بازرگانی خبر داد و افزود: با توجه به نامه وزارت بازرگانی به 106 تولید کننده که در نرخ محصولات خود تغییراتی را اعمال کرده بودند، تمامی کالاها با نرخهای قبلی (بدون تغییر) عرضه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل ازشبکه اطلاع رسانی بازرگانی ایران (شابا)،محمد طحانپور با اشاره به مهلت دو روزه وزارت بازرگانی به بنگاههای تولیدی برای بازگشت به قیمتهای گذشته، گفت: بر اساس نامه این وزارتخانه، واحدهای تولیدی تا آخر وقت امروز فرصت دارند تا قیمتهای درج شده بر روی کالاهای خود را به گذشته بازگردانند در غیراین صورت به تعزیرات حکومتی معرفی و برخورد لازم با آنها صورت خواهد گرفت.

 

طحانپور از همراهی اصناف با وزارت بازرگانی خبر داد و گفت: واحدهای توزیعی مخالف تغییر قیمت کالاها بودند بنابر این همکاریهای لازم برای کاهش قیمتها به روال گذشته صورت خواهد گرفت.

 

رئیس اتحادیه کشوری لوازم خانگی، افزایش قیمت لوازم خانگی در چند هفته گذشته را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در هفتههای گذشته شاهد بروز مشکلاتی از قبیل گشایش LC و اعتبارات اسنادی بودیم که خوشبختانه رفع شد، ضمن اینکه نرخ ارز نیز به قیمت قبلی خود بازگردانده شده است.

 

این مقام مسوول در پاسخ به این سوال که با توجه به نامه وزارت بازرگانی ، کالاهای موجود در بازار که افزایش قیمت روی آنها اعمال شده، با چه قیمتی عرضه خواهد شد، گفت: تمامی کالاها با نرخهای قبلی (بدون تغییر) عرضه خواهد شد و واحدهای تولیدی باید مابهالتفاوت قیمتهای قبلی با جدید را بپردازند.

 

طحانپور، سود منطقی تولید کالا را 20 درصد دانست و افزود: شاید در حدود 5 الی 6 درصد کالاهای موجود در بازار افزایش قیمت داشتهاند ،بنابراین هیچ نگرانی از بابت عرضه کالاها با قیمتهای قبلی برای مصرفکنندگان وجود ندارد.

[/align]

واژه های کلیدی خبر: وزارت بازرگاني - لوازم خانگي - اصناف

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :12/8/1389 - 9:45:0

[align=justify]
فرزين :

تاکنون هیچ افزایش قیمتی اعلام نشده است

فرزین گفت: تمام مصوبات مربوط به هدفمندکردن یارانه ها در کارگروه طرح تحول اقتصادی، طبق تقسیم کار انجام گرفته از طریق سخنگوی این کارگروه اعلام می شود.

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت با بیان اینکه پیش بینی میشود بخشی از یارانههای نقدی وارد بازار پول و بورس شود، گفت: تاکنون هیچ افزایش قیمتی از طریق این کارگروه اعلام نشده و تمام قیمتهایی که در جامعه منتشر شده است، تکذیب می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی به نقل از مهر، محمدرضا فرزین با اشاره به قیمتهایی که این روزها در مورد افزایش قیمت حاملهای انرژی و آب در جامعه منتشر می شود، گفت: این قیمتها مورد تائید کارگروه طرح تحول اقتصادی نیست و تکذیب می شود.

وی اظهارداشت: تمام مصوبات مربوط به هدفمندکردن یارانه ها در کارگروه طرح تحول اقتصادی، طبق تقسیم کار انجام گرفته از طریق سخنگوی این کارگروه اعلام می شود. فرزین ادامه داد: تاکنون هیچ افزایش قیمتی از طریق کارگروه طرح تحول اقتصادی اعلام نشده و تمام قیمتهایی که در جامعه منتشر شده است، تکذیب می شود.

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت گفت: در زمان مناسب و برنامه ریزی شده اطلاعات بیشتر اصلاح قیمتها به اطلاع مردم می رسد.

فرزین در مورد آخرین شرایط اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها نیز گفت: دولت همه چیز را تحت کنترل دارد و هماهنگی خوبی میان اجزاء دولت برای اجرای این قانون بوجود آمده است.

وی تاکید کرد: با وجود آمادگی کامل دولت و برنامه ریزیهای وسیع انجام شده، بازهم سرمایه اصلی اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها مشارکت مردم است.

 

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت به افزایش قیمت برخی کالاها اشاره کرد و گفت: بخش قابل توجهی از تولیدکنندگان که بدون دلیل اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده اند رسما به وزارت بازرگانی تعهد داده اند که قیمت محصولات خود را تا حد قیمت های قبلی کاهش دهند.

فرزین گفت: با مشارکت و همکاری خوب اصناف هم اکنون بازار از ثبات و استحکام خوبی برخوردار است. وی با اشاره به رشد بیش از 23 درصدی سپرده های مردم در بانکها و شرایط خوب بورس، گفت: ثبات و رشد مناسب در بازار پول و سرمایه نشان می دهد مردم اطمینان خوبی به شرایط اقتصادی کشور دارند و این اطمینان بستر مناسب را برای اجرای هرچه بهتر قانون هدفمندی یارانه ها فراهم می آورد.

 

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت اظهارداشت: پیش بینی می شود با پرداخت یارانه های نقدی ، بخشی از این منابع وارد بازار پول و بورس و موجب تقویت هرچه بیشتر این دو بازار شود.

واژه های کلیدی خبر: فرزين - افزايش قيمتي - يارانه هاي نقدي
[/align]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • 2 هفته بعد...

تاریخ انتشار :22/8/1389 - 14:36:0

معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي وزير بازرگاني:

رصد لحظه ای 35 قلم کالای اساسی ، حساس و مهم

معاون وزیر بازرگانی با اعلام این مطلب که موجودی بازار به صورت لحظهای رصد میشود، گفت: هموطنان عزیز میتوانند با مراجعه به سایت هدفمندسازی یارانهها در جریان وضعیت و میزان ذخیرهسازی کالاهای اساسی و حساس قرار گیرند

معاون برنامهریزی و امور اقتصادی وزیر بازرگانی گفت: ذخایر 13 قلم کالای اساسی و 22 قلم کالای حساس و مهم به صورت لحظهای رصد میشودو برخی از ذخایر کالایی که به صورت متمرکز در تهران انجام شده بوده، در حال انتقال به کلیه استانها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر ، محمود دودانگه با اشاره به تدوین و نهایی شدن بسته حمایتی اصناف، اظهار داشت: در صورت تصویب این بسته ، نظام اصناف ، نظام نوینی خواهد شد و افزایش قیمت حاملهای انرژی در این بخش به حداقل ممکن کاهش مییابد.

دودانگه وضعیت ذخیرهسازی کالاهای اساسی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: در صورت کمبود عرضه و یا افزایش تقاضا تزریق کالاهای اساسی آغاز خواهد شد تا تعادل بازار همواره حفظ شود.

معاون وزیر بازرگانی با اعلام این مطلب که موجودی بازار به صورت لحظهای رصد میشود، گفت: هموطنان عزیز میتوانند با مراجعه به سایت هدفمندسازی یارانهها در جریان وضعیت و میزان ذخیرهسازی کالاهای اساسی و حساس قرار گیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص بسته حمایتی اصناف، گفت: این بسته در وزارت بازرگانی تهیه و نهایی شده و منتظر هستیم تا در کارگروه اقتصادی نیز به تصویب برسد.

وی افزود: در صورت تصویب این بسته حمایتی پیشبینی میشود که نظام اصناف، نظام نوین و به روز شود و اثر افزایش قیمت حاملهای انرژی به حداقل ممکن کاهش یابد.

دودانگه با اشاره به وجود یک میلیون و 900 هزار واحد صنفی در بخشهای تولیدی، توزیعی و خدمات، گفت: در این بسته پیشبینی شده که کلیه واحدهای دارای پروانه کسب در بخشهای توزیعی، تولیدی و خدماتی از طریق خطوط اعتباری به میزان 5 میلیون تومان به صورت میانگین مورد حمایت قرار گیرند.

این مقام مسوول با اعلام اینکه پیشبینیهای لازم برای استفاده از اعتبارات در نظر گرفته شده در راستای بهینهسازی مصرف انرژی نیز صورت گرفته است، ادامه داد: همچنین براساس مواد این بسته بخشی از صنوف تولیدی نیز میتوانند براساس بسته حمایتی وزارت صنایع، مشمول تعرفه ترحیهی شوند.

معاون برنامهریزی و امور اقتصادی وزارت بازرگانی خاطرنشان کرد: همچنین واحدهای صنفی صادراتی، میتوانند از تسهیلات پیشبینی شده در قالب بسته حمایتی صادرات بهرهمند شوند.

