رفتن به مطلب
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید ×
انجمن های دانش افزایی چرخک
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید

اخبار کاروان اعزامی ایران در المپیک لندن


irsalam

ارسال های توصیه شده

اخبار کاروان اعزامی ایران در المپیک لندن

 

روزبهانی تا ساعاتی دیگر به میدان میرود

 

 

 

احسان روز بهانی بوکسور شایسته کشورمان که در وزن منهای ۸۱ کیلو گرم موفق شد با شکست حریفانی از کشورهای کلمبیا و ترکیه تا یک قدمی طلا قرار بگیرد ساعت ۲۳ به وقت محلی و ساعت ۲:۳۰ دقیقه به وقت تهران بامداد فردا به مصاف حریف قدرتمند قزاقستانی می رود.حریف قزاقستانی نایب قهرمان جهان بوده ولی اگر روز بهانی بتواند وی را شسکت دهد برای نخستن بار در تاریخ بوکس مدال برنز المپیکی را برای بوکس ایران مسجل خواهد کرد.

 

 

 

اما در رقابت های فردا پنجشنبه محمد باقری معتمد نماینده وزن منهای ۶۸ یا وزن دوم المپیکی در بازی نخست ساعت ۱۶:۱۵ به وقت تهران به مصاف دیوید بویی از آفریقای مرکزی می رود و در صورت برد در صورت پیروزی در دور بعد به مصاف برنده دیدار روح الله نیک پا از افغانستان و لنوفسکی از لهستان می رود.

 

 

مسابقات وزن دوم المپیکی در همان روز پنجشنبه به اتمام می رسد.

در روز پنجشنبه دیگر نمایندگان ایران مسابقه ای ندارند.

 

 

اما در روز جمعه ودر وزن ۸۰- کیلوگرم مردان یوسف کرمی ساعت ۱۳:۴۵ به وقت تهران به مصاف “نیکولاس گارسیا ” از اسپانیا می رود. این اسپانیایی نفر پنجم رنکینگ جهانی در این وزن است.

سوسن حاجی پور در وزن ۶۷- کیلوگرم زنان ساعت ۱۳:۰۰ به وقت تهران مقابل کارمن مارتون نفر هشتم رنکینگ جهانی از استرالیا میرود و در صورت پیروزی در دور بعد با برنده مسابقه مصر و سوئد روبرو خواهد شد.

همچنین صادق گودرزی کشتی گیر آزاد کشورمان در وزن ۷۴ کیلوگرم و حسن رحیمی در وزن ۵۵کیلوگرم از ساعت ۱۶:۳۰ بر روی تشک می روند.

 

 

آرزو حکیمی نیز در کایاک یک نفره ۲۰۰ متر بانوان از ساعت ۱۳:۲۰ باید به آب بزند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

پیام احمدی نژاد خطاب به سعید عبدولی

 

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دلاوری تحسین برانگیز جنابعالی در عرصه رقابتهای المپیک موجی از غرور را در جوانان برومند این سرزمین برانگیخت.

ملت بزرگ ما با قضاوت درست خود شما را قهرمان مسلم میدان مسابقه اخیرتان می داند و تلاشهای ارزشمند فرزند رشید خود را بزرگ شمرده و قدر می شناسد.

راه بسوی سکوی قهرمانی همچنان بر شما گشوده است.

خادم ملت ایران

محمود احمدی نژاد

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اعتراف تلخ كشتيگير فرانسوي حریف عبدولی

 

ایسنا،اسپير گينو كه در مسابقه بحثبرانگيز با سعيد عبدولي توانست او را شكست دهد و مدال برنز المپيك را ازآن خود كند، در جمع خبرنگاران فرانسوي گفت: بعد از آن كه در المپيك پكن قهرمان شدم، خيليها عنوان كردند كه اين مدال را شانسي به دست آوردهام، من هم در اين المپيك آمده بودم كه ثابت كنم مدال قبليام شانسي نبوده است.

