رفتن به مطلب
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید ×
انجمن های دانش افزایی چرخک
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید

تاپیک جامع اخبار دانشگاه پیام نور


ارسال های توصیه شده

در این تاپیک سعی بر آن داریم تا جدیدترین اخبار دانشگاه پیام نور را قرار دهیم

 

لطفا به تاریح اخبار توجه فرمایید

 

 

[h=2]

مسابقات قهرمانی هندبال دانشجویان

دانشگاه های پیام نور کشور

 

 

1401072938.jpg

 

 

مسابقات قهرمانی هندبال دانشجویان دانشگاه های پیام نور کشور در شهرکرد با برگزاری چند دیدار دیگر پیگیری شد.

 

در ادامه مسابقات تیم دانشجویان دانشگاه پیام نور استان کردستان 40 بر 24 تیم دانشجویان دانشگاه پیام نور استان همدان را شکست داد.

 

تیم دانشجویان دانشگاه پیام نور استان چهارمحال و بختیاری با نتیجه32 بر 20 بر تیم دانشگاه پیام نور لرستان به پیروزی رسید.

 

همچنین تیم دانشجویان دانشگاه پیام نور تهران نیز با نتیجه10 بر صفر تیم دانشجویان دانشگاه پیام نور استان مرکزی را شکست داد.

 

تیم دانشجویان دانشگاه پیام نور استان یزد نیز با کسب نتیجه32 بر 24 از سد تیم دانشجویان دانشگاه پیام نور استان قم گذشت.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

پاسخ دانشگاه پیامنور به انتقاد دانشگاههای غیرانتفاعی

 

 

1401072276.jpg

 

 

رییس دانشگاه پیام نور در پاسخ به اعتراض و انتقادهای دبیر اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی، گفت: دانشگاه پیام نور خارج از اساسنامه و قانون عمل نکرده و نخواهد کرد.

 

ابوالفضل فراهانی ، گفت: دانشگاه پیام نور در حال حاضر مطابق اساسنامه فقط دانشجو نیمه حضوری و مبنی بر آموزش رسانه جذب کرده است.

 

وی با تاکید بر اینکه هیچ گاه خارج از اساسنامه و قانون عمل نکردهایم گفت: دانشگاه پیام نور فقط دانشجو نیمه حضوری دارد که با بهرهگیری از رسانههای آموزشی، کتاب و سیدی آموزش میبیند.

 

فراهانی درباره اینکه دانشگاه پیام نور به چه میزان حق پذیرش دانشجو دارد اظهار کرد: اساسنامه هیچ محدودیتی برای ظرفیت پذیرش دانشجو برای دانشگاه پیام نور مشخص نکرده است.

 

دبیر اتحادیه موسسات غیرانتفاعی معتقد است که دانشگاه پیام نور خارج از اساسنامه دانشجو حضوری و بیش از ظرفیت قانونی طی چند سال گذشته جذب کرده است.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

اعلام آمادگی دانشگاه پیام نور برای کیفی سازی آموزش عالی

 

 

1401170680.jpg

 

 

دکتر جواد هروی رییس کمیته آموزش عالی مجلس در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه تاکنون هیچ اقدام مثبتی در جهت افزایش سطح کیفی آموزش صورت نگرفته است و این موضوع به مهمترین دغدغه حوزه آموزش عالی مبدل شده است.

 

وی گفت: تاکنون براساس گزارشهایی که از بررسی دانشگاههای کشور به دست آوردهایم، دانشگاه پیام نور و آزاد به شدت براساس آموزش کمی پیش رفتهاند که باید روند کمی و بستر آموزش کمی در این دو دانشگاه متوقف شود.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور راهکارهایی برای مقابله با آموزش کمی و خالی شدن صندلی دانشگاه خود ارائه داده است، خاطرنشان کرد: این دانشگاه در تلاش است با سایر دانشگاههای کشور که پیشرفت کیفی خوبی داشتند، همراه شود و آمادگی خود را برای قرار گرفتن در این مسیر اعلام نموده است.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • 2 هفته بعد...

