رفتن به مطلب
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید ×
انجمن های دانش افزایی چرخک
لطفا جهت استفاده از تمام مطالب ثبت نام کنید

||| ------ تاپیک جامع اخبار دانشگاه آزاد اسلامی -------|||


ارسال های توصیه شده

در این تاپیک اخبار عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قرار خواهد گرفت

 

لطفا به تاریخ ارسال اخبار توجه کنید

 

 

[h=2]زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سال 93 دانشگاه آزاد

 

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از ایسنا، دکتر ناصر اقبالی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 93 دانشگاه آزاد اسلامی در شش نوبت صبح و عصر طی روزهای پنجشنبه تا عصر شنبه با رقابت بیش از 550 هزار داوطلب، گفت: حدود 149 هزار نفر در این آزمون پذیرش میشوند.

 

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه و ظرفیت آن را اعلام کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: آزمون ارشد امسال دانشگاه آزاد بیش از 3 هزار نفر نسبت به سال گذشته افزایش ظرفیت پذیرش داشت.

 

به گفته اقبالی نتایج نهایی این آزمون در نیمه شهریور ماه سال 93 اعلام خواهد شد.

 

اقبالی با بیان اینکه داوطلبان باید شماره کارت خود را تا زمان اعلام نتایج نهایی نزد خود نگهداری کنند، تصریح کرد: داوطلبان در صورت قبولی میتوانند از مهر ماه دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی باشند.

 

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در خصوص رشتههایی که آزمون آنها بصورت تشریحی برگزار خواهد شد نیز گفت: سوالات برخی از مجموعههای آزمون هنر و معماری مثل نوازندگی ساز جهانی، طراحی پارچه و لباس، طراحی فضاهای آموزشی، برنامهریزی شهری و منطقهای، طراحی شهری، معماری، طراحی صنعتی، تصویرسازی، نقاشی، هنرهای نمایشی دارای آزمون تشریحی است، اما سایر مجموعههای امتحانی به شکل تستی برگزار خواهد شد.

 

اقبالی خاطرنشان کرد: هیچ یک از رشتههای مقطع کارشناسی ارشد دارای مصاحبه نخواهد بود.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

متحول شدن دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه علمی و آموزشی

 

 

 

1401784551.jpg

 

 

کریم زارع افزود: درسال جاری یک میلیون نفر داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کردند که از این شمار 26درصد پذیرش خواهند شد.

 

وی اظهارکرد: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه علمی و آموزشی متحول خواهد شد.

 

رییس باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی افزود: با جذب نخبگان برای تبدیل ایده به فناوری و تولید وتجاری سازی علم براساس حرکت جهادی مورد تاکید مقام معظم رهبری تلاش خواهیم کرد و در بعد فرهنگی و علمی حرکت را ادامه خواهیم داد.

 

زارع اضافه کرد: با توجه به این که در دانشگاه های آزاد جنوب کشور در بخش پزشکی و داندانپزشکی رشته ها توسعه نداشته اند تصمیم داریم که این رشته ها را در استان های فارس وبوشهر دایر کنیم.

 

وی گفت: هم اکنون 450واحد دانشگاهی و 600مدرسه دانشگاه آزاد اسلامی در کشور فعال است که یک میلیون و700هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

واحدهای دانشگاه آزاد منطقه پاسداران با همکاری شهرداری تبدیل میشوند

 

 

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در در جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد که با حضور رییس و معاونان دانشگاه برگزار شد، با بیان اینکه تجمیع معاونتهای دانشگاه در سایت پونک موجب صرفه جویی در وقت همکاران و کاهش سردرگمی ارباب رجوع می شود،گفت: این تجمیع نه تنها موجب صرفه جویی می شود، بلکه موجب می شود که واحدهای مختلف پراکنده در منطقه پاسداران با همکاری شهرداری تهران و معاونت عمرانی تبدیل به احسن شود.

 

در ابتدای این جلسه، میرزاده ضمن تسلیت به مناسبت بیست و پنجمین سالروز درگذشت حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، گفت: همه ما مدیون رهنمودها و تفکرات پیشرفته امامی بودیم و هستیم که بنیانگذار این نهضت بزرگ شد، به گونهای که امروز تأثیرات آزاداندیشی این نهضت، بر بیداری اسلامی در سراسر جهان برهمگان روشن است.