وي درباره مسابقهاش با عبدولي و داوري بحثبرانگيز اين رقابت گفت: كشتي نزديكي را با عبدولي داشتم اما در مسابقه و داوري كمي خوششانستر بودم.

اين كشتيگير فرانسوي درباره رقابتش با كشتيگير كرهجنوبي هم گفت: در اين مسابقه حريف از دستم در رفت و نتوانستم فن بزنم، به خاطر همين مسابقه خود را واگذار كردم.

به گزارش ايسنا، همچنين پاتريس موقي مربي اين كشتيگير فرانسوي هم درباره مسابقه وي با عبدولي گفت: عبدولي در تايم اول پا انداخت و در تايم دوم بارانداز را از پايين كمر اجرا كرد كه در كشتي فرنگي خطا محسوب ميشود و داوري مشكلي نداشته است. ايرانيها ديگر ناراحت نباشند چرا كه سه مدال در كشتي فرنگي المپيك دارند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

کاروان تیم ملی کشتی فرنگی وارد ایران شد/حضور رسولینژاد و مایلیکهن در فرودگاه

13910511000673_PhotoA.jpg

 

 

تیم ملی کشتی فرنگی ایران پس از حضور در مسابقات المپیک 2012 لندن با کسب 3 مدال طلا دقایقی پیش وارد تهران شد.

 

احمد رسولینژاد معاون پارلمانی وزارت ورزش، حمید سجادی معاون وزیر ورزش، حسن رنگرز نایب رئیس فدراسیون کشتی و مسئولان هیئت کشتی مازندران و بیش از هزار نفر از دوست داران کشتی از قهرمانان ایران استقبال کردند.

 

محمد مایلی کهن مربی فوتبال نیز در مراسم استقبال حضور داشت.

حمید سوریان بیش از سایرین در فرودگاه با استقبال مردم رو برو شد.

__________________

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

روزبهانی: مردم مرا ببخشند/به مادرم قول مدال دادم اما نتوانستم

خبرگزاری فارس: بوکسور وزن منهای ۸۱ کیلوگرم تیم ملی گفت: مقابل حریفم چیزی کم نداشتم اما شرمنده مردم و مربیان شدم و امیدوارم مرا ببخشند.

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از لندن، احسان روزبهانی پس از شکست برابر بوکسور قزاقستانی و عدم راهیابی به نیمه نهایی گفت: واقعاً شرمنده مربیان شدم. توان حرف زدن ندارم. مربیان خیلی برای زحمت کشیدند اما از یک جهت خیالم راحت است که در مقابل این حریف چیزی کم نگذاشتم.

وی که در پایان مسابقه با چشمان گریان رینگ را ترک کرد، ادامه داد: شاید اسیر تجربه او شدم. از مردم ایران عذرخواهی میکنم. امیدوارم از اینکه مدال نگرفتهام مرا ببخشند.

روزبهانی تصریح کرد: از مادرم عذرخواهی میکنم چون قبل از سفر به المپیک به او قول داده بودم که با مدال برمیگردم اما نتوانستم.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

76 کشور در جدول توزیع مدال ها/ایران در رتبه چهاردهم قرار گرفت

خبرگزاری فارس: در پایان شب دوازدهم المپیک 2012 لندن کاروان ورزش ایران در رده چهاردهم جدول توزیع مدالها قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، پس ازاینکه در روز یازدهم مسابقات المپیک 2012 لندن ایران با کسب 4 مدال طلا، 3 نقره و یک برنز به رده دوازدهم جدول توزیع مدالها رسید، در روز دوازدهم کاروان ورزش کشورمان یک روز آرام را سپری کرد که نتیجه آن حذف تنها نماینده کشورمان در مسابقات بوکس بود تا به این ترتیب کاروان ایران در پایان روز دوازدهم پس از کشورهای هلند و ژاپن تا رده چهاردهم جدول توزیع مدال ها نزول کند.

