رفتن به مطلب
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید ×
انجمن های دانش افزایی چرخک
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید

**|| اخبار کنکورها در این تاپیک ||**


ارسال های توصیه شده

در این بخش اخبار کنکورها قرار خواهد گرفت

 

به نکات زیر توجه کنید

 

 

 1. هدف از قرار دادن این اخبار در ایرانی سلام فقط جنبه اطلاع رسانی است و این پایگاه از صحت اخبار اطلاعی ندارد
 2. به تاریخ ارسال مطالب دقت کنید ممکن است یک خبر مربوط به کنکور شما نباشد و یا تاریخ ارسال آن مربوط به گدشته باشید

 

جزییاتی جدید در رابطه با آزمون دکتری 92

 

 

 

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به توزیع کارت سومین دوره آزمون نیمه متمرکز دکتری از فردا، نحوه رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون را تشریح کرد.

 

 

پرتال دانشگاهی به نقل از حسین توکلی در گفتوگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون دکتری از فردا از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org، گفت: داوطلبان میتوانند تا روز پنجشنبه 17 اسفند ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری یا شماره پرونده و کد رهگیری نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است، تصریح کرد: با توجه به برگزاری آزمون دکتری در دو نوبت صبح و بعدازظهر، برای داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون دو کارت ورود به جلسه در نظر گرفته شده است، بنابراین داوطلبان باید نسبت به پرینت هر دو کارت اقدام و برای شرکت در آزمون هر نوبت، از کارت مربوط به همان نوبت استفاده کنند.

 

وی با بیان اینکه آزمون دکتری 92 با شرکت 217 هزار و 827 داوطلب روز جمعه 18 اسفند ماه در 9 گروه آموزشی و 286 کد رشته امتحانی برگزار میشود، اظهارکرد: از این تعداد 89 هزار و 678 داوطلب یعنی 41.17 درصد زن و 128 هزار و 149 داوطلب یعنی 58.83 درصد داوطلبان مرد هستند.

 

 

نحوه رفع نقص کارت آزمون دکتری

 

 

 

وی در خصوص نحوه رفع نقص کارت آزمون دکتری، گفت: داوطلبان باید در صورت وجود نقص احتمالی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 16 و 17 اسفند ماه به حوزههای رفع نقص کارت شرکت در آزمون مراجعه کنند.

 

توکلی افزود: چنانچه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای نامخانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کدملی، معدل مقطع کارشناسی، معدل مقطع کارشناسی ارشد، تاریخ فارغالتحصیلی کارشناسی ارشد، موسسه فارغالتحصیلی کارشناسی ارشد، هیات علمی (مربی آموزشی رسمی) کارت شرکت در آزمون مشاهده کنند، باید برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا روز شنبه 19 اسفند ماه به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

 

 

 

تغییر محل برگزاری آزمون، امکانپذیر نیست

 

وی با اشاره به اصلاح بندهای جنس و معلولیت با مراجعه به حوزههای رفع نقص، گفت: البته در مورد تغییر بندهای کد رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون هیچگونه تقاضایی پذیرفته نمیشود.

 

 

مهلت یک هفتهای داوطلبان سهمیهای برای تایید سهمیه

 

مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: چنانچه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بند، سهمیه ثبتنامی (برای داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان سپاه پاسداران، وزارت جهاد کشاورزی و ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران) در کارت شرکت در آزمون مشاهده کنند، باید برای مشخص شدن وضعیت سهمیه خود حداکثر تا 21 اسفند ماه به ارگان مربوط، مراجعه کنند.

 

 

توکلی گفت: البته داوطلبانی که ارگان تایید کننده سهمیه آنان بنیاد شهید و امور ایثار گران است، باید حداکثر تا 19 اسفند ماه با مراجعه به قسمت ویرایش کارت شرکت در آزمون دکتری نسبت به اصلاح آن اقدام کنند، تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان ذیربط، سهمیه برای این دسته از داوطلبان اعمال و در غیر این صورت با سهمیه آزاد گزینش میشوند، بنابراین هیچگونه اعتراضی قابل قبول نیست.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • 4 هفته بعد...

شکست سد کنکور برای 3 دانشگاه و نحوه جدید پذیرش دانشجو

 

سال 91 سال مهم و سرنوشت سازی برای کنکوریها در تمام مقاطع تحصیلی بود در این سال سد کنکور برای بسیاری از رشته ها شکسته شد و پای قانون جدیدی برای پذیرش دانشجو به مجلس شورای اسلای باز شد که البته تعیین تکلیف قطعی آن به بعد از تعطیلات نوروز رسید.

 

تستی شدن سوالات کنکور دکتری

 

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای سال 91 بود که سازمان سنجش نخستین تغییرات را در کنکور دکتری 91 اعمال کرد؛ بر این اساس، تمام سئوالات عمومی و اختصاصی کنکور نیمه متمرکز دکتری سال 91 در تمام رشتههای آزمایشی به صورت تستی چهار گزینهای شد.

 

تاثیر آزمون کتبی دکتری در قبولی نهایی

 

از دیگر تغییرات و تصمیماتی که سال گذشته در کنکور دکتری 91 اعمال شد، تاثیر آزمون کتبی در پذیرش نهایی داوطلبان این کنکور بود.

 

این در حالیست که در سال 90، آزمون کتبی هیچ تاثیری در پذیرش نهایی داوطلبان نداشت.

 

یک تغییر ثابت دیگر در کنکور دکتری

 

سال 91 برای داوطلبان آزمون دکتری یک تغییر دیگر هم به همراه داشت و آن تخصصی تر شدن کنکور دکتری بود، دانشگاهها و برخی داوطلبان که از برگزاری صرف آزمون عمومی دکتری در سال 90 انتقاد داشتند، در سال 91 با کنکور تخصصی دکتری مواجه شدند.

 

تغییر وزن آزمون دکتری

 

یکی از گسترده ترین خواسته متقاضیان کنکور دکتری در سال 91 توسط متولیان کنکوری کشور محقق شد و آن مساوی شدن وزن آزمون کتبی و مصاحبه بود؛ از کنکور 92 این وزن مساوی و 50-50 شد.

 

تجمیع دفترچه سوالات ارشد آزاد

 

در سال جاری، برخی آزمونهای دانشگاه آزاد هم دچار تغییر و تحولات اساسی شد، یکی از نخستین تغییراتی که در سال 91 از سوی مرکز آزمون این دانشگاه اعلام شد، تجمیع دفترچه سوالات کنکور کارشناسی ارشد بود.

 

در سنوات گذشته حدود 400 دفترچه سئوال برای مقطع کارشناسی ارشد توزیع می شد که این تنوع دفترچه ها ایجاد مشکل می کرد اما در سال گذشته دفترچه ها تجمیع شد و به 130 نوع دفترچه رسید.

 

پذیرش بدون آزمون در دانشگاه آزاد

 

با اقداماتی که سال گذشته از سوی رئیس دانشگاه آزاد صورت گرفت، پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی این دانشگاه بدون آزمون شد و داوطلبان از بهمن ماه 91 بدون شرکت در کنکور به کلاسهای درس رفتند.

 

تجمیع کنکور پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد با سراسری

 

به گزارش مهر، یکی از مهمترین تغییراتی که زمزمه آن از سالهای گذشته شنیده می شد تجمیع آزمونهای سراسری و دانشگاه آزاد بود. این اتفاق بالاخره رخ داد و دانشگاه آزاد هیچ کنکور پزشکی و غیرپزشکی برگزار نمی کند، بلکه زحمت برگزاری آن بر گردن سازمان سنجش افتاد.