واژه های کلیدی خبر: معاون وزيربازرگاني - محمود دودانگه - کالاي اساسي

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :22/8/1389 - 11:59:0

محصولي اعلام کرد:

آذر ماه ،فرصت جدید برای اعلام شماره حساب های دریافت یارانه نقدی

وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: سهم منابع درآمدی حاصل از اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها، برای گسترش بیمه اجتماعی، از ده درصد مصوب شده به 13 و نیم درصد افزایش پیدا کرد.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: شماره حساب افرادی که تاکنون برای دریافت یارانه نقدی اقدام نکرده اند و یا شماره حساب آنها دارای مشکل بوده و تاکنون یارانه نقدی برای آنان واریز نشده است، آذر ماه دریافت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحدمرکزی خبر،صادق محصولی در جمع خبرنگاران افزود: واریز یارانه نقدی برای کل کشور به پایان رسیده است. رئیس هیئت مدیره سازمان هدفمندسازی یارانه ها گفت: 85 درصد از خانواده هایی که فرم اقتصادی را پر کرده اند، خواهان دریافت یارانه نقدی بودند و پیش بینی می شود با توجه به اعلام مجدد دریافت شماره حساب، این رقم افزایش یابد .

محصولی افزود: هم اکنون، وارد مرحله جدیدی از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها شده ایم. وی گفت: در این بخش، بسته های حمایتی تعریف شده در هر یک از وزارتخانه ها، به مرحله اجرا در می آید.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی افزود: سهم منابع درآمدی حاصل از اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها، برای گسترش بیمه اجتماعی، از ده درصد مصوب شده به 13 و نیم درصد افزایش پیدا کرد.

محصولی گفت: دولت بر این اساس، برای رانندگان حمل و نقل عمومی، 13 و نیم درصد حق بیمه پرداخت خواهد کرد.

وی افزود: همچنین در این بسته حمایتی لنج داران، زنبورداران، دکه داران و کارمندان فاقد بیمه، زیرپوشش قرار خواهند گرفت.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: قانون هدفمندسازی یارانه ها یک طرح ملی است که با همکاری مجموعه دولت ، مجلس شورای اسلامی ، قوه قضائیه و دیگر نهادها و سازمان های کشوری اجرا می شود و محصولی افزود: در راس اجرای این قانون، مشارکت و همکاری مردم قرار دارد و همه نهادها، سازمان ها، رسانه ها و دیگر ارگان ها باید همکاری لازم را داشته باشند.

وزیر رفاه گفت: براساس برآورد صورت گرفته، دهک برخوردار جامعه، بیش از 14 برابر دهک نخست، سوخت استفاده می کند و این بی عدالتی است. محصولی افزود: هدف اصلی اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، حرکت به سمت گسترش عدالت در جامعه است.

واژه های کلیدی خبر: وزير رفاه و تامين اجتماعي - محصولي - يارانه نقدي - هدفمندسازي يارانه ها -

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :20/8/1389 - 15:1:0

رئيس مرکز آمار ايران اعلام کرد:

مرحله جدید جمع آوری و اصلاح اطلاعات خانوارها ؛ آذر

آن دسته از کسانی که اطلاعات اقتصادی خانوارشان تغییر پیدا کرده است می توانند ماه آینده از طـریق سامـانه الکترونیکی اصلاح کنند

کسانی هم که فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را هم پر نکرده اند می توانند از طریق همین سامانه ، فـرم را تکمیل کنند

مرحله جـدید جمع آوری و اصـلاح اطلاعـات اقتصـادی خـانوارها از آذر آغـاز می شـود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر ، رئیس مرکز آمار ایران در بوشهر گفت: آن دسته از کسانی که اطلاعات اقتصادی خانوارشان تغییر پیدا کرده است می توانند ماه آینده از طـریق سامـانه الکترونیکی اصلاح کنند.

عادل آذر افزود: کسانی هم که فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را هم پر نکرده اند می توانند از طریق همین سامانه ، فـرم را تکمیل کنند.

وی با اشاره بـه پایـان واریز وجـوه نقـدی یارانه ها به حساب سرپرست خانوارها گفت: 67 میلیون و 640 هزار نفر در قالب 20 میلیون خانوار ، فرم اطلاعات اقتصادی را تکمیل کرده اند.

رئیس مرکز آمار ایران همچنین با اشاره به اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن در آبان سال آینده افزود: اکنون این طرح به صورت آزمایشی در 5 شهر استان های بوشهر ، کرمانشاه ، تهران ، کرمان و آذربایجان شرقی در حال اجراست که تا 28 آبان ادامه دارد.

واژه های کلیدی خبر: رئيس مركز آمار ايران - عادل آذر - اصلاح اطلاعات اقتصادي خانوار - آذر - هدفمند كردن يارانه ها -

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :20/8/1389 - 13:56:0

رئيس مرکز آمار ايران:

20 میلیون خانوار ایرانی فرم اطلاعات اقتصادی خود را پر کردهاند

رئیس مرکز آمار ایران : بر اساس آخرین آمار ارائه شده به وزارت رفاه و سازمان هدفمندسازی یارانهها 20 میلیون خانوار ایرانی فرم اطلاعات اقتصادی خانوارها را پر کردهاند؛این تعداد خانوار ایرانی شامل 67 میلیون و 640 هزار نفر میشود که فرم مربوط به اطلاعات اقتصادی را پر کردهاند

رئیس مرکز آمار ایران گفت: بر اساس آخرین آمار ارائه شده به وزارت رفاه و سازمان هدفمندسازی یارانهها 20 میلیون خانوار ایرانی فرم اطلاعات اقتصادی خانوارها را پر کردهاند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فارس ،عادل آذر، رئیس مرکز آمار ایران ،که به بوشهر سفر کرده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تعداد خانوار ایرانی شامل 67 میلیون و 640 هزار نفر میشود که فرم مربوط به اطلاعات اقتصادی را پر کردهاند.

وی افزود: یارانهای که بهحساب سرپرست خانوارها واریز میشود بر مبنای 20 میلیون خانواری است که اطلاعات آن توسط مرکز آمار ایران در اختیار سازمان هدفمندسازی یارانهها قرار میگیرد.

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به مصوبات مهم مجلس در ارتباط با مرکز آمار ایران گفت: بر اساس مصوبه مجلس مرکز آمار ایران تنها مرکز مرجع تهیه و انتشار آمارهای رسمی کشور اعلام شد.

آذر تصریح کرد: مصوبه دیگر مربوط به ماده 65 مکرر است که علاوه بر ماموریتهای جاری مرکز آمار، بحث شاخصهای جدید و جمعآوری شاخصهای جدید را نیز شامل نرخ بهرهوری، توسعه انسانی، تحقق برنامه 5 ساله توسعه، نقشه جامع علمی کشور و ... بر عهده میگیرد.

وی گفت: بر اساس این مصوبه مرکز آمار ایران وظیفه دارد اطلاعات شاخصهای مذکور را جمعآوری و به دستگاههای مختلف ارائه کند.

30 هزار خانوار تحت پوشش سرشماری آزمایش نفوس و مسکن قرار میگیرند

رئیس مرکز آمار ایران در ارتباط با اجرای طرح سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن در کشور بیان کرد: این طرح دو سال است که در حال اجراست و امسال در 5 استان بوشهر، تهران، آذربایجان شرقی، کرمان و کرمانشاه به صورت پالیوت از هشتم تا 28 آبانماه اجرا میشود.

آذر افزود: به دلیل ویژگیها و نوع فعالیتها شهرستان دیلم در استان بوشهر برای سرشماری آزمایشی انتخاب شده است و این سرشماری میتواند دیدگاههای خوبی را برای سرشماری اصلی ارائه کند.

وی اضافه کرد: اجرای طرح سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن باید بستر مناسبی برای رسیدن به سند چشم انداز توسعه کشور باشد.

 

 

واژه های کلیدی خبر: رئيس مركز آمار ايران - ،عادل آذر، - فرم اطلاعات اقتصادي خانوارها

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :19/8/1389 - 17:45:0

IMAGE633995798612059282.jpg

سخنگوي کارگروه تحول اقتصادي اعلام کرد:

آمادگی کامل دولت برای اجرای مرحله دیگری از قانون یارانه ها

 

فرزین گفت: دولت بسته حمایت از شهرداری ها را طراحی کرده و تک تک هزینه های شهرداری ها و تاثیر هدفمند سازی یارانه ها بر آن ها را مورد توجه قرار داده است.

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی با بیان این که بزودی واریز یارانه نقدی برای کل کشور به پایان می رسد گفت: دولت برای آغاز مرحله بعدی اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها برنامه ریزی لازم را انجام داده و از آمادگی کامل برخوردار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل ازایسنا، محمد رضا فرزین در جمع شهرداران مراکز استانها و شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت گفت: دولت بسته حمایت از شهرداری ها را طراحی کرده و تک تک هزینه های شهرداری ها و تاثیر هدفمند سازی یارانه ها بر آن ها را مورد توجه قرار داده است.

وی با بیان این که دولت از 30 درصد منابع در نظر گرفته شده برا ی بخش تولید سهمی را به شهرداری ها اختصاص میدهد گفت: بودجه کافی برای خرید اتوبوس و هم چنین توسعه ناوگان حمل ونقل و تعویض اتوبوسهای پرمصرف در نظر گرفته شده است.