طی شب های آینده و در شب های پایانی المپیک 2012 لندن، مسابقات کشتی آزاد و تکواندو آغاز خواهد شد که کاروان ایران در این رشتهها شانس مدال و صعود در جدول را دارد.

کاروان ایران همچنین با قرار رفتن در رده چهاردهم در بین کشورهای آسیایی، پس از چین، کرهجنوبی، قزاقستان و ژاپن و به لطف نقره های بیشتر نسبت به کره شمالی در رده پنجم قرار گرفت.

در صدر جدول همچنان کشورهای چین، آمریکا و بریتانیا قرار دارند با این تفاوت که آمریکا روز موفقی را از لحاظ کسب کسب مدال سپری کرد و در مجموع مدالها صدرنشین شد. (در پایان المپیک، جدول مدال ها بر حسب ارزش مدال محاسبه می شود، اما جدول بر حسب تعداد مدال نیز به صورت غیر رسمی منتشر خواهد شد.)

نکته قابل توجه اینکه در این روز میزبان مسابقات هیچ مدالی را کسب نکرد.

در پایان رقابتهای روز دوازدهم المپیک 2012 لندن 76 کشور صاحب مدال شدهاند که از این تعداد 39 کشور به مدال طلا رسیدند تا یک کشور نسبت به روز گذشته به کشورهای کسب کننده مدال طلا اضافه شود.

 

1

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

13910512000051_PhotoE.jpg

مظاهری: طلایم را از مردم گرفتم/با کسب مدال در بازیهای آسیایی خداحافظی میکنم

خبرگزاری فارس: بوکسور تیم ملی گفت: اگر حق مرا نمیخوردند قطعا به فینال میرسیدم هر چند که مدال طلای خود را با پیامهای محبت آمیز مردم از آنها گرفتم.

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از لندن، علی مظاهری پس از شکست احسان روزبهانی مقابل حریف قزاقستانی خود گفت: احسان واقعاً مبارزه بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشت. جو سالن مسابقات خیلی سنگین بود و یک مقدار احساسی عمل کرد.

 

وی ادامه داد: اگر احسان در راند آخر بر احساسات خود غلبه میکرد میتوانست حریفش را شکست دهد. البته ناگفته نماند حریف احسان نفر دوم جهان است. به نظرم اگر روزبهانی مقابل حریف خود حمله باز نمیکرد میتوانست پیروز میدان شود.

مظاهری در پاسخ به این سؤال که ممکن است به خاطر اتفاقاتی که در المپیک لندن برایش رخ داد بی انگیزه شده و با بوکس خداحافظی کند، گفت: من تصمیم دارم در بازیهای آسیایی شرکت کنم و با کسب مدال از تیم ملی خداحافظی کنم.

وی در پایان گفت: یک سال و نیم است در اردوها تلاش میکنم. امیدوارم مسئولان این تلاشهای من را ببینند. به هر حال همه شاهد هستند که داوران حق مرا خوردند. اگر اینطور نمیشد مطمئنم که در فینال مسابقات حضور پیدا میکردم هرچند که من طلای خودم را با پیامهای مردم گرفتم. خوشحالم از اینکه طی این چند روز ملت ایران چه در خارج از و چه در داخل مرا حمایت کردند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

رضازاده: احساس میکردم خودم وزنه میزدم/هدف بعدی المپیک 2016 است

خبرگزاری فارس: رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: از زمانی که ملی پوشان ایران در فوق سنگین وزنه برداری، وزنهها را بالای سر میبردند احساس میکردم خودم وزنه میزنم.

حسین رضازاده در گفت و گو با خبرنگار اعزامی فارس به لندن، با بیان اینکه با کسب یک طلا، دو نقره و یک برنز، بهترین نتیجه تاریخ وزنه برداری ایران در المپیک را به دست آوردیم اظهار داشت: در فوق سنگین بهداد و سجاد شاهکار کردند و قهرمان و نایب قهرمان شدند. زمانی که آنها وزنه میزدند انگار که خودم وزنه میزدم و از موفقیت آنها بسیار خوشحال شدم.