 

پذیرش بدون آزمون در کارشناسی و کاردانی

 

پس از تجمیع کنکور پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد، یک اتفاق دیگر هم که رخ داد این بود: داوطلبان از این پس می توانند در پذیرش بدون آزمون، دانشجوی کارشناسی شوند.

 

سازمان سنجش و مرکز آزمون دانشگاه آزاد از نیمسال دوم سال تحصیلی جاری اقدام به پذیرش بدون آزمون داوطلبان در مقاطع کاردانی و کارشناسی کردند این تغییر مهم و بزرگ در راستای اجرای قانون حذف کنکور بود.

 

حذف کنکور 10000 رشته محل از 3 دانشگاه بزرگ کشور

 

یکی دیگر از مهمترین تغییرات و اقداماتی که سال گذشته در فرایند سد کنکور صورت گرفت، حذف کنکور 10 هزار رشته محل در دانشگاههای پیام نور، آزاد اسلامی و غیردولتی بود.

 

پیش دانشگاهیها کنکوری شدند

 

دانشگاه پیام نور هم از تغییرات نود و یکی کنکور به دور نبود و سال گذشته اعلام کرد که متقاضیان کنکور در دوره پیش دانشگاهی می توانند در کنکور فراگیر شرکت کنند.

 

این تغییر در سال 91 برای نخستین بود که در تمام کنکورهای برگزار شده کشور رخ می داد و به بسیاری از داوطلبان این فرصت را داد که بدون اتلاف وقت وارد دانشگاه شوند.

 

یک طلسم کنکوری شکسته شد

 

به گزارش مهر، پس از سالها برگزاری کنکور تشریحی دکتری در دانشگاه آزاد و با تغییر مدیریت مرکز آزمون این دانشگاه، طلسم این شیوه کنکور شکست و از اسفندماه 91 کنکور دکتری دانشگاه آزاد برای نخستین بار به شیوه تستی برگزار شد که داوطلبان هم از برگزاری این آزمون راضی به نظر می رسیدند.

 

آخرین تصمیمات حذف کنکور در سال 93

 

در سال 91، مهمترین اقدامات برای قانون حذف کنکور اتخاذ شد؛ به همین منظور سازمان سنجش با طراحی یک سناریو به کمیسیون آموزش مجلس پیشنهاد کرد که از سال 93 در برخی رشته های پر رقابت کنکور برگزار شود. برخی از این تغییرات به مزاج مجلسیها خوش آمد اما تصویب آن برای بعد از تعطیلات نوروز در دستور کار قرار خواهد گرفت. همچنین در راستای اعمال تغییرات در پذیرش دانشجو، شورای سنجش و پذیرش به ریاست وزیر علوم تشکیل شد.

 

به گزارش مهر، سال 91 برای کنکورهای مهم سال گذشته و سالهای آینده، مهم و تاثیر گذار بود، زیرا در راستای رضایت داوطلبان و تسهیل امر پذیرش دانشجو در دانشگاه این تغییرات تاثیر گذار از سوی آموزش عالی کشور صورت گرفت.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • 3 هفته بعد...

اعلام نتایج اولیه کنکور دکتری

 

 

دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری92 منتشر شد و نتایج اولیه نیز فردا اعلام می شود.

 

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، نتايج اوليه داوطلبان به صورت چند برابر ظرفيت پذيرش در هر كدرشته امتحاني و براساس نمره كل حاصل از 80 نمره آزمون و 20 % معدل (شامل معدل هاي تراز شده مقاطع: كارشناسي، كارشناسي ارشد و يا دكتراي حرفه اي) و با توجه به كد رشته امتحاني كه داوطلب در آزمون آن شركت کرده، ساعت 14:30 دوشنبه 26 فروردین ماه اعلام خواهد شد.

 

افراد مجاز به انتخاب رشته با توجه به نمره اكتسابي، كد محل انتخابي و ظرفيت رشته محلها و در مقايسه با ساير داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، براي مصاحبه به كدرشته محلها معرفي خواهند شد. بديهي است فردي كه مجاز به انتخاب رشته ميشود، در صورت عدم احراز شرايط لازم در مقايسه با ساير انتخاب رشته كنندگان براي مصاحبه معرفي نخواهد شد.

 

پذيرش نهايي

 

پس از انتخاب رشته توسط داوطلبان با توجه به ظرفيت هر كد رشته محل دانشگاهي و بر اساس اولويت كد رشته محلهاي انتخابي و نمرات علمي آزمون و با در نظر گرفتن ساير ضوابط (از جمله سهميه رزمندگان، مربي و ...) از بالاترين نمره تا چند برابر ظرفيت هر كدرشته محل، فهرست اسامي داوطلبان واجد شرايط شركت در مصاحبه (هر داوطلب حداكثر به پنج كدرشته محل) استخراج و در اوايل نيمه دوم ارديبهشت ماه 1392 به منظور شركت در مصاحبه از طريق سايت سازمان اعلام خواهد شد.

 

داوطلباني كه اسامي آنان براي شركت در مصاحبه اعلام مي شود باید با توجه به جدول زماني اعلام شده در اطلاعيهاي كه به همراه اسامي درج می شود با به همراه داشتن مدارك لازم به شرح مندرج در اطلاعيه ذيربط و مداركي كه مورد نظر دانشگاه مصاحبه كننده است (با توجه به اطلاعات مندرج در سايت هر دانشگاه) به مؤسسات آموزش عالي ذيربط مراجعه و در مصاحبه شركت کنند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

آغاز انتخاب رشته آزمون دکترا از پنجشنبه و اعلام نتایج نهایی نیمه دوم شهریور

 

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آغاز انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکترا از روز پنجشنبه، گفت: نتایج نهایی آزمون دکترای 92 در نیمه دوم شهریورماه اعلام میشود.

 

 

حسین توکلی مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتوگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: براساس اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 92 از تعداد 176 هزار و 185 داوطلب شرکت کننده تعداد 45 هزار و 106 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که براساس برنامه زمانی پیش بینی شده باید پس از دریافت دفترچه راهنما حداکثر 50 کد رشته محل را از میان کد رشته محلهای دورههای مربوط که در آن مجاز به انتخاب رشته شدند به ترتیب اولویت علاقه انتخاب کنند.

 

وی افزود: این داوطلبان از روز پنج شنبه 29 فروردین تا یکشنبه اول اردیبهشتماه برای ثبت کد رشته محلها فرصت دارند و پس از انتخاب رشته توسط داوطلبان مجاز با توجه به ظرفیت هر یک از کدرشتههای دانشگاهی براساس نمره آزمون و دیگر ضوابط از بالاترین نمره تا چند برابر ظرفیت هر کد رشته محل، فهرست داوطلبان در 5 کد رشته محل در اوایل نیمه دوم اردیبهشتماه اعلام میشود.

 

توکلی ادامه داد: این داوطلبان که اسامی آنها در نیمه دوم اردیبهشت ماه اعلام میشود باید با توجه به جدول زمانی ارائه شده که به همراه فهرست اسامی بر روی سایت سازمان سنجش قرار میگیرد با مدارک لازم مندرج در سایت و مدارک مورد نظر دانشگاه مذکور به موسسات آموزش عالی مراجعه کنند تا مصاحبه از آنها صورت گیرد.

 

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: این افراد باید توجه کنند مصاحبه آنها از دهه سوم اردیبهشت و براساس برنامه زمانی پیش بینی شده توسط موسسه پذیرنده دانشجو صورت میگیرد.