وی افزود: البته در کنار حمایت دولت، شهرداریها نیز باید بحث صرفه جویی و بهینه سازی مصرف حامل های انرژی را در دستور کار قرار دهند.

معاون وزیر اقتصاد با بیان این که تدوین بستههای سیاستی برای حمایت و جلوگیری از ایجاد نوسان در اقتصاد کشور است گفت: تولیدکنندگان و هم چنین مصرف کنندگان عمده انرژی باید در جهت تغییر تکنولوژی تلاش کنند که در این صورت هم مصرف انرژی کاهش می یابد و هم میتوان قیمت تمام شده تولید را کاهش داد.

وی افزود: حفظ و افزایش قدرت خرید خانوارها یکی از اهداف اصلی دولت در فرآیند اجرای این طرح است و به همین دلیل خانوارها که 40 درصد انرژی کشور را مصرف میکنند از 50 تا 60 درصد منابع حاصل از اجرای قانون برخوردار خواهند شد.

واژه های کلیدی خبر: هدفمند کردن يارانه ها - فرزين - واريز يارانه نقدي - شهرداري ها -

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :25/8/1389 - 14:21:0

 

 

مدیران در اجرای قانون هدفمندی یارانه هادقت کنند

 

وزيرنيرو :

وزیر نیرو بر لزوم دقت مدیران در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تاکید کرد و گفت: "دقت، دقت و دقت" شعار اجرایی قانون هدفمندی یارانه هاست؛در صورت اجرای درست این قانون، آثار آن به مردم بر می گردد و با کاهش مفاسد ؛ امنیت بیشتری را می توان انتظار داشت.

[align=justify]

وزیر نیرو بر لزوم دقت مدیران در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تاکید کرد و گفت: "دقت، دقت و دقت" شعار اجرایی قانون هدفمندی یارانه هاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر ، مجید نامجو،وزیر نیرو ، در دومین روز از دوازدهمین همایش مدیران ارشد صنعت آب و برق کشور، افزود: مدیران وزارت نیرو باید در سطحی، کار و وضع فرد فرد مردم را نیز رصد کنند تا به فردی از آحاد مردم صدمه ای وارد نشود.

وزیر نیرو کاهش فاصله طبقاتی را از آثار قانون هدفمندی یارانه ها ذکر کرد و اظهار داشت: در صورت اجرای درست این قانون، آثار آن به مردم بر می گردد و با کاهش مفاسد ؛ امنیت بیشتری را می توان انتظار داشت.

وی تصریح کرد: شعارها با این هدف تبیین می شود که کارها با هماهنگی و قدرت بیشتری اجرایی شود.

نامجو با اشاره به سال همت مضاعف و کار مضاعف نیز اظهار داشت: بهتر است در پایان امسال نمایشگاهی از دستاوردهای آب و برق کشور و فعالیت های شاخص این حوزه ها به نمایش گذاشته شود.

وزیر نیرو محور کاری این وزارت خانه را در سال جدید تمرکز بر روی نیروهای انسانی متخصص اعلام کرد.

وی با اشاره به همکاری های وزارت نیرو با دیگر وزارتخانه های کشور، گفت: همکاری تنگاتنگی با وزارت جهاد کشاورزی در حال اجراست که باید گسترش پیدا کند.

وزیر نیرو همچنین گنجاندن تبصره 3 در قبوض آب را در جهت تامین منابع مالی طرح های آبفا دانست و تاکید کرد: از ابتدا قرار بود این بند متناسب با مصرف مشترکان تهیه و ارایه شود و نباید به گونه ای باشد که در آن شبهه و محل اختلافی ایجاد شود.

وزیر نیرو افزود : کنتورهای هوشمند، استفاده از انرژی های نو، راه اندازی شرکت های خدمات انرژی و نیز استفاده از ظرفیت های آب شیرین کن ها برای کاهش مشکلات آبرسانی روستایی از اولویت های وزارت نیرو است.

وی از توان و ظرفیت های صنعت برق کشور در سال های اخیر تمجید کرد و اظهار داشت: سرعت رشد صنعت برق در بخش های مختلف بسیار بالاست و باید مدیران، این حوزه را با دقت مراقبت کنند.

نامجو ادامه داد: در زمان کنونی تقاضای بسیاری از کشورها برای دریافت خدمات برق بسیار افزایش یافته است که می بایست آن را تقویت کرد.

 

واژه های کلیدی خبر: وزير نيرو - نامجو - قانون هدفمندي يارانه[/align]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

وزيربازرگاني:

خرید تضمینی گندم در سال زراعی 89 ادامه دارد

غضنفری گفت: برنامه خرید گندم به دلیل حجم ، دوره زمانی و گردش مالی آن، از بزرگترین پروژههای ملی خرید کالای کشاورزی در کشور محسوب میشود.

وزیر بازرگ

انی از مراسم روز ملی نان به عنوان آیین شکرگزاری از خداوند و سپاسگزاری از فعالان این حوزه برای اجرای موفقیتآمیز پروژه ملی تولید و خرید گندم در سال زراعی جاری نام برد و گفت: خرید تضمینی گندم در سال زراعی 89 ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل ازایرنا،مهدی غضنفری در مراسم روز ملی نان از گندمکاران و تلاشگران عرصه کشاورزی و مجموعههای ذیربط در تولید، خرید و ذخیره سازی گندم قدردانی کرد و افزود: حاصل الطاف خداوند و تلاش فعالان این حوزه رکورد بی سابقه و خرید بیش از 11 میلیون و 200 هزارتن گندم مازاد بر نیاز در سال زراعی جاری بود.

وی در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان و فعالان بخش خصوصی برگزار شد، افزود: امسال برای دومین بار به افق خود کفایی در گندم نائل آمدهایم که این امر گام مهمی در راستای حفظ استقلال کشور محسوب می شود.

وزیر بازرگانی با بیان اینکه پروژه بزرگ خرید گندم از فروردین ماه امسال آغاز شد و پس از مدت هشت ماه در اوایل آبان ماه جاری به کار خود پایان داد، ادامه داد: عملیات بزرگ خرید گندم مازاد، جابه جایی 8.5 میلیون تن آرد، جز با ابتکار عمل فعالان این حوزه امکان پذیر نبود.

 

بزرگترین گردش مالی

غضنفری سپس گفت: برنامه خرید گندم به دلیل حجم ، دوره زمانی و گردش مالی آن، از بزرگترین پروژههای ملی خرید کالای کشاورزی در کشور محسوب میشود.

وی افزود: با وجود زحمات بسیار در روند تولید و خرید اگر درصدی هم ضایعات وجود داشته باشد، نسبت به حجم بالای کار ناچیز است که این موضوع نیز با هدفمندی یارانهها به حداقل تبدیل می شود.

 

خرید تضمینی گندم ادامه دارد

وزیر بازرگانی دربخشی از سخنان خود گفت: دولت موظف است گندم را به صورت تضمینی از کشاورز خریداری کند و دراین تصمیم تا سال زراعی بعد تغییری ایجاد نمی شود .

غضنفری با تصریح براینکه در شرایط فعلی وزارت بازرگانی تمام هزینههای خرید را به کشاورز پرداخت می کند، افزود: با اجرای قانون هدفمندی یارانهها، نرخ متعارف یا ملی را برای خرید گندم پرداخت می کند.

وی ادامه داد: مابه التفاوت نرخ تضمینی با نرخ ملی که پایین تر از قیمت جهانی است نیز به صورت یارانه به کشاورز پرداخت می شود.

وزیر بازرگانی همچنین گفت: کشاورزان مجاز هستند در صورت تمایل، گندم خود را به بخش خصوصی بفروشند و یا اینکه مانند گذشته دولت آن را به قیمت ملی خریداری کند.

 

دو هزار و 500 میلیارد تومان سهم مصرف کننده

وی تصریح کرد: از مجموع بیش از چهار هزار میلیارد تومان یارانه برای گندم، آرد و نان دو هزار و 500 میلیارد تومان آن سهم مصرف کننده است که دولت درنظر دارد به حساب مردم واریز کند.

غضنفری ادامه داد: پس از اجرای قانون هدفمندی یارانهها، دیگر آرد 75 و 450 ریالی عرضه نمی شود بلکه قیمت آن برابر با قیمت ملی به علاوه فرایند تبدیل آن به آرد محاسبه می شود.

 

تعیین نرخ محلی نان

غضنفری در مورد تعیین نرخ محلی نان گفت: نرخ نان پس از اجرای قانون هدفمندی در استانهای مختلف به صورت محلی محاسبه می شود.

وزیر بازرگانی ادامه داد: در صورت تاثیر مسایل محلی و شاخصهایی به جز نرخ سوخت، استانداریها میتوانند براساس تعامل مشترک با دستاندرکاران بخش خصوصی در این حوزه نرخ نان را خود تعیین کنند.

 

دو اتفاق حوزه نان بعد از هدفمندی

وی با بیان اینکه با اجرای قانون هدفنمدی یارانهها دیگر نانوایی آزادپز و یارانهای نداریم ، گفت: نبود سهمیهبندی و آغاز رقابت دیگر رخداد بعد از اجرای قانون هدفنمدی در حوزه ی آرد و نان است.