 

وی همچنین ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: مجاهدت های ایثارگران و پاسدارانی که جان خود را در راه اعتلای میهن عزیز اسلامی و در راه خداوند تقدیم کردند موجب شده است تا ما امروز در جهان سرفراز باشیم، از این رو وظیفه ماست که این مجاهدت ها پاس داشته و گرامی بداریم.

 

همچنین در این جلسه از همکاری قالیباف شهردار تهران تشکر و قدردانی شد.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

افزایش سه درصدی شهریههای تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد

 

 

1402212034.jpg

 

 

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد مشهد گفت: شهریه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد از مهر ماه افزایش خواهد یافت.

 

امیرخالقی - منطقه خراسان، در خصوص افزایش شهریه دانشگاه آزاد اظهار کرد: شهریه ثابت و متغیر تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد، سه درصد افزایش یافته است.

 

وی ادامه داد: با این افزایش، کمترین شهریه در دانشگاه آزاد مربوط به رشتههای علومانسانی و بیشترین شهریه نیز در رشتههای غیرعلومانسانی است.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد تصریح کرد: با افزایش میزان شهریه ثابت و متغیر، مبلغ وام این دانشگاه نیز قطعا افزایش خواهد یافت که میزان و درصد آن به زودی اعلام میشود.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

اعتبارات دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان

 

 

 

بهروز دوستیˈ روز یکشنبه در جمع خبرنگاران بدون اعلام رقم اعتبارات عمرانی و دیگر ردیف های هزینه ای دانشگاه، افزود: از این میزان اعتبار حدود 40 میلیارد ریال آن بودجه فرهنگی و 80 میلیارد ریال نیز بودجه ورزشی است.

 

وی تصریح کرد: ساختار دانشگاه آزاد اسلامی براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، از منطقه ای به استانی تبدیل شده است.

 

وی با اشاره به تفویض اختیار اداره امور دانشگاه های آزاد اسلامی از منطقه به استان، اظهار کرد: در این راستا اداره امور فرهنگی، دانشجویی، عمرانی، اساتید و اقتصادی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سطح استان به ستاد استانی دانشگاه در خرم آباد واگذار شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین واحدهای آموزشی علمی کشور و جهان است، تصریح کرد: در 14 مرکز، واحد و پردیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان 42 هزار و 592 دانشجو مشغول تحصیل هستند.

 

دوستی با اشاره به اینکه حدود دو هزار استاد در قالب هیات علمی تمام وقت، نیمه وقت و مدعو و 700 کارمند در دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان مشغول فعالیت هستند، گفت: 251 رشته محل در 32 رشته محل کاردانی، 147 رشته محل کارشناسی و 61 رشته محل کارشناسی ارشد در این دانشگاه ایجاد و تدریس می شود.

 

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان در ادامه گفت: پذیرش دانشجو در مقطع تحصیلی دکتری دانشگاه آزاد اسلامی نیز در مهرماه امسال انجام خواهد شد.

 

به گفته وی، در حال حاضر دو واحد دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد و بروجرد به عنوان مراکز بزرگ آموزشی این دانشگاه نسبت به واحدهای دورود و الیگودرز و دو مرکز علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای خرم آباد و بروجرد و دو مرکز دانشگاهی سما نیز در سطح استان فعالیت دارند.

 

وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان با 638 هکتار وسعت دارای 25 ساختمان است که امسال حدود 40 هزار مترمربع فضای جدید به این دانشگاه در سطح استان اضافه خواهد شد.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

برکناری 6 مسئول و چند کارمند دانشگاه آزاد شیراز

 

 

پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با شعار اعتدال، انتصابات وزارت علوم توجه همگان را به خود جلب کرده است. انتصاب افراد مسئلهدار و رادیکال اصلاحطلب در وزارت علوم هیچ کمکی به رشد تولید علمی کشور نمیکند که رهبر معظم انقلاب در این باره می فرمایند: «این را توجه کنند آقای فرجیدانا و آقای هاشمی؛ نگذارید دانشگاه جولانگاه حرکت های سیاسی بشود. اینکه ما جوان را بهعنوان یک موتور محرک تحولات سیاسی بپذیریم، حرف من است. من اعتقاد دارم به این قضیه که نسل جوان در هر جامعه، موتور حرکت تحولات اجتماعی و تحولات سیاسی است؛ بخصوص جوان دانشجو؛ طبیعتش این است... این غیر از این است که ما دانشگاه را محل جَوَلان گرایش های سیاسیای که بعضیشان مخالف با اصل نظامند یا مخالف با جهتگیریهای نظامند بکنیم. این را باید حتما مراقبت کنید و جلوی آن را بگیرید»