 

وی گفت: پس از انجام مصاحبه و اعلام نمرات آن از سوی دانشگاههای پذیرنده دانشجو گزینش نهایی بر اساس نمره کل افراد به صورت 50 درصد نمره علمی آزمون و 50 درصد نمره مصاحبه گزارش میشود.

 

به گفته توکلی، فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی در نیمه دوم شهریور ماه 92 اعلام میشود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

زمان اعلام نتایج رشته های نیمه متمرکز کاردانی پودمانی علمی کاربردی

 

 

تهران - فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی کد رشته محل های نیمه متمرکز پذیرش کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای دوره های پودمانی نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی بهمن ماه سال 1391 اعلام شد.

 

 

به گزارش ایرنا به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، معاون سنجش، خدمات آموزشی و دانشجویی این دانشگاه اظهار داشت: تمام پذیرفته شدگان دوره های کاردانی پودمانی لازم است در یکی از روزهای شنبه، 31 فروردین ماه تا دوشنبه، دوم اردیبهشت ماه 92 برای ثبت نام در کدرشته محل قبولی به مراکز آموزشی مربوطه مراجعه کنند.

 

ˈعلی صدرˈ افزود: پذیرفته شدگان باید هنگام ثبت نام، مدارک لازم شامل اصل و تصویر شناسنامه، اصل و تصویر کارت ملی، اصل دیپلم کامل متوسطه برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه و تصویر آن، اصل مدرک دیپلم متوسطه نظام جدید آموزش متوسطه و یا گواهی پایان دوره سه ساله نظام جدید با مهر و امضای رییس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل و یک برگ تصویر آن برای دیپلمه های نظام جدید، شش قطعه عکس تمام رخ 4در3 ، اصل فرم تاییدیه معدل جهت فارغ التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است را به همراه داشته باشند.

 

وی یادآور شد: پذیرفته شدگان شاغل نیز باید علاوه بر مدارک ذکر شده، گواهی اشتغال به کار با امضا و مهر بالاترین مقام مسوول و آخرین فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر انجام کار را به هنگام ثبت نام ارائه کنند و داوطلبان مرد هم باید مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آنان را مشخص کند به همراه داشته باشند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • 2 هفته بعد...

22 اردیبهشت ماه اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد

 

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 92 دانشگاهها 22 اردیبهشت ماه به صورت کارنامه منتشر می شود.

 

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده نتایج اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال 92 به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه مذکور یکشنبه 22 اردیبهشت ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

 

وی گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته یک روز پیش از اعلام نتایج و در تاریخ 21 اردیبهشت ماه منتشر می شود.

 

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش، مجاز شدگان به انتخاب رشته حق انتخاب 100 رشته را از میان کد رشته محلهای امتحانی مجاز و یا کد رشته امتحانی مجاز دارند.

 

توکلی خاطرنشان کرد که فرایند اتنخاب رشته طی روزهای 24 تا 28 اردیبهشت ماه صورت می گیرد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • 2 هفته بعد...

زمان اعلام نتایج المپیادهای متمرکز و غیرمتمرکز علمی دانشجویی در سازمان سنجش

 

 

مشاور عالی سازمان سنجش زمان اعلام نتایج المپیادهای متمرکز و غیرمتمرکز را اعلام کرد.

 

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه آزمون المپیاد غیرمتمرکز علمی داشجویان کشور در قطبهای هشتگانه برگزار شد، گفت: نتایج این آزمون پس از تصحیح اوراق توسط اعضای کمیته های علمی قطبها در اواخر خرداد و نتایج هیجدهمین المپیاد متمرکز که همزمان با آزمون کارشناسی ارشد در بهمن سال گذشته برگزار شد هفته نخست خرداد از طریق سایت مرکز المپیاد اعلام می شود.

 

به گفته وی منتخبین المپیادهای متمرکز و غیرمتمرکز در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 12 و 13 تیر سال جاری در مرحله نهایی المپیاد شرکت خواهند کرد.

 

سخنگوی سازمان سنجش، افزود: برگزیدگان مرحله نهایی شیمی و ریاضی به صورت یک تیم پنج نفره در روزهای 21 تا 24 مرداد سال جاری با دانشجویان خارجی شرکت کننده در المپیادهای بین المللی این دو رشته به رقابت خواهند پرداخت.

 

به گزارش مهر، رقابت المپیاد علمی غیرمتمرکز در دانشگاه تربیت مدرس به عنوان قطب شماره 1 با 400 داوطلب، دانشگاه مازندران به عنوان قطب شماره دو با 300 داوطلب، دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان قطب سوم با 250 داوطلب، دانشگاه تبریز به عنوان قطب چهارم با 300 داوطلب، دانشگاه اصفهان به عنوان قطب پنجم با 300 داوطلب، دانشگاه شیراز به عنوان قطب ششم با 275 داوطلب، دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان قطب هفتم با 550 داوطلب و دانشگاه بوعلی سینا همدان به عنوان قطب هشتم با 220 داوطلب همچنین در دانشگاههای سیستان و بلوچستان و رازی کرمانشاه پایان هفته گذشته برگزار شد.

 

در المپیاد نیمه متمرکز علمی دانشجویی، متقاضیان در آزمون 16 رشته شامل زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصدی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر و مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات به رقابت پرداختند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

آغاز توزیع کارت آزمونهای کارشناسی مهندسی و حرفه ای

فرایند توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمونهای کارشناسی مهندسی فناوری و حرفه ای دانشگاه علمی کاربردی از ساعت 12 امروز آغاز می شود.

 

 

توزیع کارت ورود به آزمونهای کارشناسی مهندسی فناوری و حرفه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی از ساعت 12 امروز سه شنبه 17 اردیبهشت ماه در سامانه سازمان سنجش به نشانی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود.

 

در این آزمون 88 هزار و 919 داوطلب در 4 گروه آموزشی شرکت کرده اند.

 

این کنکور صبح روز جمعه 20 اردیبهشت در 44 شهرستان کشور برگزار می شود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد تا پایان هفته

 

 

نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد تا پایان هفته جاری از سوی مرکز آزمون اعلام می شود.

 

نتایج اولیه کنکور دکتری 92 دانشگاه آزاد پایان هفته جاری از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام می شود.

 

داوطلبان با مراجعه به سامانه اعلام نتایج مرکز آزمون دانشگاه آزاد به نشانی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به دریافت کارنامه اولیه اقدام کنند.

 

در این دوره بیش از 1800 نفر در دوره با آزمون و 400 نفر در دوره بدون آزمون دکتری پذیرش خواهند شد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

362 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در تمام دوره های ارشد هستند

 

مشاور عالی سازمان سنجش با ارائه آماری از میزان داوطلبان پذیرفته شده در مرحله انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 92، گفت: بیش از 362 هزار نفر حق انتخاب رشته در تمام دوره های کارشناسی ارشد را دارند.

 

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد، گفت: حدود 97 هزار نفر در این دوره از آزمون پذیرفته میشوند که این تعداد نسبت به سال گذشته 17 درصد افزایش داشته و به این دلیل که میزان داوطلبان کارشناسی ارشد 92 نسبت به سال گذشته 34 هزار و 90 نفر کمتر بوده است، بنابراین ظرفیت پذیرش این دوره از آزمون نسبت به سال گذشته 17 درصد افزایش داشته است.