وی ادامه داد: تمام ملی پوشان خوب کار کردند. ما امروز دیگر فقط یک رضا زاده نداریم و 4 نفر المپیکی داریم. از این پس هدفمان المپیک 2016 ریو است و چشم اندازمان کسب مدالهای بیشتر.

رضازاده یادآور شد: بدون اینکه در کادر فنی یا ترکیب ملی پوشان تحولی ایجاد شود همچنان به کارمان ادامه میدهیم.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در پایان در مورد عدم موفقیت سلیمی در رکورد شکنی گفت: 264 کیلوگرم رکورد المپیک و جهان بود اما زمانی که طلای بهداد قطعی شد، شل شده و نتوانست به خوبی از پس رکورد جهان بر بیاید البته سجاد هم در این دسته فوق العاده کار کرد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دستور ویژه احمدینژاد: از عبدولی مانند طلاییهای المپیک تقدیر شود

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور در دستوری خطاب به وزارت ورزش تأکید کرد برای تقدیر از قهرمان کشتی فرنگی ایران، نتیجه وی در المپیک مدال طلا محسوب شود.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه اطلاعرسانی ریاست جمهوری، محمود احمدینژاد برای تقدیر شایسته از قهرمان سعید عبدولی دستوری خطاب به محمد عباسی ابلاغ کرد.

رییس جمهور به وزیر ورزش و جوانان دستور داد، نظر به شایستگیهای قهرمان کشتی فرنگی کشور و برخورد ناعادلانه با وی در المپیک، مدال عبدولی طلا محسوب شده و مورد تقدیر شایسته قرار گیرد.

متن این دستور به شرح زیر است:

جناب آقای عباسی

وزیر محترم ورزش و جوانان

با سلام و احترام

نظر به شایستگیهای قهرمان کشتی فرنگی کشور جناب آقای سعید عبدولی و درخشش وی در بازیهای المپیک و با توجه به برخورد ناعادلانهای که نسبت به او انجام شده است، حسب دستور ریاست محترم جمهوری لازم است مدال ایشان طلا محسوب شده و مورد تقدیر شایسته قرار گیرند.

سعید عبدولی، به دلیل ناداوری در مرحله یکچهارم نهایی رقابتهای کشتیفرنگی از دور بازیهای المپیک حذف شد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

قرآنخوانی بانوی ایرانی در سالن اکسل لندن

خبرگزاری فارس: یک بانوی ایرانی هنگام مسابقه نماینده کشتی کشورمان با قرآنی که در دست داشت، برای او دعا میکرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از لندن، برخی هواداران ایرانی که برای تماشای کشتی گودرزی، نماینده کشورمان به ورزشگاه اکسل آمدهاند روزه هستند. در این بین یک بانوی ایرانی در میان ازدحام هواداران خارجی که بیشتر از کشورهای آمریکا، گرجستان، ژاپن، ازبکستان، روسیه و انگلیس هستند قرآن در دست داشت و برای پیروزی گودرزی دعا میکرد.

* کلاه و پرچم سه رنگ ایران که از سوی کمیته ملی المپیک تهیه شده در بیرون سالن توزیع میشد.

* برخی هواداران از کشورهای مختلف نیز پرچم ایران را در دست و در سالن حضور داشتند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

«باروس» حریف گودرزی شد/تکرار فینال جهانی استانبول این بار در لندن

خبرگزاری فارس: نماینده وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در دیدار پایانی به مصاف جردن باروس از آمریکا میرود.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از لندن، رقابتهای کشتی آزاد المپیک 2012 لندن از ساعت 16:30 امروز در سالن "اکسل" شهر لندن آغاز شده و صادق گودرزی نماینده وزن 74 کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور نخست و پیروزی در دورهای دوم و سوم مقابل ترزییف از بلغارستان و تیگییف از ازبکستان، در مرحله نیمهنهایی هم از سد نماینده مجارستان گذشت و به فینال رسید.