[h=2]

پیام رئیس دانشگاه پیام نور واحد آمل در رابطه با بد حجابی

 

 

1402211101.jpg

 

 

رئیس دانشگاه پیام نور واحد آمل یکی از مشکلات جامعه ما را عدم خودباوری فرهنگی دانست و تصریح کرد: این کوچک شمردن فرهنگ عظیم اسلامی و ایرانی ما را در مقابل هجمههای فرهنگی غرب آسیبپذیر کرده است.

 

علی ابوالحسنی منطقه مازندران، با اشاره به برنامههای فرهنگی این دانشگاه گفت: اعزام کاروان راهیان نور به مناطق جنگی، برگزاری مسابقات قرآنی استان و برگزاری مراسمهای مختلف با موضوع عفاف و حجاب، ولادت و شهادت ائمه معصوم و بزرگان دین در این دانشگاه از اهم این برنامههاست.

 

وی با اشاره به شاخصههای یک دانشجوی ایده آل، افزود: امروزه متأسفانه تا حدودی دانشجویان ما تحت تأثیر فرهنگهای سیاستگذاریشده و هدفمند سریالهای ماهوارهای قرار گرفتند که ریشه این تاثیرپذیری و خودباختگی به دوره قبل از جوانی و ورود به دانشگاه مرتبط است.

 

ابوالحسنی یکی از مشکلات جامعه ما را عدم خودباوری فرهنگی دانست و تصریح کرد: این کوچک شمردن فرهنگ عظیم اسلامی و ایرانی ما را در مقابل هجمههای فرهنگی غرب آسیبپذیر کرده است.

 

وی ادامه داد: امروزه باید دانشجویان ما بیشتر با عمق فرهنگ خودی آشنا شوند تا به برتری داشتههای فرهنگی خود ایمان پیدا کنند و در مقولههای فرهنگی به خودباوری برسند.

 

رئیس دانشگاه پیام نور واحد آمل با اشاره به هجمههای فرهنگی دشمنان در تخلیه باورها دینی جوانان، اظهار کرد: استاد دانشگاه بیشک نقش تأثیرگذار و غیرقابل انکاری در هدایت و هویتبخشی جوانان دارد اما پرورش خودباوری باید از پایه در آموزش و پرورش آغاز تا با تقویت آن خروجی دانشگاههای ما، محصلین روشنفکر، خودباور و معتقد به ارزشهای اسلامی باشند.

 

وی افزود: استاد میتواند با دانش و بینشش این خودباوری در همه زمینهها را در دانشجو تقویت و او را از اغراض و نقشههای شوم دشمنان مطلع کند.

 

این استاد دانشگاه با اشاره به بحث رعایت عفاف و حجاب در دانشگاه، عنوان کرد: عفت مقولهای است که دانشجویان پسر و دختر را شامل میشود و عفت تنها در پوشش نیست بلکه عفاف در گفتار، کردار، اندیشه و... را نیز دربر میگیرد.

 

وی در نحوه برخورد با دانشجویان کمحجاب و بدحجاب، افزود: تصمیمگیری در این باره در شورا با همفکری اساتید انجام میشود.

 

ابوالحسنی بیان کرد: برخورد پلیسی با کم حجابها مورد پذیرش ما نیست و ما بیشتر سعی میکنیم با زبان نرم دانشجویانی که بدحجاب هستند یا کم حجابند با توصیه و مشاوره متقاعد کنیم.

 

وی اقامه نماز جماعت را در دانشگاه مهم دانست و افزود: در کلاسهای ما اذان پخش میشود و ما این رو مدنظر قرار دادیم و به اساتید اعلام کردیم که بین ساعت نماز، کلاس تشکیل ندهند.

 

گفتنی است؛ دانشگاه پیام نور آمل از سال 1376 تأسیس شد و تاکنون حدود 38 رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد اکنون حدود 13 عضو هیئت علمی، 3500 دانشجو و 53 پرسنل کارمند دارد.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

ثبت نام 176 هزار نفر در کارشناسی ناپیوسته دانشگاه پیام نور

 

 

 

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آمار ثبت نام در دوره های کارشناسی ناپیوسته و فراگیر پیام نور گفت: متقاضیان آزمون دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور تا امشب فرصت دارند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

 

دکتر حسین توکلی افزود: تاکنون 33 هزار و 182 متقاضی شرکت در دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور بوده اند که سایر افراد تا ساعت 24 امشب فرصت دارند در این دوره ثبت نام کنند.