وزیر بازرگانی این موضوع را نیز گفت که از سویی با هدفمندی حوزه آرد و نان، عامل خرید نان کیفیت برتر آن است و از دیگر سو نان صنعتی به دلیل امکان استفاده از گندم ملی تعریف خود را پیدا می کند.

وی افزود: دولت از نانوایانی که از صحنه رقابت جامانده و توان ماندگاری در بازار را ندارند، حمایتهای لازم را خواهد کرد.

به گفته غضنفری، با هدفمندی یارانه آرد و نان صنعت ماکارونی نیز گندم را به نرخ ملی تهیه میکند.

غضنفری یادآور شد در شرایط جدید گندم و آرد و نان تصمیم گیر نهایی مصرف کننده است و او می تواند درباره یارانه دریافتی خود و براساس ذائقه و کیفیت مورد نظر خود نان را خریداری کند.

 

اجازه ادامه فرایند یارانهای را نمی دهیم

وزیر بازرگانی با بیان این جمله که در فرایند جدید اجازه ندهیم برخی که به فضای یارانهای عادت کردند و خلاقیت و نوآوری را بکار نبردند، چیره شوند و نوعی از درخواست ها را مطرح کنند، گفت: تکرار وضعیت کنونی شرایط نامساعد یارانهای را ایجاد میکند.

وی افزود: از بزرگان صنعت می خواهیم اجازه دهند رقابت پذیری، افزایش کیفیت و کاهش قیمت جای وضعیت کنونی را بگیرد.

 

ضرورت اجرای قانون هدفمندی

غضنفری تاکید کرد: در شرایطی که قانون هدفمندی یارانه ها بهترین طرحی است که کشور را به سمت اهداف میرساند، ادامه راه کنونی و مسیر یارانهها پس از چند سال کشور را به وارد کننده نفت و گاز تبدیل میکند.

وی ابراز امیدواری کرد تا با تعامل فعالان حوزه آرد و نان و تلاش خلاقانه توام با بهره وری علاوه بر حفظ نان و کرامت حوزه آرد و نان ضایعات طولانی نان از بین برود.

همچنین در این مراسم از 50 نفر از دست اندرکاران این صنعت شامل کشاورزان، سیلوسازان، نانوایان، مراکز خرید، کارخانههای آردسازی، شرکتهای حمل و نقل، نانوایان و ناشران و مؤلفان برتر قدردانی شد.

واژه های کلیدی خبر: خريد گندم - وزير بازرگاني - روز ملي نان

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :25/8/1389 - 12:33:0

IMAGE634255069153131250.jpg

معاون داروي وزارت بهداشت:

برنامه ای برای تغییر قیمت داروها نداریم

معاون غذا و داروی وزارت بهداشت : امسال، برنامه ای برای تغییر قیمت داروها نداریم و داروها با همان قیمت قبلی عرضه می شوند؛ با یکسان سازی یارانه داروها، بهای داروهای وارداتی ارزان تر شده است؛با توجه به افزایش تولید داخلی دارو ، به تدریج داروهای تولیدی داخلی جایگزین داروهای خارجی خواهند شد

معاون غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال، برنامه ای برای تغییر قیمت داروها نداریم و داروها با همان قیمت قبلی عرضه می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا ،احمد شیبانی، معاون غذا و داروی وزارت بهداشت، افزود: اکنون، با یکسان سازی یارانه داروها، بهای داروهای وارداتی ارزان تر شده است.

وی اضافه کرد: تولید دارو به اندازه کافی در کشور وجود دارد و حتی مازاد تولید نیز داریم که برای افزایش صادرات، در حال برنامه ریزی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: یارانه قابل ملاحظه ای به داروهای ام. اس تعلق گرفته است و داروی 'اینترفرون' برای درمان این بیماری، اکنون در داخل کشور تولید می شود.

معاون غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مشکلی در مورد کمبود داروهای مختص به مراحل پیشرفته ام. اس وجود ندارد و اگر موردی گزارش شود، پیگیری خواهد شد.

شیبانی افزود: همه کارخانه های دارو سازی در برنامه های خود، تولید داروهای جدید به ویژه تولید داروهای نوترکیب در زمینه شیمی درمانی و ام. اس را دارند و هر دارویی که وارد بازار شد، اطلاعات آن به تدریج به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

وی با اشاره به افزایش تولید داخلی دارو افزود: به تدریج، داروهای تولیدی داخلی جایگزین داروهای خارجی خواهند شد.

معاون غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره حق فنی داروخانه ها گفت: خدمات داروسازان و ارایه دارو، در ادامه درمان است ؛ طبیعتا تشخیص و درمان را پزشک انجام می دهد اما ادامه درمان، یعنی دادن دارو به عهده دارو ساز است و این روند، ابزار مهمی در درمان و سلامت مردم به شمار می رود.

شیبانی افزود: اگر حق فنی داروخانه ها حذف شود، دو موضوع بحث اقتصادی داروخانه و ارزش کار خود داروساز، مطرح می شود و این مساله مانند آن است که بگویید ویزیت پزشکان حذف شود.

وی اضافه کرد:این حق دارو ساز است که در ازای دادن خدمات علمی و دارویی، حق فنی دریافت کند.

واژه های کلیدی خبر: معاون غذا و داروي وزارت بهداشت، - ،احمد شيباني، - دارو

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :25/8/1389 - 12:11:0

IMAGE633631220060543750.jpg

غضنفري:

توقف سهمیه بندی آرد پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها

وزیر بازرگانی گفت: بر اساس این بسته حمایتی دولت وظیفه دارد گندم به را به قیمت تضمینی از زارع خریداری کند که بعد از اجرای قانون نیز در این تصمیم و روش دولت تغییری ایجاد نخواهد شد اما قیمت خرید برای گندم از سوی دولت تعیین و در سال زراعی بعد دولت و بخش خصوصی گندم را به یک رقم تعیین شده خریداری می کنند.

وزیر بازرگانی از توقف سهمیه بندی آرد پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت: قیمت نان برابر با قیمت ملی گندم به علاوه فرآیند تبدیل آن به نان میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل ازمهر، مهدی غضنفری در نخستین جشن روز ملی نان با رونمایی از بسته گندم، آرد و نان در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها گفت: پرونده بزرگترین خرید دولتی با خرید 11 میلیون تن گندم در طول هشت ماه در روزهای گذشته بسته شد و توانست ایران را به یکی از کشورهای صادر کننده گندم به دنیا معرفی کند.

وزیر بازرگانی با اشاره به جابه جایی سالانه 8.5 میلیون تن آرد در کشور، افزود: این موضوع نشانگر قدرت بالای صنعت گندم، آرد و نان در کشور است، ضمن اینکه حجم بزرگی از اشتغال و جابه جایی پول و کالا را در مقایسه با سایر حوزهها شکل می دهد.

وی تصریح کرد: دولت و وزارت بازرگانی در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها بسته حمایتی از این کالاهای اساسی و استراتژیک را تدوین و تلاش کرده اند تا به بهترین شکل حمایتهای خود را از دست اندرکاران این حوزه ها به عمل آورند.

 

به گفته وزیر بازرگانی، بر اساس این بسته حمایتی دولت وظیفه دارد گندم به را به قیمت تضمینی از زارع خریداری کند که بعد از اجرای قانون نیز در این تصمیم و روش دولت تغییری ایجاد نخواهد شد اما قیمت خرید برای گندم از سوی دولت تعیین و در سال زراعی بعد دولت و بخش خصوصی گندم را به یک رقم تعیین شده خریداری می کنند.

غضنفری ادامه داد: در شرایط فعلی وزارت بازرگانی تمام هزینه خرید گندم را به زارع تحویل می دهد ولی بعد ازاجرای قانون برای گندم تنها یک قیمت در حد متعارف و ملی پرداخت خواهد شد که کمتر از قیمت خرید تضمینی فعلی است اما مابه التفاوت قیمت ملی و تضمینی گندم از سوی وزارت جهاد کشاورزی به صورت یارانه در اختیار کشاورز قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: بر این اساس بعد از این پرداخت یارانه به کشاورزان، قیمت گندم در مزرعه در حد قیمت ملی تعیین می شود.

به گفته این عضو کابینه دهم، نانوایی باید به کارخانه آرد مراجعه کرده و گندم ملی را با قیمت بالاتر بخرد و نان را با قیمت جدید که دیگر قیمت آرد آن 45 تومان یا 7.5 تومان نیست، بفروشند؛ در واقع قیمت نان برابر با قیمت ملی گندم به علاوه فرآیند تبدیل آن به نان است،این در حالی است که در همه استانها قیمت نان یکسان نیست و استانداری ها قیمت نان را مشخص می کنند.

به گفته وزیر بازرگانی بعد از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها نانوایی آزادپز و یارانه ای در کشور وجود نخواهد داشت چرا که هر کس می تواند آرد را به قیمت ملی از کارخانه خریداری کند.