 

در همین رابطه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در یک سکوت رسانه ای برکنار و اسدی، ریاست سابق دانشگاه در دوران اصلاحات بر روی کار می آید.

 

تغییرات مدیریتی در دولت و ریاست جدید امری طبیعی است؛ اما نکته جالب اینجاست که در کمتر از 24 ساعت، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی منطقه1، معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد شیراز، مدیر امور اداری، مدیر فرهنگی، رئیس دانشکده علوم انسانی، مدیر گروه سیاسی و چندین استاد و کارمند از سمت خود برکنار می شوند.

 

مسئول جدید دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید که به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» است، نشان دادند، که در حرکتی جهادی در کمتر از 24 ساعت می توان تغییراتی اتوبوسی را در دانشگاه انجام داد!

 

به گزارش «خبرگزاری دانشجو» به نقل از منابع آگاه، چندی پیش سید حمید روحانی در جمع دانشجویان شیرازی اقدام به صحبت های علیه مواضع های هاشمی رفسنجانی در چند سال اخیر می کند و این افراد عزل شده در روز اول ریاست اسدی، هر کدام به گونه ای در این برنامه دخیل بوده اند.

 

وی گفت: پیش بینی ها به این سمت است که عزل مدیر ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز مرکز و دیگر همکاران وی به خاطر صحبت های سید حمید روحانی در جمع دانشجویان بوده است.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

بیانیه انجمن اسلامی دانشگاه آزاد تهران جنوب به مناسبت 24 خرداد

 

 

 

انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب به مناسبیت سالروز انتخابات 24 خرداد بیانیهای صادر كرد.

 

به گزارش روزنو متن بیانیه به این شرح است:

 

بارِ سنگینِ انتخابات ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ به گُردهی مردمی بود که راهِ برونرفت از وضعیتِ نابهسامانِ کشور را بهدرستی، در استفاده از صندوقِ رأی، بازشناختند و دست به دگردیسیِ شجاعانهای در هویتِ اجتماعی-سیاسیِ خویش زدند. آنان اینبار صندوقِ رأی را، لطفِ ساختارِ سیاسی به تودهی مردم نپنداشتند، و هویتِ انتخابات را، از مفهومِ سنتیِ خود، به مفهومِ «مشارکتِ سیاسی» تغییر دادند؛ چرا که تجربهی گذشته نشان داده بود راهِ اصلاحِ گامبهگام، از مطالبهگریِ توأم با مشارکتِ سیاسی میگذرد، نه صرفاً مطالبهگریِ واکنشمحور.

 

گام اولِ مطالبهگریِ توأم با مشارکت سیاسی در فضایی که بخشی از جامعه را ناامیدی فرا گرفته بود، گامِ پُرشکیبی به نظر میرسید اما، جامعه حاضر شد بارِ دیگر مطالبات خود را در چارچوب انتخابات مطرح کند و پشتِ تفکری بایستد که دم از اعتدال و پرهیز از تندروی میزد.

 

کاهش و رفعِ تحریمها، مهارِ تورم، بهبودِ اوضاعِ اقتصادی، رفع تبعیضهای جنسیتی و قومیتی، رفعِ بیاعتنایی به اقلیتهای مذهبی، تحققِ آزادی بیان، رفعِ فشار بر دگراندیشان و کنشگرانِ سیاسی-مدنی، بازشدنِ فضای سیاسی و فرهنگیِ دانشگاهها و توجه ویژه به حقوق شهروندی و حقوق بشر، بخشی از مطالباتِ مردمی بود که به پای صندوقهای رأی رفتند و فضایی را تغییر دادند که انعطافناپذیر مینمود.