 

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور همچنین با اشاره به آزمون دورههای فراگیر کارشناسی ارشد سال 93 دانشگاه پیام نور گفت: این آزمون جمعه 14 شهریور 93 برگزار می شود.

 

وی درباره آخرین مهلت شرکت در دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 93 گفت: متقاضیان این دوره تا پنجشنبه 22 خرداد فرصت دارند در این دوره ثبت نام کنند و تاکنون نیز 176 هزار و 199 نفر در این دوره ثبت نام کرده اند.

 

توکلی یادآور شد: پذیرش در دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 93 از دو طریق با آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد صورت می گیرد. داوطلبان می توانند برای اعلام علاقمندی به موسسات آموزش عالی غیردولتی در زمان ثبت نام و رشته های دانشگاه آزاد در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون، کدرشته های مورد نظر را انتخاب کنند.

 

وی تاکید کرد: داوطلبانی که کدرشته های با آزمون دوره کارشناسی ناپیوسته سال 93 را انتخاب می کنند باید در آزمون روز پنجشنبه 23 مرداد شرکت کنند.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بهرهبرداری از سالن ورزشی چندمنظوره پیام نور اسدآباد تا پایان سالجاری

 

 

 

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد با اشاره به پیشرفت 45 درصدی سالن ورزشی چندمنظوره دانشگاه پیام نور گفت: این پروژه تا پایان امسال به بهرهبرداری میرسد.

خبرگزاری فارس: بهرهبرداری از سالن ورزشی چندمنظوره پیام نور اسدآباد تا پایان سالجاری

 

فرزاد راهپیما ، با بیان اینکه سالن ورزشی چندمنظوره دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد در سال 87 در مساحت 2 هزار و 500 متر مربع کلنگزنی شده است، اظهار داشت: ساخت این پروژه به علت کمبود اعتبار دو بار به تعویق افتاده است.

 

وی با بیان اینکه در نیمه دوم سال 92 این پروژه با عقد قرارداد دوباره آغاز به کار کرده، تصریح کرد: تاکنون برای ساخت این پروژه یک میلیارد تومان هزینه شده است.

 

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد با اشاره به اینکه سالن ورزشی چندمنظوره دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: امسال نیز برای اتمام این پروژه 2 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه تا پایان امسال پروژه سالن ورزشی چندمنظوره دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد به بهرهبرداری خواهد رسید، افزود: البته تلاش میشود که برای دهه فجر امسال این پروژه به بهرهبرداری رسد.

 

راهپیما با بیان اینکه بیش از 2 هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد در حال تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: این دانشجویان در 18 رشته کارشناسی و یک رشته شیمی در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل میکنند.

 

وی افزود: همچنین در این دانشگاه 18 هیئت علمی و 120 استاد تدریس و فعالیت دارند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

آزمونهای بدون کاغذ در دانشگاه پیام نور گسترش بافت

 

 

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور از گسترش برگزاری آزمونهای بدون کاغذ در اکثر واحدهای این دانشگاه، خبر داد.

 

محمد علی کریمی در این باره، گفت: آزمونهای بدون کاغذ در دانشگاه پیام نور برای مقاطع کارشناسی و دوره های مجازی کارشناسی ارشد در حال برگزاری است.

 

وی با بیان اینکه دانشجویان از برگزاری هر دو آزمون بدون کاغذ و با کاغذ رضایت نسبی دارند، ادامه داد: آزمونهای بدون کاغذ برای درسهای تمام تستی رشته های مختلف برگزار می شود.