در دیگر دیدار نیمهنهایی این وزن جردن باروس، دارنده مدال طلای 2011 جهان از آمریکا از سد دنیس چارگوش دارنده دو مدال طلای 2009 و 2010 جهان از روسیه گذشت و حریف گودرزی در فینال شد. باروس در مسابقات جهانی 2011 مقابل چارگوش به پیروزی رسیده بود.

بر اساس اعلام سایت مسابقات، دیدار فینال ساعت 23:20 به وقت ایران برگزار خواهد شد.

صادق گودرزی یک بار در دیدار فینال جهانی 2011 و یک بار هم در جام جهانی مغلوب این کشتیگیر قدرتمند آمریکایی شده بود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

علی آبادی: رکورد تاریخی میزنیم/ از تکواندو بیش از این انتظار داشتیم

خبرگزاری فارس: رئیس کمیته ملی المپیک گفت که از تکواندو بیش از این انتظار داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، محمد علی آبادی اظهار داشت: خوشبختانه با عملکرد خوب و ارزشمند تک تک اعضای کاروان ورزشی اعزامی ایران نتیجه ای تاریخی به دست آمده و به امید خدا با درخشش آزادکاران تعداد مدالهای کاروان دو رقمی خواهد شد تا در این زمینه نیز رکورد شکن و تاریخ ساز شویم.

وی ادامه داد: اکثر رشتههای اعزامی در حد انتظار ظاهر شدند و حتی ورزشکارانی همچون الهه احمدی در تیراندازی و نوشاد عالمیان در پینگ پنگ توانستند با عملکرد شایسته خود شگفتی بیافرینند. شکی ندارم که با حمایت و پشتیبانی رشتههای مدال آوری همچون تیراندازی، قایقرانی و پینگ پنگ در المپیک بعدی در این رشته ها نیز به مدال دست خواهیم یافت.

رئیس کمیته ملی المپیک، در پاسخ به این سوال که مدال آوری احسان حدادی را چگونه ارزیابی میکند، گفت: مدال حدادی را باید مبدا تاریخ دو و میدانی ایران دانست، چراکه خیلیها کسب مدال المپیک در این رشته را یک آرزو به حساب می آوردند، اما خوشبختانه این جوان غیرتمند کشورمان با عملکرد شایسته خود روند حرکتی این رشته را تغییر داد تا از این پس دو و میدانی کاران ایران با خودباوری لازم به فکر ارتقا جایگاه و تعداد مدالهای این رشته در المپیک باشند.

علی آبادی عملکرد شاگردان محمد بنا را خیره کننده دانست و عنوان کرد: بنا به عنوان یک مربی تمام عیار که تمام ذهن و فکر و وقت خود را وقف اردونشینان این رشته کرده بود توانست حاصل زحمات خود و مجموعه ورزش را بگیرد. سوریان، نوروزی و رضایی کاری بسیار بزرگ و قابل تقدیر را انجام دادند، ضمن اینکه عبدولی نیز اگر با آن ناداوری روبرو نمی شد، شانس کسب مدال طلا را داشت. در کل باید از زحمات مجموعه کشتی فرنگی در حدی شایسته تقدیر کرد.

وی با تاکید بر اینکه از تکواندو انتظاری بیش از این میرفت گفت: به اعتقاد من باقری معتمد به راحتی میتوانست طلا بگیرد، اما او به مدال نقره بسنده و قناعت کرد. از یوسف کرمی نیز به عنوان ورزشکاری نمونه، با اخلاق و با تجربه بیش از اینها انتظار داشتیم، اما او در اولین دیدار و در عین شایستگی نتیجه را واگذار کرد.

علی آبادی گفت: سوسن حاجی پور هم با کسب سهمیه کاری بزرگ را انجام داده بود که در دیدار اول خود مقابل استرالیا نیز توانست تا راند طلایی پیش برود و مبارزه خوبی به نمایش بگذارد اما از تیم ملی تکواندو که اردوهای خوبی را پشت سر گذاشته بود بیشتر انتظار می رفت.