وی ادامه داد: پس از اجرای قانون، سهمیه بندی برای آرد وجود ندارد و هر کس هر چقدر که می تواند بخرد و به تعداد مشتریان در خبازی خود پخت و پز کند می تواند آرد خریداری نماید از اینجا است که رقابت آغاز می شود.

وزیر بازرگانی در ادامه به تشریح حمایتهای دولت از آن دسته نانوایی هایی پرداخت که به دلیل افزایش قیمت گندم و آرد ممکن است توانایی ادامه کار نداشته باشد. وی گفت: دولت برای تعدادی از نانوایی ها که ممکن است بعد از رقابتی شدن شغل خود را از دست بدهند یا نانوایی سنتی خود را تعطیل و به صنعتی تبدیل کنند، ارائه تسهیلات ارزان قیمت را در کنار سایر تدابیر در نظر گرفته است.

غضنفری سپس به گلایه هایی در مورد ضایعات و بهداشت نان پرداخت و گفت: در زمان هدفمند کردن یارانه ها مهمترین دلیلی که باعث می شود مردم از یک نانوایی خرید کنند به طور قطع کیفیت خواهد بود که در این شرایط بسته به کیفیت نان پخت شده یک نانوایی ممکن است دو کیسه آرد در ماه و دیگری ممکن است صدها کیسه آرد مصرف کند.

وی با بیان اینکه بعد از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها نان صنعتی جایگاه خود را پیدا خواهد کرد، گفت: در شرایط جدید صنعت گندم، آرد و نان تصمیم گیری نهایی به عهده مشتری است که در مقابل پولی که از یارانه نقدی خود صرف می کند، بتواند نان با کیفیت بهتری را دریافت کند.

وزیر بازرگانی از فعالان صنعت آرد و نان درخواست کرد تا در فرآیند اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها اجازه ندهند برخی که ابتکار عمل ندارند یا به فضای یارانه ای عادت و از خلاقیت به دور هستند بر شرایط چیره شوند و نوعی از درخواستها را مطرح کنند که تکرار شرایط نامساعد پرداخت یارانه ها باشد.

غضنفری ادامه داد: وقتی قیمت حاملهای انرژی اصلاح می شود به تبع آن کالاهای انرژی بر نیز افزایش قیمت خواهند داشت اما اگر این کالاها افزایش قیمت خود را به دولت ارائه کنند و یا درخواست افزایش قیمت به صورت منطقی را داشته باشند به طور قطع دولت شرایط آنها را بررسی و در مورد آن تصمیم گیری خواهد کرد. البته دولت به هر تقاضایی در رابطه با افزایش قیمت کالا به دلیل افزایش قیمت حاملهای انرژی پاسخ مثبت نخواهد داد چرا که باید بخشی از افزایش قیمت را از طریق افزایش بهره وری و اصلاح روشهای تولید جبران کند.

این عضو کابینه دهم خاطر نشان کرد: در گندم و آرد و نان نیز باید بهره وری جبران بخشی از افزایش قیمت حاملهای انرژی را داشته باشد، ضمن اینکه رقابت پذیری، افزایش کیفیت و کاهش قیمت باید وضعیت را به گونه ای پیش برد که هم تولید کننده و هم مصرف کننده راضی باشند. بنابراین باید دست به دست هم داد تا شرایط به نحو مطلوبی رقم خورد.

غضنفری گفت: نمی توان قطار اقتصاد ایران را در ریل فعلی وادار به ادامه حرکت کرد چرا که تونلی که هم اکنون از آن در حال عبور هستیم به دره ای منتهی می شود که اقتصاد را به ورطه نابودی خواهد کشاند.

وی همچنین به برنامه های برخی قدرتهای سلطه و اعمال تحریم از سوی آنها بر علیه ایران اشاره و تصریح کرد: به دلیل اینکه ایران وارد کننده بنزین به شمار می رفت قدرتهای سلطه هر از چند گاهی با تحریم بنزین از ایران درخواست می کردند تا از منافع ملی خود کنار کشد اما امروز که ایران در این زمینه خودکفا شده است قطعا تحریم بنزین محلی از اعراب نخواهد داشت.

غضنفری ادامه داد: اگر ایران به روش کنونی پرداخت یارانه حاملهای انرژی ادامه دهد به طور قطع در سال 1404 یکی از وارد کنندگان حاملهای انرژی از جمله نفت تبدیل خواهد شد که این موضوع یک ضرر بزرگ است.

وزیر بازرگانی تاکید کرد: موضوع بهینه سازی مصرف آرد و نان در کشور یک بازی "برنده- برنده" است که هم تولید کننده و هم مصرف کننده در آن منفعت دارند.

واژه های کلیدی خبر: گندم ملي - وزير بازرگاني - سهميه بندي آرد

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :25/8/1389 - 10:33:0

IMAGE633649388024687500.jpg

وزيرتعاون خبر داد :

حمایت ازتولید،هدف اصلی هدفمندکردن یارانه ها

عباسی گفت :درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها به سه بخش تقسیم خواهد شد ،بخش اول آن در بین مردم توزیع می شود ،قسمت دوم آن به منظور رفع کسری های احتمالی که ممکن است در بعضی بخش ها ایجاد شود ، هزینه خواهد شد و بخش سوم برای حفظ و ایجاد اشتغال پایدار در بخش های تولیدی و صنعتی به مصرف می رسد.

وزیر تعاون گفت:حمایت از بخش های تولید و صنعت برای حفظ و ایجاد اشتغال پایدار از اهداف اصلی قانون هدفمندکردن یارانه ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل ازایرنا،محمد عباسی در همایش تعاونگران استان گلستان بابیان اینکه درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها به سه بخش تقسیم خواهد شد ، افزود: بخش اول آن در بین مردم توزیع می شود ،قسمت دوم آن به منظور رفع کسری های احتمالی که ممکن است در بعضی بخش ها ایجاد شود ، هزینه خواهد شد و بخش سوم برای حفظ و ایجاد اشتغال پایدار در بخش های تولیدی و صنعتی به مصرف می رسد.

به گفته وی سالانه 100 هزار میلیارد تومان به بخش های مختلف کشور یارانه پرداخت می شود که حدود 70 درصد آن تنها به 20 درصد از افراد جامعه تعلق می گیرد و 80 درصد باقیمانده از مقدار کمی از یارانه ها منتفع می شوند.

عباسی تصریح کرد که قانون هدفمندکردن یارانه ها با جرات تمام در حال اجرا است و تمام افراد جامعه باید به سهم خود با فراگیری نحوه صحیح هزینه کرد منابع ،به انجام این طرح بزرگ اقتصادی کمک کنند.

وی تاکید کرد: مساله اصلی در اجرای این طرح حفظ وحدت و تعاون است تا هیچ کس نتواند با ایجاد شکاف و دودستگی در بین مردم مانع اجرای اصلاحات اساسی در سطح کشور شود.

وی با اشاره به فرا رسیدن عید سعید قربان ، این عید را نمایش قربانی کردن نفس و کشتن امیال شخصی برای منافع جمعی دانست تا همه با هم تکامل پیدا کرده و پیشرفت کنند که چنین امری بعنوان یک دستور عظیم دینی باید در همه ابعاد زندگی و تلاش برای دستیابی به موفقیت های بزرگ اقتصادی نیز در جامعه به کار گرفته شود.

وزیر تعاون گفت: تعاونی ها نیز باید با ایجاد بنگاه های بزرگ اقدام به ورود در عرصه های کلان اقتصادی کرده و نقش فعال تری در سطح ملی و بین المللی ایفا کنند.

در این مراسم با هدف ترویج فرهنگ تعاون، از تمبر 'تعاونی بهزیست گنبد ' بعنوان تمبر اختصاصی این شرکت تعاونی تولیدی پوشاک برتر ملی و استانی در سال 1388ازسوی وزیر تعاون رونمایی شد.

واژه های کلیدی خبر: وزيرتعاون - توليد - هدفمندكردن يارانه - تمبر تعاوني بهزيست گنبد

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :25/8/1389 - 10:10:0 IMAGE634254987970296293.jpg

رئيس جمهور در همايش سراسري هدفمندسازي يارانه ها:

 

هدفمندسازى یارانه ها با مشارکت حداکثرى مردم اجرا مى شود

محمود احمدینژاد در همایش سراسری هدفمندسازی یارانهها از مدیریت مصرف و ارتقای بهرهوری، برقراری عدالت، از میان بردن فاصله طبقاتی و افزایش تولید ملی به عنوان بخشی از اهداف هدفمندی یارانهها یاد کرد و افزود: این طرح، مردمیترین و بزرگترین طرح عدالت محور تاریخ کشور است و منافع آن در اختیار آحاد مردم قرار میگیرد

رئیس جمهور در همایش سراسری هدفمندسازی یارانهها و در جمع استانداران و اعضای ستاد اجرایی این طرح، اطلاعرسانی شفاف و دقیق را لازمه موفقیت این اقدام بزرگ اقتصادی خواند و گفت: هدفمندسازی یارانهها با مشارکت حداکثری مردم اجرا میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از دفتر امور رسانههای ریاست جمهوری، محمود احمدینژاد در این همایش از مدیریت مصرف و ارتقای بهرهوری، برقراری عدالت، از میان بردن فاصله طبقاتی و افزایش تولید ملی به عنوان بخشی از اهداف هدفمندی یارانهها یاد کرد و افزود: این طرح، مردمیترین و بزرگترین طرح عدالت محور تاریخ کشور است و منافع آن در اختیار آحاد مردم قرار میگیرد.