 

به گفته معاون آموزشی دانشگاه پیام نور، امکان اعلام نمرات بعد از برگزاری هر دو نوع آزمون وجود دارد اما به دلیل عدم تاثیر گذاری بر سایر امتحانات، نتیجه نهایی هر آزمون بعد از پایان تمام امتحانات به دانشجویان اعلام می شود.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

رییس دانشگاه پیام نور : باید فضای همکار هراسی را از خود دور کنیم

 

 

رییس دانشگاه پیام نور اظهار داشت : دانشگاه برنامه مدونی در زمینه پذیرش دانشجو ،جذب هیات علمی ، فرهنگ ، عمران و پژوهش و تجهیز آزمایشگاه ها سیاست گذاری کرده است و تمام بخش های دانشگاه باید برنامه های مدون چهار ساله خود را ارائه دهند.

 

دکتر فراهانی در هفتمین نشست صمیمانه هم اندیشی با روسای مراکز و واحد ها ، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با تاکید بر فراهم سازی جذب حداکثری دانشجویان و همکاران علمی و اداری برای مشارکت در دانشگاه های پیام نور ادامه داد : محیط دانشگاه باید مبتنی بر علم و فکر باشد و ما نیز باید عاشقانه کار کنیم و همه تلاشمان بر بالندگی دانشگاه معطوف گردد و افتخار کنیم که عضو دانشگاه پیام نور هستیم.

 

وی ضمن درخواست از مراکز دانشگاهی برای ایجاد زمینه های مشارکت گفت : همچنان که دانشگاه ها همواره برای جذب حداکثری و حفظ دانشجو تلاش می کنند باید زمینه های مشارکتی را نیز برای دانشجویان و اساتید فراهم آورند تا تاثیر گذاری این دانشگاه به مراتب بیشتر از گذشته باشد.

 

وی افزود: این مطلوب دانشگاه پیام نور نیست که صرفا به تحصیل پرداخته شود باید همواره به خواسته مقام معظم رهبری در مورد دانشجو پروری و پرورش و تقویت ابعاد فرهنگی ، ارزشی و دینی عنایت داشته و آن را در عرصه های مختلف اجرایی نمائیم.

 

فراهانی با تاکید بر لزوم ایجاد فضای باز در دانشگاه ها گفت: ایجاد این فضا نیازمند صرف زمان لازم اما در نهایت به نفع همه است.

 

وی افزود: برای تحقق آرمان های دانشگاه پیام نور باید فضای همکار هراسی را از خود دور کنیم و با تمام وجود بپذیریم که وجود همه ما برای خدمت موثرتر به دانشجویان و تربیت هدفمند این عزیزان است که این با همکاری و همیاری همه دانشگاهیان پیام نور محقق می شود.

 

فراهانی در مورد مسائل دانشگاهی ضمن درخواست مشارکت دلسوزانه همه کارکنان دانشگاه گفت : پاسخگویی به نیازهای به حق دانشجویان ، کارمندان و اعضای هیات علمی و رفع تمامی موانع موجود در راستای اثربخشی بیشتر یک ضرورت است.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

موفقیت بزرگ دانشگاه پیامنور با آزمونهای الکترونیکی

 

 

رئیس دانشگاه پیام نور گیلان گفت: آزمونهای الکترونیکی موفقیت بزرگ دانشگاه پیام نور در حوزه آموزش از راه دور و مجازی سازی دانش است.

 

منطقه گیلان، دکتر مرتضی رضایی صوفی رییس دانشگاه پیام نور استان گیلان در جریان بازدید از برگزاری آزمونهای مراکز و واحدهای دانشگاهی پیام نور استان گفت: برگزاری آزمونهای الکترونیکی و گذار از سیستم آزمون کاغذی که در چند سال اخیر در دانشگاه پیام نور شروع شده و در حال تسری در تمامی مقاطع و مراکز دانشگاهی پیام نور است از موفقیتهای مهم دانشگاه پیام نور درحوزه مجازی سازی دانش است.

 

وی افزود: این موفقیت یک گام بلند در جهت مجازی سازی و الکترونیکی کردن دانشگاه پیام نور است و مطمئنا تجاربی که روسا و همکاران در برگزاری آزمونهای بدون کاغذ کسب میکنند نوید برگزاری آزمونهایی با کیفیت و مدرن در سطح دانشگاه پیام نور را میدهد.