 

امروز اما، وعدههای روحانی را، که اکنون اختیارِ قوهی مجریه را با رأیِ مردم کسب کرده و رئیس جمهورِ یک جریان نیست، «رئیس جمهور همهی مردمِ» ایران است، فراموش نکردهایم. رفع تحریمها و جلوگیری از شکلگیریِ تحریمهای بیشتر علیه ایران، رساندنِ تورم به زیر ۲۵ درصد،رفع حصرهاومحدودیتهای کنشگرانِ سیاسی و فعالان اجتماعی،استقبالِ دولت از نقد، فراجناحیبودنِ دولت و تحققِ اعتدال، حذف کنترلِ پیشازچاپِ کتاب، فضای بازِ سیاسی و فرهنگی در دانشگاهها، بازگرداندنِ استادانِ کنارگذاشتهشده به دانشگاهها،بازگشایی انجمن صنفیِ روزنامهنگاران، ارائهی آمارِ شفاف و دقیق به مردم، بهبودِ روابط با دنیا، و بازگرداندنِ اعتبارِ گذرنامهی ایرانی، تنها بخشی از وعدههای انتخاباتیِ او هستند.

 

اکنون، در آستانهی یکسالهشدنِ اعتدالطلبیِ مردم، ما دانشجویان خود را حامیِ دولت میدانیم و اعلام میکنیم که برای تحققِ وعدههای یادشده، در کنارِ دولت ایستادهایم و میخواهیم پشتیبانِ فکری و عملیِ دولت باشیم و البته بهمنظورِ پرهیز از اشتباهات گذشته، با نقدِ سازنده و عدمِ پیرویِ چشموگوشبسته از همهی سیاستهای دولت، بر رأیِ اصلاحطلبانهی خود میمانیم.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

تصویب رشته های جدید تحصیلی در دانشگاه ازاد اسلامی واحد سیرجان

 

 

 

تصویب رشته های جدید تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد وکارشناسی در دانشگاه ازاد اسلامی واحد سیرجان

رشته کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر – معماری سیستم های کامپیوتری و کارشناسی ناپیوسته الکتروتکنیک به رشته های واحد سیرجان افزوده شد.

 

به گزارش روابط عمومي دانشگاه ازاد اسلامی واحد سیرجان : رئيس واحد سیرجان، دکترمحمود اقاجانی گفت: با تلاش و پیگیری های فراوان همکاران سازمان مرکزی، همکاران و معاون محترم اموزشی واحد رشته مهندسی کامپیوتر –معماری سیستم های کامپیوتری در مقطع کارشناسی ارشد ورشته الکتروتکنیک در مقطع کارشناسی ناپیوسته از سوی شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم به تصویب رسید.

وی افزود در خصوص توسعه و گسترش رشته های تحصیلات تکمیلی ، تلاش مستمری جهت ایجاد امکانات مناسب و شرایط مطلوب برای اخذ رشته های تحصیلی جدید صورت گرفته است .

 

وی با اشاره به سخنان دکترمیرزاده ریاست عالیه دانشگاه ازاد اسلامی و تاکید ایشان به ارتقا کیفیت دانشگاه و موازنه توسعه کمی و کیفی، به توسعه رشتهها در مقاطع تحصیلات تکمیلی ، اظهار داشت: با تلاش و پیگیری های صورت گرفته در مجموعه دانشگاه با تصویب این رشته ها تعداد کل رشتههای دایر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان 67 رشته میشود که در مقطع کارشناسی ارشد به 7 رشته افزایش یافته است.

 

اقاجانی در خاتمه گفت: اقدامات اساسی برای تصویب رشتههای جدید و پرطرفدار در حال انجام بوده و در آیندهای نزدیک، بر تعداد رشتههای تحصیلات تکمیلی واحد اضافه میشود .همچنین درخواست واحد برای ایجاد رشته های جدید در 7 رشته به سازمان مرکزی ارسال شده که امیدوارم با یاری خداوند متعال در آینده نزدیک شاهد تصویب و ابلاغ این رشتهها جهت پذیرش دانشجو در واحد سیرجان باشیم.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ناصر اقبالی در دانشگاه آزاد مسئولیت گرفت

 

 

 

1402466350.jpg

 

 

با صدور حکمی از سوی حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد، ناصر اقبالی به عنوان مشاور و دبیر شورای مجازی تنظیم بخشنامهها و آئین نامههای دانشگاه آزاد منصوب شد.

