دانلود PDF مورد ظروف یکبار مصرف پلیمری

کتاب الکترونیکی در مورد ظرف یکبار مصرف پلیمری

کوتاه مفید و خواندنی در مورد ظروف یکبار مصرف پلیمری

ظروف یکبار مصرف پلیمری

  • ظروف یکبار مصرف از چه چیزی ساخته می شوند
  • آیا برای بسته بندی و نگه داری مواد غذایی در طروف پلیمری برای سلامت مصرف کنندگان زیان آور است ؟
  • آیا محصولات پلیمری با نظارت مراجع قانونی تولید می شوند؟

مدتی است که در برخی استان ها، ظروف پلیمری که با نام “یکبار مصرف” شناخته می شوند، از محل های استفاده مانند غذاخوری ها و مدارس جمع آوری می شود. این اقدامات به استناد بخشنامه وزیر اسبق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در سال ۱۳۸۷ صادر شده انجام می گیرد که ظروف تهیه شده از مواد پلیمری (مشتقات نفتی) را برای سلامت مصرف کنندگان مواد غذایی زیان آور قلمداد می کند.

در کشور ما چند سالی است که این بحث ها مطرح است. اگر شما در اینترنت جستجو کنید، سایت های متعددی را خواهید یافت که در مورد خطرات ظروف یکبار مصرف پلیمری و نامناسب بودن محصولات پتروشیمی برای بسته بندی مواد غذایی صحبت می کنند. با این همه بهتر است آن چه گفته یا منتشر می شود با استانداردها و یافته های علمی محک زده شود.

ظروف یکبار مصرف از چه چیزی ساخته می شوند؟

ظروف یکبار مصرف غالبا از مواد پلی استایرن تولید می شود که محصول فراورش استایرن است.

 

استایرن چیست؟

استایرن یک مایع زلال، شفاف، بی رنگ و با بوی تند است که هم در طبیعت یافت می شود و هم به صورت مصنوعی از مواد نفتی به دست می آید. استایرن طبیعی در بعضی از سبزیجات، مواد خام و غذاها مانند توت فرنگی، دارچین، گوشت گاو، دانه های قهوه، بادام زمینی، گندم، جو دوسر، هلو و شفتالو وجود دارد.

استایرن مصنوعی در ساخت هزاران نوع از محصولات، از ظروف غذا و موادبسته بندی تا خودرو، اسباب بازی، بدنه قایق و کامپیوتر و … بکار می رود.

دانلود PDF ظروف یکبار مصرف پلیمری۱۹۳ کیلوبایت

پیام بگذارید