وی افزود: در بوکس پیروزی در دور اول و صعود به مراحل بالاتر برای اولین بار بود که اتفاق می افتاد و حتی روزبهانی در آستانه کسب مدال پیش رفت و این یعنی ایجاد خودباوری در این رشته که این اعتماد و خودباوری به اندازه کسب مدال برایمان ارزشمند است و مطمئنا آثار مثبت آن را در میادین پیش رو خواهیم دید.

وی در پایان اظهار داشت: به هر ترتیب کاروان ورزشی کشورمان با کسب 4 مدال طلا 4 نقره و 1 برنز تا بدین جای کار هم از لحاظ کسب مدال طلا و هم تعداد مدال رکورد شکنی داشته و توانسته بهترین نتیجه تاریخ ورزش ایران را به دست آورد که به امید خدا و با دعای خیر مردم و تلاش ملی پوشان کشتی آزاد تعداد مدال های ایران دو رقمی خواهد شد تا در این زمینه نیز رکوردی تاریخی به ثبت برسد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

محمدی: گودرزی با تفکر خوب و استراتژی مناسب میتواند به مدال طلا برسد

خبرگزاری فارس: سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد گفت: صادق گودرزی با تفکر خوب و اتخاذ استراتژی مناسب در فینال المپیک میتواند به مدال طلا برسد.

غلامرضا محمدی در گفتوگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به لندن درباره عملکرد صادق گودرزی آزادکار وزن 74 کیلوگرم کشورمان در المپیک گفت: صادق کشتیهای خوبی گرفت و نشان داد که مانند سالهای گذشته مدعی اصلی قهرمانی در این وزن است.

وی ادامه داد: گودرزی بعد از المپیک پکن، در هر 3 مسابقه جهانی حضور داشته و 3 مدال نقره و برنز را بر گردن آویخته است. وی با حضور در فینال المپیک نیز نشان داد که این موفقیتها اتفاقی نبوده است.

سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد درباره دیدار گودرزی با حریف آمریکایی در فینال المپیک گفت: صادق یک بار در فینال مسابقات استانبول و یک بار هم در جام جهانی به این حریف باخته است، اما در صورت اتخاذ استراتژی مناسب و با تفکر خوب میتواند مقابل این حریف نیز به پیروزی برسد.

محمدی خاطرنشان کرد: این کشتیگیر آمریکایی مانند حریف روسی صادق تکنیک بالایی ندارد، اما با سرعت بالا و حرکات انفجاری میتواند خطرناک باشد، امیدوارم گودرزی پس از سالها مدال طلای المپیک را برای ایران به ارمغان بیاورد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

حاجیپور شانس کسب مدال برنز را از دست داد

خبرگزاری فارس: تکواندوکار بانوان ایران با نرسیدن حریفش به فینال شانس کسب مدال برنز را از دست داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از لندن، سوسن حاجیپور تکواندوکار وزن 67- کیلوی کشورمان که در مصاف اول با کارمن مارتون از استرالیا در راند طلایی و در نهایت با نتیجه 5 بر 4 شکست خورد، با عدم حضور رقیبش در فینال این رقابتها شانس کسب مدال برنز را از دست داد تا کار برای تنها نماینده بانوان ایران به پایان برسد.

مارتون در مرحله یکچهارم به مصاف جانسون، حریفی از سوئد رفت و به برتری رسید. وی در مرحله نیمهنهایی مقابل نور تاتار از ترکیه قرار گرفت و با شکست در این مرحله نتوانست راهی فینال شود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اسماعیلپور، لشگری و قاسمی حریفان خود را شناختند/ قرعه سخت برای نمایندگان کشورمان

خبرگزاری فارس: نمایندگان اوزان 60، 84 و 120 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازیهای المپیک 2012 لندن حریفان خود را در این مسابقات شناختند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از لندن، مراسم وزنکشی 3 وزن دوم رقابتهای کشتی آزاد المپیک عصر امروز برگزار شد که نمایندگان اوزان 60، 84 و 120 کیلوگرم کشورمان حریفان خود را در این مسابقات شناختند.