 

متن حکم اقبالی به شرح ذیل است:

 

جناب آقای ناصر اقبالی

 

با توجه به اهمیت لحاظ نمودن نظرات همکاران اجرایی در صدور بخشنامهها و آئیننامهها، شورای مجازی تنظیم بخشنامهها و آئیننامههای دانشگاه آزاد تشکیل میشود و با توجه به سوابق و تجارب جنابعالی به موجب این ابلاغ به عنوان مشاور اینجانب، عضو و دبیر شورای مذکور منصوب میشوید.

 

انتظار دارد پس از وصول مجازی بخشنامهها و آئیننامههای پیشنهادی، ظرف مدت مقرر نسبت به ارسال نظرات و پیشنهادهای مورد نظرتان اقدام فرمائید.

 

بدیهی است عدم اظهارنظر در مدت مقرر به منزله تائید بخشنامه یا آئیننامه پیشنهادی است.

 

موفقیت جنابعالی را در انجام امور محوله از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

 

ناصر اقبالی پیش از این رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد بود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

تسهیلات ویژه بنیاد ملی نخبگان برای استادان نخبه دانشگاه آزاد

 

 

معاون آموزشی دانشگاه آزاد از تسهیلات ویژه بنیاد ملی نخبگان برای استادان نخبه ای که توسط این بنیاد به دانشگاه آزاد معرفی می شوند، خبر داد.

 

حسین غریبی با اشاره به تسهیلات ویژه دانشگاه آزاد برای نخبگان دکتری که به عنوان هیأت علمی جذب می شوند، گفت: بر اساس توافقنامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد ملی نخبگان، آن دسته از افرادی که بنیاد ملی نخبگان معرفی می کند، از تسهیلات ویژه این بنیاد برخوردار می شوند.

 

وی ادامه داد: بر این اساس، بنیاد ملی نخبگان تسهیلاتی را برای این استادان فراهم می کند.

 

معاون آموزشی دانشگاه آزاد، خاطرنشان کرد: از بنیاد ملی نخبگان خواسته ایم ظرف مدت دو ماه مثبت یا منفی بودن پذیرش این افراد را اعلام کنیم.

 

غریبی اضافه کرد: در دو سال نخست فعالیت هم مبلغی بین 10 تا 20 میلیون در اختیار دانشگاه آزاد قرار می گیرد تا به این نخبگان اختصاص دهد.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

بخشنامه یکسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد را با سایر دانشگاهها تایید شد

 

 

 

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی، بخشنامه یکسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد را با سایر دانشگاهها برای راهنمایی و مشاوره پایان نامه های ارشد، دکتری حرفه ای و رساله های دکتری تخصصی برای ارتقای کیفیت فعالیت های پژوهشی دانشگاه آزاد، تایید کرد.

 

ابراهیم واشقانی فراهانی - معاون پژوهشی دانشگاه آزاد از تایید بخشنامه یکسان سازی حق الزحمه اعضای هیات علمی این دانشگاه با سایر دانشگاههای دولتی برای راهنمایی و مشاوره دانشجویان تحصیلات تکمیلی از سوی آیت الله هاشمی رفسنجانی ریاست هیات امنا این دانشگاه خبر داد.

 

وی افزود: رئیس هیأت امنا از صدور این بخشنامه در اجرای سیاست های این دانشگاه برای یکسان سازی حقوق اعضای هیات علمی آن با سایر دانشگاه های دولتی و افزایش کیفیت فعالیت های پژوهشی و جلب همکاری اعضای هیات علمی سایر دانشگاه ها قدردانی کرد.

 

وی افزود: بر اساس این بخشنامه، افزایش 107 درصدی در حقالزحمه استادان راهنما و مشاور پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری تخصصی در مقایسه با بخشنامه های پیشین انجام شده است.

 

واشقانی فراهانی با بیان اینکه پرداخت یک مرحلهای حقالزحمه با توجه به افزایش حقوق سالانه عضو هیات علمی افزایش پایه و ارتقای مرتبه احتمالی شان بار مالی اضافی برای واحدهای ایجاد میکند که با اهداف اقتصادی و تامین منابع مالی واحدها در تضاد است، ادامه داد: انتظار می رود با چند مرحله ای کردن پرداختها بر اساس برون داد پایان نامه ها و رساله ها از نظر تولیدات علمی، سهم دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه نظام علم و فناوری کشور افزایش یابد.

