برگ انجیری

برگ انجیری
ـ نام علمی: Monstera Deliciosa
گیاهی بسیار مقاوم است. هوای گرم و مرطوب ایده‌آل آن است تغییرات درجه حرارت را به راحتی می‌پذیرد، ریشه‌های هوائی آنها احتیاج به تغذیه و تکیه‌گاه خزه‌دار دارند برای افراد مبتدی گیاهی مناسب است.
برگ انجیری
ـ نیازها :
نزدیک پنجره با نور غیر‌مستقیم، نیم‌سایه، نیم‌آفتاب، نوردلخواه این گیاه است مواظب اشعه مستقیم آفتاب باشید. نور مستقیم آفتاب باعث سوختگی برگ‌ها می‌شود. اگرچه تا ۱۰ درجه مقاومت می‌کند ولی کمتر از ۱۳ درجه را دوست مقاومی است در زمستان در صورت افت دما اگر به گیاه خیلی کم آب بدهید در مقابل سرما مقاومت می‌کند در تابستان غبار پاشی کنید. در بین دو آبیاری اجازه دهید سطح خاک گلدان خشک شود آب بیش از اندازه برای گیاه مضر است. ترکیبی از خاک برگ (مقدار خاک برگ بیشتر باشد) کود آلی و خاک باغچه (گل رس) برای این گیاه مناسب است.
ـ ازدیاد:
گرفتن قلمه در بهار که البته چون قلمه‌ها دارای ریشه هوائی هستند به راحتی تکثیر می‌شود و هر ۳یا ۴ قلمه‌ای را که ریشه کامل داده در یک گلدان کاشته و وسط گلدان یک قیم خزه‌دار قرار دهید تا گیاه روی این قیم رشد کرده و بالا رود که منظره زیبائی به گلدان می‌دهد. البته بعضی از گونه‌های این گیاه احتیاج به قیم ندارند. همیشه روی برگ‌ها را با پارچه‌ای نرم از گرد و غبار پاک کنید.

 

پیام بگذارید