همچنین مصطفی محمد نجار؛ وزیر کشور هم در این همایش از آمادگی همه تشکلها و کانونهای صنفی برای اجرای دقیق طرح هدفمندی یارانهها خبر داد.

 

واژه های کلیدی خبر: رئيس جمهور - محمود احمدي نژاد - همايش سراسري هدفمندسازي يارانه ها

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :25/8/1389 - 10:13:0

IMAGE634252600167556250.jpg

وزير کشور:

هزینه های جابجایی حمل و نقل درون شهری افزایش نخواهد یافت

وزیر کشورگفت: بسته های حمایتی حمل و نقل درون شهری ضمن صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی،سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در این بخش را به دنبال دارد.

وزیر کشور گفت : با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها هزینه های جابجایی با اتوبوس ، مینی بوس و مترو (حمل و نقل درون شهری) افزایش نخواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحدمرکزی خبر،مصطفی محمد نجار در همایش یک روزه هدفمند سازی یارانه ها با اشاره به بسته حمایتی دولت برای دو بخش حمل و نقل درون و برون شهری گفت: با اجرای این قانون هر چند هزینه جابجایی وسایل حمل و نقل درون شهری افزایش می یابد اما قرار شده است قیمت افزایش نیابد و وزارت کشور این افزایش هزینه ها را به شهرداری ها بپردازد.

وی با بیان اینکه شهرداری ها و دهیاری ها در بخش ارائه خدمات به ویژه پروانه ساختمانی افزایش قیمت نخواهند داشت گفت: با توجه به اینکه قیمت حامل های انرژی اصلاح می شود ، قرار است وزارت کشور یارانه این افزایش سوخت را به شهرداری ها و دهیاری ها بپردازد.

وی با اشاره به حمایت های دولت در بخش حمل و نقل درون شهری گفت: علاوه بر اینکه قرار است دولت بخشی از اعتبارات قطارهای شهری را تأمین کند ، همچنین 3 هزار دستگاه اتوبوس ، 2 هزار دستگاه ون وارداتی ، 1500 دستگاه مینی بوس ، نوسازی 1800 دستگاه اتوبوس متوقفی در همه استان ها به تدریج تحویل خواهد شد.

وزیر کشور تهیه طرح تخصیص وام قرض الحسنه به رانندگان وسایل حمل و نقل درون شهری را از دیگر اقدامات دولت ذکر کرد و گفت: حتی در زمان اجرای قانون حمل و نقل درون شهری 4 استان البرز ، قم ، سمنان و قزوین برای تهران به عنوان استان های معین پیش بینی شده است.

وی با تشریح بسته حمایتی حمل و نقل درون شهری برای استانداران گفت: این بسته های حمایتی ضمن صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی،سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در این بخش را به دنبال دارد.

محمدنجار گفت: وزارت کشور برای تسهیل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها ، سه کمیته اجتماعی ، حمل و نقل ، شهرداری ها و دهیاری ها را تشکیل داده است و به طور مستمر با تشکیل جلسات برای آشنا کردن بیشتر مسئولان استانی با این موضوع تلاش می کند.

وی با بیان اینکه عناصر ضد انقلاب مراحل اجرای این قانون را با سیاه نمایی برای ضربه زدن به نظام پیگیری می کنند ، گفت: آنان بهتر می دانند که اجرای این قانون به نفع دولت و مردم است و اقتصاد کشور را شکوفا خواهد کرد. وزیر کشور با بیان اینکه مردم منتظر اجرای این قانون هستند گفت: حتی کسانی که برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام نکرده اند اجرای این قانون را پیگیری می کنند.

وی با بیان اینکه اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها تداوم گفتمان حضرت امام (ره) در بحث عدالت است ،گفت: دولت در پیاده سازی عدالت موفقیت های فراوانی کسب کرده و مطمئن است با اجرای این قانون عدالت در جامعه بیش از پیش جاری خواهد شد.

واژه های کلیدی خبر: هدفمند سازي يارانه ها - وزير کشور - حمل و نقل - حامل هاي انرژي -

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

افزایش 10 درصدی سهم خانوار از منابع یارانهها

 

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی با تشریح جزئیات اقدامات دولت برای اجرای قانون هدفمندی یارانهها از افزایش سهم خانوار از منابع هدفمندی یارانهها از 50 به 60 درصد خبر داد و گفت: هم اکنون جلسات هدفمندی یارانهها هفتهای سه جلسه با حضور رئیس جمهور و وزرای مربوطه برگزار میشود.

 

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا فرزین دیروز در نشست خبری در خصوص اجرای هدفمندی یارانه ها با بیان اینکه مرحله واریز مبالغ یارانه نقدی به حسابهای افراد به پایان رسیده است، گفت: طی دو ماهه اخیر کار شبانه روزی برای اجرای هدفمندی یارانه ها در تمام بخشها انجام شده است.

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت افزود: در دو ماهه اخیر در دولت جلسات متعددی در خصوص هدفمندی یارانه ها برگزار شده است به نحوی که وزرای مربوطه بازبینی مجددی بر اجرای بسته های مربوطه و زمانبندی های اجرایی آن داشته اند.

وی با بیان اینکه سیاستهای خاصی برای بسته ها اتخاذ شده است، افزود: هفته ای سه جلسه با حضور رئیس جمهور و وزرای مربوطه جلساتی در مورد هدفمندی یارانه ها برگزار کرده ایم.

آرامش بر بازار ارز حاکم شد

فرزین اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را یک کار کارشناسی بی سابقه در تاریخ سیاستگذاری کشور عنوان کرد و افزود: هم اکنون که در آستانه اجرای هدفمندی یارانه ها قرار داریم، وضعیت اقتصادی کشور از آرامش مناسبی برخوردار است به نحوی که در بازار ارز گر چه طی ماههای قبل با نوساناتی مواجه بودیم اما در حال حاضر به آرامش رسیده ایم.

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی ادامه داد: تثبیت نرخ ارز در آستانه اجرا و ماههای اخیر به درستی انجام شده است و بازار ارز به تولید کنندگان و فعالان اطمینان می دهد که کالاهای وارداتی خود را با نرخ مشخصی وارد کشور کنند.

قیمتها به حالت سابق بازگشت

وی افزود: گرچه نوساناتی در بازار کالا وجود داشت اما هم اکنون 106 واحد تولیدی که قیمتها را افزایش داده بودند داوطلبانه قیمتها را اصلاح کردند که این نشان می دهد نظارت بر بازار با همراهی اصناف و مردم باید صورت گیرد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره بسته های مختلفی که در راستای اجرای هدفمندی یارانه ها تهیه شده است، گفت: بسته صنعت یکی از این بسته هاست اما منظور از این بسته فقط وزارت صنایع و معادن نیست بلکه کلیه بخشهای صنعتی را در بر می گیرد.

وی بسته دیگر را بسته کشاورزی که بررسی های طولانی برای آن صورت گرفت، عنوان کرد و افزود: در آخرین جلسه هدفمندی یارانه ها که پنجشنبه هفته گذشته با حضور رئیس جمهور برگزار شد، بسته کشاورزی نهایی شد.

فرزین با بیان اینکه بخشی از بسته حمل و نقل درون و برون شهری در حال اجرایی شدن است، گفت: بسته تنظیم بازار اصناف در استانها و با مسئولیت استاندار اجرایی می شود.

وی در خصوص بسته صادرات غیر نفتی گفت: منابعی برای توسعه صادرات غیر نفتی در این بسته دیده شده است.

سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی از تهیه بسته پولی توسط بانک مرکزی در مورد نرخ سود بانکی، سپرده ها و ذخایر قانونی خبر داد و افزود: سیاستهای مشخصی در این بسته برای بازار پول تدوین شده است؛ بنابراین نرخهای سود بلندمدت،کوتاه مدت، مشارکتی و مبادله ای همان نرخ های بسته سال 89 بانک مرکزی است.

نرخ سود بانکی امسال تغییر نمیکند

فرزین ادامه داد: مصوبه نهایی این است که با اجرای قانون در سالجاری نرخ سود بانکی چه در بخش سپرده ها و چه در بخش تسهیلات تغییری نمی کند؛ فقط حساب سپرده ویژه ای برای منابع حساب هدفمندی ایجاد خواهد شد که مردم بتوانند از آنها به عنوان پس انداز استفاده کنند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی بسته دیگر را بسته شهرداریها و دهیاریها که کل آثار قیمت انرژی بر روی فعالیتها در آن مشخص شده است، اعلام کرد و افزود: بسته توزیع درآمد و تامین اجتماعی بسته دیگر است که برای بهبود وضعیت تامین اجتماعی و بهبود توزیع درآمد تدوین شده است، همچنین یک بسته دیگر به نام بسته تامین اجتماعی که متولی آن وزارت کشور است تدوین شده و در مجموع 9 بسته در این خصوص آماده کرده ایم.