 

وی همچنین در توضیح پرداخت های چند مرحله ای در برخی از دانشگاه ها، گفت: در دانشگاههای دولتی حق الزحمه دکتری در 4 مرحله و در برخی از دانشگاهها حقالزحمه پایان نامه ها نیز در 2 مرحله پرداخت می شود و روش کاملا معمولی است.

 

واشقانی فراهانی ادامه داد: پرداخت حق الزحمه با شیوه کنونی یعنی نیمی از آن با همان تعهدات پیشین باعث افزایش حداقل 15 تا 20 درصدی حق الزحمه در مقایسه با شیوه قبلی خواهد شد که البته اگر استاد راهنما می خواهد از نیمه دیگر حق الزحمه خود برخوردار شود باید به تعهدات مربوط در قبال آن عمل کند، در غیر اینصورت اجباری برای ارائه مقاله وجود ندارد.

 

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر ضرورت افزایش شیب رشد مقاله های این دانشگاه، اظهار داشت: با توجه به افزایش تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه و رویکرد مدیریت دانشگاه برای ارتقای جایگاه علمی دانشگاه، این بخشنامه به منظور ایجاد انگیزه بیشتر برای تولید علم و بالا بردن سهم دانشگاه آزاد در تولید علم در سطح ملی و بین المللی تهیه شده است.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • 2 ماه بعد...

[h=2]

افزایش رشتههای دکتری در دانشگاه آزاد سمنان

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی سمنان گفت: با اضافه شدن 22 رشته دکتری تخصصی به رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان، تعداد رشته های تحصیلی این واحد دانشگاهی به بیش از 120 رشته – مقطع تحصیلی رسید .

 

منطقه سمنان، دکتر شاهرخ رنجبر بهادری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی سمنان با اعلام این خبر، افزود: توسعه و گسترش این واحد دانشگاهی در حوزه آموزشی مدیون عملکرد مناسب دانشگاه در ادغام پردیسهای علوم و تحقیقات با واحدهای دانشگاهی در سراسر کشور بوده و فرصت بسیار مغتنمی جهت بسط و گسترش هر یک از واحدهای دانشگاهی فراتر از سند توسعه پیشبینی شده را فراهم میآورد.

 

رنجبر بهادری اصلاح هرم هیات علمی را از برنامههای دیگر حوزه آموزش طی سالهای آتی عنوان کرد و گفت: با ارتقای مرتبه علمی اعضای هیات علمی میتوانیم زمینه لازم برای ایجاد گرایشهای جدید با رویکرد نیازهای منطقهای را فراهم کنیم.

 

وی پیرامون توزیع مقاطع تحصیلی و تعداد رشتههای هریک از مقاطع نیز گفت: هم اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در تمامی مقاطع تحصیلی از کاردانی تا دکتری تخصصی دانشجو میپذیرد به طوری که در مقطع کاردانی 17 رشته، در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در مجموع 51 رشته، در مقطع کارشناسی ارشد 30 رشته و در مقطع دکتری تخصصی 23 رشته فعال هستند.

 

رنجبر بهادری، بیشترین تعداد رشته های تحصیلی واحد سمنان را در گروه آموزشی فنی و مهندسی اعلام کرد و افزود: واحد سمنان به لحاظ نوع رشته و با توجه به دارا بودن آزمایشگاه و کارگاههای تخصصی مجهز در گروه فنی و مهندسی یکی از بهترین مراکز دانشگاهی استان در این گروه آموزشی به شمار میآید.

 

وی خاطرنشان کرد: پیش از این واحد سمنان تنها در یک رشته تحصیلی دارای دکتری تخصصی بود که با اضافه شدن 22 رشته جدید امیدواریم شاهد توسعه هرچه بیشتر دانشگاه در بخش تحصیلات تکمیلی بوده و به این ترتیب دانشگاه توانایی همکاری با سازمانها و صنایع پیرامون خویش را دارا خواهد بود.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

تصویب مجموعه مقررات معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد

 

در سیزدهمین جلسه شورای راهبردی امور حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر حمید میرزاده مجموعه مقررات حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب نهایی رسید.