 

وی در ادامه به ارائه آماری در خصوص میزان مجاز شدگان به انتخاب رشته، اظهار داشت: تعداد 741 هزار و 232 نفر معادل 82.72 درصد در جلسه آزمون حاضر و 154 هزار و 893 داوطلب معادل 17.28 درصد در جلسه آزمون غایب بودند، از تعداد کل داوطلبان حاضر در جلسه امتحانی، 71 هزار و 53 نفر در رشته امتحانی دوم حاضر بودند.

 

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش علاوه بر آن 30 هزار و 564 داوطلب معادل 4 درصد حاضرین منحصرا برای انتخاب رشته در دورههای پیام نور و غیر انتفاعی و 21 هزار و 439 داوطلب به انتخاب رشته در رشته امتحانی دوم مجاز شدهاند.

 

توکلی خاطرنشان کرد: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد از ساعت 20 فردا یکشنبه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

 

وی ادامه داد: 50 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شدهاند و از این تعداد، 362 هزار و 938 داوطلب معادل 49 درصد حاضرین مجاز به انتخاب رشته در دورههای روزانه، شبانه، غیر انتفاعی و سایر دوره ها شدهاند.

 

به گفته این مقام مسئول سازمان سنجش، مجازین از سه شنبه هفته جاری امکان انتخاب رشته الکترونیکی دارند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • 1 سال بعد...

[h=2]

ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی از فردا

 

مشاور عالی سازمان سنجش از آغاز ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی از فردا یکشنبه 11 خردادماه خبر داد.

 

دکتر حسین توکلی، با اشاره به ثبت نام این آزمون منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده ثبت نام برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 93 دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش از فردا یکشنبه 11 خردادماه آغاز میشود.

 

وی افزود: ثبت نام از متقاضیان این آزمون تا روز دوشنبه 19 خردادماه ادامه خواهد کرد.

 

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه داوطلبان متقاضی ثبت نام باید برای ثبت نام و شرکت در آزمون در تاریخ تعیین شده با مراجعه به سایت، دریافت دفترچه راهنما و آماده کردن مدارک مورد نیاز نسبت به ثبت نام اقدام کنند، اظهار کرد: با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام منحصرا به صورت اینترنتی انجام میشود، داوطلبان باید از طریق کارتهای عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است با مراجعه به سایت سازمان نسبت به پرداخت 144 هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام اقدام کنند.

 

توکلی خاطر نشان کرد: چنانچه داوطلبی علاقمند به شرکت در گزینش رشتههای موسسات غیردولتی و غیر انتفاعی نیز باشد، باید علاوه بر مبلغ مذکور، نسبت به پرداخت 29 هزار ریال دیگر اقدام کند.

 

وی همچنین درباره متقاضیان رشتههای دانشگاه آزاد اسلامی نیز تصریح کرد: در صورتی که داوطلبی متقاضی پذیرش در رشتههای دانشگاه آزاد اسلامی باشد باید پس از اطمینان از پذیرش در رشته امتحانی که در آن ثبت نام کرده در زمان توزیع کارت ورود به جلسه نسبت به پرداخت هزینه مربوط از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کند.

 

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش، آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 93 دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد در روز پنج شنبه 23 مردادماه برگزار میشود.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=1]پذیرش دانشجو کاردانی به کارشناسی در قم[/h]


[h=2]پذیرش دانشجو کاردانی به کارشناسی در قم

 

عضو هیئت مؤسس دانشگاه طلوع مهر ارائه رشته های مدیریتی را نیاز کنونی استان قم بر شمرد و گفت: این موسسه برای سال تحصیلی جدید ارائه رشته های «مدیریت دولتی» «مدیریت امور فرهنگی» «مدیریت بازرگانی» «مدیریت بیمه» «حسابداری» «حقوق قضایی» را در مقطع کارشناسی ناپیوسته در برنامه کاری خود دارد.

 

حجت الاسلام و المسلمين دکتر سید محمدرضا حسینی از پذیرش دانشجو در 6 رشته در مقطع کاردانی به کارشناسی در مهرماه سال جاری خبر داد.

 

دکتر حسینی با بیان اینکه به فارغ التحصیلان دانشگاه مدرک کارشناسی مورد تایید وزارت علوم اعطا خواهد شد تصریح کرد: امکانات رفاهی از جمله وام تحصیلی و امکانات ورزشی و ... نیز برابر ضوابط از طریق صندوق رفاه در اختیار واجدین شرایط قرار می گیرد.

 

وی ایجاد رقابت علمی بین دانشجویان را یکی از زمینه های پیشرفت در دانشگاه عنوان کرد و ابراز داشت: برابر آیین نامه داخلی مؤسسه دانشجویان ممتاز هر ترم تحصیلی از تخفیف ویژه در شهریه بهره مند خواهند شد.

 

عضو هیئت مؤسس دانشگاه طلوع مهر ظرفيت پذیرش هر يك از رشتههاي اين موسسه را 80 نفر اعلام كرد و افزود: رشتههاي تحصيلي موسسه طلوع مهر در مقطع کارشناسی ناپیوسته و از طريق آزمون سراسري ارائه ميشود.

 

حسینی اظهار داشت: زمان ثبت نام آزمون از 11 تا 19 خرداد 1393 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

ثبت نام در آزمون دورههای کاردانی نظام جدید تمدید شد

 

مهلت ثبت نام در آزمون دورههای کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفهای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال 1393 تمدید شد.

 

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیهای اعلام کرد: "بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبتنام و شرکت در آزمون دورههای کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفهای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال 1393 و برخی از رشتههای امتحانی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی صورت میگیرد، میرساند، به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی که تا این تاریخ برای ثبت نام اقدام نکردهاند، ترتیبی اتخاذ شده که در روزهای یکشنبه 11 لغایت سهشنبه 13 خرداد ماه بتوانند نسبت به ثبتنام و یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند لذا کلیه متقاضیان ( اعم از داوطلبانیکه متقاضی شرکت در رشته های پذیرش با آزمون و یا متقاضی شرکت در رشته های پذیرش بدون آزمون میباشند) ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما که از طریق سایت سازمان قابل دسترسی است و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبتنام به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ثبتنام اقدام کنند."[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • 4 هفته بعد...

[h=2]

پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه غیرانتفاعی عدالت

 

 

دانشگاه غير انتفاعي عدالت ضمن پذيرش دانشجويان برتر و صاحب فعاليت هاي علمي و پژوهشي برجسته براي ادامه تحصيل در دوره دكتری، برای اين دانشجويان تسهيلات ويژه در نظر گرفته است.

 

دانشگاه غير انتفاعي عدالت وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نظر دارد از میان دانش آموختگان واجد شرایط از طریق سهمیه استعدادهای درخشان مطابق با مقررات و ضوابط این وزارتخانه همچنین پذیرفته شدگان در کنکور سراسری سازمان سنجش و آموزش کشور در رتبه های برتر و با فعالیت های علمی و پژوهشی برجسته برای ادامه تحصیل، ضمن مصاحبه علمي، در مقطع دکتری در رشته های علوم اقتصادی، حقوق کیفری و جرم شناسی، حقوق خصوصی و فقه و مبانی حقوق اسلامی، تسهیلات ویژه اعطا کند.

 

متقاضیان واجد شرایط مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر به پايگاه الكترونيكي دانشگاه عدالت مراجعه و حداکثر تا 10 تیرماه جاری همراه با مدارک و مستندات در آموزش دانشگاه، واقع در خيابان آفريقا، خيابان گلفام، پلاک 10، دانشگاه عدالت مراجعه کنند یا شماره تلفنهاي 22027033-22027066 تماس حاص کنند.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • 2 هفته بعد...