 

وی ادامه داد: صحت و درستی برگزاری آزمونهای دانشگاه پیام نور مثال زدنی و ممتاز است و این دانشگاه همواره با برگزاری آزمونهای استاندارد و سالم در سطح کشور، با توجه به جمعیت بالای دانشجویی و کثرت مراکز در اقصی نقاط کشور به عنوان یکی از دانشگاههای موفق در برگزاری آزمون مطرح میشود.

 

رضایی تصریح کرد: طراحی سوالات استاندارد برای آزمونهای دانشجویان در پایان هر نیمسال تحصیلی دراین دانشگاه کمک شایانی در راستای توسعه علمی و تربیت دانشجویان پژوهش محور دارد و به دلیل خودخوان بودن دروس و سیاست دانشجو محوری این دانشگاه و توجه به مطالعههای جانبی و پژوهشی سطح آگاهیهای تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور مطلوب ارزیابی میشود که شاهد آن موفقیتهای روزافزون دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه در کسب رتبه های برتر علمی و مقاطع تحصیلات تکمیلی و نیز جذب در بازار کار است.

 

وی ضمن قدردانی از زحمات خالصانه روسای دانشگاهها و همکاران اظهار کرد: مطمئنا هر تغییر و تحولی نیاز به سعی و تلاش بیشتر برای خدمات رسانی مطلوب تر دارد که مطمئنم تمامی عزیزان از این امتحان سربلند و موفق بیرون خواهند آمد.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • 2 هفته بعد...

[h=2]

بازنگری ارزشیابی استاد توسط دانشجو در دانشگاه پیام نور

 

 

مدیرکل نظارت وارزیابی دانشگاه پیام نور گفت: اساتید یکی از حلقههای مهم در ارتقای کیفیت آموزش هستند و ارزشیابی فعالیت اساتید یکی از فرایندهای اساسی برای ارتقاء و بالندگی است.

 

دکتر احمد علیپور در نخستین نشست هم اندیشی نقد و بررسی شیوههای ارزشیابی اساتید دانشگاه پیام نورافزود: در بحث ارتقاء و تبدیل وضعیت اساتید، اطلاع از وضعیت ارزشیابی استاد توسط دانشجو یکی از مواردی است که در دانشگاه پیام نور نیز مانند دیگر دانشگاهها انجام میشود، اما ماهیت دانشگاه پیام نور و تفاوت این دانشگاه با دیگر دانشگاهها مشکلاتی را به همراه دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی با عنوان اینکه در دیگر دانشگاهها سهم اصلی آموزش برعهده استاد است، گفت: در دانشگاه پیام نور به دلیل ماهیت این دانشگاه مبنی بر کتاب محور و دانشجو محور بودن، اساتید در بحث آموزش سهم کمتری نسبت به دیگر دانشگاهها دارند و باید ارزشیابی اساتید در دانشگاه پیام نور با معیارهای دیگر دانشگاهها متفاوت باشد.

 

علیپور افزود: در دانشگاه پیام نور مدت زمانی که دانشجو با استاد سروکار دارد، ساعات محدودی است، در حالی که در دانشگاههای دیگر آموزش دانشجو عمدتا در تعامل با استاد صورت می گیرد و این مسئله باید در ارزیابی اساتید مدنظر قرار گیرد.

 

مدیرکل نظارت و ارزیابی دانشگاه پیام نور همچنین به بحث حضور وغیاب دانشجویان اشاره کرد و گفت: دانشجویان دانشگاه پیام نور برخلاف دیگر دانشگاهها، ملزم به حضور در کلاس نیستند. این در حالی است که نظر دانشجویانی که حتی در تعامل با استاد هم نبودهاند، در ارزیابی استاد لحاظ می شود که این مسئله نیز باید بررسی و راهکار بهتری برای ارزیابی اساتید در نظر گرفته شود.

 

محمدی رئیس مرکز تحقیقات ارزشیابی سازمان سنجش آموزش کشور نیز در این نشست گفت: دانشگاه پیام نور همکاری خوبی در زمینه ارزیابی درونی با سازمان سنجش آموزش کشور داشته است.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • 2 هفته بعد...