 

سیزدهمین جلسه شورای راهبردی امور حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر علی رضا مصدق، مدیرکل دفتر حقوقی این دانشگاه به همراه اکثریت اعضای شورا تشکیل شد.

 

دکتر مصدق در تشریح موضوعات این جلسه و مذاکرات انجام شده طی آن، گفت: در ابتدای جلسه شورای راهبردی امور حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی، برخی از مسائل حقوقی دانشگاه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

وی افزود: همچنین در این جلسه گزارشی از اجرای پنج مجموعه مصوب شورا در حوزههای دانشجویی، بین الملل، پزشکی، ورزشی و عمرانی ارائه شد و استقبال معاونان و واحدهای دانشگاهی از مقررات مدون مذکور نیز به سمع و نظر حضار جلسه رسید.

 

مدیرکل دفتر حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه پیشنهادهایی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه انجام پارهای از اصلاحات شکلی در تدوین مجموعه مقررات دانشگاه آزاد اسلامی مطرح شد، گفت: در این راستا مقرر گردید سلسله مواد مجموع مقررات دانشگاه به صورت یک پارچه و منطم تنظیم شود.

 

وی تصریح کرد: در ادامه این نشست مجموعه مقررات حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی با حضور نماینده تام الاختیار این معاونت بررسی و مجموعه مقررات به تصویب نهایی رسید.

 

مصدق اظهار داشت: همچنین مقرر گردید مجموعه مقررات حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی در سایت دفتر حقوقی به نشانی legal.iau.ir قرار گیرد تا با اطلاع رسانی معاونت فرهنگی مورد بهره برداری قرار گیرد.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

تجلیل از کارمندان نمونه دانشگاه آزاد گرگان

 

 

در مراسم تجلیل از کارمندان نمونه دانشگاه آزاد گرگان که روز گذشته با حضور مشاور فرهنگی استاندار گلستان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان و رئیس شورای سیاستگذاری سازمان سما در استانهای گلستان و خراسان شمالی در تالار دانشگاه آزاد گرگان برگزار شد، به 11 نفر از کارمندان نمونه این دانشگاه به رسم یادبود و قدردانی از تلاشهای یک سال گذشته، لوح تقدیر و هدایایی اهدا شد.

 

آرین ساطعی، رئیس دانشگاه آزاد گرگان با توجه به سرمایه عظیم دانشگاه آزاد در بخش نیروی انسانی توانمند گفت: توجه به توانمندیها و استعدادهای درخشان کارکنان و اعضای هیات علمی مسیر توسعه فرهنگ و اقتصاد با مدیریت جهادی را هموار خواهد ساخت.

 

وی با مثبت ارزیابی کردن سطح تکریم ارباب رجوع در دانشگاه آزاد گرگان افزود: روند خدمات رسانی به دانشجویان و ارباب رجوع دانشگاه با نظارت و بهبود مستمر فرآیندها، باعث شکوفایی بیش از پیش دانشگاه خواهد شد.

 

رئیس دانشگاه آزاد گرگان ادامه داد: ظرفیت دانشگاه آزاد گرگان با طرح موفق تجمیع به یکباره چند برابر افزایش یافته و براین اساس دانشگاه مسیر توسعه را به منظور افزایش سطح خدمات دهی به مردم و مراجعه کنندگان تا کسب رضایتمندی نسبی افزایش خواهد داد.

 

لازم به ذکر است، در این مراسم فرشته کاهه، مرجانه رفیعی، خدیجه یوسفی، نقی نبات، منصوره حسینی شریفی، قربانعلی شعبانی، مریم انارکیان زاده، سمیه کهندل، غلامعلی درویش محمدی، شراره ویزواری و غلامرضا کاظمی فر به عنوان کارمندان نمونه دانشگاه در سال93 تجلیل شدند.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

ارائه ریز نمرات از طریق اپراتورهای موبایل

 

 

سعید کارداردر این باره، گفت: پیش از این وعده داده بودیم که ریزنمرات از طریق دو اپراتور تلفن همراه ایرانسل و همراه اول روی گوشی های موبایل دانشجویان دانشگاه آزاد قابل مشاهده باشد.

 

وی ادامه داد: مهرماه امسال، درخواست ریزنمرات رونمایی می شود.