[h=2]

پذيرش برگزيدگان علمي در دورههاي دکتري دانشگاه تربيت مدرس

 

 

دانشگاه تربیت مدرس در دورههای دکتری تخصصی سال 1393 از طریق آییننامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی، دانشجو میپذیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس؛ مهلت ثبت نام در دورههای دکتری تخصصی سال 1393 حداکثر تا روز 25 تیرماه جاری است.

داوطلبان باید پس از اطمینان از تکمیل فرایند ثبت نام اولیه و بارگزاری کامل مدارک، در فاصله 10 روز کاری پس از ثبت نام اولیه به سامانه مذکور مراجعه و از وضعیت بررسی اولیه پرونده خود مطلع شوند و نسبت به رفع نقص یا نواقص احتمالی اقدام کنند.

علاقهمندان میتوانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به وبگاه معاونت آموزشی دانشگاه تربیت مدرس به نشانی معاونت آموزشي مراجعه و اطلاعیه پذیرش برگزیدگان علمی را مشاهده کنند.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • 5 هفته بعد...

[h=2]

زمان اعلام نتایج آزمونهای کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکترای نیمه متمرکز

 

 

مشاورعالی سازمان سنجش گفت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته 93 و آزمون ورودی دوره دکترا (PHD) نیمه متمرکز 93 در هفته اول شهریور 93 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اعلام خواهد شد.

 

حسین توکلی ، همچنین در مورد دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفهای اظهارکرد: مهلت ثبت نام برای پذیرش در دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفهای نظام آموزشی مهارتی مهرماه 93 دانشگاه جامع علمی کاربردی که از 31 تیرماه آغاز شده و داوطلبان تا 6 مرداد برای ثبت نام فرصت داشتند، تا ساعت 24 یکشنبه 12 مرداد تمدید شد.

 

وی گفت: تا ششم مرداد ماه 70 هزار و 699 داوطلب برای شرکت در دوره کاردانی فنی و دوره کاردانیحرفهای نظام آموزش مهارتی مهرماه 93 ثبت نام کردهاند.

 

مشاورعالی سازمان سنجش در مورد ظرفیت پذیرش برای دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفهای اظهار کرد: ظرفیت این پذیرش برای این دو دوره جمعا 274 هزار و 700 نفر است که 117 هزار و 805 نفر برای گروه صنعت، 23 هزار و 500 نفر برای گروه کشاورزی، 96 هزار و 300 نفر برای گروه مدیریت و خدمات اجتماعی و37 هزار و 95 نفر برای گروه فرهنگ و هنر پذیرش میشوند.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

تمدید مهلت انتخاب رشته سه آزمون علوم پزشکی

 

 

مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت مهلت انتخاب رشته محل تحصیل و ویرایش در چهل و يكمين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي، آزمون دستياری دندانپزشکی و آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکی را به مدت یک روز تمدید کرد.

مرکز سنجش یادآور شده است به تعطیلات اخیر، آن دسته از افراد واجد شرایط این سه آزمون که هنوز موفق به انتخاب رشته محل نشده اند می توانند از ساعت 8 صبح تا ساعت 23 روز دوشنبه 13 مرداد نسبت به انتخاب رشته محلهای خود اقدام کنند.

 

سایر داوطلبانی که انتخاب رشته کرده اند نیز می توانند در فرصت فوق نسبت به ویرایش انتخابهای خود اقدام کنند. تاریخ اعلام شده آخرین فرصت جهت انتخاب رشته محل و یا ویرایش می باشد و تمدید نخواهد شد .

 

چهل و يكمين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي در 11 اردیبهشت ماه، آزمون کارشناسی ارشد پزشکی در روزهای 22 و 23 خردادماه و آزمون دستیاری دندانپزشکی نیز در 5 تیرماه 93 برگزار شده اند.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • 2 هفته بعد...

[h=2]

زمان برگزاری آزمون کارداني فني و حرفه اي

 

آزمون ورودي دوره هاي کارداني نظام جديد (دانشگاه فني و حرفهاي و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي) سال 93 روز جمعه 24 مردادماه برگزار می شود و داوطلبان می توانند همزمان با پرينت كارت شركت در آزمون در روزهای 20 تا 24 مرداد نسبت به اصلاح و يا درج كدرشته محلها در قسمت ويرايش اطلاعات كارت اقدام کنند.

 

داوطلبان می توانند براي مشاهده کارت خود از يكي از چهار روش کارت اعتباري ثبت نام، کد رهگيري، شماره پرونده و شماره داوطلبي، مشخصات فردی استفاده کنند و با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش كشور کارت آزمون را دریافت کنند.

 

همچنین اصلاحات و رشتههاي تحصيلي جديد آزمون دورههاي كارداني نظام جديد (دانشگاه فني و حرفهاي و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي) اعلام شده است.

 

كليه داوطلبان (اعم از داوطلباني كه در رشته پذيرش با آزمون يا در رشته هاي پذيرش بدون آزمون ثبت نام كرده اند) بايد با توجه به رشته امتحاني كه در آن ثبتنام کردهاند می توانند در روزهای 20 تا 24 مردادماه همزمان با پرينت كارت شركت در آزمون با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش www.sanjesh.org نسبت به اصلاح و يا درج اين كدرشته محلها در قسمت ويرايش اطلاعات كارت اقدام کنند.

 

اصلاحات دفترچه انتخاب رشته :

 

1- محل تحصيل كدهاي 7937 (نقشه كشي معماري – معماري)، 8269 (گرافيك – گرافيك) و8284 (هنرهاي تجسمي – نقاشي) دانشگاه غير دولتي – غير انتفاعي علم و هنر ، واحد اردكان است.

 

2- محل تحصيل كد 8026 (حسابداري بازگاني – حسابداري) دانشگاه غير دولتي – غير انتفاعي علم و فرهنگ ، واحد همدان است.

 

3- پذيرش دانشجو دركد 8215 (تربيت بدني – تربيت بدني) دانشگاه غير دولتي – غير انتفاعي شمال – آمل از نيمسال دوم به نيمسال اول تغيير يافت.

 

4- موسسات آموزش عالي غيردولتي - غيرانتفاعي خيام مشهد و شهيد اشرفي اصفهاني به دانشگاهغيردولتي – غيرانتفاعي ارتقاء يافتند و همچنين موسسه آموزش عالي غيردولتي – غيرانتفاعي سجادمشهد به دانشگاه غيردولتي – غيرانتفاعي صنعتي سجاد ارتقاء يافت.

 

5- آدرس جديد موسسه آموزش عالي غيردولتي - غيرانتفاعي خرد بوشهر به شرح بوشهر خيابان طالقاني- روبروي پژوهشكده ميگو كشور- جنب اداره كل شيلات استان بوشهر ـ تلفن- 2535470- 2535471- 0771 نمابر: 2535471- 0771 وب سايت: www.kherad.ac.ir اعلام شد.

 

6- آدرس جديد موسسه آموزشعالي غيردولتي - غيرانتفاعي روزبهان- ساري: ساري كيلومتر 1 جاده دريا – وبسايت rouzbahan.ac.ir شماره فكس: 3218373 0151 شماره تلفن:01513214277.

 

7- جنس و ظرفيت پذيرش دو كدرشته محل در آموزشكده فني و حرفهاي پسران تربت حيدريه به این ترتیب تغيير یافته است که برای رشته نرم افزار كامپيوتر در دوره روزانه 30 زن و 18 مرد با كلاس هاي درسي بصورت تفكيك جنس زن و مرد برگزار می شود و برای رشته نقشه كشي معماري در دوره روزانه نیز 30 زن و 18 مرد با كلاس هاي درسي بصورت تفكيك جنس زن و مرد برگزار می شود.