تسهیلات یارانه ای به صنعت

وی در مورد حمایت دولت از بخش صنعت گفت: در این راستا بخش زیادی از منابع یارانه ای به صورت وجوه یا یارانه سود تسهیلات به بخش صنعت به منظور حمایت اختصاص خواهد یافت؛ گرچه ضوابط بانک مرکزی نیز تغییر کرده اما در ماههای آینده شاهد اختصاص منابعی به بخش تولید خواهیم بود.

زمان برداشت یارانه نقدی از حسابها

فرزین درباره زمان برداشت منابع هدفمندی یارانه ها از حسابها گفت: با اصلاح قیمت ها کلیه مبالغ یارانه ها که برای دو ماه می باشد توسط مردم قابل برداشت است.

به گفته وی، قانون به دولت اجازه داده که به سه طریق نقدی، غیر نقدی و تامین اجتماعی حمایتهای لازم از خانواده ها صورت گیرد اما شروع کار به صورت نقدی خواهد بود.

فرزین با بیان اینکه مردم باید منابع خود را مدیریت کنند، گفت: اقداماتی در هفته های اخیر آغاز شده است و قصد داریم شرایطی را به وجود بیاوریم که منابع مردم به خوبی پس انداز شود و سود مناسب در اختیار آنها قرار گیرد.

مردم با یارانه کالاهای بادوام بگیرند یا پس انداز کنند

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده، قرار است که کالاهای با دوام با قیمت مناسب و تخفیف با اقساط بلندمدت در اختیار خانوارها قرار گیرد و در این راستا ثبت نام هایی صورت خواهد گرفت و واحدهای صنفی و تولید کنندگان این کار را آغاز کرده اند.

وی گفت: بر اساس آخرین آمارهای مرکز آمار ایران، دهکهای یک و دو روستایی به طور متوسط برای سال 89 ماهانه 135 هزار تومان درآمد دارند؛ بنابراین اختصاص 162 هزار تومان به یک خانوار چهار نفره در ماه بر اساس هدفمندی یارانه ها تعلق می گیرد که بالاتر از درآمدهای ماهیانه آنها است. بنابراین با اجرای طرح به کاهش فقر و بهبود توزیع درآمد و در نتیجه اقتصاد کشور کمک خواهد شد.

افزایش سهم خانوار از منابع هدفمندی یارانهها

به گفته فرزین، قانون اجازه جابه جایی 10 درصد از درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه ها را به دولت داده است که این 10 درصد به سهم خانوارها افزوده و سهم خانوارها به 60 درصد رسید.

به گفته وی، 60 درصد 20 هزار میلیارد تومان منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها 12 هزار میلیارد تومان در سالجاری خواهد شد. به عبارت دیگر، برای 60 میلیون نفر 40 هزار و 500 تومان در ماه واریز می شود؛ یعنی 2 هزار و 400 میلیارد تومان بابت هر ماه واریز می شود که برای دو ماه 4 هزار و 800 میلیارد تومان خواهد شد.

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت درباره حمایت دولت از بخش صنعت گفت: برخی از رشته ها در بخش صنعت از بقیه رشته ها آسیب پذیرند، بر این اساس حمایتهای خاصی از آنها صورت خواهد گرفت. در این راستا حمایت از 7 هزار بنگاه به صورت سیاستهای کوتاه مدت و سیاستهای بلند مدت و میان مدت صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه در این راستا تخصیص منابعی به برخی از صنایع به صورت خط اعتباری انرژی صورت می گیرد، گفت: برخی از واحدها در این راستا به نظام بانکی معرفی شده اند.

390 میلیارد تومان اعتبار برای صادرات

فرزین از مصوبه ای برای اختصاص 390 میلیارد تومان منابع به بخش صادرات به منظور حمایت خبر داد و گفت: همچنین پروژه بازسازی فرایند تولید از 27 شهریور ماه آغاز شده و در این فرایند برخی از بنگاهها به بانکها معرفی شده اند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی حمایت از محصولات پربازده از دیگر برنامه های دولت برای حمایت از بخش صنعت ذکر کرد و گفت: برآوردهای اولیه این بود که 7 هزار بنگاه در این طرح برای حمایت دولت ثبت نام کنند که 4 هزار بنگاه ثبت نام کردند همچنین 8 هزار واحد صنفی نیز در این راستا مد نظر قرار گرفتند.

وی در خصوص بسته کشاورزی نیز گفت: باید در این راستا آرامشی در بخش قیمتها در بازار ایجاد کنیم و با افزایش تقاضا بخش عرضه را فعال نماییم.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • 1 ماه بعد...

اطلاعيه شماره 1ستاد هدفمندي يارانه ها منتشر شد؛

 

حامل های انرژی های مشمول اصلاح قیمت؛ بنزین،گازوئیل، گاز ،نفت وبرق

 

حامل های انرژی های مشمول اصلاح قیمت عبارتند از: بنزین موتور؛ نفت گاز(گازوئیل)؛ نفت کوره؛ گاز مایع؛ گاز خودرو؛ نفت سفید؛ گازطبیعی و برق

 

اطلاعیه شماره یک ستاد هدفمند کردن یارانه ها منتشر شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

ستاد هدفمند کردن یارانه ها

اطلاعیه شماره یک

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

[align=justify]ملت شریف تمدن ساز ایران به اطلاع می رساند که پس از دریافت فرم اطلاعات اقتصادی خانوار و دریافت شماره حساب سرپرستان خانوار و واریز مبالغ یارانه در سال جاری، مرحله نهایی اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها مبنی بر اصلاح قیمت های حامل های انرژی آرد و نان و آب شرب روستا و شهر و پرداخت یارانه های نقدی خانوارها از ساعت 24 شنبه 27/9/1389 در سراسر کشور آغاز می شود. حامل های انرژی های مشمول اصلاح قیمت عبارتند از:

[/align]

 

1- بنزین موتور

2- نفت گاز(گازوئیل)

3- نفت کوره

4- گاز مایع

5- گاز خودرو

6- نفت سفید

7- گازطبیعی

8- برق

[align=justify]جدول قیمت کلیه حامل های انرژی فوق الذکر متعاقبا در اطلاعیه شماره 2 ستاد هدفمندکردن یارانه ها به استحضار ملت شریف ایران خواهد رسید.

تمامی خانوارهایی که مبالغ یارانه به حساب آنها واریز شده می توانند با شروع کار اداری بانکها در روز یکشنبه در سراسر کشور به تدریج جهت دریافت یارانه 2ماهه واریز شده اقدام نمایند.

در پایان به استحضار می رساند که دولت با برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده و بکارگیری تمامی ظرفیت خویش از آمادگی کامل برای اجرای قانون برخوردار است.

خواهشمند است بدون توجه به شایعات و گمانه زنی های بی اساس اخبار اجرای قانون را از طریق مراجع رسمی اطلاع رسانی دولت و اطلاعیه های ستاد هدفمند کردن یارانه ها پیگیری نمایند.

ستاد هدفمند کردن یارانه ها با پایش دقیق و مستمر کلیه ابعاد اجرای قانون این اطمینان را به مردم انقلابی ایران می دهد که نهایت مراقبت را اعمال نموده و در اجرای طرح همراه مردم حرکت می کند و ان شاءالله با همبستگی آحاد مردم و دولت مسیر تعالی در دوره پیشرفت و عدالت را طی خواهد نمود[/align]

واژه های کلیدی خبر: اطلاعيه - هدفمندي - يارانه ها

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :28/9/1389 - 10:9:0

IMAGE634152471592986250.jpg

وزير آموزش و پرورش خبر داد:

هماهنگی وزارت آموزش و پرورش با ستاد هدفمند کردن یارانه ها

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: با هماهنگی که با ستاد مرکزی هدفمند کردن یارانه ها داریم، سعی میکنیم به شکلی حرکت کنیم که این کار بسیار بزرگ بتواند در جهت رشد آموزش و پرورش باشد؛ ستاد هدفمند کردن یارانه ها را تشکیل دادیم و در حال بررسی این موضوع، تأثیر و راهکارهای آن هستیم

وزیر آموزش و پرورش گفت: با هماهنگی که با ستاد مرکزی هدفمند کردن یارانهها داریم، سعی میکنیم به شکلی حرکت کنیم که این کار بسیار بزرگ بتواند در جهت رشد آموزش و پرورش باشد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فارس ،حمیدرضا حاجیبابایی ،وزیر آموزش و پرورش ،در خصوص طرح هدفمند کردن یارانه ها و تأثیر آن بر آموزش و پرورش اظهار داشت: طرح هدفمند کردن یارانه ها، بزرگترین و مهمترین طرح اقتصادی کشور در 30 سال گذشته است؛ ما نیز برنامه هایی که ستاد هدفمند کردن یارانه ها در اختیارمان قرار دهد، انجام میدهیم.