 

به گفته معاون دانشجویی دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد در وعده ای دیگر نسبت به لیزینگ لپ تاپ، آی پد و موبایل برای دانشجویان اقدام خواهد کرد.

 

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد در این باره، خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای در این زمینه به زودی منتشر می شود.

 

کاردار گفت: لیزینگ این خدمات هم در مهرماه رونمایی می شود.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

اعلام نتایج نهایی کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد

 

معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اعلام کرد که نتایج پذیرشهای بدون آزمون این دانشگاه در دوره کارشناسی پیوسته و ناپیوسته امروز منتشر می شود.

 

مجتبی علوی فاضل، گفت: نتایج نهایی پذیرشهای بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته امروز دوشنبه در سامانه معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می شود.

 

وی ادامه داد: در اين دوره 140 هزار نفر پذيرفته خواهند شد كه مي بايست در زمان مقرر به واحدهاي پذيرفته شده مراجعه كنند و پذيرفته شدگان 48 ساعت پس از اعلام نتايج لازم است به واحدهاي پذيرفته شده مراجعه كنند.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام عبارتند از كارت ملي به علاوه تصوير آن، شناسنامه و تصوير آن، 6 قطعه عكس 4 × 3 با پشت زمينه سفيد و مدركي كه نظام وظيفه آقايان را مشخص كند، مدرك تحصيلي كارداني براي كارشناسي ناپيوسته و مدرك پيش دانشگاهي براي كارشناسي پيوسته.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]

علت تأخیر اعلام نتایج کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد

 

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با بیان اینکه استعلام از دانشجویان ارشد و دکتری یک امر طبیعی است، اعلام کرد که نتایج دکتری روز سه شنبه و نتایج ارشد این دانشگاه در روز چهارشنبه اعلام می شود.

 

مجتبی علوی فاضل با ارائه توضیحاتی در این باره، اظهار داشت: خبر استعلام از داوطلبان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد پیش از اعلام نتایج، صحت ندارد و صرفاً جهت تشویش اذهان عمومی است.

 

وی ادامه داد: استعلام از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری نه تنها در دانشگاه آزاد بلکه در دانشگاههای دولتی هم صورت می گیرد و نکته جدیدی نیست. استعلام یک امر طبیعی است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

 

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با بیان اینکه استعلام از دانشجویان به هیچ عنوان بازدارنده و نگران کننده نیست، تاکید کرد: این امر جزئی از مراحل ورود داوطلبان به دانشگاه است.

 

علوی فاضل درباره زمان اعلام نتایج ارشد و دکتری، گفت: نتایج دکتری دانشگاه آزاد فردا سه شنبه و نتایج کارشناسی ارشد چهارشنبه از طریق مرکز آزمون اعلام می شود.[/h]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • 2 هفته بعد...

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد 93

 

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 93 خبر داد.

 

دکتر علوی فاضل، گفت: آن دسته از داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت محل های جدید در مقطع دکترای تخصصی شرکت کرده اند، می توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.com از وضعیت خود مطلع شوند.

 

وی افزود :پذیرفته شدگان می توانند از روز شنبه 29 شهریور ماه با مراجعه به واحدهای پذیرفته شده، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

 

معاون سنجش و پذیرش با اشاره به مدارک مورد نیاز برای ثبت نام، تصریح کرد: برای ثبت نام، پذیرفته شدگان باید کارت ملی و کپی آن، شناسنامه و کپی آن، شش قطعه عکس 4×3، برای برادران مشمول 12 قطعه عکس و اصل مدرک کارشناسی ارشد یا گواهی موقت خود را به همراه داشته باشند.

 

علوی فاضل در خصوص چگونگی انتخاب برای آن دسته از داوطلبانی که هم در انتخاب اولیه و هم در انتخاب مجدد پذیرفته شده اند، اظهار کرد:کلیه پذیرفته شدگانی که در هر دو مرحله انتخاب رشته قبول شده اند، می توانند هرکدام از رشته محلهای مورد نظر را با توجه به علاقمندی انتخاب کنند.

 

وی در پایان گفت: الگوی انتخاب مجدد امسال بر اساس رعایت عدالت آموزشی و بومی گزینی طراحی شده است که باعث ایجاد رضایت بیشتر پذیرفته شدگان شده است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...