 

همچنین كد رشته محلهايي كدهاي 8106 (حسابداري بازرگاني- حسابداري) و8254 (گرافيك - گرافيك) موسسه غير دولتي – غير انتفاعي بحرالعلوم – بروجرد، كدهاي 7811 (نقشه كشي معماري- معماري)، 7977 (صنايع شيميايي- صنايع شيميايي) و 8012 (حسابداري بازرگاني- حسابداري) موسسه غيردولتي- غيرانتفاعي پالايش - خميني شهر، كد 8053 (حسابداري بازرگاني - حسابداري) موسسه غيردولتي- غيرانتفاعي آباده و كدهاي 8286 (اموردامي - تكنولوژي پرورش دام)، 8287 (پرورش طيور)، 8288 (مرغداري صنعتي) موسسه غيردولتي- غيرانتفاعي پيوند - قائمشهر از دفترچه راهنما حذف شد.

 

ظرفیت 28 کدرشته و گرایش در دوره های مختلف روزانه، شبانه و غیرانتفاعی نیز افزایش یافته است[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

اصلاحیه دوم

دفترچه کنکور 93

 

 

سازمان سنجش آموزش كشور اصلاحيه دوم دفترچه هاي راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي کنکورسراسري 93 را منتشرکرد که بر اساس آن برخی از کدرشته ها اصلاح و تعداد 23 کدرشته جدید نیز به مجوموع کدرشته های انتخابی داوطلبان اضافه شد.

در این اصلاحیه رشته هاي بدون آزمون و پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي نيز اعلام شده اند.

اصلاحات كلي مربوط به ضوابط:

پيرو اطلاعيه قبلي 15 مرداد 93 و بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي شهريه دوره هاي مختلف دانشگاههاي علوم پزشكي و همچنين شهريه داوطلبان غيرايراني پذيرفته شده در دوره روزانهدانشگاههاي علوم پزشكي به شرح جدول ذيل خواهد بود:

 

شهريه ساليانه (شامل دو ترم) رشته هاي مختلف مقطع كارداني براي داوطلبان غيرايراني پذيرفته شده در دوره روزانه دانشگاههاي علوم پزشكي، مبلغ 32 میلیون ريال معادل سه میلیون و 200 هزار تومان است.

شهريه ساليانه (شامل دو ترم) رشته هاي مختلف تحصيلي مقطع كارشناسي، براي آن دسته از داوطلبان داراي مدرك كارشناسي كه متقاضي تحصيل مجدد در مقطع كارشناسی دانشگاههاي علوم پزشكي هستند؛ براي رشته هاي فيزيوتراپي و بينايي سنجي مبلغ 78 میلیون ريال معادل هفت میلیون و 800 هزار تومان، رشته تغذیه مبلغ 73 میلیون ريال معادل هفت میلیون و 300 هزار تومان، رشته هاي مامایی و پرستاری مبلغ 45 میلیون ريال معادل چهار میلیون و 500 هزار تومان و برای سایر رشته های کارشناسی مبلغ 47 میلیون ريال معادل چهار میلیون و 700 هزار تومان است.

شهريه ساليانه (شامل دو ترم) رشته هاي مختلف تحصيلي مقطع دكتراي حرفه اي، براي آن دسته از داوطلبان داراي مدرك كارشناسي كه متقاضي تحصيل در مقطع دكتراي حرفه اي دانشگاههای علوم پزشکي هستند برای رشته های دندانپزشكي و داروسازی مبلغ 60 میلیون ريال معادل شش میلیون تومان و برای رشته دندانپزشکی مبلغ 70 میلیون ريال معادل هفت میلیون تومان است.

شهريه ساليانه (شامل دو ترم) رشته هاي مختلف تحصيلي مقطع دكتراي حرفه اي، براي آن دسته از داوطلبان داراي مدرك كارشناسي ارشد كه متقاضي تحصيل در مقطع دكتراي حرفه اي دانشگاههای علومپزشکي هستند برای رشته های دندانپزشكي و داروسازی مبلغ 160 میلیون ريال معادل شانزده میلیون تومان و برای رشته دندانپزشکی مبلغ 170 میلیون ريال معادل هفده میلیون تومان است.

در این اصلاحیه اصلاحات مربوط به تغيير شرايط و ضوابط، آدرس، تلفن، نشاني اينترنتي و ... دانشگاه ها نیز درج شده است که داوطلبان می توانند با مراجعه به آن تغییرات را متوجه شوند .

همچنین در این اصلاحیه اعلام شد که بر اساس اعلام دفتر گسترش آموزش عالي وزارت علوم، پذيرش دانشجو در هيچ يك از كدرشته محلهاي موسسات غيرانتفاعي جابر ابن حيان رشت و علامه بحرالعلوم بروجرد انجام نخواهد شد و كليه كدرشته محلهاي اين مؤسسه از دفترچه هاي راهنماي مربوط حذف شد.

اصلاحات مربوط به كدرشته محلها:

اصلاحات مربوط به كدرشته محلهاي گروه آزمايشي علوم رياضي و فني

[TABLE=width: 100%, align: center]

[TR]

[TD]رديف[/TD]

[TD]كدرشته محل[/TD]

[TD]نام رشته / گرايش[/TD]

[TD]نام دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل تحصيل[/TD]

[TD]توضيحات / اصلاحيات[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]1[/TD]

[TD]10523[/TD]

[TD]مهندسي صنايع[/TD]

[TD]دانشگاه خليج فارس. بوشهر[/TD]

[TD]پذيرش دانشجو در اين كدرشته محل از هر دو جنس زن و مرد صورت مي پذيرد[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2[/TD]

[TD]10526[/TD]

[TD]مهندسي كامييوتر.نرم افزار[/TD]

[TD]دانشگاه خليج فارس. بوشهر[/TD]

[TD]پذيرش دانشجو در اين كدرشته محل از هر دو جنس زن و مرد صورت مي پذيرد[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]3[/TD]

[TD]10536[/TD]

[TD]مهندسي مكانيك[/TD]

[TD]دانشگاه خوارزمي. تهران[/TD]

[TD]اين كدرشته محل فاقد گرايش است[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]4[/TD]

[TD]11562[/TD]

[TD]مهندسي صنايع[/TD]

[TD]دانشگاه خليج فارس. بوشهر[/TD]

[TD]پذيرش دانشجو در اين كدرشته محل از هر دو جنس زن و مرد صورت مي پذيرد[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]5[/TD]

[TD]11565[/TD]

[TD]مهندسي كامييوتر.نرم افزار[/TD]

[TD]دانشگاه خليج فارس. بوشهر[/TD]

[TD]پذيرش دانشجو در اين كدرشته محل از هر دو جنس زن و مرد صورت مي پذيرد[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

اصلاحات مربوط به كدرشته محلهاي گروه آزمايشي علوم تجربي:

با توجه به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در آزمون سراسري سال 93 ظرفيت پذيرش دانشجو در تمامي رشته هاي پزشكي، داروسازی و دندانپزشکی دوره های روزانه دانشكده ها و دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور (كليه كدرشته محل هاي مندرج در دفترچه راهنما و اطلاعیه اصلاحیه 15 مرداد سازمان سنجش) به میزان 10 درصد افزایش يافته است. بديهي است كدرشته محلهاي تحصيلي سهميه مناطق محروم، بورسيه ها و رشته هاي داراي شرايط خاص، مشمول اين افزايش ظرفيت نخواهند بود.