مسعود اسماعیلپور در وزن 60 کیلو در دور نخست به مصاف گیلرمو تورس از مکزیک میرود و در صورت پیروزی در این دیدار با دوران ژوگازییف قزاقستانی و نفر سوم جهانی استانبول که در دور اول استراحت می کند، روبهرو میشود.

بسیک کودوخوف روس، دارنده مدال برنز المپیک 2008 پکن و 3 طلای قهرمانی جهان، فرانکلین گومز دارنده نقره 2011 جهان، آناتولی گوئیدا از بلغارستان و یوگشوار دات از هند در گروه اسماعیلپور حضور دارند.

نکته جالب توجه در این وزن رویارویی گومز و کودوخوف در دور نخست است که یادآور فینال جهانی 2011 استانبول است.

طغرل عسگراف، دارنده مدال نقره 2010 جهان، کینیچی یوموتو ژاپنی و برنده مدال برنز المپیک پکن در بالای جدول این گروه مبارزه میکنند.

در 84 کیلو احسان لشگری در دور نخست به مصاف یرمک بایداشوف از قزاقستان میرود. وی در صورت پیروزی در این دیدار در دور دوم با برنده یوسف عبدالسلاماف دارنده مدال نقره المپیک پکن از تاجیکستان و حاجی مراد ماگومدوف از ارمنستان دیدار خواهد کرد.

در گروه لشگری شریف شریفاف آذربایجانی، قهرمان 2011 جهانی استانبول و بهترین آزادکار سال جهان، زائوربک سوخییف ازبکستانی و برنده مدال نقره جهانی 2010، طلای 2009 و برنز 2007 جهان، ابراگیم آلداتف برنده مدال نقره جهان در سال 2011 از اوکراین، آنزور یوریشف، قهرمان اروپا از روسیه و جیک هربرت دارنده نقره 2009 جهان از آمریکا حضور دارند.

کمیل قاسمی در وزن 120 کیلو پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با آریان بوهلار از کانادا روبرو می شود و در صورت پیروزی با برنده دیدار آرتور تایمازوف کشتیگیر نامدار ازبکستانی و قهرمان المپیک و نیک ماتوهین از آلمان روبرو میشود.

ترول دلاگنف از آمریکا، آلکسی شیماروف، قهرمان 2011 جهان از بلاروس و دانیل لیگتی از مجارستان در گروه قاسمی هستند. بلال ماخوف روس در گروه پایین جدول کار بسیار راحتی برای حضور در دیدار فینال دارد.

این مسابقات از ساعت 16:30 دقیقه فردا( یکشنبه) در سالن اکسل شهر لندن آغاز میشود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

کرمی برای کسب مدال برنز به جدول بازندهها راه یافت

خبرگزاری فارس: تکواندوکار تیم ملی اسپانیا با صعود به فینال باعث شد یوسف کرمی به جدول بازندهها راه یابد و شانس کسب مدال برنز را داشته باشد.

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از لندن، یوسف کرمی تکواندوکار وزن 80-کیلوگرم تیم ملی مردان کشورمان که در مصاف اول با "گارسیا" تکواندوکار تیم ملی اسپانیا در نهایت با نتیجه 8 بر 2 شکست خورد اما با توجه به راهیابی حریفش به فینال موفق به حضور در گروه بازنده ها شد.

"گارسیا" در مرحله یک چهارم نهایی "لوتالومحمد" تکواندوکار تیم ملی بریتانیا را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. در مرحله نیمه نهایی به مصاف "سارمینتو" ایتالیایی رفت و در راند طلایی وی را شکست داد.