[h=2]

آغاز ثبت نام و انتخاب واحد پیام نور

 

 

جزئیات ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور، اعلام شد.

 

دستورالعمل ثبت نام دوره تابستانی سال تحصیلی 93-92 از سوی دانشگاه پیام نور اعلام شد. درخواست مهمان شدن دانشجو و تایید آن توسط مرکز / واحد مبدا و مقصد تا 18 تیرماه انجام می شود.

 

انتخاب واحد دانشجویان از امروز شنبه آغاز شده و تا 22 تیرماه از طریق سیستم جامع خدمات آموزشی ادامه دارد.

 

پذیرش و ثبت نام دانشجویان مهمان از سایر دانشگاهها تا 22 تیرماه در مراکز و واحدهای مجری امکانپذیر است.

 

مهلت پرداخت شهریه تا 5 مردادماه ادامه دارد.

 

دوره تابستانی در مراکز برون مرزی دانشگاه ارائه نمی شود.

 

دانشجویانی که فقط با 8 واحد غیرعملی دانش آموخته می شوند در صورت عدم ارائه دروس در دانشگاه می توانند دروس مورد نظر را در سایر دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم به صورت مهمان بگذرانند.

 

رعایت پیش نیاز دروس الزامی است و حذف و اضافه در دوره تابستانی امکانپذیر نیست.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • 1 ماه بعد...

[h=2]

سرکشی هر 2 ماه یک بار به واحدهای استانی دانشگاه پیام نور

 

رئیس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه مردم از واحدهای این دانشگاه راضی تر شده اند از سفرهای استانی به واحدهای این دانشگاه خبر داد.

 

ابوالفضل فراهانی گفت: دانشگاه پیام نور برای رسیدگی به درخواستهای نمایندگان مجلس شورای اسلامی برنامه زمان بندی را مشخص کرده و اصل تعامل با نمایندگان را ضروری می دانیم.

 

وی با بیان اینکه شنیدن نظرات مردم و دریافت بازخورد از فعالیتهای واحدهای پیام نور در اولویت این دانشگاه است، افزود: دانشگاه پیام نور به طور جد قصد ارتقاء کیفیت را دارد، بر این اساس روزهای دوشنبه با نمایندگان مجلس دیدار دارم و ماهانه نیز در دفتر دولت در مجلس شورای اسلامی پاسخگوی نمایندگان و رسیدگی به امور مردم هستیم.

 

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور، دانشگاه خود را مکلف به پاسخگویی در مقابل مردم می داند و مردم از عملکرد پیام نور راضی تر هستند.

 

فراهانی درباره سفرهای استانی خود به واحدهای پیام نور، خاطرنشان کرد: هر دو ماه یک بار، سفرهای استانی انجام می شود و سه معاون دانشگاه در این سفرها حضور دارند.

 

رئیس دانشگاه پیام نور از برگزاری جلساتش با دانشجویان و منتخبانشان در واحدهای استانی و از تشکیل کمیسیون پیگیری مصوبات استانی خبر داد.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

اعزام دانشجویان دانشگاه پیام نور بجنورد به اردوهای جهادی طرح هجرت

 

مدیر امور فرهنگی دانشگاه پیام نور واحد بجنورد از اعزام دانشجویان این دانشگاه به اردوهای جهادی طرح هجرت به مناطق محروم بخش گیفان خبر داد.

 

حجت جعفری، مدیر امور فرهنگی دانشگاه بجنورد از خراسان شمالی، با اشاره به اینکه طرح اعزام دانشجویان و طلاب به مناطق محروم با فرمان مقام معظم رهبری در سال 78 آغاز شده است، افزود: هدف از اعزام دانشجویان به این اردوها، آشنایی هر چه بیشتر آنها با مناطق محروم و تقویت روحیه خدماترسانی آنان است.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه پیام نور واحد بجنورد از اعزام دانشجویان این دانشگاه به اردوهای جهادی طرح هجرت به مناطق محروم بخش گیفان خبر داد و گفت: اجرای هر چه بیشتر این طرح همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند سبب لمس و درک هر چه بیشتر دانشجویان و جوانان با محرومیت همنوعان میشود.