اصلاحات مربوط به كدرشته محلهاي گروه آزمايشي علوم تجربي

[TABLE=width: 100%, align: center]

[TR]

[TD]رديف[/TD]

[TD]كدرشته محل[/TD]

[TD]نام رشته / گرايش[/TD]

[TD]نام دانشگاهيا مؤسسه آموزش عالي محل تحصيل[/TD]

[TD]توضيحات / اصلاحيات[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]1[/TD]

[TD]10748[/TD]

[TD]پرستاري[/TD]

[TD]دانشگاهعلوم پزشكي بجنورد[/TD]

[TD]محل تحصيل دانشكده پرستاري بجنورد است. بدون ارائه خوابگاه[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2[/TD]

[TD]12036[/TD]

[TD]پزشكي[/TD]

[TD]دانشگاهعلوم پزشكي تبريز[/TD]

[TD=colspan: 1]پذيرش دانشجو براي نيمسال دوم (بهمن ماه) انجام خواهد شد. محل تحصيل دانشجويان تا سطح علوم پايه(براي رشته پزشكي 5 نيمسال و براي رشته هاي داروسازي و دندانيزشكي 4 نیمسال) در منطقه آزاد ارس شهر جلفا و بعد از آن تا فارغ التحصيلي در دانشگاه علوم پزشكي تبريز خواهد بود.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]3[/TD]

[TD]12037[/TD]

[TD]داروسازي[/TD]

[TD]دانشگاهعلوم پزشكي تبريز[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]4[/TD]

[TD]12038[/TD]

[TD]دندانيزشكي[/TD]

[TD]دانشگاهعلوم پزشكي تبريز[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]5[/TD]

[TD]12060[/TD]

[TD]پزشكي[/TD]

[TD]دانشگاهعلوم پزشكي شيراز[/TD]

[TD=colspan: 1]پذيرش دانشجو براي نيمسال دوم (بهمن ماه) انجام خواهد شد.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]6[/TD]

[TD]12061[/TD]

[TD]داروسازي[/TD]

[TD]دانشگاهعلوم پزشكي شيراز[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]7[/TD]

[TD]12081[/TD]

[TD]پزشكي[/TD]

[TD]دانشگاهعلوم پزشكي همدان[/TD]

[TD=colspan: 1]پذيرش دانشجو براي نيمسال اول (مهر ماه) انجام خواهد شد.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]8[/TD]

[TD]12082[/TD]

[TD]داروسازي[/TD]

[TD]دانشگاهعلوم پزشكي همدان[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]9[/TD]

[TD]12083[/TD]

[TD]دندانيزشكي[/TD]

[TD]دانشگاهعلوم پزشكي همدان[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]10[/TD]

[TD]19689[/TD]

[TD]روانشناسي باليني[/TD]

[TD]ؤسسه غيرانتفاعي امين. فولادشهر[/TD]

[TD]گرایش این رشته بالینی است.[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

 

اصلاحات مربوط به كدرشته محلهاي گروه آزمايشي علوم انسانی

[TABLE=width: 100%, align: center]

[TR]

[TD]رديف[/TD]

[TD]كدرشته محل[/TD]

[TD]نام رشته / گرايش[/TD]

[TD]نام دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل تحصيل[/TD]

[TD]توضيحات / اصلاحيات[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]1[/TD]

[TD]19689[/TD]

[TD]روانشناسي باليني[/TD]

[TD]ؤسسه غيرانتفاعي امين. فولادشهر[/TD]

[TD]گرایش این رشته بالینی است.[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

 

 

 

[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

آغاز توزیع کارت آزمون كارداني به

كارشناسي

 

 

کارت شركت در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 93 از امروز سه شنبه 21 مردادماه در سایت سازمان سنجش آموزش كشور قرار دارد و داوطلبان با درج مشخصات شخصی خود می توانند از کارت خود پرینت تهیه کنند.

 

داوطلبان شركت كننده در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1393 (اعم از متقاضيان رشتههاي تحصيلي با آزمون و متقاضيان رشتههاي تحصيلي پذيرش براساس سوابق تحصيلي «بدون آزمون») دفترچهراهنماي انتخاب رشتههاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) را نیز می توانند از امروز در سایت سازمان سنجش دریافت کنند.

 

داوطلبان باید پس از مطالعه دفترچههاي راهنماي ثبتنام (دفترچه شماره 1) و راهنماي انتخاب رشتههاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) آزمون مربوط و همچنين اطلاعيه 20 خرداد 93 سازمان سنجش از روز چهارشنبه 22 مرداد تا روز دوشنبه 27 مرداد ماه به سايت اينترنتي سازمان سنجش مراجعه کرده و نسبت به انتخاب كد رشتهمحلهاي مورد علاقه خود بهصورت اينترنتي اقدام کنند.

 

داوطلباني كه علاقمند به گزينش در رشتههاي تحصيلي با آزمون و رشتههاي تحصيلي پذيرش براساس سوابق تحصيلي «بدون آزمون» دانشگاه آزاد اسلامي هستند لازم است به منظور انتخاب رشتههاي تحصيلي از روز شنبه 25 مرداد تا شنبه 31 شهریورماه به سايت اينترنتي مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي مراجعه کنند.

 

آزمون كارداني به كارشناسي ناپیوسته سال 93 برای تمامی داوطلبان در صبح روز پنجشنبه 23 مرداد در 54 شهرستان برگزار می شود.

 

براي پذیرش در كدرشته هاي تحصيلي: حشره شناسي پزشكي و مبارزه با ناقلین، ايمني صنعتی و محیط كار، مراقبت پرواز، نقشه برداري، شهرسازي، صنایع نساجی، مهندسی اجرايی عمران، آبیاری، محیط زیست، احیا و بهره برداري از مناطق بیابانی، پرورش گاو و گاومیش، جنگلداري، شيلات، چوب شناسي و صنایع چوب، علوم و صنايع غذايي، گیاه پزشكي، مرتع و آبخيزداري، بازيافت، آمار، آموزش ریاضی، آموزش حرفه و فن، آموزش ديني و عربی، زبان انگليسي، زبان و ادبیات فارسی، آموزش علوم تجربی، آموزش كودكان استثنايي، آموزش مطالعات اجتماعی، تربیت مربی امور تربیتی، باستان شناسي، تربیت معلم قرآن كريم، علوم انتظامی، علم و اطلاعات و دانش شناسي/كتابداري و اطلاع رساني، مدیریت، حقوق قضايي، صنايع دستی، مرمت و احياي بناهای تاریخی، موسیقی، طراحی پوشاک، موزه داري و علمي –كاربردي بهداشت موادغذايي با منشا دامی آزمون برگزار نخواهد شد و پذیرش دانشجو در این رشتهها صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي صورت ميگيرد.

 

براي داوطلباني كه در این رشتههاي تحصيلي ثبتنام کرده اند، کارت شرکت در آزمون صادر نخواهد شد. اين داوطلبان ضرورت دارد جهت انتخاب رشتهمحلهاي تحصيلي از تاريخ 22 تا 27 مرداد ماه نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

 

آدرس و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون کليه داوطلبان بر مبنای استان و شهرستان محل اقامت فعلی آنان (براي تعيين حوزه امتحاني) كه در بند 29 تقاضانامه ثبتنام مشخص كردهاند در سایت سازمان سنجش درج شده است.