 

با توجه به این نتیجه کرمی به جدول بازندهها راه یافت و شانس کسب مدال برنز را به دست آورد. وی در دیدار بعدی به مصاف لوتالو محمد از بریتانیا می رود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مارتینتی: ایرانیها تحمل شکست قهرمانانشان را ندارند/نمیتوان با یک بشکن در فیلا رأی آورد

خبرگزاری فارس: رئیس فدراسیون جهانی کشتی گفت: با توجه به علاقهای که در بین مردم ایران وجود دارد آنها تحمل شکست قهرمانانشان را ندارند.

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از لندن، نشست مطبوعاتی رافائل مارتینتی رئیس فدراسیون جهانی کشتی عصر امروز برگزار شد و خبرنگاران حاضر در رقابتهای المپیک به طرح سؤالات خود از وی پرداختند.

مارتینتی در مورد کشتی سعید عبدولی و حریف فرانسوی که ایرانیها معتقد به قضاوت نامطلوب داوران در این دیدار بودند، گفت: فیلم این مسابقه با حضور تمام داوران حاضر در المپیک بازبینی شد که نتیجه آن تأیید قضاوت صحیح داوران بود.

وی ادامه داد: ایران کشور بزرگی در کشتی است و مردم آن تحمل شکست قهرمانانشان را ندارند و این موضوع برای آنها یک تراژدی است که نمیتوانند آن را قبول کنند.

رئیس فیلا درباره اضافه شدن 3 وزن کشتی زنان به المپیک گفت: برخی کشورهای مسلمان از جمله ایران به خاطر شرایط مذهبی در کشتی زنان فعالیت ندارند به همین منظور پیشنهاد دادیم تا بانوان این کشورها با حجاب کامل در مسابقات شرکت کنند و همچنان در حال مذاکره با مسئولان فدراسیون این کشورها هستیم البته این موضوع به سیاستهای کشورها بستگی دارد اما با توجه به شناختی که از ایران دارم مطمئنم که در این قسمت هم توانایی زیادی دارند.

مارتینتی درباره اینکه ایران پس از 40 سال در المپیک صاحب مدال شد و با 3 طلا موفق به قهرمانی در المپیک شد، گفت: میدانم که کشتی در ایران ورزش اول است و اگر تلویزیون نگاه کنید یا روزنامه بخوانید همیشه در مورد کشتی صحبت میشود.

وی تصریح کرد: بعد از باخت عبدولی فیلا 300 ایمیل تند دریافت کرد که نشاندهنده محبوبیت کشتی در ایران است. کسب این تعداد مدال از سوی ایران دست من نبود و معلوم نیست که در المپیک بعدی هم بتواند این نتیجه را تکرار کند. هر کس بهتر تلاش کند نتیجه میگیرد.

رافائل مارتینتی رئیس فدراسیون جهانی کشتی که در این کنفرانس در محاصره خبرنگاران ایرانی قرار گرفته بود به طور مدام به سؤالات این خبرنگاران پاسخ میداد.

وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا ایران با وجود اینکه از قطبهای اصلی در کشتی در دنیا محسوب میشود نمایندهای در فیلا ندارد، عنوان کرد: فیلا 180 عضو دارد و ایران تنها کشوری نیست که در انتخابات هیئت رئیسه رأی نیاورد. نماینده چین هم نتوانست آراء لازم را کسب کند، اعضای فدراسیون به سیاست کشورها و نمایندگانشان رأی میدهند.

مارتینتی تصریح کرد: شاید اگر ایران سیاست بهتری اتخاذ کند نمایندهاش رأی می آورد. این ناامیدکننده است که ایران نمایندهای در فیلا ندارد. با یک بشکن نمیتوان به عضویت هیئت رئیسه فیلا درآمد. سیاستهای فدراسیون تعیینکننده است و به من ربطی ندارد. نمایندگان کشورها باید با سایر اعضا مذاکره کنند و برای کسب آراء نظر آنها را جلب کنند. ایران هم باید در این زمینه بهتر عمل کند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...