جعفری خاطرشان کرد: آشنایی دانشجویان با مناطق محروم موجب میشود تا اگر روزی خودشان مسئول شدند، بتوانند این تجربهها را توشه راه خود کرده و در جهت رفع محرومیت تلاش کنند.

وی گفت: بیشتر برنامههای دانشجویان اعزامی به اردوی جهادی طرح هجرت انجام کارهای عمرانی، ساخت غسالخانه، ساخت خانه برای یکی از محرومان روستا و انجام فعالیتهای آموزشی و برگزاری کلاسهای دیگر است.

جعفری با اشاره به نقش برگزاری این اردوها و نهادینه کردن هر چه بیشتر شعار سال، بیان کرد: سال جاری، سال مدیریت جهادی است و رسیدن هر چه بیشتر به این مهم، کار جهادی بیشتری را میطلبد.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • 2 هفته بعد...

[h=2]

توزیع کارت آزمون فراگیر ارشد پیام نور از فردا

 

مشاورعالی سازمان سنجش گفت: کارت شرکت و برگ راهنمای آزمون ورودی دورههای فراگیر کارشناسی ارشد ناپیوسته 93 پیام نور از فردا سه شنبه 11 شهریور روی سایت سازمان سنجش به نشانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار میگیرد و داوطلبان میتوانند با وارد کردن اطلاعات مشخص شده نسبت به دریافت کارت و برگه راهنما اقدام کنند.

 

حسین توکلی، هزار و 265 نفر زن و 41 هزار و 666 نفر مرد هستند. به طور کلی 7750 نفر از طریق این آزمون پذیرش میشوند.

 

وی ادامه داد: 62 هزار و 635 داوطلب در گروه علوم انسانی، 3105 داوطلب در گروه علوم پایه، 8838 داوطلب در گروه فنی و مهندسی، 950 داوطلب در گروه کشاورزی و منابع طبیعی و 3403 داوطلب در گروه هنر ثبت نام کردهاند.

 

مشاورعالی سازمان سنجش در ادامه گفت: اطلاعات تکمیلی سازمان در مورد آدرس محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون از دیروز 9 شهریور روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و در نشریه پیک سنجش که امروز 10 شهریور منتشر میگردد هم ذکر شده است.

 

توکلی از برگزاری این آزمون در صبح جمعه 14 شهریور خبر داد و افزود: این آزمون در 92 شهرستان و 113 حوزه امتحانی برگزار خواهد شد. فرآیند برگزاری آن از 8:30 صبح آغاز شده و درهای حوزه راس ساعت هشت صبح بسته میشوند؛ لذا داوطلبان باید قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل آزمون حاضر باشند.

 

وی تاکید کرد: هر داوطلب باید پرینت کارت شرکت در آزمون و اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه را در جلسه آزمون به همراه داشته باشد.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • 3 هفته بعد...

[h=2]

راهاندازی دوره دکتری پنج گرایش مدرسی معارف در دانشگاه پیامنور

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور از راهاندازی دوره دکتری پنج گرایش مدرسی معارف در این دانشگاه خبر داد.

منطقه لرستان، حجت‎الاسلام جمشیدی‎راد با اشاره به کمبود اعضای هیات علمی گروه معارف در بسیاری از واحدهای استانی دانشگاه پیام نور، گفت: در سراسر کشور 150 عضو هیات علمی معارف در دانشگاه وجود دارد که از این حیث در خیلی از استانها احساس کمبود می‎کنیم. از این رو در فراخوان آینده دانشگاه پیام نور اعضای هیات علمی مورد نیاز این دانشگاه در گروه معارف را جذب خواهیم کرد.

 

وی با اشاره به راهاندازی دوره دکتری پنج گرایش مدرسی معارف در دانشگاه پیام نور ادامه داد: از مهرماه نیز یک گرایش مبانی نظری در مرکز تهران جنوب دانشگاه پیام نور در مقطع دکترا راهاندازی می شود.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...