 

به همراه داشتن ماشين حسابهاي مجاز منحصراً با يكي از مارکهای Citizen SR 275 -10 و W-BKSHARP 509-7 و 4600PARS -4 و 3600CASIO -1 و Citizen SR 270X -11 و Citizen SR 270 II-8 و

531-ELSHARP-5 و 82-CASIO FX -2 و IICitizen SR 135 T -9 و BK-WSHARP 506 -6 و 618-FCATIGA -3 براي حضور در جلسه آزمون بلامانع است. چنانچه داوطلبي غير از ماشين حسابهاي فوقالذكر، ماشينحساب نوع دیگر به همراه داشته باشد به عنوان مختلف تلقي و برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمونهای ورودی با وي رفتار خواهد شد.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

اعلام نتایج کنکور دستياري پزشكي

 

شركت كنندگان در اين دوره آزمون مي توانند با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني مركز سنجش آموزش پزشكي به نشاني w w w . s a n j e s h p . i r نتايج اين آزمون را مشاهده كنند. کلیه کسانی که انتخاب رشته کرده اند می توانند با وارد کردن کد رهگیری نتایج خود را ملاحظه کنند.

 

كليه پذيرفته شدگان چهل و يكمين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي موظف به مراجعه به دانشگاه محل پذيرش و انجام مراحل ثبت نام از تاریخ اول تا دوازدهم شهریورماه هستند.

 

پذيرفته شدگان، در هنگام ثبت نام بايد با توجه به سهميه پذيرش خود اصل مدارك لازم جهت استفاده از سهميه مربوطه را براساس مندرجات راهنماها و دستور العمل هاي مرتبط به دانشگاه محل پذيرش ارائه کنند. نوع سهميه پذيرش به دانشگاههاي علوم پزشكي محل آموزش اعلام مي شود.

 

شروع به آموزش كليه پذيرفته شدگان چهل و یکمین دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي از تاريخ 15 شهریور ماه است.

 

شروع به آموزش دانشجويان پزشكي كه با استفاده از مقررات رتبه هاي برتر، استعدادهاي درخشان، قانون تسهيل ازدواج جوانان و ....، مشروط به اتمام دوره آموزش پزشكي عمومي تا تاريخ 31 شهریورماه مجاز به شركت و پذيرش در آزمون مذكور شده اند، در تاريخ اول مهرماه خواهد بود.

 

شروع به آموزش پذيرفته شدگان آزمون كه مطابق مقررات ملزم به ادامه انجام خدمات قانوني خود تا پايان شهريور ماه 1393 است نیز اول مهرماه است.

 

عدم ثبت نام در موعد مقرر و يا عدم شروع به آموزش در زمان های اعلام شده و نيز اعلام انصراف پس از شروع به آموزش جهت پذيرفته شدگان به منزله انصراف قطعي فرد پذيرفته شده محسوب شده و اين گروه از افراد مجاز به شركت در آزمون پذيرش دستيار دوره چهل و دوم نیستند.

 

پذيرفته شدگان در دانشگاههاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهت مطلع شدن از مدارك مورد نياز ثبت نامي و ساير اطلاعات مرتبط باید به سايت اينترنتي دانشگاه مراجعه و يا با واحد آموزش تحصيلات تكميلي دانشگاه محل پذيرش تماس بگیرند.

 

چهل و یکمین آزمون دستیاری تخصصی پزشکی پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه با حضور 15 هزار و 454 داوطلب به طور همزمان در 20 دانشگاه علوم پزشکی و 19 شهر برگزار شد که از این تعداد 7 هزار و 858 نفر مرد و 7 هزار و 596 نفر زن بودند.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

نحوه پذیرش دانشجو در دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی

 

دکتر علوی فاضل درباره چگونگی و نحوه پذیرش دانشجو در دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی توضیحاتی را ارائه داد. این دانشکده قرار است پس از کسب مجوز از شورای گسترش وزارت علوم در رشتههای مصوب جدید، از مهر امسال دانشجو پذیرش کند.

دکتر مجتبی علوی فاضل با بیان این خبر افزود: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد تعداد زیادی از رشتهها در مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکتری مصوب شورای گسترش آموزش عالی را دارد که در زمان انتخاب رشته در دفترچه کنکور نبوده، این فرصت برای داوطلبان فراهم شده است تا در زمان اعلام نتایج، افرادی که پذیرفته شدهاند اولویت انتخابی خود را با توجه به رشتههای جدید انتخاب کنند.

وی ادامه داد: رشتههای مصوب جدید در دانشکده خبر که به زودی راهاندازی میشود نیز مشمول همین موضوع خواهد شد، به گونهای که داوطلبان رشتههایی نظیر روزنامهنگاری، خبرنگاری، علوم ارتباطات، مدیریت رسانه واحد تهران مرکز، میتوانند در زمان اعلام نتایج پذیرفته شدگان، انتخاب رشته مجدد داشته باشند.

به گزارش آنا، دکتر میرزاده روز گذشته طی نامهای، رسماً دستور تأسیس دانشکده خبر در واحد تهران مرکزی را صادر کرد و به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد تا با همکاری واحد تهران مرکزی، نسبت به تأسیس دانشکده خبر برای دوره تحصیلات تکمیلی، برنامهریزی و ترتیبی اتخاذ شود که از مجوزهای موجود و (در صورت نیاز، اخذ مجوز از کمیسیون سه نفره توافقهای اخیر با وزارت علوم) استفاده و از مهرماه 93 در واحد تهران مرکز دانشجو پذیرفته شود.

گفتنی است رئیس دانشگاه آزاد در دیدار دوستانه با اهالی رسانه، در پاسخ به مطالبه خبرنگاران برای فراهم کردن امکان تحصیلات تکمیلی در رشته خبرنگاری، پیشنهاد تأسیس دانشکده خبر را مطرح کرد که با استقبال خبرنگاران روبرو شد.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 93

 

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 93 مشخص شد.

 

دکتر توکلی، گفت: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 93 دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور هفته اول شهریور ماه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام میشود.

 

براساس این گزارش، آزمون کارشناسی ارشد 93 برای 136 کدرشته امتحانی با رقابت بیش از 950 هزار داوطلب طی روزهای 16، 17 و 18 بهمنماه به صورت همزمان در کشور برگزار و نتایج اولیه آن نیز در نیمه دوم اردیبهشت ماه اعلام و انتخاب رشته قبول شدگان در هفته اول خرداد انجام شد.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • 2 هفته بعد...

[h=2]

اعلام ظرفیت پذیرش در رشته های تخصصی داروسازی

 

بيست و ششمين دوره آزمون دکتری تخصصی Ph.D رشته هاي تخصصي داروسازي سال 94 - 93 همزمان با آزمون دکتری سایر رشته های علوم پزشکی در آبان ماه 93 برگزار می شود.

 

آزمون Ph.D رشته هاي تخصصی داروسازي سال تحصیلی 94 - 93 داراي نمره منفی نیست. براي قبولی در مرحله اول (کتبی) آزمون رشته های تخصصی داروسازی داوطلبان باید 70 درصد نمره قابل کسب (140 از 200 ) را احراز کنند.

 

نمره آزمون کتبی 80 درصد و نمره مصاحبه 20 درصد نمره کل آزمون را تشکیل می دهند.

 

ظرفیت اعلام شده برای رشته هاي تخصصی داروسازي 270 نفر است که از این تعداد 235 نفر در ظرفیت آزاد و 35 نفر در ظرفیت مازاد پذیرفته خواهند شد.

 

رشته های فارماسیوتیکس، شیمی دارویی، فارماکوگنوزي، سم شناسی، داروسازي بالینی، کنترل دارو، بیوتکنولوژي دارویی، داروسازي سنتی، داروسازي هسته اي، نانوفناوري دارویی، زیست مواد دارویی از جمله رشته های مورد پذیرش در این دوره است.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
 • اضافه کردن...