 

وی ادامه داد: در وزارت آموزش و پرورش ستاد هدفمند کردن یارانه ها را تشکیل دادیم و در حال بررسی این موضوع، تأثیر و راهکارهای آن هستیم.

 

حاجی بابایی اضافه کرد: با هماهنگی که با ستاد مرکزی داریم، سعی میکنیم به شکلی حرکت کنیم که این کار بسیار بزرگ مشکلی برای آموزش و پرورش ایجاد نکند و بتواند در جهت رشد آموزش و پرورش باشد.

واژه های کلیدی خبر: وزير آموزش و پرورش - ،حميدرضا حاجي بابايي - ستاد هدفمند كردن يارانه ها

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :28/9/1389 - 0:37:0

اطلاعيه شماره2ستاد هدفمندي يارانه ها؛

میزان سهمیه و قیمت های جدید بنزین و گازوئیل و گاز خودرو(CNG) اعلام شد

بر اساس اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه ها، بنزین معمولی سهمیه ای، به قیمت هر لیتر 4000ریال و بنزین معمولی غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 7000 ریال و گازخودرو(CNG) هر متر مکعب به قیمت 3000ریال تعیین می شود

[align=justify]بر اساس اطلاعیه شماره (2) ستاد هدفمندی یارانه ها ، میزان سهمیه و قیمت های جدید بنزین و گازوئیل و گاز خودرو(CNG) اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن اطلاعیه شماره 2 ستاد هدفمندکردن یاارنه ها به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

اطلاعیه شماره دو ستاد هدفمند کردن یارانه ها

 

میزان سهمیه و قیمت های جدید بنزین و گازوئیل و گاز خودرو(CNG) در حوزه حمل و نقل که بر اساس قانون هدفمندکردن یارانه ها تعیین شده برای وسایط نقلیه بنزین سوز، گازسوز و گازوئیل به شرح ذیل اعلام می شود:

1- سهمیه بنزین خودروها اعم از شخصی و عمومی و موتورسیکلت بدون تغییر و معادل سهمیه آبان 1389 تعیین می شود.

2- بنزین معمولی سهمیه ای، به قیمت هر لیتر 4000ریال و بنزین معمولی غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 7000 ریال و گازخودرو(CNG) هر متر مکعب به قیمت 3000ریال تعیین می شود.

3- بنزین سهمیه ای ماه های گذشته خودروهای شخصی که در کارت سوخت افراد باقیمانده است بصورت ذخیره برای آنان حفظ و با قیمت هر لیتر بنزین معمولی 1000ریال و بنزین سوپر 1500 ریال قابل استفاده است.

4- سوخت کلیه خودروهای گازوئیل سوز با توجه به نوع و کاربری سهمیه بندی شده و گازو ئیل سهمیه ای خودروهای گازوئیل سوز به قیمت هر لیتر 1500ریال و گازوئیل غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 3500 ریال تعیین و از طریق کارت هوشمند سوخت قابل استفاده خواهد بود.

5- به منظور حمایت از بخش کشاورزی، ضمن تعیین سهمیه سوخت مراکز و ماشین آلات این بخش قیمت هر لیتر گازوئیل سهمیه ای 1500 ریال و قیمت غیرسهمیه ای 3500ریال تعیین می گردد.

6- جهت رفاه و نیز امکان مدیریت فعال بخش حمل و نقل که از گازوئیل استفاده می کنند سهمیه این بخش بصورت دوماهه با قیمت 1500 ریال تعیین و از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل استفاده است.

 

سهمیه و قیمت های اعلامی از ساعت 24 روز شنبه 27/9/1389 قابل اجرا می شود.

ضمنا علاوه بر سهمیه عادی مندرج در بند 1، سهمیه علی الحساب و حمایتی خودروهای عمومی و شخصی بنزین سوز به قیمت هر لیتر 1000 ریال تعیین می شود که از دی ماه1389 از طریق کارت سوخت خودرو قابل استفاده خواهد بود.

همچنین وسایط نقلیه دیزلی(گازوئیل سوز) نیز از سهمیه حمایتی علی الحساب حداکثر میزان مصرف ده روز برای یک مرحله با قیمت 165 ریال بهره مند می گردند.

در پایان اعلام می دارد دولت خدمتگذار ضمن تاکید بر اجرای کامل قانون انتظار دارد رانندگان و صاحبان وسایل نقلیه و فعالان حوزه حمل و نقل با تشریک مساعی منافع ملی و رعایت حقوق مصرف کنندگان همچون گذشته ملت بزرگ و خادمین خود در دولت را یاری نمایند.[/align]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تاریخ انتشار :28/9/1389 - 11:47:0

محمدرضا فرزين؛

جزئیات قیمتهای جدید برق، گاز، آب و سوخت هواپیما اعلام شد

محمدرضا فرزین در خصوص جزئیات قیمت برق، گاز، آب و نان گفت: قیمت برق، گاز و آب براساس مناطق گرم، سرد و معتدل کشور و "گروههای مصرفی " متفاوت پیش بینی شده است

متوسط قیمت برق 45 تومان، آب 283 تومان، گاز خانگی 70 تومان، گندم 250 تومان، آرد 290 تومان، برق صنایع 40 تومان، برق کشاورزی 14 تومان و سوخت هواپیما 400 تومان از سوی محمدرضا فرزین سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فارس، محمدرضا فرزین در خصوص جزئیات قیمت برق، گاز، آب و نان گفت: قیمت برق، گاز و آب براساس مناطق گرم، سرد و معتدل کشور و "گروههای مصرفی " متفاوت پیش بینی شده است.

وی افزود: متوسط قیمت برق 45 تومان، متوسط آب مصرفی هر متر مکعب 283 تومان و متوسط قیمت گاز خانگی هر متر مکعب 70 تومان تعیین شده است.

فرزین اضافه کرد: قیمت گندم در سراسر کشور تک نرخی و با قیمت 250 تومان عرضه میشود.

به گفته وی، آرد نیز تک نرخی شد و با هزینه آسیاب و حمل و نقل حول و حوش 290 تومان عرضه خواهد شد بر این اساس قیمت آرد آزادپزها کاهش یافت.

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی تصریح کرد: قیمت آرد 7 درصد 280 تومان، آرد 12 درصد 290 و آرد 18 درصد 300 تومان پیش بینی شده است.

به گفته فرزین در خصوص قیمت اصلاح شده نان و محصولاتی که آرد استفاده می کنند با صنوف و تشکلهای مربوطه توافق شده است و وزارت بازرگانی باید قیمتهای جدید را اعلام کند.

فرزین با اشاره به تفاوت قیمت این حاملها برای مناطق مختلف خاطر نشان کرد: به عنوان مثال در مناطق گرم متوسط قیمت برق 14 تومان است.

وی گفت: قیمت برق صنعتی 40 تومان و برای کشاورزی 14 تومان پیشبینی شده است.

فرزین گفت: قیمت آب برای کشاورزی اصلاً تغییری نکرده است و تنها قیمت آب شرب شهری و روستایی مشمول افزایش قیمت میشود.

وی ادامه داد: قیمت آب براساس میزان مصرف متفاوت است. برای استانها ضرایب تبعیضی در نظر گرفتهایم و براساس میزان هزینه ضرایب تبعیضی هم کاملاً مشخص شده است.

فرزین تصریح کرد: قیمت خدمات فاضلاب هیچ تغییری نکرده است.

سخنگوی کار گروه تحول اقتصادی خاطر نشان کرد: قیمت بنزین هواپیما برای ایرلاینهای ایرانی 400 تومان و برای هواپیماهای ایرلاینهای خارجی به نرخ بینالمللی خواهد بود.

فرزین در خصوص قیمت گازوئیل تصریح کرد: برای بخش کشاورزی روزانه 10 میلیون لیتر، بخش صنعت 3 میلیون لیتر و حمل و نقل 39 میلیون لیتر سهمیه در نظر گرفته شده که قیمت هر لیتر گازوئیل در محدوده سهمیهبندی 150 تومان است.

وی ادامه داد: در عین حال نرخ دوم قیمت گازوئیل 350 تومان است که برای مصرف خارج از سهمیه در نظر گرفته شده است.

خبرنگار فارس گفت، شب گذشته رئیس جمهور از مردم خواستند در صورت برخورد با مشکل افزایش قیمت بی رویه موضوع را به دولت اطلاع دهند. در این رابطه چه تدابیری برای ارتباط مردم با دولت اندیشیده شده است؟

وی پاسخ داد: ستاد هدفمند کردن یارانهها به مدیریت معاون اول رئیسجمهوری نظارتهای کلی را انجام میدهد. در عین حال مردم در صورت بروز مشکل در خصوص قیمتهای بازار باید با وزارت بازرگانی، بخش کشاورزی با وزارت کشاورزی و بخش صنعت با وزارت صنایع تماس بگیرند و این دستگاهها مکلفند شماره تلفن و امکان ارتباطات مردم با خود را فراهم کنند.

واژه های کلیدی خبر: هدفمندي يارانه ها - اصلاح قيمتها - فرزين - سخنگوي كارگروه طرح تحول

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...